از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

سقف انتخاب واحد دانشگاه غیرانتفاعی – چه تعداد می توانیم در هر ترم انتخاب واحد کنیم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

سقف انتخاب واحد دانشگاه غیرانتفاعی

 

سقف انتخاب واحد دانشگاه غیرانتفاعی برای دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه بسیار اهمیت دارد تا بتوانند به موقع و در طول سنوات مجاز مقطع تحصیلی خود ، واحد های درسی در نظر گرفته شده را بگذرانند. انتخاب واحد دانشگاه غیر انتفاعی از طریق سیستم گلستان انجام می شود و بازه های زمانی متفاوتی جهت انتخاب رشته دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در نظر گرفته شده و از طریق سایت دانشگاه به دانشجویان اطلاع رسانی می شود. دانشجویان بایستی قبل از اقدام به انتخاب واحد سقف انتخاب واحد مربوط به مقطع تحصیلی خود را بررسی کنند تا بدانند حداکثر چند واحد می توانند اخذ نمایند.

توصیه می کینم اگر پیرامون انتخاب واحد در دانشگاه غیر انتفاعی اطلاعی ندارید ، با مشاوران مجرب پاسخ با ما در ارتباط باشید. مشاوران این مرکز ضمن تهیه برنامه هفتگی می توانند انتخاب واحد شما را نیز انجام دهند.

توجه داشته باشید که به دلیل محدود بودن ظرفیت کلاس ها داشتن سرعت عمل در انتخاب واحد بسیار مهم می باشد. کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

سقف انتخاب واحد دانشگاه غیرانتفاعی دانشجویان عادی و ممتاز مقطع کارشناسی

سقف انتخاب واحد دانشگاه غیرانتفاعی مطابق با آئین نامه آموزشی دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ، 20 واحد می باشد. دانشجویان ممتاز که دارای معدل بالای 17 هستند ، مجاز به اخذ واحد های درسی بیشتری می باشند.

  • دانشجویانی که دارای معدل بالای 17 هستند ، می توانند تا سقف 24 واحد انتخاب واحد کنند. حداقل واحد انتخابی دانشگاه غیر انتفاعی برای این دانشجویان 12 واحد می باشد.
  • دانشجویانی که دارای معدل بین17 و 12 هستند ، می توانند تا سقف 20 واحد انتخاب واحد کنند. حداقل واحد انتخابی برای این دسته از دانشجویان نیز 12 واحد است.
  • دانشجویان که دارای معدل پایین 12 هستند ، جزو دانشجویان مشروطی به حساب می آیند و سقف انتخاب واحد دانشگاه غیر انتفاعی برای آن ها در ترم بعدی 14 واحد است.

دسته ای از دانشجویان که دارای معدل بالای 17 می باشند اما در زمان انتخاب واحد ، سقف انتخاب واحد دانشگاه غیر انتفاعی برای آن ها 20 واحد تعریف شده است ، می توانند برای افزایش سقف واحد انتخابی خود به مدیر گروه خود مراجعه کنند.

سقف انتخاب واحد دانشگاه غیرانتفاعی دانشجویان عادی و ممتاز مقطع کارشناسی ارشد

سقف انتخاب واحد دانشگاه غیرانتفاعی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز مطابق با آئین نامه آموزشی دانشگاه های سراسری 14 واحد تعریف شده است.

  • دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های غیر انتفاعی که دارای تمامی معدل ها به غیر از مشروطی هستند ، مجاز به دریافت حداکثر 14 واحد می باشند. حداقل واحد هایی که این دانشجویان مجاز به اخذ آن هستند نیز 8 واحد تعریف شده است.
  • میزان سقف واحد های انتخابی دانشگاه غیر انتفاعی برای مقطع کارشناسی ارشد در شرایط خاص و با تائید مدیر گروه تا 16 واحد نیز قابل افزایش است.

سقف انتخاب واحد دانشگاه غیرانتفاعی دانشجویان عادی و ممتاز مقطع کارشناسی دکتری

سقف انتخاب واحد مقطع دکتری دانشگاه های سراسری برای تمامی دانشجویان مقطع دکتری با تمامی معدل ها به جز مشروطی ، مطابق با آئین نامه آموزشی دانشگاه های سراسری ، 12 واحد تعریف شده است. حداقل واحد های انتخابی برای این دسته از دانشجویان دکتری دانشگاه غیر انتفاعی 8 واحد می باشد.

سقف انتخاب واحد دانشگاه غیرانتفاعی در ترم تابستان

در ترم تابستان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، واحد های کمتری ارائه می شوند. دانشجویان دانشگاه غیر انتفاعی مجاز به اخذ حداکثر 6 واحد در ترم تابستان می باشند و دانشجویانی که دارای سهمیه ایثارگران هستند ، مجاز به اخذ حداکثر 8 واحد در ترم تابستان می باشند.

دانشجویانی که با گذراندن حداکثر 8 واحد در ترم تابستان دانشگاه غیر انتفاعی فارغ التحصیل می شوند ، می توانند با دریافت تائید مدیر گروه آموزشی تا حداکثر 8 واحد و  دانشجویان با سهمیه ایثارگری تا حداکثر 10 واحد دروس مورد نظر خود را اخذ کنند.

تعداد واحد مجاز انتخاب واحد دانشجویان ترم آخر دانشگاه غیرانتفاعی

سقف انتخاب واحد دانشگاه غیرانتفاعی برای دانشجویان ترم آخر با دیگر دانشجویان متفاوت می باشد. حتی اگر دانشجو با داشتن معدل کم تر از 12 و مشروط بودن ، برای فارغ التحصیلی در ترم آخر نیاز به 24 واحد داشته باشد ، می تواند با تائید مدیر گروه خود تمامی واحد های باقی مانده برای فارغ التحصیلی را اخذ نماید.

شرایط معرفی به استاد دانشگاه غیر انتفاعی

چنانچه دانشجوی دانشگاه غیر انتفاعی برای فارغ التحصیلی در ترم آخر خود ، حداکثر دو درس نظری داشته باشد، می تواند با تائید مدیر گروه ، دو درس را به صورت معرفی به استاد در همان نیمسال تحصیلی و یا در تابستان بگذراند. دروسی به صورت معرفی به استاد ارائه می شوند که عملی نباشند و در صورتی که دانشجو در یک درس عملی _ نظری در ترم های قبل نمره قبولی کسب نکرده باشد اما دوره های عملی آن را گذرانده باشد ، می تواند با تائید مدیر گروه خود آن درس عملی _ نظری را نیز به صورت معرفی به استاد اخذ نماید.

سوالات متداول

  • سقف انتخاب واحد دانشگاه غیرانتفاعی برای دانشجویان عادی و ممتاز مقطع کارشناسی چقدر است ؟

سقف انتخاب واحد دانشگاه غیرانتفاعی برای دانشجویان عادی ، 20 واحد و دانشجویان ممتاز 24 واحد است.

  • سقف انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه غیر انتفاعی برای دانشجویان با سهمیه ایثارگری چقدر می باشد ؟

سقف انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه غیر انتفاعی برای دانشجویان با سهمیه ایثارگری حداکثر 8 واحد می باشد که در شرایط خاص و با تائید مدیر گروه تا 10 واحد نیز قابل افزایش است.

  • شرایط اخذ دروس معرفی به استاد در دانشگاه غیر انتفاعی چه می باشد ؟

دانشجویان ترم آخر در نیمسال تحصیلی آخر مجاز به دریافت حداکثر دو درس نظری به صورت معرفی به استاد می باشند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر