از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام المپیاد دانش آموزی 📞 مراحل برگزاری و راهنمای شرکت در المپیاد 1403

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام المپیاد دانش آموزی

ثبت نام المپیاد دانش آموزی مورد تقاضای دانش آموزانی است که به یکی از رشته‌ های ریاضی ، فیزیک ، علوم تجربی ، کامپیوتر ، نجوم و … علاقه دارند. المپیاد دانش آموزی به صورت هر ساله برگزار می شود و دانش آموزان با توجه به علاقه مندی و استعدادهایی که دارند می توانند یک یا دو رشته‌ را انتخاب کرده‌ و در مراحل المپیاد آن شرکت نمایند. در این مطلب می خواهیم راهنمای کاملی از ثبت نام المپیاد دانش آموزی را شرح دهیم. لطفا همراه ما باشید.

در صورت تمایل به ثبت نام المیپاد دانش آموزی ، حتما باید در زمان مقرر اقدام کنید در غیر این صورت فرصت ثبت نام نخواهید داشت. برای اطلاع از زمان ، مراحل و مدارک لازم برای ثبت نام المپیاد با شماره زیر تماس بگیرید تا مشاوران ارشد ما شما را راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

مراحل برگزاری المپیاد دانش آموزی

المپیاد دانش آموزی در دو دسته علمی و علوم فناوری نانو در بازه های زمانی مختلف و در سایت های مجزا برگزار می شود. دانش آموزان با ثبت نام المپیاد دانش آموزی ، امکان ورود به 5 مرحله آن را دارند که در ادامه این مراحل را شرح می دهیم :

مرحله اول المپیاد دانش آموزی

مرحله اول المپیاد دانش آموزی به صورت 4 گزینه ای و با پاسخ کوتاه طراحی می شود و برگزیدگان این مرحله وارد مرحله دوم می شوند که آزمون آن به صورت کتبی برگزار می گردد. تمام دانش آموزان واجد شرایط ، مجاز به ثبت نام در مرحله اول المپیاد دانش آموزی هستند.

مرحله دوم المپیاد دانش آموزی

پذیرفته شدگان مرحله اول المپیاد دانش آموزی بدون نیاز به پیش ثبت نام وارد مرحله دوم می شوند. سوالات مرحله دوم به صورت ترکیبی از تست و تشریح می باشد و به نسبت سوالات مرحله اول ، سطح بالاتری دارند.

مرحله سوم و عملی المپیاد دانش آموزی

از میان شرکت کنندگان مرحله دوم المپیاد دانش آموزی ، تعداد کمی از آنها وارد مرحله سوم می شوند که به صورت عملی است. البته این مرحله ویژه دانش آموزانی است که در رشته‌ های کامپیوتر و فیزیک شرکت کرده‌ اند و فقط در صورت پذیرش در آزمون های عملی که توسط کمیته علمی طراحی و برگزاری می شود ، می توانند وارد دوره تابستان شوند.

مرحله چهارم (دوره آموزشی تابستان)

مرحله بعدی المپیاد دانش آموزی همان دوره آموزشی تابستان است که تمام پذیرفته شدگان مرحله دوم و سوم ، می توانند در این دوره آموزشی حضور یابند. حضور در دوره آموزشی تابستان نیازمند پیش ثبت نام است و دانش آموزان باید در موعد مقرر ، ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهند و در ادامه با مراجعه به سایت سازمان ملی استعدادهای درخشان برای ثبت نام حضوری اقدام نمایند.

دانش آموزان برای ثبت نام حضوری باید مدارکی مثل کارنامه های تحصیلی دهم و یازدهم ، کپی شناسنامه و کارت ملی ، اصل گواهی اشتعال به تحصیل دارای مهر مدرسه و برخی دیگر از مدارک را ارائه دهند. دوره آموزشی تابستان المپیاد دانش آموزی کمی متفاوت تر از سایر مراحل می باشد و شبیه به یک اردوی علمی می باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  المپیاد دانش آموزی 📞 راهنمای کامل المپیاد دانش آموزی از ثبت نام ، منابع تا برگزاری

دانش آموزان در این دوره ، در آزمون های آزمایشی و کلاس های مختلفی شرکت کرده‌ و مورد سنجش قرار می گیرند سپس با توجه به امتیازی که در طی یک ماه دوره به دست می آورند ، رتبه بندی شده‌ و امتیازات به آنها اختصاص داده‌ می شود. تعداد دانش آموزانی که در دوره آموزشی تابستان المپیاد دانش آموزی حضور دارند حداکثر 40 نفر و برای رشته‌ ریاضی هم حداکثر 60 نفر می باشد.

مرحله پنجم (دوره آموزشی طلای کشور)

دانش آموزانی که در دوره آموزشی تابستان المپیاد دانش آموزی موفق به کسب مدال طلا می شوند ، می توانند وارد مرحله طلای کشور شوند. این مرحله ویژه رشته‌ های ریاضی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر، جغرافیا، علوم زمین و نجوم و اخترفیزیک  است و هدف از برگزاری آن ، تشکیل یک تیم ملی از برگزیدگان المپیاد است تا وارد رقابت های سطح جهانی شوند.

دارندگان مدال طلای کشوری از دوره آموزشی تابستان در رشته‌ های ریاض ی، زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، کامپیوتر ، جغرافیا ، علوم زمین و نجوم و اخترفیزیک می توانند در این مرحله شرکت کنند. هدف از برگزاری این دوره آموزشی، تشکیل یک تیم ملی از برگزیدگان المپیادهای دانش آموزی است که بتوانند در سطح جهانی به رقابت بپردازند.

مرحله ششم (دوره آمادگی تیم های ملی)

شرکت کنندگان دوره آموزشی طلای کشور که جزو تیم ملی هستند ، به مدت یک ماه قبل از تاریخ اعزام به المپیاد های جهانی ، در آزمون های تمرینی و دوره های آموزشی شرکت می کنند. این مرحله هم ویژه رشته‌ های ریاضی ، زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، کامپیوتر ، جغرافیا ، علوم زمین و نجوم و اخترفیزیک می باشد.

مرتبط بخوانید : سایت ثبت نام المپیاد دانش آموزی

مراحل برگزاری آزمون المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو

آزمون المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو، طی 3 مرحله به شرح زیر برگزار می شود :

 • مرحله اول به صورت آزمون کتبی و دارای سوالات تستی برگزار می شود.
 • مرحله دوم به صورت آزمون کتبی و با سوالات تستی و تشریحی برگزار می شود.
 • مرحله سوم به صورت یک دوره علمی، آموزشی و رقابتی برگزار برگزار می شود.

زمان ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

دانش آموزان برای ثبت نام المپیاد دانش آموزی باید از زمان آن اطلاع داشته باشند و ثبت نام را به موقع انجام دهند. فرایند ثبت نام المپیاد سال گذشته در تاریخ 19 الی 26 آذرماه انجام گرفته است و برای سال 1403 فعلا زمان ثبت نام مشخص نیست اما احتمالا در اواخر آذرماه باشد. می توانید برای اطلاع از تازه ترین اخبار مربوط به ثبت نام المپیاد ، با مشاوران ما در تماس باشید.

مرتبط بخوانید : نحوه ثبت نام المپیاد دانش آموزی

راهنمای ثبت نام المپیادهای دانش آموزی

متقاضیان ثبت نام المپیاد دانش آموزی باید به سامانه مای مدیو مراجعه کنند که یکی از سامانه های وزارت آموزش و پرورش می باشد. مراحل ثبت نام را در ادامه شرح می دهیم :

 • وارد سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir شوید.
 • در صفحه اول سامانه ، کد ملی و رمز دانش آموز را درج نمایید.
 • سپس گزینه “المپیادهای علمی” را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد بر روی لینک فعال “المپیادهای علمی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳” کلیک نمایید.
 • با ورود به صفحه ثبت نام المپیادهای علمی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، آیکون ثبت نام را انتخاب نمایید.
 • حالا می توانید فرم ثبت نام را تکمیل کنید و پس از پرداخت هزینه ، نام نویسی را به پایان برسانید.
احتمالا این را هم بپسندید  نحوه ثبت نام المپیاد دانش آموزی 1402📞 معرفی سامانه و مراحل ثبت نام المپیاد

هزینه ثبت نام المپیاد دانش آموزی

ثبت نام المپیاد دانش آموزی

دانش آموزان در زمان ثبت نام المپیاد دانش آموزی باید هزینه آن را نیز بپردازند. هزینه ثبت نام المپیاد سال قبل به مبلغ 110 هزار تومان بود باید که باید در سایت مای مدیو پرداخت گردد. برای سال بعدی فعلا مبلغ دقیق ثبت نام مشخص نشده‌ است اما نسبت به سال قبل مقداری افزایش خواهد داشت ضمن اینکه هزینه ثبت نام برای هر یک از رشته‌ ها باید به صورت مجزا پرداخت گردد.

مرتبط بخوانید : اعلام نتایج المپیاد

شرایط ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی

دانش آموزان برای ثبت نام المپیاد باید از شرایط آن برخوردار باشند. این شرایط به شرح زیر هستند :
 • دانش آموزان باید در دوره دوم متوسطه مشغول به تحصیل باشند.
 • دانش آموزان مجاز هستند که در المپیاد بیش از یک رشته‌ شرکت کنند.
 • داوطلبان دوره دوم برای ثبت نام المپیاد نباید تکرار پایه ، وقفه تحصیلی یا ترک تحصیل داشته باشند.
 • دانش آموزان پایه دهم مجاز به شرکت در المپیادهای ادبی و فیزیک به صورت آزمایشی هستند و امکان ورود به دوره آموزشی تابستان را ندارند.
 • دانش آموزانی که سال قبل مدال برنز در رشته‌ کامپیوتر و یا مدال نقره و برنز سایر رشته‌ ها در دوره آموزشی تابستان را دریافت کرده‌ اند ، برای ثبت نام المپیاد سال جاری باید مجددا تمامی مراحل را بگذرانند.
 • برگزیدگان المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و یا دارندگان مدال طلا، نقره و برنز سایر رشته‌ های المپیاد سال قبل برای شرکت در المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی باید تمام مراحل را از ابتدا طی کنند.
 • ثبت نام المپیاد جغرافیا فقط ویژه دارندگان مدرک تحصیلی ادبیات و علوم انسانی است.
 • دانش آموزان پایه دهم مجاز به ثبت نام المپیاد شیمی هستند اما فقط یکبار اجازه دارند در دوره آموزشی تابستان و مراحل پس از آن حضور یابند.

مرتبط بخوانید : ثبت نام المپیاد دانش آموزی متوسطه دوم

دانلود دفترچه ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی

داوطلبان برای کسب اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام المپیاد دانش آموزی ، بهتر است که دفترچه راهنما را مطالعه کنند و پس از آگاهی کامل نسبت به نام نویسی اقدام نمایند. دفترچه راهنمای المپیاد در سامانه قرار داده‌ می شود و زمان انتشار آن نیز همزمان با شروع فرایند ثبت نام است.

سوالات شما

 • ثبت نام المپیاد دانش آموزی 1403 چه زمانی انجام خواهد شد؟

زمان ثبت نام المپیاد دانش آموزی 1403 احتمالا در آذرماه باشد.

 • سامانه ثبت نام المپیاد دانش آموزی کدام است؟

دانش آموزان برای ثبت نام المپیاد باید به سایت مای مدیو مراجعه کنند.

 • آیا دانش آموزان می توانند در المپیاد بیش از یک رشته‌ شرکت کنند؟

بله ، شرکت کنندگان المپیاد دانش آموزی مجازند که حداکثر در دو رشته‌ ثبت نام کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام المپیاد دانش آموزی متوسطه دوم

ثبت نام المپیاد دانش آموزی متوسطه دوم 1403 📞 زمان و راهنمای کامل ثبت نام

ثبت نام المپیاد دانش آموزی متوسطه دوم هر ساله برای دانش آموزان پایه های تحصیلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر