از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

دکتری مجازی 📞 راهنمای ثبت نام و تحصیل دکتری مجازی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

دکتری مجازی

 

دانشگاه های مجازی بهترین شرایط تحصیل را برای دانشجویانی که فرصت آموزش حضوری و مراجعه فیزیکی به دانشگاه را ندارند ، فراهم می سازد و از طرفی با توجه به مجازی بودن‌ کلیه مراحل ثبت نام ، تحصیل و دانش آموختگی ، علاقه مندان از سراسر مناطق کشور و جهان امکان تحصیل در این دانشگاه ها را دارند. رشته‌ های دانشگاه مجازی عمدتا در مقطع کارشناسی و برخی نیز در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود اما سوالی که برای داوطلبان مقطع دکتری پیش می آید این است که آیا رشته‌ های دکتری نیز در دانشگاه مجازی دایر هستند ؟

در ادامه با ما همراه باشید تا راهنمای ثبت نام و تحصیل دکتری مجازی را خدمتتان ارائه دهیم. در صورت داشتن سوالات بیشتر ، حتما با مشاوران مرکز مشاوره تلفنی پاسخ با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

داوطلبان عزیزی که قصد ثبت نام مقطع دکتری مجازی را دارید ، شما می توانید آخرین اخبار و شرایط برگزاری مقطع دکتری به صورت مجازی را از مشاوران ما جویا شوید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند 

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

دکتری مجازی دانشگاه سراسری

تعدادی از دانشگاه های برتر روزانه همچون دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دانشگاه علامه طباطبایی ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، دانشگاه علم و صعنت ، دانشگاه شهید بهشتی و … شرایط تحصیل مجازی و غیر حضوری را فراهم کرده‌ اند و متقاضیان تمام مراحل ثبت نام ، انتخاب رشته‌ ، تحصیل در دانشگاه و دریافت گواهی فارغ التحصیلی خود را به صورت الکترونیکی پیگیری می کنند و نیازی به حضور فیزیکی در دانشگاه وجود ندارد.

رشته‌ های مجازی ارائه شده‌ در این دانشگاه ها همگی مربوط به مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند و تاکنون هیچ یک از دانشگاه های سراسری اعم از دانشگاه روزانه ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، پردیس خودگردان و … برای مقطع دکتری تخصصی رشته‌ مجازی ارائه نداده‌ اند.

البته با توجه به اینکه آموزش از راه دور ، با حذف موانع فیزیکی و جغرافیایی باعث دسترسی سریع تر و موثرتر به منابع اطلاعاتی دنیا می شود و موقعیت مناسبی را برای ظهور استعدادها و خلاقیت های نهفته‌ فراهم می سازد ، احتمال داده‌ می شود در سال های آتی شاهد مجازی شدن‌ تعدادی از رشته‌ های مقطع دکتری نیز باشیم.

مرتبط بخوانید : تغییر رشته‌ از دامپزشکی به پزشکی

دکتری مجازی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد واحد الکترونیکی بزرگترین دانشگاه الکترونیکی و مجازی کشور است که موقعیت آموزش غیرحضوری را فراهم کرده‌ است. رشته‌ های تحصیلی دانشگاه واحد الکترونیکی تماما در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شوند و حتی بیشتر رشته‌ ها نیز بدون کنکور هستند. تاکنون مقطع دکتری نه در این دانشگاه و نه در سایر واحد های دانشگاه ازاد مجازی نبوده است و طبق اعلام وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، ارائه دوره مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی منحصرا مربوط به مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌ های نظری است و مجوز برگزاری مقطع دکتری را به صورت مجازی ندارند.

مرتبط بخوانید : قانون جدید پرستاری بدون کنکور

دکترا مجازی خارج از کشور

شرایط تحصیل مقطع دکتری به صورت مجازی در تعدادی از دانشگاه های خارج از کشور فراهم است. در آخرین اعتبارسنجی دانشگاه های خارج از کشور که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری انجام گرفته‌ شده‌ است ، امکان ارزشیابی مدارک دکتری نیمه حضوری تحت شرایطی فراهم است و حضور دست کم 18 ماه در خارج از کشور از جمله این شرایط می باشد.

 • مهم ترین شرط تحصیل دکتری نیمه حضوری در خارج از کشور حضور دست کمک 18 ماه برای دکتری سه ساله و 24 ماه برای دکتری چهار ساله است.
 • مدرک فارغ التحصیلی دوره نیمه حضوری و غیر حضوری مقطع دکتری خارج از کشور ، فقط برای موسساتی که وزارت علوم جزو موسسات ممتاز در نظر گرفته‌ است ، قابل ارزشیابی می باشد.
 • رشته‌ تحصیلی دوره دکتری مجازی و نیمه حضوری خارج از کشور باید با رشته‌ مقطع کارشناسی ارشد مغایرت نداشته‌ باشد.
 • برای تحصیل نیمه حضوری و غیرحضوری دکتری خارج از کشور ، دارا بودن‌ حداقل معدل 15 کارشناسی ارشد الزامی است.
 • متقاضیان باید ضمن ارائه مدرک کارشناسی ارشد ، مدرک کارشناسی معتبری نیز داشته‌ باشند.

سوالات شما

 • دکتری مجازی را کدام دانشگاه ها ارائه می کنند؟

می توانید در این مطلب از دانشگاه های ارائه دهنده‌ مقطع دکتری مجازی مطلع شوید.

 • قبولی در رشته‌ های دکتری مجازی چگونه است؟

برای قبولی در مقطع دکترا مجازی باید در آزمون شرکت نمایید.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام دکتری 1403 📞 زمان ، دفترچه و راهنمای کامل ثبت نام آزمون دکتری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

نحوه آزمون دکتری

نحوه آزمون دکتری 📞 نحوه ثبت نام ، برگزاری و مصاحبه آزمون دکتری

فارغ التحصیلان از مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته و مقطع دکتری حرفه ای و …

5 نظر

 1. سلام
  امید هستم من سال 92 از مقطه کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران گرایش راه و ترابری با معدل 14/60 فارغ التحصیل شدم آیا می تونم به صورت مجازی وارد مقطع دکترا بشم طوری که مدرک مورد تایید وزارت علوم باشد.

  • پاسخ با ما

   با سلام. دانشگاه هایی که در مقطع دکتری به صورت مجازی دانشجو پذیرش می کنند ، مورد تایید وزارت علوم تحقیقات هستند که در مطلب بیشتر توضیح داده شده است. برای راهنمایی کامل تر لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

   تماس از سراسر کشور: 9099071612

 2. فاطیما پیرداده

  سلام من دانشجو کارشناسی ارشد هستم در رشته مهندسی علوم باغبانی گرایش محصولات گلخانه ای در دانشگاه دولتی فراق تحصیل شدم با معدل ۱۸ میتوانم اما البته میتونم به صورت معدلی ادامه بدهم اما مشکل های دارم مخواستم بدون این طوری میتونم دکترا بگیریم دانشگاه دولتی به صورت پردیس و مجازی ادامه تحصیل بدهم . میخواستم بپرسیم شرایط کلاس هاشون و امتحانها شون چطوری هست میشه لطفعا راهنمای بفرمایید 🙏🙏🙏

  • پاسخ با ما

   با سلام. توصیه می شود برای پرسیدن سوالات خود راجع به دانشگاه مجازی و راهنمایی کامل و جامع ، با مشاوران ما در تماس باشید.

 3. سلام. من کارشناسی و ارشد مدیریت بازرگانی روزانه خوندم الان بخاطر شاغل بودن قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترای مجازی مدیریت بازرگانی دارم. لطف میکنید لیست دانشگاههایی ک دکترای مجازی مدیریت بازرگانی دارن رو برام بفرستین
  ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر