از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

حقوق سربازی 🟢 افزایش حقوق سربازی 1402

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

حقوق سربازی

حقوق سربازی بر اساس عواملی همچون مدرک تحصیلی ، یگان محل خدمت ، وضعیت تاهل یا مجرد و دیگر عوامل تعیین می شود و به صورت ماهانه به حساب سربازان در حال خدمت واریز می گردد. تمامی سربازان مشغول به خدمت در پادگان ها و سازمان ها ، حقوقی که از سوی دولت تعیین شده است را دریافت می کنند و هر ساله نیز با تصمیمات دولت بر مبلغ حقوق افزوده می شود. در ادامه همراه ما باشید تا جزئیات بیشتری از حقوق سربازی را مورد بررسی قرار دهیم.

اخبار دقیق و موثق مربوط به حقوق سربازی را از مشاوران ارشد ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخ با ما پیگیری کنید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

حقوق سربازی چقدر است

همانطور که بالاتر نیز اشاره شد ، حقوق سربازان بر اساس عواملی همچون مدرک تحصیلی ، وضعیت تاهل ، شرایط خدمت ، تعداد فرزندان و … تعیین می شود :

حقوق سربازی بر حسب تحصیلات

حقوق سربازان دارای مدرک تحصیلی بالاتر بیشتر از سایر سربازان است به عنوان مثال سربازی که مدرک زیر دیپلم دارد از سرباز دارای مدرک لیسانس حقوق کمتری دریافت می کند.

حقوق سربازی بر اساس محل خدمت

محل خدمت سرباز بر روی حقوق او تاثیر می گذارد و در مناطقی با آب و هوای بد و همچنین مناطق مرزی و عملیاتی ، حقوق سربازان بیشتر است. سربازان مشغول به خدمت در این مناطق علاوه بر آنکه حقوق بیشتری دریافت می کنند ، میزان خدمت آنها نیز کمتر است به طوری که طول دوره خدمت در مناطق عملیاتی و مرزی 18 ماه و در مناطق محروم و بد آب و هوا 19 ماه می باشد.

مرتبط بخوانید : ثبت نام دانشگاه حین خدمت سربازی

حقوق امریه سربازی

امریه یکی از روش های گذراندن خدمت سربازی است که در آن به جای گذراندن سربازی در پادگان ها و مناطق نظامی ، دوران سربازی در سازمان هایی مانند وزارت نفت ، آموزش و پرورش ، جهاد کشاورزی ، استانداری ، شهرداری ، آتش نشانی و … گذرانده می شود. حقوق سربازان امریه بیشتر از سایر سربازان نیست و در واقع امریه شدن تاثیری در افزایش حقوق ندارد.

احتمالا این را هم بپسندید  خرید سربازی 📞 قوانین خرید خدمت سربازی 1402

حقوق سرباز هیئت علمی و متعهد به خدمت

سربازانی که خدمت سربازی خود را به عنوان یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه می گذرانند ، از حقوق مصوب جداگانه برخوردار هستند و حقوق ماهانه آنها نسبت به سایر سربازان بیشتر است.

حقوق سربازان وزارت بهداشت

فارغ التحصیلان رشته های تحت نظر وزارت بهداشت همچون پرستاری ، اتاق عمل ، هوشبری ، رادیولوژی و … می توانند سربازی خود را به شکل امریه وزارت بهداشت بگذرانند و در بیمارستان هایی که وزارت تعیین می کند ، سربازی را سپری کنند.

حقوق سربازان متاهل

سربازان متاهل از حقوق بیشتری برخوردار هستند و همانند کارمندان دولت علاوه بر حقوق سربازی ، حق عائله مندی نیز به آنها اختصاص داده می شود.

حقوق سربازان تحت پوشش کمیته امداد

سربازان مجرد تحت پوشش کمیته امداد از نظر میزان حقوق تفاوتی با سایر سربازان ندارند اما سربازان متاهل که به عنوان سرپرست خانواده تحت پوشش کمیته امداد هستند ، حقوق برابر با 70 درصد حقوق کارمندان دولت دارند.

تاثیر درجه در حقوق سربازی

سربازانی که مدرک تحصیلی بالاتری دارند در درجه های بالاتر مشغول خدمت خواهند شد و به دنبال آن نیز حقوق بیشتر می شود. درجه بندی سربازی با توجه به نوع مدرک به صورت زیر است :

  • درجه ستوان دوم برای مدرک دکتری تخصصی
  •  درجه ستوان سوم برای مدرک کارشناسی ارشد
  •  درجه گروهبان یکم برای مدرک کارشناسی
  • درجه گروهبان دوم و سوم برای مدرک کاردانی
  • درجه سرجوخه و در برخی از سازمان ها سرباز یکم برای مدرک دیپلم
  • درجه سرباز دوم، سوم یا صفر برای مدرک زیر دیپلم

مرتبط بخوانید : سرباز معلم 1402 شرایط و راهنمای ثبت نام امریه سرباز معلم

افزایش حقوق سربازان در سال 1402

برای سال 1402 تصمیم گرفته شده است که حقوق کارمندان دولت بین 15 تا 25 درصد افزایش پیدا کند و حداقل دستمزد کارگران و مشاغل آزاد نیز 7 میلیون و 900 هزار تومان می باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  خرید بیمه سربازی 📞 شرایط پرداخت قسطی و دریافت رایگان بیمه سربازی

با در نظر گرفتن افزایش حقوق کارمندان و کارگران در سال 1402 ، حقوق سربازان نیز قطعا زیاد تر خواهد شد و بر اساس آخرین مصوبه مجلس ، حداقل حقوق سربازی به عدد 4 میلیون 800 و حداکثر حقوق نیز 7 میلیون و 200 هزار تومان خواهد بود.

با رقم های فوق می توان نتیجه گرفت که افزایش حقوق سربازان حدود 50 درصد است و این افزایش برای سربازان متاهل بیشتر خواهد بود.

سوالات شما

  • آیا مدرک تحصیلی بر روی حقوق سربازی تاثیر می گذارد ؟

بله ، با بالاتر بودن مدرک تحصیلی درجه های بهتر به سرباز اختصاص داده می شود و حقوق بیشتری دریافت می کند.

  • حقوق سربازان امریه چقدر است ؟

حقوق سربازان امریه تفاوتی با حقوق سایر سربازان ندارد.

  • حقوق سربازان در سال 1402 چه مبلغی تعیین شده است ؟

در سال 1402 ، حداقل حقوق سربازی 4 میلیون 800 و حداکثر حقوق نیز 7 میلیون و 200 هزار تومان خواهد بود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

شماره تماس نظام وظیفه

شماره تماس نظام وظیفه 📞 راه های ارتباط با سازمان وظیفه عمومی

مشمولین خدمت سربازی بعد از ارسال دفترچه اعزام به خدمت خود و سپس دریافت برگه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر