از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرایط اخراج از مدارس نمونه دولتی 📞 حداقل نمره برای اخراج نشدن از نمونه دولتی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شرایط اخراج از مدارس نمونه دولتی

دانش آموزان با شرکت در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم می توانند وارد دوره دوم متوسطه این مدارس شوند. همچنین ورود به دوره اول متوسطه نمونه دولتی هم با داشتن سوابق تحصیلی خوب، امکان پذیر است. دانش آموزانی که در مدرسه نمونه دولتی پذیرفته‌ می شوند، باید عملکرد تحصیلی و انضباطی مدنظر مدرسه را داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است اخراج شوند و از ادامه تحصیل آنها در مدرسه جلوگیری شود. با توجه به اهمیت این موضوع ، در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که شرایط اخراج از مدارس نمونه دولتی به چه صورت است. لطفا همراه ما باشید.

شما دانش آموزان عزیز میتوانید سوالات خود را در مورد شرایط و قوانین تحصیل در مدارس نمونه دولتی از مشاوران ما بپرسید تا راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آیا مدارس نمونه دولتی اخراج می کنند؟

مدارس نمونه دولتی جزو برترین مدارس کشور محسوب می شوند. این مدارس دانش آموزان خود را از طریق برگزاری آزمون ورودی جذب می کنند. البته آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده‌ است و آزمون ورودی فقط برای پایه نهم به دهم برگزار می شود. اما قبولی در دوره متوسطه اول این مدارس نیز با داشتن معدل و سوابق تحصیلی خوب امکان پذیر می باشد.

بعد از قبولی در مدارس نمونه دولتی ، دانش آموزان باید معدل و نمرات مناسبی را به دست آورند. همچنین از نظر انضباط هم مورد تایید مدرسه باشند تا بتوانند تحصیلات خود را ادامه دهند. مدارس نمونه دولتی ، قوانین سخت گیرانه ای برای ادامه تحصیل دارند و دانش آموزان اگر نمره پایین تر از حدنصاب تعیین شده‌ را کسب کنند ، امکان دارد از مدرسه اخراج شوند.

مرتبط بخوانید : شرایط تحصیل در مدارس نمونه دولتی

شرایط اخراج از مدارس نمونه دولتی

در خصوص شرایط اخراج از مدارس نمونه دولتی لازم است توضیح دهیم که این مدارس قوانین و ضوابطی در نظر گرفته اند که اگر دانش آموزان این قوانین را رعایت نکنند ، احتمال اخراج آنها وجود دارد. طبق قوانین ، دانش آموزان باید حداقل نمره 12 را در امتحانات به دست آورند. دانش آموزان در صورت کسب نمره کمتر از 12 ، مجددا در امتحان شرکت می کنند. این امتحان به تجدید سبز معروف است و دانش آموز باید در آن نمره بالای 12 را به دست آورد.

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط تحصیل در مدارس نمونه دولتی 📞 شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی

بنابراین به دانش آموزانی که نمره زیر 12 را کسب می کنند ، این فرصت داده‌ می شود که نمره خود را جبران کنند و نحوه جبران نمره نیز با شرکت در امتحان تجدید سبز می باشد. اگر دانش آموز در امتحان تجدید سبز نمره لازم را به دست نیاورد ، فرصت دیگری برای جبران نخواهد داشت و باید برای ثبت نام پایه بعدی ، به یک مدرسه دولتی یا غیردولتی دیگری مراجعه نماید.

شرایط اخراج پایه دوازدهم نمونه دولتی

شرایط اخراج دانش آموزان مدارس نمونه دولتی که می خواهند وارد پایه دوازدهم شوند ، کمی متفاوت تر از سایر پایه هاست. دانش آموزان این پایه مدارس نمونه دولتی اگر نمره 10 به بالا اما کمتر از 12 را در آزمون تجدید سبز به دست آورند ، موفق به ادامه تحصیل نخواهند بود. در واقع ، دانش آموزانی که نمره ورقه 7 را در آزمون تجدید سبز نمونه دولتی کسب می کنند و نمره سالانه آنها بالاست ، شانس قبولی در امتحانات نهایی را خواهند داشت.

آزمون تجدید سبز فقط به مدارس نمونه دولتی اختصاص دارد و هیچ تاثیری بر عدم قبولی دانش آموز در امتحانات نهایی ندارد. دانش آموزان اگر نمره کمتر از 12 را در امتحانات مدارس نمونه دولتی به دست آورند ، می توانند برای ارتقا نمره خود در امتحان تجدید سبز شرکت کنند تا شانس خود را برای ادامه تحصیل در این مدارس از دست ندهند.

مرتبط بخوانید : نمره قبولی در مدارس نمونه دولتی

مشاوره تحصیل در مدارس نمونه دولتی

شرایط اخراج از مدارس نمونه دولتی

قبولی در مدارس نمونه دولتی سخت است و فقط دانش آموزانی که درس خوان و معدل بالا هستند ، شانس قبولی در آزمون ورودی این مدارس را دارند اما همانطور که قبول شدن در آزمون مدارس نمونه دولتی سخت است ، دانش آموزان باید برای ماندن در این مدرسه نیز درس بخوانند و نمرات بالایی به دست آورند تا اخراج نشوند.

احتمالا این را هم بپسندید  nemone razavi medu ir 📞 لینک ثبت نام مدارس نمونه دولتی مشهد و راهنمای آزمون و نتایج

در این مطلب به بررسی شرایط اخراج در مدارس نمونه دولتی پرداختیم تا شما با اطلاع از این شرایط ، خود را برای تحصیل در مدرسه نمونه دولتی آماده کنید. اگر نیازمند مشاوره های بیشتری هستید و یا می خواهید زیر نظر یک مشاوره درس بخوانید و برنامه ریزی درسی منظمی داشته باشید ، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ارتباط برقرار نمایید. مشاوران در تمام ایام هفته ، پاسخگوی شما عزیزان هستد.

مرتبط بخوانید : نحوه تغییر رشته در مدارس نمونه دولتی

سوالات شما

  • آیا ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی به نمرات بالا نیاز دارد ؟

بله ، پذیرفته‌ شدگان مدارس نمونه دولتی فقط در صورت کسب نمرات مناسب می توانند در این مدرسه بمانند.

  • حداقل نمره لازم برای ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی چقدر است؟

کسب حداقل نمره 12 در تمام امتحانات نمونه دولتی ، لازمه ادامه تحصیل است.

  • منظور از امتحان تجدید سبز نمونه دولتی چیست ‍؟

امتحان تجدید سبز نمونه دولتی این شانس را برای دانش آموزان با نمره پایین فراهم می کند که نمره خود را ارتقا دهند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام مدارس نمونه دولتی اصفهان

Service isfedu ir 📞 ثبت نام مدارس نمونه دولتی اصفهان و راهنمای آزمون و نتایج

در سال های گذشته‌ ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی تمام استان ها به صورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر