از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تک ماده دهم انسانی 📞 قوانین و شرایط استفاده از تک ماده دهم انسانی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تک ماده دهم انسانی

دانش آموزان مشغول به تحصیل در دوره دوم متوسطه به شرح دهم ، یازدهم و دوازدهم ، می توانند برای گذراندن تعدادی از دروسی که مردود شده اند ، از قانون تبصره و تک ماده استفاده کنند. این قانون ، شرایطی را مهیا می کند تا دانش آموز بدون آنکه ملزم به شرکت مجدد در امتحانات باشد ، بتواند چند دروس مردودی خود را پاس کند. درباره شرایط استفاده از قانون تک ماده دهم انسانی ، در ادامه این مطلب به طور کامل توضیح خواهیم داد. لطفا همراه ما باشید.

در مورد تبصره و تک ماده سوالی دارید یا نیازمند راهنمایی هستید ؟

همین حالا تماس بگیرید و سوالات خود را از مشاوران ارشد ما بپرسید.

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

تک ماده چیست دهم انسانی

پیش از بررسی شرایط استفاده از قانون تک ماده دهم انسانی ، ابتدا می خواهیم به شما توضیح دهیم که تبصره و تک ماده چیست؟ قانون تک ماده ، ویژه دانش آموزانی است که چند درس را مردود شده اند یعنی موفق به کسب نمره قبولی در آن دروس نشده اند. این قانون به دانش آموزان کمک می کند که بدون شرکت مجدد در امتحانات ، دروس را پاس کرده و سپس وارد پایه بعدی شوند.

استفاده از قانون تک ماده دهم انسانی ، شرایطی دارد که مهم ترین شرط آن ، داشتن معدل بالای 10 می باشد همچنین از این قانون فقط می توان برای پاس کردن دروس نظری استفاده کرد و برای دروس مهارتی و کارورزی کارایی ندارد.

مرتبط بخوانید : تک ماده در امتحانات نهایی چیست

شرایط تک ماده دهم انسانی

همانطور که در بخش قبلی هم شرح دادیم ، استفاده از قانون تک ماده با برخورداری از شرایطی امکان پذیر است و تمام دانش آموزان متقاضی ، امکان بهره مندی از این قانون را ندارند. شرایط تک ماده دهم انسانی به شرح زیر هستند :

  • معدل کل دانش آموز باید بالای 10 باشد تا بتواند از تک ماده استفاده کند.
  • آخرین نمره درس مردودی (نمره سالانه ، تابستانه یا غیرحضوری) نباید کمتر از 7 باشد.
  • برای دروس مهارتی و کارورزی نمی توان از قانون تک ماده استفاده کرد.
احتمالا این را هم بپسندید  تک ماده دوازدهم 1403 📞 تک ماده دوازدهم چیست و بررسی شرایط آن

تعداد درس های مجاز به تک ماده

سوالی که احتمالا برای شما هم پیش آمده است ، این است که حداکثر چند درس را می توانید تک ماده کنید و آیا مجاز هستید که تمام دروس مردودی را با قانون تک ماده بگذرانید؟ در پاسخ به این سوال شما باید بگوییم که هر دانش آموز ، حداکثر مجاز است که 2 درس نهایی و 2 درس غیرنهایی (داخلی) را تک ماده کند. یعنی مجموعا می تواند 4 درس را که نمره بالای 7 و زیر 10 را در آن کسب کرده است را بدون شرکت مجدد در امتحانات ، پاس کند.

دروس نهایی پایه دهم رشته انسانی به شرح زیر هستند :

شیوه محاسبه نمره تابستانه

دانش آموزانی که حدنصاب قبولی را در خردادماه کسب نکنند ، می توانند در امتحانات شهریورماه شرکت کنند و نحوه محاسبه تابستانه به صورت زیر است :

4 ÷[ (نمره ارزشیابی پایانی × 3 ) + (نمره مستمر × 1)] = نمره تابستانه

عدم استفاده از قانون تک ماده دهم انسانی

ممکن است دانش آموزی تمایل به استفاده از قانون تک ماده نداشته باشد ، در این صورت وضعیت قبولی او به چه صورت خواهد بود؟ این دسته از دانش آموزان باید در امتحانات شهریورماه شرکت کنند و درخواست کتبی مبنی بر شرکت در امتحانات شهریور را به مدرسه ارائه دهند. اگر در شهریورماه موفق به کسب نمره قبولی شوند که پاس می شوند اما در صورت عدم کسب حدنصاب لازم ، می توانند ار تک ماده در شهریورماه استفاده نمایند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تک ماده در مدرسه بزرگسالان

تک ماده در مدرسه بزرگسالان 📞 قوانین و شرایط استفاده از تک ماده در مدرسه بزرگسالان

دانش آموزانی که در مدرسه بزرگسالان تحصیل می کنند باید پس از اتمام تحصیلات در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر