از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرایط پذیرش لیسانس به پزشکی 📞 بررسی کامل شرایط آزمون لیسانس به پزشکی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شرایط پذیرش لیسانس به پزشکی

شرایط پذیرش لیسانس به پزشکی چیست ؟ هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان رشته پزشکی ، از طریق آزمون لیسانس به پزشکی ، در این رشته پرطرفدار ادامه تحصیل می دهند. در حقیقت دانشگاه علوم پزشکی با برگزاری این آزمون در دو مرحله کتبی و مصاحبه حضوری ، یک فرصت دوباره را در اختیار علاقه مندان به رشته پزشکی قرار می دهد. البته تمامی علاقه مندان نیز مجاز به ثبت نام و نام نویسی در این آزمون نیستند و فقط کسانی که دارای شرایط لازم باشند ، می توانند در این آزمون ثبت نام کنند. برای آشنایی با شرایط پذیرش لیسانس به پزشکی در ادامه این مقاله از وبسایت پاسخ با ما همراه ما باشید.

شما علاقه مندان به رشته پزشکی که دارای شرایط ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی هستید ، می‌ توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما راهنمایی دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره پیرامون ثبشرایط پذیرش لیسانس به پزشکی همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط پذیرش لیسانس به پزشکی

هر ساله شرایط پذیرش لیسانس به پزشکی از طریق اطلاعیه های منتشر شده‌ از طریق معاونت پزشکی دانشگاه تهران در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. داوطلبان در قدم اول ، ابتدا باید بررسی کنند که آیا دارای شرایط پذیرش لیسانس به پزشکی هستند یا خیر.

در ادامه مهم ترین شرایط برای نام نویسی در آزمون لیسانس به پزشکی را آورده‌ ایم :

 • تمامی فارغ التحصیلان در یکی از رشته‌ های مقاطع کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته گروه‌ های آزمایشی ریاضی و یا علوم تجربی ، مجاز به نام نویسی در آزمون کارشناسی به پزشکی هستند.
 • این آزمون با نظام وظیفه آقایان منعی ندارد. به طوری که فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی با ارائه معافیت تحصیلی ، مجاز به شرکت در این آزمون هستند.
 • متقاضیان باید مدرک زبان معتبری را ارائه دهند.
 • کسانی که دانشجوی یکی از مقاطع ارشد و یا دکتری عمومی و دکتری تخصصی هستند و یا در این مقاطع فارغ التحصیل شده‌ اند ، مجاز به ثبت نام در آزمون کارشناسی به لیسانس نیز نیستند.
 • دسته از داوطلبان آزمون لیسانس به پزشکی که مشمول خدمت نظام وظیفه می باشند ، در صورت اتمام خدمت تا قبل از نیمسال تحصیلی اول ، می توانند ثبت نام مشروط خود را انجام دهند.
احتمالا این را هم بپسندید  تغییر رشته در کارشناسی ارشد به پزشکی 📞 راهنمای تغییر رشته در کارشناسی ارشد به پزشکی

مرتبط بخوانید : سایت ثبت نام لیسانس به پزشکی

شرط معدل ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی

متقاضیان برای نام نویسی در آزمون لیسانس به پزشکی ، باید مدرک دیپلم با معدل 18 و بالاتر را ارائه دهند. همینطور ارائه مدرک کارشناسی با معدل 16 و بالاتر نیز برای ثبت نام در این آزمون ، ضرورت دارد.

شرط سنی آزمون لیسانس به پزشکی 

حداکثر سن برای ثبت نام در این آزمون ، برابر با 27 سال است. در نظر داشته باشید که مدت زمان سربازی و همینطور مدت زمان طرح نیروی انسانی برای کسانی که در رشته‌ های دارای طرح فارغ التحصیل شده‌ اند ، به حداکثر سن اضافه می گردد.

مرتبط بخوانید : ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

شرایط پذیرش لیسانس به پزشکی استعداد درخشان 

شرایط پذیرش لیسانس به پزشکی

افرادی که دارای شرایط استعداد درخشان هستند ، راحت تر نیز می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند. کسانی که دارای شرایط زیر هستند ، مشمول آیین نامه استعدادهای درخشان می باشند.

 • دسته‌ ای از داوطلبان کنکور سراسری که در زیرگروه تجربی ، موفق به کسب رتبه زیر 500 شده‌ اند.
 • داوطلبانی که با معرفی وزارت آموزش و پرورش ، دارای مدال طلا ، نقره و یا برنز کشوری در المپیادهای علمی می باشند.
 • افرادی که در جزو نفرات اول تا سوم جشنواره رازی و یا خوارزمی می باشند. البته در صورتی که در گروه های پزشکی توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی و در گروه های گروه غیرپزشكی توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری معرفی شده‌ باشند.
 • افرادی که در یکی از المپیادهای علمی دانشجویی ، جزو اسامی پذیرفته شدگان‌ هستند.
 •  دانشجويان پژوهشگر برجسته که توسط شورای پژوهشی دانشگاه تائید و معرفی شده‌ اند.
 • مطابق با بخشنامه جدیدی که از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا منتشر شده‌ است ، افراد با مدرک کارشناسی که جزو مشمولین هستند ، می توانند با دریافت معافیت تحصیلی در مقطع دکتری پیوسته تحصیل کنند.
احتمالا این را هم بپسندید  کارت ورود به جلسه لیسانس به پزشکی 1403 📞 زمان و سایت دریافت کارت

مدرک زبان مورد نیاز برای آزمون کارشناسی به پزشکی

یکی از شرایطی که شرکت کنندگان در آزمون لیسانس به پزشکی باید از آن برخوردار باشند ، ارائه مدرک زبان معتبر است. البته برگزار کننده‌ این آزمون ، برای مدرک زبان مورد نیاز نیز شروطی را در نظر گرفته‌ است که در ادامه آن را آورده‌ ایم :

 • دارندگان مدرک زبان  MHLE ، MCHE و MSRT باید این مدرک با حد نصاب قبلی 50 را ارائه دهند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک زبان TOEFL (PBT) هستند ، باید این مدرک را که از خارج از کشور و یا سازمان سنجش آموزش کشور با حد نصاب قبولی 480 دریافت کرده‌ اند ، ارائه دهند.
 • کسانی که دارای مدرک TOEFL (IBT) هستند، باید این مدرک را از خارج از کشور و یا سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده‌ باشد. حد نصاب قبولی این آزمون برابر با 5 است.
 • دارندگان مدرک زبان TOLIMO با حد نصاب قبولی 480 و مدرک MELAB با حد نصاب قبولی 70 می توانند در این آزمون شرکت کنند.

مرتبط بخوانید : معرفی آزمون لیسانس به پزشکی

سوالات شما

 • شرایط پذیرش لیسانس به پزشکی شامل چه مواردی است ؟

شرایط پذیرش لیسانس به پزشکی را به صورت کامل در متن مقاله فوق آورده‌ ایم.

 • چه کسانی می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند ؟

تمامی افرادی که دارای مدرک کارشناسی در رشته های زیرگروه تجربی و ریاضی هستند و دارای شرایط ذکر شده‌ در این مقاله می باشند ، مجاز به شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی هستند.

 • شرایط سنی لیسانس به پزشکی شامل چه مواردی است ؟

شرط سنی لیسانس به پزشکی شامل 27 است که جزئیات آن را در این مقاله بررسی کردیم.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کارت ورود به جلسه لیسانس به پزشکی

کارت ورود به جلسه لیسانس به پزشکی 1403 📞 زمان و سایت دریافت کارت

کارت ورود به جلسه لیسانس به پزشکی چند روز قبل از برگزاری آزمون ، قابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر