از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور 📞 شرایط ثبت نام ارشد بدون آزمون

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور مورد سوال داوطلبانی است که می خواهند به شیوه بدون آزمون وارد این مقطع شوند. مقطع ارشد بدون کنکور را تمام دانشگاه های روزانه ، آزاد ، پیام نور ، غیرانتفاعی و … ارائه می کنند اما شرایط پذیرش در هر یک از این دانشگاه ها متفاوت است. در ادامه این مطلب می خواهیم به بررسی جزئیات کامل شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور در تمام دانشگاه ها بپردازیم؛ پس لطفا با ما همراه باشید.

شما عزیزان می توانید برای بهره مندی از مشاوره ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه های مختلف ، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

داوطلبانی که مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته خود را دریافت کرده‌ اند و هم اکنون می خواهند تحصیلات خود را ادامه دهند ، می توانند در آزمون ارشد سراسری شرکت کنند و یا اینکه به صورت بدون آزمون ثبت نام نمایند. یکی از دانشگاه هایی که رشته‌ های ارشد بدون کنکور را ارائه می کند ، دانشگاه آزاد است.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد به شرح زیر می باشد :

 • ارائه مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته
 • داوطلبان با داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری نیز می توانند ثبت نام بدون آزمون ارشد آزاد را انجام دهند.
 • دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی امکان ثبت نام در رشته‌ های بدون کنکور ارشد آزاد را دارند.
 • داوطلبان برای ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد نباید معدل کمتر از 12 داشته باشند.
 • داوطلبان آقا برای ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد باید وضعیت نظام وظیفه مشخص داشته باشند. این دسته از داوطلبان باید کارت پایان خدمت یا معافیت موقت و دائم ارائه نمایند.

در صورت تمایل به ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد ، باید منتظر اطلاع رسانی های دانشگاه آزاد باشید و در موعد مقرر برای ثبت نام اقدام نمایید. زمان ثبت نام سال گذشته از تاریخ 11 خرداد لغایت 27 خرداد بود. برای سال آینده نیز احتمالا در خردادماه ، سامانه ثبت نام به نشانی  azmoon.org  فعال شود. داوطلبان با ورود به این سامانه می توانند دفترچه راهنمای آزمون را دانلود کرده‌ و با مطالعه آن ، از شرایط و ضوابط پذیرش اطلاع یابند. همچنین داخل دفترچه ، لیست رشته‌ ها به طور کامل معرفی شده‌ اند.

مرتبط بخوانید : کارشناسی ارشد بدون کنکور پردیس کیش دانشگاه تهران

بررس شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور پیام نور

شما برای ثبت نام ارشد بدون کنکور می توانید وارد دانشگاه پیام نور هم شوید اما این دانشگاه شرایط متفاوت تری نسبت به سایر دانشگاه ها دارد. علاقه مندان به پذیرش در رشته‌ های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، باید در آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر شرکت نمایند. روال برگزاری این آزمون معمولا به صورت هر ساله است و داوطلب با داشتن مدرک لیسانس یا بالاتر ، امکان شرکت در آزمون را دارد.

احتمالا این را هم بپسندید  کارشناسی ارشد بدون کنکور – راهنمای کامل

نحوه پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بدین صورت است که داوطلب ابتدا در سایت سازمان سنجش ، ثبت نام آزمون را انجام می دهد و سپس منابع معرفی شده‌ برای رشته‌ امتحانی انتخابی خود را مطالعه می نماید. منابع این آزمون ، واحدهای درسی ترم یک همان رشته‌ و گرایشی هستند که داوطلب انتخاب کرده‌ است و حدود 6 تا 10 واحد درسی می باشند. داوطلب پس از شرکت در آزمون اگر موفق به کسب نمره لازم شود ، ترم یک را به صورت دانش پذیری گذرانده‌ است و پس از ورود به دانشگاه ، ترم دوم را آغاز می کند.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ، شرایط سختی ندارد و فقط داوطلب باید حداقل مدرک لیسانس پیوسته یا ناپیوسته ارائه نماید. همچنین برای ثبت نام این آزمون ، هیچ شرط معدلی وجود ندارد و شما با معدل پایین هم امکان ثبت نام دارید.

مرتبط بخوانید : شرط معدل لازم برای کارشناسی ارشد بدون کنکور

شرایط ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه روزانه 

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور

برخی از داوطلبان متقاضی ثبت نام ارشد بدون آزمون در دانشگاه روزانه هستند اما ثبت نام این دانشگاه را فقط داوطلبانی می توانند انجام دهند که مقطع لیسانس خود را هم از دانشگاه روزانه دریافت کرده‌ باشند. شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه روزانه بدین صورت است که حدود 10 درصد از ظرفیت پذیرش هر رشته‌ و گرایش مقطع ارشد ، به 10 درصد فارغ التحصیل معدل بالای هم رشته‌ و هم ورودی ، اختصاص داده‌ می شود. بنابراین برای قبولی ارشد بدون کنکور روزانه ، شرط معدل دقیق وجود ندارد و داوطلب باید بتواند جزو 10 درصد فارغ التحصیلان برتر هم رشته‌ و هم ورودی خود باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  رشته های ارشد علوم تحقیقات بدون کنکور 1402 📞 معرفی رشته های انسانی، مهندسی و علوم پایه

در خصوص شرایط ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه روزانه لازم است به موارد زیر هم توجه داشته باشید :

 • داوطلب باید حداکثر در 8 نیمسال تحصیلی ، مقطع کارشناسی خود را به اتمام رسانده‌ باشد.
 • داوطلب فقط در همان سال فارغ التحصیلی خود و فقط یکبار می تواند برای ثبت نام ارشد بدون کنکور اقدام نماید.
 • دارندگان رتبه اول تا سوم نهایی جشنواره های خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، ابن سینا و فارابی از شانس قبولی بیشتری برخوردار هستند.
 • داوطلبان دارای رتبه های اول تا پانزدهم المپیادهای علمی – دانشجویی می توانند به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت برای پذیرش بدون آزمون در رشته‌ خود یا رشته‌ های مرتبط درخواست دهند.

مرتبط بخوانید : ارشد بدون کنکور دانشگاه علم و فرهنگ

سوالات شما

 • ثبت نام ارشد بدون کنکور چه شرایطی دارد؟

در این مطلب ، شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه های مختلف را بررسی کرده‌ ایم.

 • کدام دانشگاه ها در مقطع ارشد به شیوه بدون کنکور دانشجو پذیرش می کنند؟

رشته‌ های بدون کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه های روزانه ، پردیس خودگردان ، آزاد ، پیام نور و دیگر دانشگاه ها ، ارائه می شوند.

 • برای پذیرش بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد به چه معدلی نیاز است؟

داوطلبان برای ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد نباید معدل کمتر از 12 داشته باشند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کارشناسی ارشد بدون کنکور

کارشناسی ارشد بدون کنکور – راهنمای کامل

درس خواندن در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور و بدون رد شدن از سدی که …

2 نظر

 1. با سلام من ارشد روانشناسی بالینی دارم چطور میتونم استخدام بشم معدلم ۱۷ است

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر