از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

حذفیات فارسی دوازدهم نهایی 📞 لیست کامل حذفیات فارسی دوازدهم خردادماه

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

حذفیات فارسی دوازدهم نهایی

فارسی یکی از مهم ترین دروس عمومی دانش آموزان کلاس دوازدهم است که امتحان آن به صورت نهایی برگزار شده‌ و تاثیر زیادی در سوابق تحصیلی دارد. دانش آموزانی که می خواهند از تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور سراسری بهره مند شوند ، لازم است برای شرکت در امتحانات نهایی آماده شوند و برای آمادگی هم می بایست از حذفیات مطلع شوند. حذفیات فارسی دوازدهم نهایی ، شامل بخش هایی از دروس مختلف است و از این بخش ها ، هیچ سوالی در امتحان طراحی نمی شود. اگر به دنبال اطلاع از حذفیات فارسی دوازدهم نهایی هستید ، لطفا در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

برای راهنمایی شدن در زمینه حذفیات امتحانات نهایی می توانید با مشاوران ارشد مجموعه تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا با اطلاعات دقیق و درست راهنمایی شوید

 از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما هستیم 

همین حالا تماس بگیرید

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد یا صفر  9099071612

لیست حذفیات فارسی دوازدهم نهایی

با توجه به تاثیر بالای سوابق تحصیلی بر نتایج کنکور سراسری ، دانش آموزان در تلاش برای کسب نمرات عالی در امتحانات نهایی هستند تا رتبه هر چه بهتر را در آزمون کسب کنند. امتحانات پایه دوازدهم در نوبت دوم یعنی خردادماه ، به صورت نهایی برگزار می شوند و دانش آموزان کلیه مدارس در تمام کشور ، در یک آزمون مشترک و هماهنگ کشوری شرکت می کنند. سوالات امتحانات نهایی دوازدهم در کلیه دروس عمومی و تخصصی ، یکسان است و فهرست حذفیات نیز مشترک می باشد.

فارسی از مهم ترین دروس عمومی دانش آموزان دوازدهمی محسوب می شود و شامل بخش های مختلف همچون داستان های کوتاه ، رمان ها ، بررسی انواع آثار ادبی ، آرایه ها و … می باشد. دانش آموزان برای شرکت در امتحان فارسی دوازدهم ، باید تمام بخش های کتاب را مطالعه کنند به جزء بخش هایی که حذف شده‌ اند. حذفیات فارسی دوازدهم نهایی را سازمان آموزش و پرورش مشخص می کند و از این بخش ها ، هیچ سوالی طراحی نخواهد شد.

احتمالا این را هم بپسندید  تبصره امتحان نهایی چیست ؟ 📞 شرایط تبصره امتحان نهایی نهم تا دوازدهم

در حال حاضر ، لیست حذفیات فارسی دوازدهم نهایی منتشر نشده است و با توجه به اینکه امتحانات نهایی در خردادماه برگزار می شوند ، احتمالا فهرست حذفیات در اردیبهشت ماه منتشر گردد. شما دانش آموزان عزیز می توانید برای پیگیری اخبار انتشار حذفیات امتحانات نهایی و دریافت لیست حذفیات تمام دروس ، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس حاصل بفرمایید.

مرتبط بخوانید : معرفی رشته آموزش زبان و ادبیات فارسی

اهمیت بررسی حذفیات فارسی دوازدهم نهایی

اطلاع از حذفیات فارسی دوازدهم نهایی بسیار مهم است زیرا شما می توانید با اطلاع از حذفیات ، بخش هایی که هیچ سوالی از آنها طراحی نمی شود را به طور کامل کنار بگذارید و برای برنامه ریزی درسی ، وقت بیشتری برای مطالعه بخش های مهم تر داشته باشید. در واقع هدف از انتشار حذفیات امتحانات نهایی توسط آموزش و پرورش ، مشخص کردن‌ بخش های بی اهمیت کتاب های درسی مختلف است تا دانش آموزان وقت خود را صرف بخش های کم اهمیت نکنند و بدین ترتیب بتوانند با مطالعه بخش های مهم تر ، نمره بالاتری در آزمون کسب کنند.

نکات کسب نمره بالا در امتحان فارسی نهایی

حذفیات فارسی دوازدهم نهایی

درس ادبیات دوازدهم به دانش آموزان امکان می دهد که با شاهکارهای ادبی و اندیشه های بزرگ ادبیات جهان آشنا شوند و دانش خود را در زمینه ادبیات ارتقاء دهند. فارسی دهم شامل بخش های مطالعه و بررسی انواع آثار ادبی می باشد و از داستان ها و رمان های کوتاه، نمایشنامه و اسناد تاریخی ، شعر و … تشکیل شده‌ است. دانش آموزان با مطالعه درس فارسی دوازدهم می توانند با زبان و سبک نویسندگان مختلف آشنا شوند و مهارت های خواندن‌ انتقادی و تحلیل ادبی را ارتقاء دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  دریافت کارت ورود به جلسه امتحان نهایی 1403 📞 دریافت غیر حضوری کارت امتحان نهایی از سامانه مای مدیو

در درس ادبیات دوازدهم ، به بزرگان ادبیات جهان نیز پرداخته شده‌ است و آثار نویسندگان مختلف معرفی شده‌ اند. برای موفقیت در امتحان نهایی این درس ، توجه شما را به نکات زیر جلب می کنیم :

  • مرور سریع : با توجه به مدت محدودی که برای آمادگی امتحانات نهایی در نظر گرفته شده‌ است ، شما در طول سال باید مطالعه مستمر و منظمی داشته باشید تا بتوانید در زمان امتحان نهایی با مرور سریع مفاهیم ، آموخته های خود را به یاد بیاورید.
  • خلاصه سازی مطالب : حتما بخش هایی مثل آثار نویسندگان و شاعران ، تاریخ ادبیات و … را خلاصه سازی کنید و تبدیل به یک دفترچه کوچک کنید. با این دفترچه می توانید نکات اصلی و آثار برجسته را به طور سریع و جامع مرور کنید.
  • تمرین سوالات سال های قبل : برای پاسخدهی به سوالات امتحان نهایی فارسی دوازدهم ، حتما امتحانات سال های قبل را هم بررسی کنید تا با سبک طراحی سوالات و بخش های سوال خیر آشنا شوید. بعضی از سوالات امتحانات نهایی در سال های مختلف تکرار می شوند و شما با بررسی امتحانات سال های قبل ، می توانید سوالات تکراری را شناسایی کنید.

مرتبط بخوانید : بررسی حذفیات کنکور اختصاصی فرهنگیان 

سوالات شما

  • آیا درس فارسی دوازدهم در امتحان نهایی حذفیات دارد؟

در حال حاضر ، فهرست حذفیات امتحانات نهایی مشخص نشده‌ است اما احتمالا طبق روال سال های قبل ، دارای حذفیات باشد.

  • حذفیات فارسی دوازدهم نهایی چیست؟

می توانید برای اطلاع از حذفیات امتحانات نهایی دوازدهم ، با مشاوران ما تماس حاصل بفرمایید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

شرایط ترمیم نمرات امتحانات نهایی برای داوطلبان کنکور

شرایط ترمیم نمرات امتحانات نهایی برای داوطلبان کنکور 1403 📞 راهنمای کامل

  همانطور که می دانید ، هر ساله بخشی از نمره نهایی آزمون را سوابق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر