از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 📞 شرایط و راهنمای ثبت نام

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر پذیرش دانشجوی ارشد بدون کنکور از طریق طرح استعداد درخشان ، با سوابق تحصیلی نیز دانشجو جذب می نماید. داوطلبان دارای مدرک لیسانس پیوسته یا ناپیوسته که تمایل دارند بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد مقطع ارشد شوند ، می توانند دانشگاه آزاد را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در بعضی از سال ها امکان پذیر است که در ادامه این مطلب می خواهیم جزئیات آن را بررسی کنیم. لطفا همراه ما باشید.

اگر می خواهید از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد مطلع شوید ، لطفا با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا شما را با اطلاعات دقیق راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

درباره ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

در سال 99 ، دانشگاه های سراسری و آزاد به جای برگزاری تکمیل ظرفیت ، ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی را امکان پذیر کردند و داوطلبانی که موفق به قبولی در رشته‌ مدنظر خود نشده‌ بودند ، می توانستند بر اساس سوابق تحصیلی خود ثبت نام نمایند. در سال 1402 نیز ممکن است هر یک از دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اقدام به ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع ارشد نمایند و فعلا اطلاعیه ای راجع به آن منتشر نشده‌ است.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1402

داوطلبانی که علاقه ای به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد ندارند و یا رتبه آنها مناسب نشده‌ است ، می توانند ثبت نام ارشد بر اساس سوابق تحصیلی آزاد را انجام دهند. این طرح ویژه داوطلبان فارغ التحصیل شده از تمام دانشگاه هاست و زمانبندی ثبت نام آن از سوی دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

احتمالا این را هم بپسندید  نتایج کنکور ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 📞 زمان و نحوه اعلام نتایج کنکور ارشد فراگیر آزاد

زمان ثبت نام ارشد بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد برای سال 1402 فعلا مشخص نشده‌ است و در صورت انتشار اطلاعیه از سوی دانشگاه آزاد ، در این مطلب به اطلاع شما خواهیم رساند.

شرایط ثبت نام ارشد بر اساس سوابق تحصیلی آزاد

داوطلبان برای ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد باید از شرایطی برخوردار باشند که در این بخش می خواهیم بررسی کنیم :

شرایط عمومی

 • معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد تایید در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • انجام واجبات و پرهیز از محرمات
 • مخالفت نداشتن با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه فعالیت در ساواک
 • نداشتن سوء پیشینه اخلاقی
 • رعایت شئونا مربوط به تحصیل یا اشتغال

شرایط اختصاصی

 • ارائه مدرک فارغ التحصیلی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکتری
 • دارا بودن حداقل معدل 12 برای داوطلبانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند.
 • دانشجویان سال آخر به شرط فارغ التحصیلی تا 30 بهمن ماه ، می توانند برای ثبت نام ارشد بر اساس سوابق تحصیلی آزاد اقدام کنند.
 • دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های غیر روزانه می توانند بدون انصراف از تحصیل ، برای ثبت نام اقدام کنند و پس از قبولی در رشته‌ تحصیلی مدنظر خود ، برای ثبت نام اقدام نمایند.
 • دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه روزانه برای ثبت نام ارشد بر اساس سوابق تحصیلی آزاد باید از دانشگاه خود انصراف دهند.
 • داوطلبان آقا باید کارت پایان خدمت هوشمند ، کارت معافیت دائم یا کارت معافیت موقت ارائه نمایند.

سایت ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی

اگر ظرفیت دانشگاه آزاد در بعضی از رشته‌ های کارشناسی ارشد خالی باقی بماند ، می تواند به جای برگزاری تکمیل ظرفیت از طریق سوابق تحصیلی اقدام به جذب دانشجو نماید. برای ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد لازم است به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید. در این سامانه ، لینک ثبت نام فعال خواهد شد و داوطلب باید با پرداخت هزینه و خرید سریال اعتباری ، مراحل ثبت نام خود را طی کند.

احتمالا این را هم بپسندید  دانلود نرم افزار وادانا - دانلود نرم افزار وادانا برای کامپیوتر و موبایل

لازم به ذکر است که برای ثبت نام ارشد بر اساس سوابق تحصیلی آزاد ، یک دفترچه راهنما نیز در اختیار داوطلبان قرار داده‌ می شود که توصیه می شود قبل از شروع به ثبت نام و واریز هزینه در سامانه ، ابتدا دفترچه را بررسی کنید تا از رشته‌ های ارائه شده‌ اطلاع یابید.

لیست رشته های کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

رشته‌ های ارائه شده‌ در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، رشته‌ هایی هستند که ظرفیت آنها تکمیل نشده‌ است و دانشگاه تصمیم دارد به جای برگزاری تکمیل ظرفیت ، از طریق سوابق تحصیلی داوطلبان اقدام به جذب دانشجو کند. بنابراین نمی توان گفت که کدام رشته‌ های تحصیلی ارائه خواهند شد و بستگی دارد که ظرفیت کدام رشته‌ ها تکمیل نشده‌ باشد.

سوالات شما

 • زمان ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1402 چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام ارشد بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد فعلا اعلام نشده‌ است.

 • آیا ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد به معدل خوب نیاز دارد؟

بله ، داوطلبان فقط در صورت برخورداری از معدل بالای 12 مجاز به ثبت نام ارشد بر اساس سوابق تحصیلی آزاد هستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آخرین رتبه قبولی حسابداری دانشگاه آزاد

آخرین رتبه قبولی حسابداری دانشگاه آزاد 📞 طبق قبولی های دو سال اخیر

داوطلبان از گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی و انسانی که علاقه مند به تحصیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر