از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تک ماده در مدرسه بزرگسالان 📞 قوانین و شرایط استفاده از تک ماده در مدرسه بزرگسالان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تک ماده در مدرسه بزرگسالان

دانش آموزانی که در مدرسه بزرگسالان تحصیل می کنند باید پس از اتمام تحصیلات در آن پایه ، در امتحانات هم شرکت نمایند و با کسب نمره قبولی ، امکان ورود به پایه بعدی را خواهند داشت. این دسته از دانش آموزان هم مشابه دانش آموزان عادی ، در امتحانات نهایی و داخلی شرکت خواهند کرد و با کسب حداقل نمره ، دروس را پاس می کنند. ممکن است بعضی از دانش آموزان مدارس بزرگسال ، موفق به پاس کردن چند درس نشوند ، در این صورت چگونه می توانند آن دروس را بگذرانند؟ در این زمینه ، قانونی تحت عنوان تک ماده وجود دارد که به کمک دانش آموزان می آید. شرایط تک ماده در مدرسه بزرگسالان را به طور کامل در این مطلب بررسی خواهیم کرد. لطفا همراه ما باشید.

در مورد تبصره و تک ماده سوالی دارید یا نیازمند راهنمایی هستید ؟

همین حالا تماس بگیرید و سوالات خود را از مشاوران ارشد ما بپرسید.

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آیا استفاده از تک ماده در مدرسه بزرگسالان ممکن است؟

قانون تک ماده متوسطه دوم ویژه دانش آموزان پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم است. این دسته از دانش آموزان اگر نتوانند در چند درس نمره قبولی به دست آورند ، مجاز خواهند بود که از تک ماده استفاده کنند و بدون آنکه نیاز به شرکت مجدد در امتحانات داشته باشند ، آن دروس را پاس کنند. استفاده از تک ماده در مدرسه بزرگسالان نیز امکان پذیر می باشد و محدودیتی برای دانش آموزان بزرگسال وجود ندارد.

مرتبط بخوانید : تک ماده یازدهم

زمان استفاده از تک ماده در مدرسه بزرگسالان 

دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدرسه بزرگسالان مشابه با دانش آموزان عادی ، در امتحانات خردادماه شرکت خواهند کرد که چند امتحان به صورت داخلی بوده و باقی امتحانات به صورت نهایی برگزار می شوند. زمان استفاده از تک ماده ، پس از انتشار کارنامه خردادماه و معمولا در اوایل تیرماه می باشد. همچنین دانش آموزان بزرگسال می توانند در صورت لزوم ، در شهریورماه نیز از تک ماده استفاده کنند.

احتمالا این را هم بپسندید  تک ماده چیست 1403 📞 فرق تک ماده و تبصره چیست

شرایط قانون تک ماده در مدرسه بزرگسالان

استفاده از قانون تک ماده در مدارس بزرگسال ، شرایطی دارد که در این بخش به آن پرداخته ایم :

 • معدل کل دانش آموز باید بالای 10 باشد تا بتواند از تک ماده استفاده کند.
 • آخرین نمره درس مردودی (نمره سالانه ، تابستانه یا غیرحضوری) نباید کمتر از 7 باشد.
 • برای دروس مهارتی و کارورزی نمی توان از قانون تک ماده استفاده کرد.
 • در دروس شایستگی فنی و غیرفنی ، امکان استفاده از قانون تک ماده وجود ندارد.

مرتبط بخوانید : تک ماده در شهریور

شرایط قبولی در مدرسه بزرگسالان

تک ماده در مدرسه بزرگسالان

دانش آموزان پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم مدارس بزرگسال ، باید از شرایطی برخوردار باشند تا بتوانند پایه تحصیلی فعلی را با موفقیت پشت سر بگذرانند. این شرایط به شرح زیر هستند :

پایه دهم

 • اگر نمره سالانه دانش آموز از 10 بالاتر باشد ، نمره برگه امتحانی او هر چند که باشد ، قبول است زیرا نمره سالانه ملاک است.
 • اگر نمره سالانه دانش آموز ما بین 7 تا 10 باشد و نمره برگه امتحانی هر نمره ای که باشد ، دانش آموز باید از قانون تبصره و تک ماده استفاده کند.
 • اگر نمره سالانه دانش آموز کمتر از 7 باشد و نمره برگه او هر چه که باشد ، مردود است زیرا نمره سالانه ملاک است. در این حالت ، از تک ماده هم نمی توان استفاده کرد و دانش آموز باید در امتحان شهریورماه شرکت نماید.

کلاس یازدهم

 • جنانچه نمره سالانه دانش آموز از 10 بالاتر باشد ، نمره برگه امتحانی او هر چند که باشد ، قبول است زیرا نمره سالانه ملاک است.
 • در صورتی که نمره سالانه دانش آموز ما بین 7 تا 10 باشد و نمره برگه امتحانی هر نمره ای که باشد ، دانش آموز باید از قانون تبصره و تک ماده استفاده کند.
 • اگر نمره سالانه دانش آموز کمتر از 7 باشد و نمره برگه او هر چه که باشد ، مردود است زیرا نمره سالانه ملاک است. در این حالت ، امکان بهره مندی از قانون تبصره و تک ماده هم وجود ندارد و فقط باید در امتحانات شهریورماه شرکت نمود.
احتمالا این را هم بپسندید  تک ماده هشتم 1403 📞 تک ماده هشتم چیست و بررسی شرایط آن

پایه دوازدهم

 • در شرایطی که نمره سالانه 10 و بالاتر از 10 بالاتر است و نمره برگه امتحانی هم 7 و بالاتر است ، دانش آموز پذیرفته شده است.
 • در شرایطی که نمره سالانه 10 و بالاتر از 10 بالاتر است و نمره برگه امتحانی کمتر از 7 است ، دانش آموز باید از قانون تبصره استفاده کند.
 • در صورتی که نمره سالانه دانش آموز ما بین 7 تا 10 باشد ، نمره برگه امتحانی مهم نیست و دانش آموز مجاز به استفاده از قانون تبصره و تک ماده می باشد.
 • اگر نمره سالانه دانش آموز کمتر از 7 باشد و نمره برگه او هر چه که باشد ، مردود است زیرا نمره سالانه ملاک است. در این حالت ، امکان بهره مندی از قانون تبصره و تک ماده هم وجود ندارد و فقط باید در امتحانات شهریورماه شرکت نمود.
 • نمره قبولی در امتحانات غیرنهایی دوازدهم ، نمره 10 در دروس نظری و نمره 12 در دروس مهارتی می باشد.

سوالات شما

 • آیا دانش آموزان مدارس بزرگسال می توانند از شرایط تک ماده بهره مند شوند؟

بله ، قانون تک ماده و تبصره ویژه دانش آموزان عادی و بزرگسال می باشد.

 • برای کدوم دروس می توان از تک ماده استفاده کرد؟

دانش آموزان متوسطه دوم بزرگسال مجاز هستند که دو درس نهایی و دو درس غیرنهایی خود را تک ماده کنند.

 • آیا قانون تک ماده برای شهریورماه کارایی دارد؟

بله ، دانش آموزان می توانند هم در خردادماه و هم در شهریورماه از تک ماده استفاده کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تک ماده دهم انسانی

تک ماده دهم انسانی 📞 قوانین و شرایط استفاده از تک ماده دهم انسانی

دانش آموزان مشغول به تحصیل در دوره دوم متوسطه به شرح دهم ، یازدهم و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر