از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام کارشناسی ارشد با شرط معدل 📞 شرط معدل لازم برای کارشناسی ارشد بدون کنکور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام کارشناسی ارشد با شرط معدل

ثبت نام کارشناسی ارشد با شرط معدل امکان پذیر است و داوطلبانی که نمی خواهند در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند ، می توانند با شرط معدل و بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد مقطع ارشد شوند. شرط معدل پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در هر یک از دانشگاه ها متفاوت است همچنین از رشته‌ های تحصیلی مختلف گروه های علوم انسانی ، فنی مهندسی ، علوم پایه و … معدل های متفاوتی پذیرش می شود. اگر تصمیم به ثبت نام کارشناسی ارشد با شرط معدل 1402 را دارید ، لطفا در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

اگر می خواهید از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور مطلع شوید ، لطفا با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا شما را با اطلاعات دقیق راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

امکان ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی

بسیاری از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ، علاقه مند هستند که تحصیلات خود را در مقطع ارشد ادامه دهند. اما آمادگی برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد برای همه ممکن نیست. با توجه به اینکه اکثر فارغ التحصیلان ، شاغل هستند و فرصت برنامه ریزی برای کنکور کارشناسی ارشد ندارند ، ترجیح می دهند به شیوه بدون آزمون وارد ارشد شوند اما آیا ثبت نام ارشد بدون کنکور امکان پذیر است؟

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور امکان پذیر می باشد و داوطلبان می توانند طبق معدلی که دارند ، وارد دانشگاه های آزاد ، پیام نور ، غیرانتفاعی و … شوند. معدل لازم برای پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد هر یک از دانشگاه ها ، متفاوت می باشد و داوطلبان باید معدل لازم برای ثبت نام در دانشگاه درخواستی خود را داشته باشند.

مرتبط بخوانید : ارشد بدون کنکور دانشگاه علم و فرهنگ

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با شرط معدل

بیشترین تقاضای پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد برای دانشگاه آزاد وجود دارد. این دانشگاه ، رشته‌ های متنوعی از گروه های علوم انسانی ، فنی مهندسی ، علوم پایه ، کشاورزی ، هنر و زبان به شیوه بدون کنکور ارائه می دهد و داوطلبان می توانند در رشته‌ ای متناسب با رشته‌ فارغ التحصیلی کارشناسی خود و یا در رشته‌ ای مغایر که به آن علاقه دارند ، ثبت نام کنند.

احتمالا این را هم بپسندید  کارشناسی ارشد پیام نور بدون کنکور ، هر آنچه باید بدانید

مهم ترین شرط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با شرط معدل ، دارا بودن معدل مناسب است. این دانشگاه فقط از میان داوطلبانی ثبت نام انجام می دهد که دارای حداقل معدل 17 در رشته‌ های پزشکی و حداقل معدل 16 در رشته‌ های غیرپزشکی (فنی مهندسی ، علوم انسانی ، علوم پایه و …) باشند.

طرح ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با طرح استعداد درخشان شناخته می شود. پذیرش دانشجو در این طرح به صورت همه ساله انجام می گیرد و داوطلبان می توانند در زمانبندی اعلام شده‌ ، برای ثبت نام و انتخاب رشته‌ خود اقدام کنند.

ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور با شرط معدل

ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور با شرط معدل نیز امکان پذیر شده‌ است و داوطلبان می توانند با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، وارد این دانشگاه شوند. آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ، سطح سوالات آسان تری به نسبت آزمون ارشد سراسری دارد و منابعی که داوطلبان برای شرکت در این آزمون مطالعه می کنند ، همان کتاب های درسی ترم یک آنهاست.

برای ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور نیاز به حداقل معدل 12 می باشد. داوطلبان دارای مدرک کارشناسی پیوسته و ناپیوسته با این معدل و بالاتر از آن ، مجاز به شرکت در آزمون هستند. این آزمون زیر نظر دانشگاه پیام نور و به مسئولیت سازمان سنجش برگزار می شود. فارغ التحصیلان واجد شرایط از تمام دانشگاه ها می توانند در آزمون فراگیر پیام نور شرکت کنند.

مرتبط بخوانید : کارشناسی ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور

معدل لازم برای ارشد بدون کنکور دولتی

اگر می خواهید ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه دولتی را انجام دهید ، تنها در صورتی مجاز هستید که از خود این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌ باشید. این دانشگاه برای پذیرش دانشجوی بدون کنکور در مقطع ارشد ، از میان فارغ التحصیلان استعداد درخشان کارشناسی جذب می کند. منظور از فارغ التحصیلان استعداد درخشان ، متقاضیانی هستند که جزو 10 نفر برتر هم رشته‌ و هم ورودی خود محسوب می شوند و به همین خاطر ، شرط معدل دقیق وجود ندارد.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی - راهنمای کامل

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد با شرط معدل

ثبت نام کارشناسی ارشد با شرط معدل

متقاضیان باید در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد با شرط معدل اقدامات لازم را انجام دهند و مهلت ثبت نام نیز محدود است. زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد معمولا در خردادماه است. حدود دو تا سه هفته نیز به داوطلبان فرصت داده‌ می شود تا برای ثبت نام خود اقدام کنند. زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی نیز طبق ضوابط و قوانین آن دانشگاه هاست. در سایت دانشگاه ها ، اطلاعیه های ثبت نام منتشر خواهد شد.

همچنین درباره زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، لازم است بدانید که معمولا در پاییز ثبت نام انجام می گیرد. این آزمون ، در بهمن ماه نیز اجرا می شود. پذیرفته شدگان این آزمون ، از ترم دوم شروع به تحصیل خواهند داشت و ترم اول آنها با شرکت در آزمون و به صورت فراگیر ، گذرانده‌ می شود.

مرتبط بخوانید : ارشد بدون کنکور میکروبیولوژی

سوالات شما

  • ثبت نام کارشناسی ارشد با شرط معدل در کدام دانشگاه ها امکان پذیر است؟

مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور را دانشگاه های روزانه ، شبانه ، آزاد ، پیام نور و … ارائه می دهند.

  • معدل لازم برای قبولی بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چقدر است؟

داوطلبان برای قبولی بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باید دارای حداقل معدل 16 در رشته‌ های غیرپزشکی باشند.

  • آیا با معدل خیلی پایین شانس قبولی ارشد بدون کنکور وجود دارد؟

با حداقل معدل 12 ، می توانید ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور را انجام دهید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد

ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد 1403 📞 شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری آزاد

ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد از میان دانشجویان استعداد درخشان کارشناسی ارشد انجام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر