از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تک ماده یازدهم 1402 📞 تک ماده یازدهم چیست و بررسی شرایط آن

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تک ماده یازدهم

احتمالا شما هم دانش آموز کلاس یازدهم هستید اما بنا به دلایلی نتوانسته اید در امتحانات شرکت کنید. یا اینکه موفق به کسب نمره قبولی در یک یا چند درس نشده‌ اید. در این شرایط ، دو راه حل وجود دارد تا در دروس مردودی قبول شوید. راه اول بهره مند شدن از قانون تبصره است و راه دوم هم شرکت در امتحانات شهریورماه می باشد. در صورتی که نمی خواهید در امتحانات شهریورماه شرکت کنید ، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا درباره تک ماده یازدهم توضیحات لازم را ارائه دهیم.

در مورد قانون تک ماده و تبصره امتحانات سوالی دارید یا نیازمند راهنمایی هستید ؟

همین حالا تماس بگیرید و سوالات خود را از مشاوران ارشد ما بپرسید.

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

تک ماده یازدهم چیست

قبولی در امتحانات یازدهم نیازمند کسب حداقل نمره می باشد. دانش آموزان این پایه تحصیلی اگر نتوانند حداقل نمره را کسب کنند ، باید در امتحانات شهریورماه شرکت نمایند. اما راه حل ساده تری که برای پاس شدن در دروس مردودی وجود دارد ، استفاده از قانون تبصره است. این قانون نه تنها برای پایه یازدهم ، بلکه برای دانش آموزان سایر پایه های متوسطه اول و متوسطه دوم قابل استفاده می باشد.

استفاده از تک ماده در تمام دروس نظری پایه یازدهم امکان پذیر است اما در دروس کارورزی و مهارتی نمی توان از آن بهره مند شد. شرط دیگر بهره مندی از قانون تک ماده ، داشتن حداقل معدل 12 می باشد.

مرتبط بخوانید : تک ماده در امتحانات نهایی چیست ؟ – چگونه می توان از آن استفاده کرد ؟

شرایط استفاده از تک ماده یازدهم 

دانش آموزان پایه یازدهم برای فارغ التحصیل شدن و قبولی در این پایه تحصیلی ، باید نمره قبولی را به دست آورند. همچنین شرایط استفاده از تبصره در دروس فاقد نمره قبولی ، به صورت زیر است :

  • دارا بودن معدل بالای 10
  • داشتن حداقل نمره 7 در دروس مربوطه
  • استفاده از تک ماده برای دروس مهارتی و کارورزی امکان پذیر نیست.
احتمالا این را هم بپسندید  تک ماده هشتم 1402 📞 تک ماده هشتم چیست و بررسی شرایط آن

تبصره یازدهم برای چند درس مجاز است

استفاده از تبصره و تک ماده برای تمام دروس ممکن نیست و دانش آموزان مجاز هستند که حداکثر در دو درس نهایی و دو درس غیرنهایی از قانون تبصره بهره مند شود. بنابراین اگر شما در 4 درس نمره زیر 10 و بالای 7 دارید و همچنین معدل شما بالاتر از 10 است ، می توانید از تبصره استفاده کنید و بدون آنکه نیاز به شرکت در امتحانات شهریورماه باشد ، فارغ التحصیل شوید.

مرتبط بخوانید : امتحانات شهریور ماه کی شروع میشود

ایا استفاده از قانون تک ماده یازدهم ۱۴۰۲ اجباری است؟

هیچ اجباری در استفاده از تک ماده یازدهم وجود ندارد و دانش آموز اگر می خواهد نمره بالاتری کسب کند تا معدل خود را بهبود ببخشد ، می تواند در امتحانات شهریورماه شرکت نمایند. بنابراین شما ملزم به استفاده از قانون تک ماده در پایه یازدهم نیستید و اگر صلاح می دانید که در امتحانات شهریورماه شرکت کنید ، مانعی برای شما وجود ندارد.

در مورد قانون تک ماده و تبصره امتحانات سوالی دارید یا نیازمند راهنمایی هستید ؟

همین حالا تماس بگیرید و سوالات خود را از مشاوران ارشد ما بپرسید.

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان استفاده از تبصره یازدهم

تک ماده یازدهم

دانش آموزان پایه یازدهم که متقاضی استفاده از تبصره هستند ، سوال می پرسند که چه زمانی می توانند از این قانون بهره مند شوند. دانش آموزان ابتدا باید منتظر باشند که کارنامه سالانه آنها آماده شوند. سپس با بررسی کارنامه خود متوجه خواهند شد که چند درس مردودی دارند. در صورت تمایل به استفاده از تبصره هم باید بعد از گرفتن کارنامه خود ، در مدرسه درخواست دهند که در دروس مربوطه ، برای آنها تبصره در نظر گرفته شود.

احتمالا این را هم بپسندید  تک ماده دوازدهم ۱۴۰۲ 📞 تک ماده دوازدهم چیست و بررسی شرایط آن

بنابراین زمان استفاده از تک ماده ، بعد از انتشار کارنامه سالانه است. همچنین دانش آموزانی که در امتحانات شهریورماه شرکت کرده‌ اند اما نمره قبولی را به دست نیاورده‌ اند ، می بایست در شهریورماه برای تک ماده اقدام نمایند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تک ماده دوازدهم

تک ماده دوازدهم ۱۴۰۲ 📞 تک ماده دوازدهم چیست و بررسی شرایط آن

بسیاری از دانش آموزان پایه دوازدهم ممکن است به دلیل بیماری و یا جا ماندن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر