از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

رشته با آزمون کاردانی 📞 راهنمای ثبت نام با کنکور و معرفی رشته ها

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

رشته‌ با آزمون کاردانی

پذیرش در رشته با آزمون کاردانی با شرکت در آزمون کاردانی فنی حرفه ای امکان پذیر می باشد. داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم یا نظام جدید از رشته‌ های فنی حرفه ای و کاردانش می باشند ، می توانند ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای را انجام دهند و با قبولی در این آزمون ، وارد مقطع کاردانی پیوسته‌ خواهند شد. آزمون کاردانی فنی حرفه ای به صورت هرساله برگزار می شود و مسئولیت ثبت نام و برگزاری آزمون هم با سازمان سنجش می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به رشته‌ های با آزمون کاردانی و ثبت نام در این رشته‌ ها ، در ادامه همراه ما باشید.

می توانید سوالات خود را درباره شرایط پذیرش با کنکور و بدون کنکور مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ، از مشاوران ما در مجموعه پاسخ با ما بپرسید تا شما را راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

لیست رشته‌ های با آزمون کاردانی

پیش از بررسی شرایط و نحوه ثبت نام رشته با آزمون کاردانی ، به معرفی رشته‌ های با کنکور کاردانی فنی حرفه ای می پردازیم تا شما آشنایی کلی با این رشته‌ ها داشته باشید. رشته‌ های با آزمون کاردانی را دانشگاه های فنی حرفه ای ارائه می کنند و داوطلبان تنها با شرکت در کنکور فنی حرفه ای و کسب رتبه مناسب ، امکان پذیرش خواهند داشت.

لیست رشته‌ های با آزمون کاردانی به شرح زیر هستند :

  • رشته‌ الکتروتکنیک
  • رشته‌ مکانیک خودرو
  • رشته‌ تربیت بدنی
  • رشته‌ حسابداری
  • رشته‌ کامپیوتر
احتمالا این را هم بپسندید  زمان ثبت نام کاردانی فنی دانشگاه آزاد 1403 📞 تاریخ دقیق ثبت نام

همانطور که مشاهده می کنید ، تعداد رشته‌ های با آزمون کاردانی بسیار محدود می باشد و فقط 5 رشته‌ از این مقطع به شیوه با کنکور ارائه می شود. داوطلبان می توانند رشته‌ های مذکور را در دانشگاه های روزانه ، شبانه و … انتخاب کنند و شانس قبولی آنها در هر یک از این دانشگاه ها بستگی به رتبه اکتسابی و سوابق تحصیلی شان دارد.

مرتبط بخوانید : رشته‌ بدون ازمون کاردانی

شرایط ثبت نام رشته با آزمون کاردانی

ثبت نام رشته‌ های با آزمون کاردانی نیاز به برخورداری از یکسری شرایط دارد و تمام متقاضیان ، امکان ثبت نام ندارند. اصلی ترین شرط ثبت نام این رشته‌ ها ، ارائه مدرک دیپلم مرتبط است. به بیانی دیگر ، فقط داوطلبانی که مدرک دیپلم مرتبط از شاخه های فنی حرفه ای و کاردانش دارند ، می توانند در آزمون کاردانی فنی حرفه ای رشته‌ مدنظرشان شرکت کنند.

داوطلبان باید همزمان با ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای ، انتخاب رشته‌ را هم انجام دهند و مجاز هستند که حداکثر 50 کد رشته‌ محل را انتخاب کنند. به عبارتی ، داوطلبان می توانند رشته‌ تحصیلی مدنظرشان را در 50 دانشگاه ارائه دهنده‌ انتخاب کرده‌ و در فرم انتخاب رشته‌ ثبت نمایند. همچنین لازم است رشته‌ محل های انتخابی را بر اساس نوع دانشگاه ، شهریه دانشگاه ، میزان دوری دانشگاه ، اعتبار علمی و سطح دانشگاه و … اولویت بندی کنند.

مرتبط بخوانید : دانشگاه آزاد بدون آزمون ثبت نام

ثبت نام رشته با آزمون کاردانی دانشگاه آزاد

رشته‌ با آزمون کاردانی

اگر تمایل به پذیرش در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد را دارید ، لازم است بدانید که تمام رشته‌ های کاردانی ارائه شده‌ در این دانشگاه ، بدون کنکور هستند. در واقع ، نیازی به شرکت در کنکور کاردانی فنی حرفه ای نیست. مقطع کاردانی پیوسته‌ در دانشگاه آزاد ، رشته‌ های تحصیلی متنوعی را شامل می شود. داوطلب تنها با ارائه مدرک دیپلم ، می تواند در رشته‌ مورد علاقه خود ثبت نام نماید.

احتمالا این را هم بپسندید  دانلود دفترچه کاردانی 1403 📞 لینک مستقیم دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای

پذیرش در مقطع کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد ، شرط معدل سختی هم ندارد و شما حتی در صورت داشتن معدل پایین هم شانس قبولی خواهید داشت. می توانید در نیمسال های مهرماه و بهمن ماه ، برای پذیرش در دانشگاه آزاد اقدام کنید. دانشگاه آزاد با انتشار یک دفترچه راهنما ، لیست رشته‌ ها را معرفی خواهد کرد تا داوطلبان با بررسی این دفترچه ، بدانند که کدام رشته‌ ها در کدام واحدهای دانشگاهی ارائه شده‌ اند.

سوالات شما

  • رشته با آزمون کاردانی را کدام دانشگاه ارائه می کند؟

رشته‌ های با آزمون کاردانی را دانشگاه های روزانه و شبانه ارائه می دهند.

  • برای پذیرش در دانشگاه فنی حرفه ای در کدام آزمون شرکت کنیم؟

آزمون کاردانی فنی حرفه ای هر ساله برگزار می شود و داوطلبان با قبولی در این آزمون می توانند وارد رشته‌ های با کنکور شوند.

  • آیا تمام رشته‌ های کاردانی به شیوه با کنکور ارائه می شوند؟

خیر ، فقط تعداد محدودی از رشته‌ های مقطع کاردانی به شیوه با کنکور ارائه می شود و اکثرا بدون کنکور هستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور معماری داخلی هنرستان

کنکور معماری داخلی هنرستان 📞 2 روش شرکت در کنکور معماری داخلی

هنرستانی ها بعد از تمام کردن تحصیلات هنرستانی خود برای ادامه تحصیل باید در آزمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر