از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

سجا 📞 راهنمای ورود به سایت سجا –  sajaa.medu.ir

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

سجا

سامانه سجا یکی از سامانه های کاربردی در میان دانش آموزان است که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش فعالیت دارد. دانش آموزان می توانند ثبت نام مدارس شاهد در مقاطع تحصیلی اول ، هفتم و دهم را در این سامانه انجام دهند همچنین سامانه مذکور ، خدمات دیگری هم دارد که در ادامه این مطلب شرح خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید.

در صورت داشتن هر گونه مشکل در ورود و استفاده از سایت سجا و مای مدیو ، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

معرفی سامانه سجا

سامانه سجا ، سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران می باشد که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش فعالی می کند. تا سال های قبل ، اصلی ترین اقدامی که در این سامانه انجام می گرفت ، پیش ثبت نام مدارس شاهد بود و دانش آموزان برای ثبت نام مقاطع تحصیلی اول ، هفتم و دهم مدرسه شاهد باید به این سامانه مراجعه می کردند اما در سال جاری به دلیل راه اندازی شدن سامانه یکپارچه مای مدیو ، کلیه امور مربوط به ثبت نام مدارس کشور از جمله ثبت نام مدارس شاهد ، در این سامانه انجام می پذیرد.

مرتبط بخوانید : ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم و نهم در مای مدیو

امکانات سایت سجا

سایت سجا به نشانی saja.medu.ir در دسترس می باشد و دانش آموزان و والدین می توانند با مراجعه به این سامانه ، اقدامات لازم را انجام دهند. در سامانه مذکور ، سه پنل کاربری در نظر گرفته شده‌ است که یکی از آنها برای ورود پرسنل مدارس و یکی دیگر هم برای ورود دانش آموزان می باشد. هر یک از کاربران باید پس از ورود به سامانه سجا ، وارد پنل کاربری مختص به خود شوند و با ارائه اطلاعات لازم امکان ورود به پنل خود را خواهند داشت.

احتمالا این را هم بپسندید  بهترین مدارس شاهد تهران 📞 معرفی مدارس + راهنمای ثبت نام

نحوه پیش ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا

همانطور که کمی بالاتر هم اشاره کردیم ، از اصلی ترین خدمات سامانه سجا ، پیش ثبت نام مدارس شاهد می باشد. البته در آخرین دوره ثبت نام مدارس شاهد ، ثبت نام از طریق سایت مای مدیو انجام گرفت اما این احتمال وجود دارد که در سال های آینده‌ ، سامانه سجا مجددا فعال شود و دانش آموزان فقط از طریق این سامانه امکان ثبت نام داشته باشند.

با توجه به این احتمالات ، در ادامه می خواهیم مراحل ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا را شرح دهیم تا شما آشنایی پیدا کنید :

 • در مرحله اول ، وارد سایت به نشانی sajaa.medu.ir شوید.
 • پس از ورود به سامانه ، کد ملی و شماره سریال دانش آموز را درج نمایید.
 • در قدم بعدی باید اطلاعات شناسایی دانش آموز را تایید کنید.
 • سپس لازم است اطلاعات مربوط به آدرس منزل و همچنین شماره تماس را درج کرده و گزینه “تایید” را انتخاب نمایید.
 • در صفحه بعدی ، اطلاعات والدین دانش آموز را وارد کنید و تایید نمایید.
 • سپس باید مدرسه مورد نظر را انتخاب کرده‌ و اگر ثبت نام پایه دهم را انجام می دهید ، رشته مورد علاقه تان را هم تایید نمایید.
 • در مرحله بعد با توجه به اولویت های خود و طبق موارد عنوان شده‌ در فرم امتیاز بندی مدارس شاهد ، فرم را تکمیل کنید و گزینه ” اطلاعات ایثارگری ام را تایید می کنم” را انتخاب نمایید.
 • حالا باید فرم پیش ثبت نام را مشاهده کرده‌ و از فرم ثبت نام خود رسید دریافت نمایید.

سامانه جایگزین سجا

همانطور که در بخش های قبلی مطلب نیز چند بار اشاره کردیم ، سامانه مای مدیو جایگزین سامانه سجا و بسیاری دیگر از سامانه ها مثل سایت مای مدیو شده‌ است. دانش آموزانی که می خواهند در مدارس ثبت نام کنند و حتی ثبت نام مدارس شاهد ، در سایت مای مدیو انجام می گیرد. مراحل ثبت نام در سایت مای مدیو به شرح زیر می باشد :

 • وارد سایت خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir شوید.
 • در قدم بعدی باید نقش خود را به عنوان والدین انتخاب کنید.
 • سپس بر روی گزینه “ثبت نام پایه تحصیلی مدنظر” کلیک کنید.
 • حال باید ملیت خود را انتخاب کرده‌ و بر روی گزینه “ثبت نام مدارس شاهد” کلیک کنید.
 • با ورود به فرم ثبت نام مدارس شاهد باید تمام اطلاعات مورد خواست مثل “کدملی دانش آموز، کدملی والدین و سایر موارد” را درج نمایید و در پایان هم مدرسه مورد نظر را انتخاب کنید.

مرتبط بخوانید : مای مدیو ثبت نام شاهد

پشتیبانی سامانه سجا و مای مدیو

سجا

ممکن است شما هنگام استفاده از سامانه های مای مدیو و سجا ، با برخی مشکلات این سامانه مواجه شوید و موفق به ثبت نام نشوید. در صورت داشتن هر گونه مشکل در ورود و استفاده از سایت سجا و مای مدیو ، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند. مشاوران می توانند ثبت نام شما در مدارس را به صورت تلفنی انجام دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  بهترین مدارس شاهد تهران 📞 معرفی مدارس + راهنمای ثبت نام

سوالات شما

 • آدرس سامانه سجا چیست؟

سامانه سجا به نشانی sajaa.medu.ir در دسترس می باشد.

 • آیا ثبت نام مدارس شاهد در سایت سجا انجام می گیرد؟

تا سال های قبل ، دانش آموزان برای ثبت نام مدارس شاهد باید به سایت سجا مراجعه می کردند.

 • کدام سامانه جایگزین سایت سجا شده‌ است؟

هم اکنون سامانه یکپارچه مای مدیو که از سامانه های آموزش و پرورش است ، جایگزین سایت سجا شده‌ است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر