از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

edu1 medu – سامانه امین – راهنمای ورود و استفاده از سامانه امین فارغ التحصیلی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

edu1 medu – سامانه امین – راهنمای ورود و استفاده از سامانه امین فارغ التحصیلی

 

سامانه امین ، سامانه ای راه اندازی شده توسط وزارت آموزش و پرورش کشور برای انجام مراحل فارغ التحصیلی دانش آموزان است که از شهریور ماه سال تحصیلی 95 – 94 شروع به کار کرده است. معاونین اجرایی و مدیران هر یک از مدارس موظفند پس از انجام مراحل اولیه فارغ التحصیلی دانش آموز در سایت دانا ، به سامانه امین مراجعه نمایند و درخواست صدور مدرک فارغ التحصیلی دانش آموزان را به ثبت برسانند.

ورود به سایت امین و استفاده از بخش های مختلف آن با استفاده از نام کاربری و رمز عبور میسر می باشد که در ادامه بیشتر توضیح داده خواهد شد. پس از مطالعه مطلب اگر سوالی داشتید ، می توانید در بخش نظرات بپرسید تا راهنمایی شوید.

راهنمای سامانه امین فارغ التحصیلان

در سامانه امین اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی هر یک از دانش آموزان ذخیره شده است و امکان ویرایش اطلاعات ، مشخصات و سوابق تحصیلی دانش آموزان توسط مدیران مدارس میسر می باشد. برای ثبت درخواست صدور مدرک فارغ التحصیلی در سایت امین ، فقط مدیر یا معاون اجرایی مدرسه می تواند اقدام کند و ورود به سایت نیز با استفاده از نام کاربری و پسورد امکان پذیر است.

اقدامات اولیه درخواست صدور مدرک فارغ التحصیلی در سایت دانا انجام می گیرد و پس از آن می توانید طبق توضیحاتی که در ادامه شرح داده می شود ، وارد سایت امین شوید و مراحل را انجام دهید.

 • برای ارسال کارنامه دانش آموزان از سایت دانا به سایت امین ، وارد سایت دانا شوید و پس از اطمینان از ثبت نمرات ، کارنامه را تا مرحله چاپ ببرید و سپس گزینه ارسال سوابق به امین را بزنید.

 • پس از مرحله فوق ، وارد سامانه امین شوید و مطابق مراحل زیر اطلاعات لازم را جهت ورود به پنل کاربری خود درج نمایید.

لینک ورود به سامانه امین

 • بر روی لینک فوق کلیک کنید تا به صفحه اصلی سامانه امین به نشانی edu.medu.ir منتقل شوید.
 • نام کاربری و رمز عبور را درج نمایید. نام کاربری ترکیبی از حرف کوچک s و کد مدرسه می باشد و رمز عبور را نیز باید از مدرسه دریافت کنید.
 • پس از درج اطلاعات بر روی عبارت ورود کلیک نمایید.

 • با ورود به پنل کاربری خود ، از منوی سامانه گزینه “عملیات اصلی” را انتخاب و سپس بر روی عبارت “ارسال فایل از مدرسه به سامانه” کلیک نمایید.

 

 • گزینه “choose file” را بزنید و کارنامه ای را که از سامانه دانا ذخیره کرده اید را وارد سایت امین کنید.
 • پس از بارگذاری کارنامه ، حتما گزینه ذخیره را بزنید.
 • برای اطمینان از صحت اطلاعات ، بر روی گزینه “مشاهده اطلاعات دانش آموزی” کلیک کنید و پس از بررسی تمام اطلاعات دانش آموز ، او را از لیست فارغ التحصیلان حذف کنید.

 • سپس در بخش “گزارش ها” گزینه گزارش 290 را انتخاب کنید تا فرم پیش نویسی معرفی دانش آموز برای صدور گواهی فارغ التحصیلی نمایش داده شود.
 • تمام اطلاعات را کنترل کنید و از گزینه “وضعیت فارغ التحصیلی” تیک “تایید اولیه مدرسه” را فعال نمایید و سپس تغییرات اعمال شده را ذخیره نمایید.

شما عزیزان میتوانید هرگونه سوال و ابهام خود را در مورد سامانه امین فارغ التحصیلان از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند لطفا بخاطر داشته باشید که تماس صرفا از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد و صفر امکانپذیر است .

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

مراحل ثبت فارغ التحصیلی بعد از تایید اولیه منطقه

پس از اجرای مراحل فوق و تایید اولیه منطقه ، لازم است مراحل تایید نهایی منطقه را نیز انجام دهید.

 • در بخش “وضعیت فارغ التحصیلی” تیک تایید منطقه را فعال کنید تا عبارت “تمام شده” نمایش داده شود.

 • سپس دوباره وارد بخش “گزارش ها” شوید و فرم “فرم 291/1” را دریافت نمایید.
 • پس از بررسی فرم و اطمینان از صحت اطلاعات ، تیک گزینه “ذخیره” را در ستون تایید نهایی مدرسه ، فعال نمایید.

با تمام مراحلی که گفته شد ، عملیات ثبت درخواست فارغ التحصیلی دانش آموز به پایان می رسد و درخواست به اداره آموزش و پرورش منطقه ارسال می شود. با تایید کارشناس مربوطه ، مدیر یا معاون مدرسه می تواند دوباره وارد سامانه امین شود و از بخش “گزارش ها” و در قسمت “جلد دفتر فارغ التحصیلی” گواهی موقت فارغ التحصیلی را دریافت نماید. اگر در گواهی با اطلاعات دانش آموز مغایرتی وجود داشت ، امکان بررسی آن از طریق گزینه “گزارش های کنترلی – مغایرت فاینال” فراهم می باشد.

 • توجه داشته باشید که قبل از اجرای عملیات فارغ التحصیلی ، باید دانش آموزان را از لیست فارغ التحصیلان خارج کنید.
 • برای ثبت نام و نام خانوادگی مسئولین مدرسه در زیر فرم ها ، از گزینه “مسئولین مدرسه” اسم مدیر و معاون را تایپ و ذخیره کنید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر