از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام کتاب درسی چهارم ابتدایی 📞 زمان و راهنمای ثبت نام اینترنتی کتب درسی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام کتاب درسی چهارم ابتدایی

ثبت نام کتاب درسی چهارم ابتدایی همانند سایر پایه ها به شیوه اینترنتی انجام می پذیرد و دانش آموزان باید با مراجعه به سامانه ای که در ادامه معرفی خواهیم کرد ، مراحل ثبت سفارش را انجام دهند. کتاب های کلاس چهارم ابتدایی دخترانه و پسرانه را می توان به سه شیوه گروهی ، فردی و تک جلدی ثبت سفارش کرد و با پرداخت هزینه در سامانه ، اقدام به تهیه کتاب ها نمود. اگر برای ثبت نام کتاب درسی چهارم ابتدایی به راهنمایی نیاز دارید ، لطفا با ما در ادامه همراه باشید تا توضیحات لازم را ارائه کنیم.

اگر برای ثبت نام اینترنتی کتب درسی با مشکلی مواجه هستید و نیازمند راهنمایی می باشید ، با مشاوران ارشد ما تماس بگیرید

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

زمانبندی ثبت نام و تحویل کتاب درسی چهارم ابتدایی

زمانبندی ثبت نام و تحویل کتب درسی کلاس چهارم ابتدایی ، اطلاع رسانی شده‌ است و دانش آموزان این پایه تحصیلی می توانند از تاریخ 5 اردیبهشت ماه تا حداکثر 31 خردادماه ، نسبت به ثبت نام کتاب ها اقدام کنند. فرصت زیادی برای ثبت نام کتب درسی در نظر گرفته می شود تا تمام دانش آموزان بتوانند ثبت نام کنند همچنین از تاریخ 124 تیرماه الی 31 شهریورماه ، مهلتی برای اصلاح سفارشات در نظر گرفته خواهد شد.

پس از اتمام فرایند ثبت نام و اصلاح سفارش کتب درسی ، کتب از 11 الی 31 شهریورماه به مدارس در شهرهای مختلف توزیع خواهند شد و سپس دانش آموزان در هفته اول مهرماه می توانند کتاب های خود را از مدرسه دریافت نمایند.

مرتبط بخوانید : اگر کتاب درسی گم شود – نحوه دریافت و لیست مراکز فروش کتاب درسی

روش های ثبت نام کتب درسی کلاس چهارم ابتدایی

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم ، شما می توانید ثبت نام کتب درسی را به سه روش فردی ، گروهی و تک جلدی انجام دهید. منظور از ثبت نام فردی بدین معناست که خودتان وارد سایت شوید و با پرداخت هزینه ، کتاب ها را سفارش دهید سپس می توانید کتاب های خود را از مدرسه تحویل بگیرید.

اما اگر به هر دلیلی امکان ثبت نام فردی کتب درسی را ندارید و برای ورود به سایت با مشکل مواجه هستید ، می توانید هزینه کتاب ها را به مدیریت مدرسه پرداخت کنید تا ثبت سفارش توسط مسئولین مدرسه به صورت گروهی انجام گیرد.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام کتاب درسی ابتدایی 1403 📞 نحوه سفارش کتب درسی پایه های ابتدایی

ثبت سفارش تک جلدی هم برای خرید یک جلد از کتاب می باشد و برای دانش آموزانی کارایی دارد که کتاب درسی خود را گم کرده‌ اند. این دسته از دانش آموزان می توانند از طریق سامانه توزیع و فروش کتب درسی ، کتاب مدنظر خود را سفارش داده‌ و تحویل بگیرند.

مراحل ثبت نام فردی کتاب های کلاس چهارم

چنانچه می خواهید ثبت نام کتاب های کلاس چهارم ابتدایی را به شیوه فردی انجام دهید ، باید به سایت مای مدیو مراجعه کنید که درگاه ورود به سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی آموزش و پرورش است. مراحل ثبت نام به شرح زیر می باشد :

ورود به سامانه مای مدیو

مرحله اول ثبت نام کتب درسی تمام پایه ها ، ورود به سایت مای مدیو است. این سامانه به نشانی my.medu.ir در دسترس می باشد که دانش آموز یا والدین او باید شماره تلفن همراه را ارائه کند تا رمز یکبار مصرف را دریافت نماید. پس از دریافت رمز یکبار مصرف و درج آن در سامانه ، لازم است کد ملی و سریال شناسنامه هم ارائه گردد.

ورود به سایت irtextbook.ir ارائه اطلاعات کاربری

با ورود به سایت مای مدیو و ارائه اطلاعات کاربری ، امکان وارد شدن‌ به سایت اصلی ثبت نام کتب درسی را خواهید داشت. این سامانه به نشانی irtextbook.ir می باشد. در این سامانه ، گزینه های مربوط به ثبت نام فردی ، گروهی و تک جلدی کتاب درسی را مشاهده می کنید که شما باید گزینه “ورود دانش آموزان” را یافته و بر روی آن کلیک کنید.

پس از ورود به صفحه دانش آموزان ، لازم است کد ملی و سریال شناسنامه را به ترتیب در بخش های نام کاربری و رمز عبور درج نمایید. سپس می توانید گزینه “ثبت سفارش” را از منوی دسترسی سامانه انتخاب کنید و مراحل بعدی ثبت نام کتب درسی را انجام دهید.

برای ثبت نام کتاب های درسی چهارم ابتدایی در سایت irtextbook.ir، باید مشخصات مدرسه شامل نام و کد پستی را ارائه کنید همچنین باید شماره تماس دانش آموز یا والدین او هم درج شود.

واریز هزینه کتاب درسی در سایت irtextbook.ir 

آخرین مرحله ثبت نام کتاب درسی چهارم ابتدایی ، واریز هزینه است که باید با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت گردد. هزینه بسته آموزشی پایه چهارم به مبلغ 87 هزار تومان است. با پرداخت موفقیت آمیز هزینه ، کدپیگیری ارائه می شود که باید این کد را تا زمان تحویل کتاب ها ، در دسترس داشته باشید.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام کتاب درسی یازدهم فنی حرفه ای 📞 زمان و راهنمای خرید کتب درسی

نحوه ثبت سفارش تک جلدی کتاب درسی پایه چهارم

ممکن است در اواسط سال ، یکی از کتاب های درسی خود را گم کنید. همچنین معلمان نیاز به سفارش کتاب های درسی مربوط به هر پایه دارند. نحوه خرید کتاب های درسی پایه چهارم ابتدایی به صورت تک جلدی ، به شرح زیر می باشد :

 • در صفحه اول سامانه irtextbook.ir بر روی گزینه “ورود به بخش سفارش تک جلدی کتاب درسی” کلیک نمایید.
 • سپس باید در سامانه ثبت نام کنید و با ارائه اطلاعات کاربری ، وارد سامانه شوید.
 • در قدم بعدی باید گزینه “ثبت سفارش جدید” را انتخاب نمایید.
 • در ادامه باید پایه و رشته تحصیلی را مشخص کرده‌ و دکمه جستجو را بزنید.
 • پس از انتخاب کتاب درسی مدنظر و پرداخت هزینه ، ثبت سفارش انجام می گیرد.

مرتبط بخوانید :مای مدیو ثبت نام کتاب

لیست کتاب های پایه چهارم ابتدایی

ثبت نام کتاب درسی چهارم ابتدایی

اسامی کتاب های پایه چهارم ابتدایی که باید تهیه شوند ، به شرح زیر هستند :

 1. ریاضی
 2. فارسی
 3. علوم تجربی
 4. نگارش
 5. آموزش قرآن
 6. مطالعات اجتماعی
 7. هدیه های آسمان

مرتبط بخوانید :  ویرایش ثبت نام کتاب درسی

جامانده از ثبت نام کتاب درسی چهارم ابتدایی 

برخی از دانش آموزان و والدین به دلیل عدم اطلاع از زمان دقیق ثبت نام کتب درسی ، موفق به ثبت سفارش در موعد مقرر نشده و درخواست مهلت مجددی برای ثبت نام دارند. برای ثبت نام کتب درسی ، چندین هفته فرصت داده می شود. اما با این حال اگر شما از ثبت نام جا مانده‌ اید ، می توانید در مهلت مجددی که معمولا در شهریورماه در نظر گرفته می شود ، اقدام به ثبت نام کنید.

سوالات شما

 • زمان ثبت نام کتاب درسی چهارم ابتدایی 1403 در چه تاریخی است؟

دانش آموزانی که می خواهند وارد پایه چهارم ابتدایی شوند ، برای ثبت نام کتب این پایه می توانند در اردیبهشت ماه اقدام کنند.

 • آیا ثبت نام کتاب درسی چهارم ابتدایی در مدرسه انجام می شود؟

دانش آموزان می توانند با مراجعه به سایت مای مدیو اقدام به ثبت سفارش کتب درسی کنند.

 • هزینه خرید کتاب های درسی پایه چهارم ابتدایی چقدر است؟

هزینه خرید کتب درسی برابر با مجموع قیمت پشت جلد کتاب هاست که برای پایه چهارم برابر با 87 هزار تومان می باشد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام کتاب درسی دهم انسانی

ثبت نام کتاب درسی دهم انسانی 📞 زمان و راهنمای خرید کتب درسی

دانش آموزان کلاس نهم پس از انتخاب رشته انسانی و برای ورود به پایه دهم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر