از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

حذفیات کنکور فرهنگیان 📞 بررسی حذفیات کنکور اختصاصی فرهنگیان 1403

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

حذفیات کنکور فرهنگیان

کنکور فرهنگیان 1403 در روز های 6 و 7 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد و داوطلبان می بایست با دریافت کارت ورود به جلسه خود و اطلاع از آدرس حوزه امتحانی ، برای حضور در آزمون اقدام نمایند. کنکور فرهنگیان در سال 1403 برای اولین بار است که به صورت مجزا از کنکور سراسری برگزار می شود یعنی داوطلبان کنکور سراسری در صورت تمایل به قبولی در دانشگاه فرهنگیان باید به دفترچه سوال اختصاصی این دانشگاه پاسخ دهند. با توجه به مجزا شدن آزمون دانشگاه فرهنگیان ، داوطلبان در پی اطلاع از حذفیات کنکور فرهنگیان هستند تا برای شرکت در آزمون برنامه ریزی درسی اصولی داشته باشند. در این مطلب می خواهیم به بررسی حذفیات کنکور فرهنگیان بپردازیم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه ثبت نام کنکور اختصاصی تربیت معلم ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

حذفیات کنکور فرهنگیان

کنکور فرهنگیان برای گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان برگزار می شود و داوطلبانی که در آذرماه موقق به ثبت نام در آزمون اختصاصی شده‌ اند ، می توانند برای شرکت در این آزمون در اردیبهشت ماه اقدام نمایند. برای کنکور فرهنگیان ، یک دفترچه سوال مجزا از کنکور سراسری در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت یعنی داوطلبانی که می خواهند در دانشگاه فرهنگیان قبول شوند باید علاوه بر پاسخگویی به سوالات آزمون سراسری گروه آزمایشی مربوطه ، می بایست به سوال آزمون دانشگاه فرهنگیان نیز پاسخ دهند.

با توجه به این توضیحات ، می توان به این نتیجه رسید که حذفیات کنکور فرهنگیان همان حذفیات کنکور سراسری در گروه های ازمایشی مختلف است. شما باید با بررسی اطلاعیه های سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، فهرست حذفیات مربوط به کنکور سراسری گروه آزمایشی خود را دریافت کرده‌ و بررسی نمایید.

احتمالا این را هم بپسندید  کنکور فرهنگیان برای هنرستان 📞 امکان شرکت در کنکور فرهنگیان برای هنرستانی ها

حذفیات کنکور فرهنگیان یا حذفیات کنکور سراسری ، شامل بخش هایی از کتاب های تخصصی است و با توجه به اینکه از این بخش ها هیچ سوالی طراحی نمی شود ، داوطلبان نیازی به مطالعه آنها ندارند و می توانند وقت خود را صرف مطالعه بخش های مهم تر کنند.

مرتبط بخوانید : ایجاد سوابق تحصیلی و ترمیم نمرات در my medu ir

حذف دروس عمومی از کنکور دانشگاه فرهنگیان

منابع کنکور فرهنگیان شامل دو دسته منابع می باشند ، دسته اول کتاب هایی هستند که به عنوان منابع کنکور سراسری گروه های آزمایشی مختلف معرفی شده‌ اند و داوطلبان هر یک از گروه های آزمایشی باید این منابع را مطالعه کنند و دسته دوم هم منابع تخصصی مربوط به کنکور مجزای دانشگاه فرهنگیان می باشند. در لیست منابع کنکور سراسری ، دروس عمومی وجود ندارند زیرا این دروس به طور کامل از کنکور سراسری حذف شده‌ اند و مبنای طراحی سوالات کنکور سراسری فقط کتاب های درسی تخصصی در هر یک از گروه های آزمایشی هستند.

با توجه به مشترک بودن بخشی از منابع کنکور سراسری و کنکور فرهنگیان ، شما برای شرکت در کنکور فرهنگیان نیاز به مطالعه دروس عمومی نخواهید داشت و حذف شده‌ اند. البته در بخش منابع تخصصی کنکور فرهنگیان ، از درس دین و زندگی سوالاتی طراحی می شود که در بخش بعدی مطلب به آن می پردازیم.

مرتبط بخوانید : معرفی منابع عمومی و اختصاصی کنکور فرهنگیان

معرفی منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان

حذفیات کنکور فرهنگیان

شما برای شرکت در کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان باید از لیست منابع مربوط به آزمون این دانشگاه اطلاع یابید که در ادامه توضیح می دهیم :

هوش و استعداد معلمی

از منابع تخصصی آزمون دانشگاه فرهنگیان ، هوش و استعداد معلمی می باشد. این درس در آزمون دارای ضریب 3 می باشد و با هدف سنجش توانایی های ذهنی داوطلبان مانند قدت درک ، تحلیل ، استدلال و استتناج آنها در کنکور ، مورد سوال قرار می گیرد. سوالات این بخش از جنس درک مفهوم متن ، استدلال بر پايه گزاره‌ های منطقی ، طبقه‌ بندی و تحليل متغير ها ، انجام مقايسه‌ های کمی و حل مسائل عددی هستند.

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط دانشگاه فرهنگیان برای متاهلین 📞 شرایط ویژه داوطلبان متاهل

تعليم و تربيت اسلامی

از دروس اصلی کنکور دانشگاه فرهنگیان ، درس تعلیم و تربیت اسلامی است که ضریب 2 دارد. داوطلبان برای پاسخگویی به سوال تعلیم و تربیت اسلامی ، باید کتاب های زیر را مطالعه نمایند :

  • سه فصل اول کتاب «مهارت معلمی» استاد محسن قرائتی
  • کتاب‌ های دين و زندگی متوسطه دوم

از کتاب های دین و زندگی متوسطه دوم با توجه به گروه آزمایشی داوطلب ، نیاز به مطالعه بخش های زیر می باشد :

رشته ‌های رياضی و فيزيک، علوم تجربی و فنی و حرفه ‌ای / کاردانش

داوطلبان رشته های ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، فنی حرفه ای و کاردانش ، برای پاسخگویی به سوالات دین و زندگی در آزمون فرهنگیان باید بخش های زیر را مطالعه نمایند :

  • دين و زندگی پايه دهم کد 110204

بخش دوم ( از درس هشتم تا درس دوازدهم) صفحه 98 الی صفحه 152

  • دين و زندگی پايه يازدهم کد 111204 

بخش دوم ( از درس يازدهم تا درس دوازدهم) صفحه 134 الی صفحه 158

رشته علوم انسانی

  • دين و زندگی پايه دهم کد 110205

بخش دوم (از درس نهم تا درس چهاردهم) صفحه 96 الی صفحه 158

  • دين و زندگی پايه يازدهم کد 111205

بخش دوم (از درس شانزدهم تا درس هجدهم) صفحه 196 الی صفحه 230

فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی

یکی از منابع آزمون تخصصی فرهنگیان ، کتاب فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی بود که البته با انتشار اصلاحیه جدید در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، این کتاب از لیست منابع حذف شد. بنابراین شما برای شرکت در کنکور فرهنگیان ، نیازی به مطالعه درس فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی نخواهید داشت و جزو حذفیات کنکور فرهنگیان می باشد.

مرتبط بخوانید : تغییرات کتاب درسی برای کنکور

سوالات شما

  • حذفیات کنکور فرهنگیان 1403 کدام مباحث هستند؟

فهرست حذفیات کنکور فرهنگیان 1403 را در این مطلب به طور کامل قرار داده‌ ایم.

  • آیا منابع آزمون فرهنگیان با آزمون سراسری متفاوت است؟

منابع کنکور فرهنگیان در بعضی از دروس با منابع کنکور سراسری مشترک است اما دارای منابع اختصاصی هم می باشد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کد 5 دانشگاه فرهنگیان

کد 5 دانشگاه فرهنگیان 📞 کد پنج فرهنگیان چیست و نحوه اعتراض به آن

داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته‌ های دانشگاه فرهنگیان هستند ، باید در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر