از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

سایت ثبت نام مدارس اتباع 📞 راهنمای ورود و ثبت نام مدارس اتباع

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

سایت ثبت نام مدارس اتباع

سایت ثبت نام مدارس اتباع راه اندازی شده است تا دانش آموزان اتباع در مقاطع مختلف ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم بتوانند مثل دانش آموزان ایرانی ، ثبت نام اینترنتی مدرسه را انجام دهند. پس از ورود به سامانه مدارس اتباع نیاز به تکمیل فرم پیش ثبت نام می باشد و باید اطلاعاتی مثل شناسه یکتا (10 رقمی) ، کد شناسایی تبعه ، کد اختصاصی فیدا ، شناسه فراگیر ناجا و یا شماره پاسپورت ارائه شوند. برای آشنایی با سایت ثبت نام مدارس اتباع و آموزش مراحل ثبت نام اینترنتی مدرسه در سامانه ، با ما در ادامه همراه باشید.

شما والدین و دانش آموزان اتباع می توانید برای ثبت نام اینترنتی مدرسه در سایت سهما ، از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما راهنمایی دریافت کنید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

معرفی سایت ثبت نام مدارس اتباع

سامانه ثبت نام اینترنتی مدارس برای دانش آموزان اتباع ، متفاوت است. این دسته از دانش آموزان در مقاطع ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم باید به سامانه ای که آموزش و پرورش معرفی کرده است ، مراجعه کنند و برای تکمیل فرم های پیش نویس ثبت نام در مدرسه اقدام نمایند. سامانه ثبت نام اتباع به نشانی irmigrationorg.ir می باشد. در این سامانه ، لینک ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی فعال خواهد شد. دانش آموزان اتباع ابتدا باید در سایت irmigrationorg.ir عضویت ایجاد نمایید و سپس با اطلاعاتی که به آنها ارائه می شود ، وارد پنل کاربری شان شده و سپس ثبت نام را انجام دهند.

سامانه هوشمند مدیریت اتباع فعلا برای ثبت نام دانش آموزان و دانشجویان کاربرد دارد اما قرار بر این است که به زودی ، بسیاری دیگر از خدمات مورد نیاز اتباع به این سامانه اضافه شود تا پیگیری اکثر امور مربوط به تحصیل ، نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام کلاس اولی ها 📞 ثبت نام در سامانه مای مدیو 1402

مرتبط بخوانید : نحوه ثبت نام کتاب درسی برای اتباع

راهنمای ورود و ثبت نام مدارس اتباع

دانش آموزان اتباع برای ثبت نام مدرسه در سایت ثبت نام مدارس اتباع (irmigrationorg.ir) ابتدا باید تمام مدارک و اطلاعاتی که نیاز است را تهیه کنند و سپس وارد این سامانه شوند. مراحل ثبت نام در این سامانه به شرح زیر می باشد :
 • آدرس سامانه هوشمند مدیریت اتباع به نشانی irmigrationorg.ir را در مرورگر اینترنتی خود جستجو کنید.
 • بعد از وارد شدن به سایت ، گزینه “ثبت نام” را انتخاب نمایید.

سایت ثبت نام مدارس اتباع

 • در قدم بعدی باید اطلاعاتی که خواسته می شود را ارائه دهید. این اطلاعات شامل شناسه یکتا (10 رقمی) ، کد شناسایی تبعه ، کد اختصاصی فیدا ، شناسه فراگیر ناجا و یا شماره پاسپورت هستند که باید در فیلد اول درج شوند. در بخش دوم هم باید تاریخ تولد را وارد کنید. البته دانش آموزانی هم که کد شناسه ندارند باید بر روی گزینه “فاقد کد شناسه هستم” کلیک نمایند.

سایت ثبت نام مدارس اتباع

 • پس از درج اطلاعات و صحت آنها ، وارد پنل کاربری خود خواهید شد.
 • در پنل کاربری ، باید مدارکی ارائه شوند تا ثبت نام انجام گیرد. این مدارک شامل دفترچه اقامت ویژه ، دفترچه اقامت ، پروانه اقامت ، دفترچه پناهندگی ، گذرنامه (با انواع رویداد) و یا گذرنامه خانواری هستند. دانش آموزانی هم که بدون مدارک اقامتی هستند ، باید گزینه “فاقد مدرک اقامتی” را در سایت انتخاب نمایند تا ثبت نام آنها از سوی سازمان ملی مهاجرت انجام گیرد.

زمان ثبت نام مدارس اتباع 1403

دانش آموزان اتباع برای ثبت نام مدارس باید به موقع اقدام کنند و از زمانبندی ثبت نام اطلاع داشته باشند. زمان ثبت نام دانش آموزان اتباع در مدارس را سازمان آموزش و پرورش مشخص می کند و بر اساس آخرین اطلاع رسانی های این سازمان ، ثبت نام از 10 تیرماه در سایت سهما آغاز می شود. دانش آموزان باید پیش از پر شدن ظرفیت مدارس و قبل از تمام زمان ثبت نام ، اقدام به ارائه مدارک خود کنند و ثبت نام را انجام دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط ثبت نام در هنرستان صدا و سیما 📞 زمان ، شرایط و مدارک ثبت نام آزمون ورودی 1403

مرتبط بخوانید : راهنمای ورود دانش آموزان اتباع برای ورود به سایت مای مدیو

شرایط ثبت نام دانش آموزان اتباع در مدارس

سایت ثبت نام مدارس اتباع

دانش آموزان اتباع برای ثبت نام مدارس باید از شرایطی برخوردار باشند که در این بخش بررسی کنیم :

 • دانش آموزان باید روادید و گذرنامه ارائه دهند تا اثبات شود که اقامت قانونی دارند.
 • ارائه برگه حمایت تحصیلی برای ثبت نام اتباع در مدارس ایرانی ضروری است.
 • یکسری از مناطق در شهرهای مختلف ایران جزو مناطق ممنوعه برای تردد اتباع هستند. دانش آموزان نمی توانند در مدارس این مناطق ثبت نام کنند.
 • دانش آموزان اتباع نباید مانعی برای ثبت نام مراکز آموزشی غیر انتفاعی ، دولتی و  استعدادهای درخشان داشته باشند.

مرتبط بخوانید : شهریه دانشگاه آزاد برای اتباع خارجی

سوالات شما

 • سایت ثبت نام مدارس اتباع کدام سامانه است؟

دانش آموزان غیر ایرانی برای ثبت نام اینترنتی مدرسه باید به سایت سهما مراجعه نمایند.

 • دانش آموزان اتباع برای ثبت نام اینترنتی مدرسه باید چه اطلاعاتی ارائه کنند؟

مدارک و اطلاعاتی که برای ثبت نام اینترنتی اتباع در مدرسه نیاز است ، شامل شناسه یکتا (10 رقمی) ، کد شناسایی تبعه ، کد اختصاصی فیدا ، شناسه فراگیر ناجا و یا شماره پاسپورت و… هستند.

 • زمان ثبت نام مدرسه برای دانش آموزان اتباع چه تاریخی است؟

دانش آموزان اتباع می توانند از 10 تیرماه برای ثبت نام اینترنتی مدرسه اقدام نمایند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام هنرستان امیرکبیر اصفهان

ثبت نام هنرستان امیرکبیر اصفهان 📞 زمان ، شرایط و مدارک پیش ثبت نام 1403

ثبت نام هنرستان امیرکبیر اصفهان مورد تقاضای دانش آموزانی از اصفهان است که تمایل دارند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر