از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

حذفیات اقتصاد کنکور 1403 📞 لیست کامل حذفیات درس اقتصاد کنکور انسانی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

حذفیات اقتصاد کنکور

اقتصاد از دروس اصلی کنکور انسانی است و داوطلبانی که به دنبال کسب رتبه و تراز خوب در آزمون هستند ، باید بتوانند در این درس هم مثل دروس دیگر ، درصد بالایی را به دست آورند. از درس اقتصاد در کنکور انسانی ، 15 سوال طراحی می شود و داوطلبان به مدت 15 دقیقه فرصت پاسخگویی به سوالات را دارند. این درس هم مانند دروس تخصصی دیگر کنکور انسانی ، دارای بخش های حذفی هم می باشد تا داوطلبان با اطلاع از بخش های حذف شده ، وقت خود را برای مطالعه مباحث مهم تر درس اختصاص دهند. در این مطلب می خواهیم به بررسی حذفیات اقتصاد کنکور انسانی بپردازیم. لطفا تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

برای راهنمایی شدن در زمینه حذفیات کنکور سراسری می توانید با مشاوران ارشد مجموعه تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا با اطلاعات دقیق و درست راهنمایی شوید

 از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما هستیم 

همین حالا تماس بگیرید

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد یا صفر 9099071612

آیا درس اقتصاد در کنکور انسانی حذفیات دارد؟

با حذف شدن دروس عمومی از کنکور انسانی ، تمام سوالات این آزمون از دروس تخصصی طراحی می شوند و این دروس به شرح عربی تخصصی ، ادبیات تخصصی ، تاریخ ، جغرافیا ، اقتصاد ، روانشناسی ، فلسفه ، منطق و … هستند. با توجه به حجم بالای دروس کنکور انسانی ، بسیاری از داوطلبان برای برنامه ریزی و مدیریت زمان با مشکل کمبود زمان مواجه می شوند و موفق به اتمام مطالعه تمام مباحث نمی شوند. از این رو ، سازمان سنجش اقدام به حذف بخشی از دروس و مباحث کم اهمیت می کند تا بدین ترتیب داوطلبان بتوانند وقت بیشتری برای مطالعه دروس و مباحث مهم تر داشته باشند. حذفیات کنکور انسانی ، اکثر دروس تخصصی را شامل می شود و درس اقتصاد هم دارای بخش های حذفی می باشد.

زمان انتشار حذفیات اقتصاد کنکور انسانی

در ارتباط با زمان انتشار حذفیات کنکور انسانی باید به اطلاعتان برسانیم که معمولا دو تا سه ماه قبل از برگزاری آزمون ، انتشار می یابد. با توجه به برگزاری کنکور انسانی نوبت اول در اردیبهشت ماه و برگزاری کنکور سراسری نوبت دوم در تیرماه ، فهرست حذفیات هم حداکثر در اوایل فروردین ماه انتشار می یابد. هم اکنون که در حال مطالعه این مطلب هستید ، حذفیات کنکور انسانی 1403 منتشر شده است.

احتمالا این را هم بپسندید  کارنامه کنکور - زمان و راهنمای دریافت و استفاده کارنامه کنکور

مرتبط بخوانید : حذفیات منطق کنکور

لیست حذفیات اقتصاد کنکور انسانی

کنکور انسانی 1403 شامل دو نوبت برگزاری اردیبهشت ماه و تیرماه می باشد که داوطلبان می توانند در یک یا هر دو این آزمون ها شرکت نمایند. با توجه به اینکه آزمون سراسری در دو نوبت برگزار می شود ، لیست حذقیات درس اقتصاد برای دو نوبت آزمون به شرح زیر می باشد :

حذفیات کنکور نوبت اول

 • بخش موقعیت در اول هر درس
 • بخش بیشتر بدانیم
 • بخش شهد و شکر
 • بخش درس زندگی
 • بخش گفتگو در کلاس
 • فعالیت هایی که در کلاس درس با مشارکت دبیر و دانش آموز طراحی می شوند.

لیست حذفیات کنکور نوبت دوم

 • بخش موقعیت در اول هر درس
 • بخش بیشتر بدانیم
 • بخش شهد و شکر
 • بخش درس زندگی
 • بخش گفتگو در کلاس
 • فعالیت هایی که در کلاس درس با مشارکت دبیر و دانش آموز طراحی می شوند.

برای کنکور سراسری انسانی 1403 باید کتاب اقتصاد دهم با سال چاپ 1400 را مطالعه کنید و فهرست حذفیات فوق برای این کتاب می باشد.

مرتبط بخوانید : شهریه دانشگاه شبانه رشته اقتصاد

کسب درصد بالا در درس اقتصاد کنکور انسانی

درس اقتصاد در 3 سال رشته انسانی فقط در سال دهم و در قالب یک جلد تدریس می شود و حجم مطالب سنگین و زیاد ندارد. بنابراین شما با تلاش و مرور زیاد کتاب اقتصاد می توانید به کسب درصد بالا در این درس امیدوار باشید و با تست زنی منظم در کنار مطالعه ، حتی امکان کسب درصد 100 در این درس را دارید. بودجه بندی اقتصاد در کنکور انسانی معمولا شامل 6 سوال مسائل و محاسبات ، 8 سوال متن کتاب است و 1 سوال هم از نمودار طراحی می شود.

شما برای پاسخگویی به سوالات مسائل و محاسباتی نیاز به ریاضیات خوب دارید و باید مسائل بسیاری را کار کنید تا با سبک طراحی سوالات آشنا شوید. از متن کتاب که 8 سوال طراحی می شود ، حجم خیلی بالایی دارد و باید به متن کتاب تسلط بالایی داشته باشید تا بتوانید به سوالات این درس پاسخ دهید.

احتمالا این را هم بپسندید  راز درس خواندن - 10 نکته طلایی که برای درس خواندن باید بدانید

برای کسب درصد بالا در درس اقتصاد کنکور انسانی ، توصیه می شود سوالات کنکور سال های قبل را بررسی کنید ، از درسنامه خوب و استاندارد استفاده کنید و برای یادگیری مسائل اقتصاد هم از تست های تشریحی استفاده نمایید.

مرتبط بخوانید : حذفیات کنکور فرهنگیان

حذف کامل درس اقتصاد از کنکور

حذفیات اقتصاد کنکور

بسیاری از داوطلبان کنکور انسانی ، بعضی از دروس را به طور کامل حذف می کنند تا وقت بیشتری برای مطالعه دروس مهم تر داشته باشند. درس اقتصاد هم با توجه به تعداد سوالات کمی که در آزمون انسانی دارد ، ممکن است توسط بعضی از داوطلبان حذف شود. اما توصیه ما این است که هیچ درسی از کنکور را حذف نکنید زیرا در کنکور یک اصطلاحی به نام انحراف معیار وجود دارد که به نفع بعضی از داوطلبان است. انحراف معیار در کنکور سراسری زمانی مشخص می شود که اکثر داوطلبان در یک درس خاص مانند اقتصاد ، درصد کم و پایین کسب می کنند و اگر شما در همان درس موفق به کسب درصد بالا شوید ، رتبه بهتری خواهید داشت.

بنابراین توصیه می شود در برنامه ریزی برای کنکور سراسری ، حتما تمام دروس را بگنجانید و هیچ درسی را به دلیل ضریب کم حذف نکنید. این موضوع مخصوصا از آنجایی جائز اهمیت است که ضرایب و زیر گروه ها در کنکور حذف شده اند و تمام دروس دارای ضریب یکسان هستند.

سوالات شما

 • حذفیات اقتصاد کنکور انسانی شامل کدام بخش هاست؟

لیست کامل حذفیات درس اقتصاد کنکور انسانی را در این مطلب قرار داده ایم.

 • از درس اقتصاد در کنکور انسانی چند سوال طراحی می شود؟

درس اقتصاد در کنکور انسانی شامل 15 سوال می باشد.

 • آیا درس اقتصاد دارای سوالات محاسباتی می باشد؟

بله ، حدود 6 سوال درس اقتصاد به سوالات محاسباتی و مسائل اختصاص دارد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور ۱۴۰۲ انسانی

کنکور ۱۴۰۲ انسانی – از ثبت نام تا انتخاب رشته کنکور انسانی 1402

  دومین گروه آزمایشی پر داوطلب کنکور سراسری گروه انسانی است و سال گذشته بیش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر