از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای 📞 راهنمای ثبت نام بدون کنکور و با کنکور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای امکانی است که برای فارغ التحصیلان مقطع کاردانی وجود دارد و می توانند از این طریق ، تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ادامه دهند. ثبت نام کاردانی به کارشناسی به دو صورت با کنکور و بدون کنکور انجام می شود که بهتر است شما اطلاعات مهم را در مورد هر کدام از این روش ها به دست آورید. در ادامه این مطلب ، راهنمای کاملی از ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای را ارائه خواهیم کرد. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان می توانید برای بهره مندی از مشاوره ثبت نام کاردانی به کارشناسی ، با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

روش های ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

کسانی که یکی از رشته‌ های کاردانی فنی حرفه ای را به پایان رسانده‌ اند و قصد دارند در مقطع کارشناسی به تحصیل خود ادامه دهند می توانند از دو طریق زیر اقدام نمایند :

ثبت نام کاردانی به کارشناسی با کنکور

یکی از روش های ادامه تحصیل برای دارندگان مدرک کاردانی این است که در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنند و با توجه به رتبه ای که به دست می آورند نسبت به انتخاب رشته‌ و ورود به رشته‌ های کارشناسی اقدام کنند. برای انجام این کار ، لازم است ابتدا در زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده‌ و دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را دانلود کنید. سپس با توجه به توضیحاتی که در این دفترچه آورده‌ شده‌ است می توانید وارد یکی از رشته‌ های کارشناسی ناپیوسته‌ شوید.

ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور

برای متقاضیان ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای این امکان وجود دارد که بدون شرکت در کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی که دارا می باشند ، تحصیلات عالی خود را در مقطع کارشناسی ناپیوسته‌ ادامه دهند. این دسته از افراد لازم است از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش ، دفترچه مربوطه را دانلود کرده‌ و لیست رشته‌ های بدون کنکور را در آن مشاهده کنند. سپس قادر خواهند بود با توجه به نمراتی که قبلا کسب کرده‌ اند و معدلی که دارند در یکی از این رشته‌ ها به صورت بدون کنکور پذیرش شوند و برای دریافت مدرک لیسانس به ادامه تحصیل بپردازند.

مرتبط بخوانید : رشته های دانشگاه فنی حرفه ای با کنکور

شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

اگر دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی را مورد مطالعه قرار دهید می توانید از تمام شرایط مورد نیاز برای نام نویسی در رشته‌ های کارشناسی مطلع شوید. با توجه به رشته‌ ای که مد نظر شما می باشد ، لازم است شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی به صورت با کنکور و بدون کنکور را بررسی کنید.  در ادامه آورده‌ شده‌ است :

احتمالا این را هم بپسندید  زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی مامایی 📞 تاریخ دقیق ثبت نام

 ضوابط عمومی 

 • لازم است دانشجو به دین اسلام یا یکی از دین های مورد پوشش در کشور ایران معتقد باشد.
 • متقاضی نباید کینه و عداوتی با نظام جمهوری اسلامی داشته باشد.
 • لازم است داوطلب سلامت جسمانی داشته باشد تا بتواند در رشته‌ انتخابی خود تحصیل کند‌.
 • نداشتن سوء پیشینه
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • اصل مدرک فوق دیپلم یا گواهی آن مورد نیاز خواهد بود. این مدرک می بایست از اعتبار کافی برخوردار بوده‌ و تا قبل از 31 شهریور ماه صادر شده‌ باشد.
 • حداقل معدل برای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی معدل 12 می باشد.
 • متقاضیانی که در مقطع کاردانی پیوسته‌ معدل کمتر از 14 داشته باشند می بایست وارد رشته‌  ای مرتبط با مدرک خود شوند. در غیر این صورت نیاز خواهد بود که 24 واحد درسی جبرانی پاس کنند.
 • داوطلبان آقا می بایست مدارک مربوط به معافیت دائم یا معافیت موقت سربازی را ارائه کنند تا قادر باشند ثبت نام کاردانی به کارشناسی را انجام دهند.

مرتبط بخوانید : ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای 1403

پیش از برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی ، زمان ثبت نام آن در سایت سازمان سنجش اعلام می شود که معمولا اواخر خرداد ماه می باشد. بنابراین لازم است در بازه زمانی مشخص شده‌ ، متقاضیان به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده‌ و مراحل ثبت نام را انجام دهند.  سپس قادر خواهد بود در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنند و نمرات لازم برای ورود به رشته‌ های برتر را به دست آورند.

احتمالا این را هم بپسندید  تمدید ثبت نام کاردانی به کارشناسی 1402 📞 آخرین مهلت ثبت نام کاردانی به کارشناسی

اما هرساله تعداد زیادی از داوطلبان از ثبت نام جا می مانند و زمانی مطلع می شوند که مهلت ثبت نام به پایان رسیده‌ است. به همین دلیل سازمان سنجش و آموزش کشور هر ساله ، مهلت نام نویسی را تمدید می کند تا فرصت بیشتری در اختیار دانشجویان قرار بگیرد. بدین وسیله افرادی که دیرتر متوجه زمان ثبت نام شده‌ اند نیز قادر خواهند بود اقدامات لازم در جهت ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای را به عمل بیاورند.

مرتبط بخوانید : ثبت نام کارشناسی ناپیوسته‌ در 4 دانشگاه بدون کنکور

انتخاب رشته‌ کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای 

ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

تفاوتی که بین ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای و ثبت نام سایر آزمون ها مثل کنکور سراسری یا کنکور کارشناسی ارشد وجود دارد ، این است که ثبت نام و انتخاب رشته‌ در این مرحله به صورت همزمان انجام می شوند.

در همین راستا ، لازم است داوطلب در حین ثبت نام کاردانی به کارشناسی ، لیست انتخاب رشته‌ خود را در سایت درج کند. متقاضی می تواند 50 کد رشته‌ محل را در فرم انتخاب رشته خود بر اساس اولویت بندی شخصی که دارد ، وارد کند. بهتر است بدانید انتخاب رشته‌ های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی نیز همزمان با رشته‌ های با کنکور و از طریق یک فرم انتخاب رشته انجام می شود.

سوالات متداول 

 • آیا داوطلبان می توانند به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ناپیوسته‌ ادامه تحصیل دهند؟

بله، این امکان برای رشته‌ های بدون کنکور در کاردانی به کارشناسی در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

 • آیا انتخاب رشته‌ های با کنکور و بدون کنکور در ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای، به صورت جداگانه انجام می شود؟

خیر، رشته‌ های با کنکور و بدون کنکور در قالب یک فرم انتخاب رشته‌ که 50 اولویت را شامل می شود در سایت قرار داده‌ می شوند.

 • نام نویسی کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای چه زمانی انجام می شود؟

مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی احتمالا در روز های پایانی خرداد ماه آغاز خواهد شد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی 📞 راهنمای کامل

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی مورد تقاضای داوطلبانی است که دارای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر