از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

حذفیات زیست دهم کنکور 📞 بررسی حذفیات درس زیست شناسی دهم 1403

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

حذفیات زیست دهم کنکور

زیست شناسی ، اصلی ترین درس تخصصی در کنکور سراسری تجربی است و کسب نمره و درصد بالا در این درصد ، تاثیر بسیاری در کسب رتبه بهتر دارد. اگر داوطلب کنکور تجربی هستید ، لازم است برای شرکت در آزمون از حذفیات اطلاع داشته باشید و با توجه به اینکه از بخش های حذف شده توسط سازمان سنجش هیچ سوالی در کنکور سراسری طراحی نمی شود ، وقت خود را صرف مطالعه این بخش ها نکنید. حذفیات زیست شناسی در کنکور سراسری شامل حذفیات از کتاب های 3 پایه دهم ، یازدهم و دوازدهم می باشد که در ادامه این مطلب می خواهیم مورد بررسی قرار دهیم. لطفا همراه ما باشید.

برای راهنمایی شدن در زمینه حذفیات کنکور سراسری می توانید با مشاوران ارشد مجموعه تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا با اطلاعات دقیق و درست راهنمایی شوید

 از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما هستیم 

همین حالا تماس بگیرید

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد یا صفر 9099071612

لیست حذفیات زیست دهم کنکور

سوالات زیست شناسی کنکور تجربی از 3 کتاب زیست شناسی دهم ، یازدهم و دوازدهم طراحی می شود و نحوه طراحی سوالات نیز به صورت ترکیبی ، مفهومی و مستقیم است. در کنکور سراسری تجربی ، بخش هایی از کتاب های درسی تخصصی حذف هستند و دروس عمومی نیز به طول کامل حذف می شوند. حذفیات کنکور تجربی ، شامل حال درس زیست شناسی پایه دهم نیز می باشد و با توجه به اینکه آزمون در دو نوبت برگزار می شود ، حذفیات دو نوبت از آزمون را به طور جداگانه بررسی کرده ایم :

حذفیات زیست دهم کنکور نوبت اول

کنکور سراسری تجربی نوبت اول در اردیبهشت ماه برگزار می شود و شامل سوالاتی از دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، ریاضیات و … است. اصلی ترین درس تخصصی در این گروه آزمایشی ، درس زیست شناسی بوده و حذفیات آن در زیست پایه دهم به شرح زیر می باشد :

 • مطالبی که با عنوان “بیشتر بدانید” و “واژه شناسی”
 • پرسش های عددی و محاسباتی به هر شکل و در هر سطحی
 • فرمول ساختاری مواد شیمیایی
 • پرسش از شکل هایی در کتاب درسی که با “غیرمجاز بودن طرح سوال” مشخص شده‌ اند.
احتمالا این را هم بپسندید  حذفیات کنکور هنر 📞 بررسی حذفیات کنکور هنر 1403

حذفیات زیست دهم کنکور نوبت دوم

شما در صورت تمایل به کسب رتبه بهتر ، می توانید در کنکور سراسری تجربی نوبت دوم نیز شرکت نمایید. زمان برگزاری کنکور نوبت دوم تجربی در تیرماه می باشد و این نوبت از آزمون سراسری نیز دارای حذفیات است. حذفیات زیست دهم کنکور تجربی نوبت دوم به شرح زیر است :

 • مطالبی که با عنوان “بیشتر بدانید” و “واژه شناسی”
 • پرسش های عددی و محاسباتی به هر شکل و در هر سطحی
 • فرمول ساختاری مواد شیمیایی
 • پرسش از شکل هایی در کتاب درسی که با “غیرمجاز بودن طرح سوال” مشخص شده‌ اند.

مرتبط بخوانید : حذفیات کنکور فرهنگیان 

اهمیت اطلاع از حذفیات زیست شناسی کنکور سراسری 

زیست شناسی ، مباحث زیادی دارد و شما برای مطالعه تمام مباحث باید برنامه ریزی چندین ماهه داشته باشید و همراه با مطالعه مستمر و منظم ، تست هم کار کنید. با توجه به حجم بسیار مباحث زیست شناسی در پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم ، بسیاری از داوطلبان موفق به تمام کردن کل مباحث نمی شوند و زمان کم می آورند. از این رو ، سازمان سنجش با حذف کردن بخش هایی از کتاب های درسی ، به مدیریت زمان بهتر داوطلبان کنکوری کمک می کند. شما با اطلاع از حذفیات کنکور سراسری در درس های مختلف ، نیازی به مطالعه بخش های حذف شده نخواهید داشت و می توانید با حذف کامل این بخش ها ، زمان خود را صرف مطالعه بخش های مهم و پرتست کنید.

مرتبط بخوانید : حذفیات زیست کنکور

چگونه در درس زیست درصد بالاتری کسب کنم؟

حذفیات زیست دهم کنکور

زیست شناسی یک درس مفهومی است و شما برای کسب درصد بالا در این درس باید تسلط کاملی به تمام مباحث آن داشته باشید. سوالات زیست شناسی در کنکور تجربی به صورت مستقیم ، ترکیبی و مفهومی طراحی می شوند که با تسلط کامل به تمام مباحث در پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم ، امکان پاسخگویی به سوالات را خواهید داشت. برای کسب درصد بالا در درس زیست شناسی ، به نکات زیر توجه داشته باشید :

 • باید تست های آموزشی بسیاری کار کنید تا بتوانید با سبک های مختلف طراحی سوال آشنا شده و زودتر به جواب برسید.
 • در کنار حل تست های آموزشی ، از حل تست های آزمونی غافل نشوید و حتما سوالات آزمون سال های قبل را بررسی کنید.
 • در دوران جمع بندی ، توجه بیشتری به تست زنی داشته باشید و بهتر است به جای مطالعه بخش های جدید ، آموخته های قبلی خود را تقویت کنید.
 • به تصاویر ، نمودارها ، قید ها و اسامی مهم در کتاب درسی ، توجه ویژه ای داشته باشید.
 • از منابع معتبر و در سطح کنکور استفاده کنید و حتما هم کتاب های درسی را به عنوان منبع اصلی قرار دهید.
 • تکنیک های مدیریت زمان را یاد بگیرید تا در جلسه آزمون با کمبود زمان مواجه نشوید.
 • برای جلوگیری از فراموش شدن مباحث زیست شناسی ، باید همواره مرور داشته باشید تا مطالب از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت منتقل شود.
 • در کنار کتب کمک آموزشی ، از کتب تست استفاده کنید. بهتر است برای تست زنی ، یک کتاب را تهیه کرده و بعد از تمام کردن تمام تست های آن کتاب ، می توانید از کتاب دیگری هم استفاده نمایید.
احتمالا این را هم بپسندید  حذفیات شیمی کنکور 📞 لیست کامل حذفیات شیمی کنکور ریاضی و تجربی

سوالات شما

 • آیا حذفیات زیست دهم کنکور 1403 اعلام شده است؟

بله ، سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار یک فایل حذفیات در سایت ، حذفیات کنکور تمام گروه های آزمایشی را در دروس مختلف اعلام کرد.

 • حذفیات زیست دهم کنکور شامل کدام بخش هاست؟

می توانید با مطالعه و بررسی این مطلب ، از لیست حذفیات زیست دهم کنکور 1403 مطلع گردید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر