از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اهواز 📞 شرایط و زمان ثبت نام آزمون اختصاصی فرهنگیان اهواز

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اهواز

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اهواز را داوطلبانی که در کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان شرکت کرده‌ اند ، می توانند انجام دهند. اگر بومی اهواز هستید و یا طبق توضیحات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری می توانید رشته های دانشگاه فرهنگیان رسول اکرم و فاطمه زهرا اهواز را انتخاب کنید ، باید از شرایط لازم برخوردار باشید و برای ثبت نام هم به موقع اقدام نمایید. ما این مطلب را آماده کرده‌ ایم تا راهنمای کاملی از ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اهواز را ارائه کنیم. لطفا همراه ما باشید.

سوالات خود را درباره شرایط آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان در سال 1403 از مشاوران ما در مرکز مشاوره پاسخ با ما بپرسید تا به طور کاملی راهنمایی شوید. همچنین مشاوران می توانند شما را برای ثبت نام اینترنتی ، انتخاب رشته فرهنگیان و شرکت در مصاحبه فرهنگیان راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اهواز

مهم ترین اطلاعاتی که باید برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان اهواز از آن آگاه باشید ، شرایط انتخاب رشته‌ می باشد. شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان تشکیل شده‌ از شرط سنی ، شرط معدل و … است که به نسبت سال قبل تغییراتی هم داشته است.

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان

داوطلبان برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان باید از سن لازم برخوردار باشند که برای کنکور اختصاصی فرهنگیان 1403 ، شرط سنی 22 سال تمام در نظر گرفته شده‌ است. لازم به ذکر است که شرط سنی دانشگاه فرهنگیان تا کنکور سال قبل برابر با 24 سال بود که برای کنکور 1403 به میزان 2 سال کاهش یافته است.

شرایط معدل دانشگاه فرهنگیان

از مهم ترین شرایط شرکت در کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ، داشتن معدل مناسب است. داوطلبانی که می خواهند در سال 1403 وارد دانشگاه فرهنگیان شوند باید دارای حداقل معدل 14 در هر یک از پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم باشند. این شرط معدل برای تمام رشته‌ های ریاضی ، تجربی و انسانی است.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه فرهنگیان 📞 شرایط شرکت در آزمون کارشناسی ناپیوسته فرهنگیان

شرط رتبه و تراز کنکور دانشگاه فرهنگیان

از دیگر شرایط انتخاب رشته‌ دانشگاه فرهنگیان اهواز ، کسب حداقل رتبه و تراز در آزمون است که بر اساس توضیحات دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور تجربی ، داوطلبان با حداقل تراز 6000 می توانند انتخاب رشته‌ دانشگاه فرهنگیان را انجام دهند.

مرتبط بخوانید : شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

تاریخ ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اهواز

داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اهواز هستند ، باید ثبت نام را در تاریخ مشخص انجام دهند. زمان ثبت نام برای سال 1403 مشخص شده‌ است و متقاضیان باید از تاریخ 5 الی 11 آذرماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، ثبت نام خود را انجام دهند. لازم به ذکر است که ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اهواز با ثبت نام کنکور سراسری به طور همزمان انجام می گیرد اما بر خلاف سال های قبل ، آزمون دانشگاه فرهنگیان در سال 1403 به صورت اختصاصی برگزار خواهد شد.

شما در زمان ثبت نام کنکور سراسری ، باید کارت مربوط به آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان را از سایت سنجش خریداری نمایید و ثبت نام را انجام دهید. در صورت عدم خرید کارت این دانشگاه ، امکان انتخاب رشته‌ را نخواهید داشت.

مرتبط بخوانید : رشته های بدون کنکور جهاد دانشگاهی اهواز

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان رسول اکرم اهواز

دانشگاه فرهنگیان رسول اکرم اهواز ، پردیس برادران است و داوطلبان آقا می توانند رشته های زیر را انتخاب کنند :

 • آموزش زبان عربي
 • آموزش الهیات
 • امور تربيتي
 • آموزش ابتدایی
 • کارداني آموزش و پرورش ابتدايي

لازم به ذکر است که داوطلبان کنکور ریاضی و تجربی فقط می توانند رشته‌ آموزش ابتدایی را انتخاب نمایند اما داوطلبان کنکور انسانی ، امکان انتخاب تمام رشته‌ های فوق را دارند.

احتمالا این را هم بپسندید  دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا تبریز 📞 راهنمای جامع سایت و ثبت نام

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان فاطمه زهرا اهواز

داوطلبان خانم در صورت انتخاب رشته‌ دانشگاه فرهنگیان اهواز وارد پردیس فرهنگیان فاطمه زهرا خواهند شد. رشته‌ های دایر در این پردیس ، به شرح زیر هستند  :

 • آموزش الهیات
 • آموزش زبان عربي
 • امور تربیتی
 • آموزش ابتدایی
 • آموزش زبان عربي

رشته‌ آموزش ابتدایی در هر سه گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی و انسانی ارائه می شود اما سایر رشته‌ ها فقط در گروه انسانی دایر هستند.

مرتبط بخوانید : سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان اهواز

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اهواز

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اهواز

داوطلبان بعد از شرکت در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان و انجام انتخاب رشته‌ این دانشگاه ، باید منتظر دعوت به مصاحبه باشند. دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان فقط از داوطلبانی انجام خواهد شد که تمام شرایط را دارند و موفق به کسب حداقل تراز در آزمون نیز شده‌ اند. مرحله مصاحبه این دانشگاه معمولا در اوایل شهریورماه برگزار می شود و نتایج آن نیز حداکثر تا اواخر شهریورماه ، اعلام می گردد.

داوطلبان در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مراحلی را طی می کنند که مرحله اول آن ، مطرح شدن‌ پرسش هایی در زمینه های اعتقادی ، مذهبی ، سیاسی ، عمومی و …. است. داوطلبان باید معاینات پزشکی را هم با موفقیت پشت سر بگذراند که این مرحله هم شامل معاینات بینایی ، شنوایی ، روانی و …. می باشد.

سوالات شما

 • دانشگاه فرهنگیان اهواز کدام رشته ها را ارائه می کند؟

دانشگاه فرهنگیان اهواز دارای رشته‌ های آموزش ابتدایی ، آموزش زبان عربی ، امور تربیتی و … می باشد.

 • آیا در سال 1403 برای دانشگاه فرهنگیان آزمون اختصاصی برگزار خواهد شد؟

بله ، آزمون دانشگاه فرهنگیان از کنکور سراسری مجزا شده است.

 • شرط معدل دانشگاه فرهنگیان اهواز چقدر است؟

داوطلبان برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان باید دارای حداقل معدل 14 در سه پایه متوسطه دوم باشند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بدون کنکور 📞 شرایط پذیرش بدون آزمون فرهنگیان

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بدون کنکور شرایط ویژه ای را برای متقاضیان پذیرش بدون آزمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر