از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

جواب آزمون نظام مهندسی 1402 📞 دریافت نتایج 3 نوبت آزمون نظام مهندسی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

جواب آزمون نظام مهندسی

چند هفته پس از برگزاری آزمون نظام مهندسی در نوبت های اردیبهشت ، شهریور و دی ماه ، نتایج آن اعلام می گردد. داوطلبان می توانند در یک یا هر سه نوبت از این آزمون ها شرکت کنند و با کسب حداقل 50 درصد از نمره کل آزمون ، موفق به قبولی شوند. بعد از انتشار جواب آزمون نظام مهندسی 1402 ، داوطلبان می توانند به همان سامانه ای که ثبت نام کرده‌ اند ، مراجعه کنند و کارنامه شان را دریافت نمایند. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را برای دریافت جواب آزمون نظام مهندسی راهنمایی کنیم.

اگر برای دریافت نتایج آزمون نظام مهندسی معدن با مشکلی مواجه هستید و یا می خواهید به نتایج اعتراض کنید اما با مراحل آن آشنایی ندارید ، می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان جواب آزمون نظام مهندسی 1402

آزمون نظام مهندسی هر ساله توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی برای رشته های مختلفی مثل مهندسی عمران ، معماری و … برگزار می گردد. داوطلبان دارای شرایط لازم ، سالی چند بار فرصت دارند که در این آزمون شرکت کرده‌ و برای دریافت پروانه نظام مهندسی خود اقدام نمایند.

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ماه

آزمون نظام مهندسی نوبت اول سال 1402 در اردیبهشت ماه برگزار گردید و داوطلبان زیادی هم در این نوبت از آزمون حضور داشتند. اگر در آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ماه شرکت کرده‌ اید ، لازم است بدانید که نتایج آن اعلام شده‌ است. زمان اعلام نتایج ، در تاریخ 28 تیرماه بود و هم اکنون می توانید کارنامه تان را دریافت کنید.

زمان اعلام جواب آزمون نظام مهندسی شهریور ماه

داوطلبانی که موفق به کسب حداقل 50 درصد از حد نصاب آزمون نظام مهندسی نشده‌ اند ، می توانند در نوبت دوم این آزمون شرکت کنند و شانس مجددی داشته باشند. زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی نوبت دوم در شهریورماه خواهد بود اما زمان اعلام نتایج مشخص نشده‌ است. البته پیش بینی می کنیم نتایج حداکثر در دو ماه آینده و تا آبان ماه اعلام گردد.

احتمالا این را هم بپسندید  نتایج آزمون نظام مهندسی گیلان 1402 📞 دریافت نتایج 3 نوبت نظام مهندسی

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی دی ماه 

در سال های گذشته ، آزمون نظام مهندسی دو بار در سال برگزار می شد اما امسال به تصمیم معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ، این آزمون سه بار برگزار می شود که نوبت سوم آن در دی ماه خواهد بود. شرکت کنندگان آزمون نظام مهندسی دی ماه می توانند جواب آزمون خود را در اواخر سال دریافت کنند. البته تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی دی ماه 1402 فعلا مشخص نیست.

مرتبط بخوانید : نتایج آزمون نظام مهندسی طراحی معماری

سایت دریافت نتایج آزمون سازمان نظام مهندسی 1402

نتایج آزمون نظام مهندسی در سامانه inbr.ir انتشار می یابد. داوطلبان برای دریافت کارنامه خود از این سامانه باید اطلاعات خواسته شده‌ را ارائه دهند که این اطلاع شامل شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه ، کد ملی ، سال تولد و … هستند. با ورود به سامانه و کلیک بر روی لینک دریافت نتایج ، وارد صفحه ای خواهید شد که باید اطلاعات را درج کنید و سپس کارنامه را مشاهده نمایید.

لازم به ذکر است که در صورت فراموشی شماره داوطلبی ، دریافت کارنامه امکان پذیر خواهد بود و اگر دسترسی به این کد ندارید ، می توانید با شماره شناسنامه و کد ملی خود ، جواب آزمون را دریافت نمایید.

مرتبط بخوانید : نتایج آزمون نظام مهندسی گیلان

اعتراض به جواب آزمون نظام مهندسی 1402

هدف وزارت راه و شهرسازی از برگزاری آزمون نظام مهندسی این است که افراد کار بلد را جذب کند و به آنها پروانه نظام مهندسی ارائه دهد. به همین دلیل ، اشتباه در محاسبه نمره آزمون به ندرت اتفاق می افتد و داوطلبان از این بابت نگرانی نداشته باشند. البته برای شفاف سازی های لازم و احترام به خواسته داوطلبان معترض ، اعتراض به نتایج امکان پذیر می باشد.

اگر شما هم درخواست اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی دارید ، می توانید طبق دستورالعمل های لازم اقدام نمایید. نحوه ثبت درخواست بدین صورت است که باید مشخصات و متن اعتراض خود را به ایمیل tarahi@inbr.ir ارسال نمایید و منتظر باشید. نتایج اعتراض به آزمون نظام مهندسی به صورت تفکیک شده‌ و استان به استان اعلام خواهد شد.

احتمالا این را هم بپسندید  زمان آزمون نظام مهندسی 1400 - تاریخ و نحوه برگزاری آزمون نظام مهندسی 1400

دستورالعمل اعلام نتایج آزمون های ورود به حرفه مهندسان

جواب آزمون نظام مهندسی

برخی از دستورالعمل های اعلام نتایج آزمون های ورود به حرفه مهندسان، به شرح زیر هستند :

  • کارنامه منتشر شده‌ در سایت inbr.ir ، هیچ گونه ارزش قانونی ندارد و قابل استناد نیست. این کارنامه فقط برای معرفی قبول شدگان به اداره کل راه و شهرسازی می باشد.
  • داوطلبان آزمون نظام مهندسی در صورتی مجاز هستند به حرفه مهندسان کاردان های فنی و معماران تجربی وارد شوند که سنوات سابقه کار آنها تا پایان روز امتحان تکمیل شده‌ و مورد تایید قرار بگیرد. در غیر این صورت قبولی آنها کان لم یکن تلقی خواهد شد.
  • سوالاتی از آزمون نظام مهندسی که به تشخیص کمیته های تخصصی نامفهوم و مبهم باشند ، در کارنامه همه داوطلبان با تاثیر مثبت لحاظ می شود و در رابطه با رسیدگی مجدد در دفترچه دیگری اقدامات دیگر صورت نخواهد گرفت.

مرتبط بخوانید : زمان اعلام نتایج نوبت آزمون نظام مهندسی ساختمان

اقدامات لازم پس از مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی

فارغ التحصیلان رشته‎‌ های مهندسی مرتبط که با هدف دریافت پروانه اشتغال در آزمون نظام مهندسی شرکت می کنند ، پس از قبولی در آزمون باید برای کسب پروانه خود به صورت الکترونیکی به سامانه تعیین شده‌ مراجعه کنند. لازم به ذکر است که تنها در زمان تعیین شده‌ می توان پروانه را دریافت کرد در غیر این صورت ، امتیاز دریافت پروانه سلب خواهد شد و اعتبار قانونی نخواهد داشت. معمولا زمان دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسی ، حدود 3 ماه بعد از برگزاری آزمون می باشد.

سوالات شما

  • جواب آزمون نظام مهندسی 1402 چه زمانی منتشر می شود؟

زمان انتشار نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان حدود دو ماه بعد از برگزاری آزمون است.

  • نتایج آزمون نظام مهندسی را از کدام سایت دریافت کنیم؟

نتایج آزمون نظام مهندسی در سامانه inbr.ir قرار می گیرد.

  • چگونه می توان به نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان اعتراض کرد؟

برای اعتراض به جواب آزمون ورود به حرفه مهندسان باید درخواست خود را به آدرس ایمیل tarahi@inbr.ir ارسال نمایید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آزمون نظام مهندسی چند بار در سال

آزمون نظام مهندسی چند بار در سال 📞 آزمون نظام مهندسی چند نوبت است

برای بسیاری از داوطلبانی که می خواهند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند ، این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر