از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام کتاب درسی دوم ابتدایی 📞 زمان و راهنمای ثبت نام اینترنتی کتب درسی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام کتاب درسی دوم ابتدایی

ثبت نام کتاب درسی دوم ابتدایی با مراجعه به سامانه ای که سازمان آموزش و پرورش معرفی کرده است ، انجام می گیرد. والدین باید پس از ورود به سامانه و ارائه مشخصات دانش آموز ، ثبت سفارش کتب پایه دوم را انجام دهند البته لازم است هزینه خرید کتاب ها را نیز در سامانه بپردازند. با توجه به اینترنتی شدن فرایند ثبت نام کتاب درسی دوم ابتدایی همچون سایر پایه ها ، والدین درباره زمان و نحوه ثبت نام سوالاتی دارند. این مطلب را آماده کرده ایم تا راهنمای کاملی را ارائه نماییم پس با ما همراه باشید.

اگر برای ثبت نام اینترنتی کتب درسی با مشکلی مواجه هستید و نیازمند راهنمایی می باشید ، با مشاوران ارشد ما تماس بگیرید

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

زمان ثبت نام کتاب درسی دوم ابتدایی 1403

والدین برای ثبت نام کتاب های درسی فرزند کلاس دومی خود باید پیگیر زمانبندی ثبت نام باشند و ثبت سفارش را به موقع انجام دهند. زمانبندی ثبت نام کتب درسی تمام پایه ها توسط آموزش و پرورش مشخص شده است و احتمالا بازه زمانی ثبت نام کتاب های پایه دوم ابتدایی ، از اوایل تیرماه تا اواسط شهریورماه باشد. هم اکنون که در حال مطالعه این مطلب هستید ، زمان ثبت نام مشخص نشده است به همین دلیل توصیه می شود برای پیگیری های لازم ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مرتبط بخوانید : اگر کتاب درسی گم شود – نحوه دریافت و لیست مراکز فروش کتاب درسی

سامانه و مراحل ثبت نام کتاب درسی دوم ابتدایی

ثبت نام کتب درسی تمام پایه ها همچون پایه دوم ابتدایی در سال تحصیلی 1403 – 1404، از طریق سایت irtextbook.com ،my.medu.ir و sso.my.gov.ir انجام می پذیرد. والدین در مرحله اول باید وارد سایت sso.my.gov.ir  شوند و پس از اعتبار سنجی در این سامانه ، امکان ورود به سایت my.medu.ir را خواهند داشت در نهایت هم از طریق سایت مای مدیو می توانند وارد سایت irtextbook.com شوند.

احتمالا این را هم بپسندید  مهلت ثبت نام کتاب درسی هفتم و مهلت ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 1403

در ادامه به بررسی مراحل ثبت نام کتاب درسی دوم ابتدایی پرداخته ایم :

ورود به سایت  sso.my.gov.ir 

قدم اول برای ثبت نام کتاب های درسی ، اعتبار سنجی است. بدین منظور باید وارد سامانه sso.my.gov.ir شوید و شماره تلفن همراه خود را ارائه نمایید. پس از درج شماره تماس ، یک کدپیگیری برای شما پیامک خواهد شد که باید این کد را وارد سامانه کنید.

ثبت نام در سامانه مای مدیو

پس از ارائه کد پیگیری و تایید ، وارد سایت مای مدیو خواهید شد. در سامانه مای مدیو به نشانی my.medu.ir ، لازم است که شماره تلفن همراه والدین ارائه شود ، کد ملی و سریال شناسنامه دانش آموز هم به ترتیب در بخش های نام کاربری و رمز عبور ، درج گردد.

خرید کتب درسی از سایت irtextbook.com

مرحله بعدی ثبت نام کتاب درسی دوم ابتدایی ، ورود به سامانه irtextbook.com می باشد. در این سامانه باید گزینه “ورود دانش آموزان” را انتخاب کنید و وارد سامانه ثبت نام فردی کتب درسی شوید. با ورود به صفحه ثبت نام کتب درسی ، از شما مشخصات مربوط به مدرسه به شرح نام و کدپستی خواسته می شود همچنین باید هزینه اعلام شده برای بسته آموزشی کلاس دوم ابتدایی را هم پرداخت کنید تا سفارش شما با موفقیت ثبت گردد.

با وارد کردن تمام مشخصات و اطلاعات مورد خواست در سایت irtextbook.com ، مراحل ثبت سفارش به پایان خواهد رسید و یک کدپیگیری دریافت خواهید کرد. شما این کد را باید تا زمان دریافت کتب نزد خود حفظ کنید.

قیمت کتاب های درسی پایه دوم ابتدایی

دانش آموزان برای ثبت نام کتاب های درسی در سامانه ، باید قیمت پشت جلد کتاب ها را پرداخت نمایند. قیمت کتاب های درسی برای سال تحصیلی 1403 اعلام شده است که برای پایه دوم برابر با 78 هزار تومان می باشد.

مرتبط بخوانید : مای مدیو ثبت نام کتاب

ثبت نام کتاب درسی دوم ابتدایی توسط مدرسه

مراحلی که در بخش قبلی توضیح دادیم ، شیوه ثبت نام کتاب های درسی به شیوه فردی می باشد یعنی والدین یا دانش آموز می توانند با مراجعه به سامانه و به ترتیب مراحل فوق ، ثبت سفارش کتب درسی را خودشان انجام دهند. اما بعضی از والدین آشنایی زیادی با مراحل ثبت نام ندارند و  امکان خطا در پرداخت هزینه هم وجود دارد. به این دسته از والدین توصیه می شود که ثبت نام کتب درسی را به مدرسه بسپارند.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام کتاب درسی هشتم 1403 📞 نحوه سفارش کتب درسی کلاس هشتم

شیوه ثبت نام کتب درسی توسط مدرسه به این صورت است که ابتدا هزینه کتاب ها را از دانش آموزان جمع آوری می کند و سپس برای هر پایه تحصیلی ، به صورت گروهی از سامانه irtextbook.com سفارش می دهد.

جامانده از ثبت نام کتاب درسی کلاس دوم

ممکن است به دلیل بی اطلاعی از زمان ثبت نام کتب درسی جا بمانید که در این صورت باید منتظر تمدید مهلت ثبت نام کتب باشید. معمولا فرصت ثبت نام برای کسانی که جامانده اند تمدید می شود بنابراین نگران نباشید و احتمالا تا اواخر شهریورماه ، امکان ثبت نام و خرید کتب درسی را خواهید داشت.

مرتبط بخوانید :  ویرایش ثبت نام کتاب درسی

سفارش تک جلدی کتاب درسی دوم ابتدایی

ثبت نام کتاب درسی دوم ابتدایی

علاوه بر ثبت نام انفرادی و گروهی کتاب های درسی ، می تواند کتاب ها را به صورت تک جلدی هم از سایت irtextbook.com سفارش داد. سفارش تک جلدی کتب درسی ، ویژه دانش آموزانی است که یک یا چند کتاب خود را گم می کنند همچنین معلمان هم می توانند با وارد به سامانه مذکور و پرداخت هزینه ، کتاب های درسی مدنظرشان را تهیه کنند.

سوالات شما

  • زمان ثبت نام کتاب درسی دوم ابتدایی 1403 در چه تاریخی است؟

زمانبندی ثبت نام کتاب های ابتدایی برای سال 1403 فعلا مشخص نشده است اما احتمالا در تیرماه آغاز شود.

  • آیا ثبت نام کتاب های درسی باید توسط والدین انجام شود؟

ثبت نام کتب درسی را می توان به شیوه های انفرادی ، گروهی یا تک جلدی انجام داد.

  • سامانه ثبت نام کتب درسی ابتدایی کدام است؟

با ورود به سایت مای مدیو می توان برای نام نویسی کتاب های درسی ابتدایی اقدام کرد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام کتاب درسی دهم انسانی

ثبت نام کتاب درسی دهم انسانی 📞 زمان و راهنمای خرید کتب درسی

دانش آموزان کلاس نهم پس از انتخاب رشته انسانی و برای ورود به پایه دهم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر