از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

درجه سختی کنکور 1400 – میزان سختی کنکور 1400 نسبت به سالهای قبل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

درجه سختی کنکور 1400 - میزان سختی کنکور 1400 نسبت به سالهای قبل

 

براساس اطلاعیه های منتشر شده توسط سایت سازمان سنجش ، کنکور 1400 برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید به صورت مشترک برگزار می شود. یعنی کنکور 1400 برخلاف کنکور دو سال اخیر تنها با یک مجموعه سوال و طبق کتاب های درسی نظام جدید برگزار خواهد شد. در نتیجه با توجه به درجه سختی کنکور 1400 نسبت به سال های قبل و اهمیت مشاوره و برنامه ریزی کنکور برای داوطلبان پایه دوازدهم و داوطلبان نظام قدیم که پشت کنکور مانده اند این مطلب را تهیه کرده ایم.

برای شروع مطالعه متناسب با توانمندی های فردی خود برنامه ریزی کنید و به تدریج ساعت مطالعه را افزایش دهید. 4 ساعت در روز زمان مناسبی برای شروع است.

درجه سختی کنکور 1400

مهم ترین زمان درس خواندن برای کنکور 1400 و موفقیت در کنکور آمادگی از پایه دهم و به ویژه پایه یازدهم می باشد. برای برنامه ریزی از تابستان 99 شروع کنید و دروس پایه دهم و یازدهم را به صورت همزمان و موازی در برنامه ریزی خود قرار دهید ، زیرا با شروع سال دوازدهم تنها 9 ماه برای مرور و جمع بندی دروس پایه ، دروس سال دوازدهم و هم چنین امتحانات نهایی فرصت خواهید داشت.

برنامه ریزی کردن دارای اصولی است که بهتر است از تابستان یاد بگیرید تا در سال کنکور فرصت کافی برای آشنایی با شیوه های تست زنی و جمع بندی دروس را داشته باشید.

درجه سختی کنکور 1400 – اهمیت برنامه ریزی صحیح

با توجه به اهمیت آزمون سراسری و درجه سختی کنکور 1400 ، برای موفقیت در کنکور و رسیدن به نتیجه دلخواه خود نیاز به یک برنامه ریزی استاندارد و اصولی خواهید داشت تا بتوانید همه ی مطالب درسی را مرور و جمع بندی کنید. در ادامه این مطلب نکاتی در رابطه با برنامه ریزی در اختیار داوطلبان کنکور 1400 قرار خواهیم داد.

شروع مطالعه از تابستان

بهترین زمان برنامه ریزی برای کنکور 1400 از تابستان است. با یک برنامه ریزی منظم می توانید دروس پایه دهم و یازدهم که 50 درصد سوالات کنکور را شامل می شوند ، در تابستان جمع بندی کنید و با شروع مدارس زمان کافی برای مطالعه دروس پایه دوازدهم داشته باشید.

شرکت در آزمون های آزمایشی

برای شروع مطالعه بهتر است در یک آزمون آزمایشی شرکت کنید و میزان تسلط خود را بر دروس عمومی و اختصاصی ارزیابی کنید و پس از هر آزمون نقاط ضعف خود را به مرور تقویت کنید.

رعایت تعادل در مطالعه دروس

در برنامه ریزی کل روز را به مطالعه یک درس اختصاصی یا عمومی اختصاص ندهید. برای موفقیت در کنکور هیچ درسی را حذف نکنید و در برنامه خود مطالعه کلیه ی دروس را بصورت منظم قرار دهید. باتوجه به اهمیت دروس اختصاصی روزانه 3 تا 4 درس اختصاصی را به همراه 2 درس عمومی در برنامه خود قرار دهید. توصیه می شود پس از یک درس اختصاصی یک درس عمومی را مطالعه کنید.

مطالعه دروس براساس اهمیت

با توجه به درجه سختی کنکور 1400 ، پیش از شروه برنامه ریزی دروس اختصاصی رشته خود را مشخص کنید. مثلا در رشته ریاضی ، درس ریاضی دارای اهمیت بیشتری است و فیزیک و شیمی در مرحله بعد قرار دارند. دروس را باتوجه به بودجه بندی و ضریبی که در هر زیرگروه دارند در برنامه مطالعاتی خود بگنجانید.

توجه به زمان های جبرانی در برنامه ریزی

در برنامه ریزی هفتگی خود حتما زمانی را به جبران درس های خوانده نشده در طول هفته اختصاص دهید زیرا در پایان ماه با مشاهده حجم انبوهی از دروس خوانده نشده به تدریج ناامید و دلسرد خواهید شد.

درجه سختی کنکور 1400 – اهمیت استفاده از منابع آموزشی

با توجه به یکی شدن منابع کنکور نظام قدیم و نظام جدید و درجه سختی کنکور 1400 ، برای موفقیت در کنکور به منابع تستی و آموزشی استانداردی نیاز خواهید داشت.کتاب درسی بهترین منبع برای مطالعه دروس است . با استفاده از کتاب های کمک آموزشی با سوالات تستی دروس خوانده شده آشنا خواهید شد و مطالب در ذهن شما تثبیت می گردد.

  • انتشارات مهر و ماه ( ریاضی)
  • انتشارات مبتکران ( کتاب های تک جلدی شیمی ، زبان انگلیسی شهاب اناری)
  • انتشارات خیلی سبز ( عربی ، دین و زندگی ، فیزیک)
  • انتشارات فاگوزیست (زیست شناسی)
  • انشارات نشرالگو ( کتاب های موضوعی فارسی)

برای کسب اطلاعات تکمیلی تر و مشاوره و برنامه ریزی اصولی برای کنکور 1400 می توانید با کارشناسان ارشد مرکز تلفنی پاسخ با ما “ تماس بگیرید.

احتمالا این را هم بپسندید  رشته معارف اسلامی - معرفی جامع و بازار کار معارف اسلامی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

رشته تجربی - هر آنچه باید بدانید از انتخاب رشته نهم تا دانشگاه و اشتغال

رشته تجربی – هر آنچه باید بدانید از انتخاب رشته نهم تا دانشگاه و اشتغال

  انتخاب رشته نهم به دهم ، از تصمیمات مهم زندگی هر یک از دانش …

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر