از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی 1403 📞 زمان و راهنمای ثبت نام کتب درسی دوازدهم رشته انسانی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی

دانش آموزانی که قصد ورود به پایه دوازدهم رشته انسانی را دارند باید برای ثبت نام کتاب های درسی اقدام کنند و در ابتدای مهرماه با مراجعه به مدرسه ، کتاب های خود را دریافت نمایند. ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی همچون کتاب های سایر رشته ها و پایه ها ، به شیوه اینترنتی انجام می گیرد و سامانه ثبت نام معرفی خواهد شد. تمام دانش آموزان باید با مراجعه به سامانه و پرداخت هزینه ، کتب درسی پایه و رشته تحصیلی مورد تقاضا را سفارش دهند. در این مطلب می خواهیم راهنمای ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی 1403 را ارائه کنیم. لطفا همراه ما باشید.

اگر برای ثبت نام اینترنتی کتب درسی با مشکلی مواجه هستید و نیازمند راهنمایی می باشید ، با مشاوران ارشد ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

سایت و راهنمای ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی 1403

ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی را می توان به صورت فردی و گروهی انجام داد یعنی دانش آموزان می توانند هم خودشان ثبت نام را انجام دهند و یا اینکه با مراجعه به مدرسه و پرداخت هزینه کتب به مدرسه ، ثبت نام را به صورت گروهی و توسط مدرسه انجام دهند. اگر تمایل دارید که خودتان به صورت فردی اقدام به ثبت سفارش کتب درسی کنید ، باید از طریق یکی از سایت های my.medu.ir و sso.my.gov.ir ، اقدامات لازم را انجام دهید. در ادامه به بررسی مراحل ثبت نام می پردازیم :

ورود به سامانه ثبت نام

 • در قدم اول باید وارد سامانه sso.my.gov.ir شوید و شماره همراه خود را وارد نمایید تا رمز یکبار مصرف پیامک شود.

ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی

 • پس از دریافت رمز یکبار مصرف ، بر روی گزینه “ثبت نام کتب درسی” کلیک کنید تا وارد سامانه مای مدیو شوید.
 • در سامانه مای مدیو به نشانی my.medu.ir، باید کد ملی و سریال شناسنامه خود را ارائه کرده و سپس گزینه “ورود” را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب گزینه “خرید کتاب درسی” به سایت اصلی ثبت نام کتب درسی یعنی سامانه irtextbook.ir، منتقل خواهید شد.
احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام کتاب درسی هشتم 1403 📞 نحوه سفارش کتب درسی کلاس هشتم

ارائه اطلاعات کاربری

 • پس از وارد شدن به سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir یا irtextbook.com ، گزینه “ورود دانش آموزان” را انتخاب کنید.

ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی

 • در قدم بعدی باید نام کاربری و رمز عبور را ارائه نمایید. نام کاربری همان کد ملی دانش آموز است و در بخش رمز عبور هم باید 6 رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش آموز را درج کنید. پس از درج اطلاعات، دکمه “ورود” را انتخاب نمایید.

ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی

 • با ورود به صفحه بعدی باید گزینه “ثبت سفارش” را از منوی دسترسی سریع انتخاب کنید. در مرحله ثبت سفارش لازم است که مشخصات دانش آموز را به شرح پایه تحصیلی ، نام مدرسه و قیمت کتب درسی را درج نمایید. سپس در ادامه هم باید اطلاعات پستی مدرسه را درج کرده و شماره تلفن والدین یا دانش آموز را وارد کنید.

واریز هزینه ثبت نام

 • مرحله آخر ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی در سامانه irtextbook.com ، پرداخت هزینه است که برای این منظور باید از کارت بانکی عضو شبکه شتاب استفاده کنید.
 • پس از پرداخت موفقیت آمیز هزینه ، کد پیگیری دریافت خواهید کرد که با استفاده از این کد می توانید وضعیت سفارش خود را پیگیری نمایید.

مرتبط بخوانید : مشکل ثبت نام کتاب درسی

زمان ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی

دانش آموزان برای ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی باید به موقع اقدام کنید و در صورت تاخیر ، ممکن است از ثبت نام کتب درسی جا بمانند. زمانبندی ثبت نام کتب درسی پایه دوازدهم اعلام شده است و مطابق با آخرین اطلاعیه ، دانش آموزان این پایه تحصیلی از تاریخ 5 اردیبهشت ماه الی 31 خرداد ماه ، فرصت ثبت نام کتب درسی را دارند. همچنین از تاریخ 24 تیرماه الی 31 شهریورماه ، فرصت برای اصلاح سفارش فراهم است و دانش آموزان می توانند سفارش خود را ویرایش کنند.

زمان و نحوه تحویل کتب درسی دوازدهم انسانی

دانش آموزان پس از ثبت نام کتاب درسی دوازدهم در سامانه مای مدیو ، می توانند کتاب های خود را از مدرسه تحویل بگیرند و زمان توزیع کتاب ها به مدرسه ، اواخر شهریورماه است. دانش آموزان حداکثر در هفته اول مهرماه ، کتاب های خود را دریافت خواهند کرد.

مرتبط بخوانید : مدارک لازم برای ثبت نام کتاب درسی

هزینه ثبت نام کتاب درسی انسانی 1403

ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی

برای ثبت نام کتاب درسی دوازدهم 1403 باید هزینه ثبت سفارش پرداخت گردد در غیر این صورت ، کتب در اختیار دانش آموز قرار نخواهد گرفت. هزینه ثبت سفارش فردی یا گروهی کتب درسی یکسان است و برای پایه دوازدهم ، در رشته های مختلف به شرح زیر می باشد :

 • ریاضی : 164 هزار تومان
 • تجربی : 154 هزار تومان
 • انسانی : 167 هزار تومان
 • علوم و معارف اسلامی : 218 هزار تومان
احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 📞 irtextbook.com - ثبت نام کتاب درسی پایه دهم

هزینه ثبت سفارش کتب درسی برابر با هزینه پشت جلد هر یک از کتاب هاست و مبلغ اضافه از دانش آموزان دریافت نمی شود. توصیه می شود برای ثبت نام کتاب ها حتما از طریق سامانه irtextbook.com اقدام کنید زیرا در صورت مراجعه به سایت های متفرقه ، هزینه بیشتری از شما دریافت می شود و این سایت ها مورد تایید نیستند.

مرتبط بخوانید : مراحل سفارش کتب درسی در سایت مای مدیو

جامانده از ثبت نام کتاب درسی

شما برای ثبت نام کتاب های دوازدهم انسانی حدود دو ماه فرصت دارید که از طریق سامانه اقدام کنید. اما اگر به هر دلیلی موفق به ثبت نام نشوید ، احتمالا برای شما مهلت مجدد در نظر گرفته خواهد شد. تاریخ اصلاح سفارش کتب درسی از 24 تیرماه تا آخر شهریورماه است و پیش بینی می شود در این بازه زمانی ، فرصت برای ثبت نام جاماندگان نیز فراهم شود.

سوالات شما

 • زمان ثبت نام کتاب درسی دوازدهم انسانی 1403 در چه تاریخی است؟

ثبت نام کتاب درسی رشته انسانی از اواخر فروردین ماه شروع می شود.

 • آیا مهلت ثبت نام کتب درسی دوازدهم تمدید می شود؟

بله ، برای جاماندگان از ثبت نام کتاب درسی ، مهلت مجدد در نظر گرفته خواهد شد.

 • سامانه ثبت نام کتاب درسی دوازدهم کدام است؟

دانش آموزان برای ثبت سفارش کتب درسی باید به سامانه مای مدیو مراجعه کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام کتاب درسی دهم انسانی

ثبت نام کتاب درسی دهم انسانی 📞 زمان و راهنمای خرید کتب درسی

دانش آموزان کلاس نهم پس از انتخاب رشته انسانی و برای ورود به پایه دهم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر