از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تغییر رشته از تجربی به انسانی 📞 بررسی شرایط تغییر رشته از تجربی به انسانی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تغییر رشته از تجربی به انسانی

آیا تغییر رشته از تجربی به انسانی در پایه دهم امکان پذیر است ؟ آیا دانش آموزان در حال تحصیل در پایه دهم و یازدهم تجربي می توانند به انسانی تغییر رشته‌‌ بدهند ؟ بسیاری از دانش آموزان بدون اینکه علاقه مندی خود را در نظر داشته‌ باشند و یا تحت فشار خانواده و دوستان خود ، وارد رشته‌‌ ای می شوند که تمایلی به ادامه تحصیل در آن ندارند. معمولا این دانش آموزان پس از گذشت مدتی از تحصیل می خواهند رشته‌‌ خود را تغییر دهند. خوشبختانه امکان تغییر رشته‌‌ در پایه دهم و یازدهم برای دانش آموزان امکان پذیر است. اگر دانش آموز مقطع دهم و یا یازدهم رشته‌‌ تجربي هستید و قصد ورود به رشته‌‌ انسانی را دارید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با شرایط تغییر رشته‌‌ از تجربی به انسانی آشنا شوید.

برای دریافت راهنمایی در خصوص تغییر رشته‌‌ از تجربي به انسانی ، با مشاوران مجرب پاسخ با ما در ارتباط باشید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آیا تغییر رشته از تجربی به انسانی امکان پذیر است ؟

دانش آموزان پس از اتمام دوره متوسطه اول ، باید با در نظر گرفتن فاکتور های مختلفی همچون علاقه ، استعداد و توانمندی هایی که دارند در یکی از رشته‌‌ های نظری و یا کاردانش و فنی انتخاب رشته‌‌ کرده‌ و ادامه تحصیل دهند. در میان دانش آموزان ، رشته‌‌ تجربی به دلیل رشته‌‌ های دانشگاهی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌ است. اغلب افراد برای ورود به پایه دهم ، رشته‌‌ تجربی را انتخاب می کنند بدون اینکه فاکتور های موثر در موفقیت خود را در نظر داشته‌ باشند.

برخی از دانش آموزان که در حال تحصیل در مقطع دهم و یا یازدهم تجربی هستند، پس از مدتی از تحصیل در این رشته‌‌ منصرف می شوند. این دسته از دانش آموزان تمایل دارند وارد رشته‌‌ مورد علاقه خود ، انسانی شوند. تغییر رشته‌‌ از تجربی به انسانی در دو پایه دهم و یازدهم امکان پذیر می باشد. متقاضیان مجاز هستند از پایه دهم تجربی وارد پایه یازدهم انسانی و از پایه یازدهم تجربی وارد پایه دوازدهم انسانی شوند.

در این رابطه بخوانید : دروس تغییر رشته‌‌ – دهم به یازدهم – یازدهم به دوازدهم

تغییر رشته‌‌ از دهم تجربی به یازدهم انسانی

دانش آموزانی که در حال تحصیل در مقطع دهم تجربی هستند ، می توانند با رعایت شرایط و زمانبدی مربوط به تغییر رشته‌ ، در بازه های زمانی در نظر گرفته شده‌ از دهم تجربي به یازدهم انسانی تغییر رشته‌‌ بدهند. در ادامه به شرایط تغییر رشته از تجربی به انسانی در مقطع دهم اشاره کرده‌ ایم.

احتمالا این را هم بپسندید  تغییر رشته از تجربی به ریاضی 1402 📞 بررسی شرایط تغییر رشته از تجربی به ریاضی
 • متقاضیان تغییر رشته‌‌ از دهم تجربي به یازدهم انسانی در قدم اول باید قبل از برگزاری امتحانات خرداد و یا شهریور ماه تصمیم خود را برای تغییر رشته‌‌ قطعی کنند و سپس با مراجعه به سامانه سناد دانش آموزی فرم تقاضانامه تغییر رشته‌‌ تکمیل کنند. ارائه یک نسخه از فرم تغییر رشته از تجربی به انسانی به مدیر و یا مشاور مدرسه الزامی می باشد.
 • در صورتی که مدیر مدرسه با درخواست دانش آموز موافقت کند ، درخواست او برای آموزش و پرورش منطقه ارسال می گردد. چنانچه آموزش و پرورش نیز با درخواست دانش آموز برای تغییر رشته‌‌ از دهم تجربي به یازدهم انسانی موافقیت کند ، دانش آموز برای شرکت در امتحانات تغییر رشته‌‌ معرفی می شود.
 • برای اینکه دانش آموز در حال تحصیل در مقطع دهم تجربی بتواند از سال یازدهم در رشته‌‌ انسانی تحصیل کند ، باید قبل از اتمام مهلت امتحانات شهریور ماه در امتحان دروس علوم و فنون ادبی 1، جامعه شناسیاقتصاد و منطق شرکت کرده‌ و موفق به کسب نمره قبولی شود.

تغییر رشته‌‌ از یازدهم تجربی به دوازدهم انسانی

تغییر رشته از تجربی به انسانی

پایه دومی که دانش آموزان در حال تحصیل در رشته‌‌ تجربي می توانند در آن تغییر رشته‌‌ دهند، پایه یازدهم می باشد. به این معنی که دانش آموز در حال تحصیل در مقطع یازدهم تجربی می تواند وارد مقطع دوازدهم انسانی شود.

تغییر رشته‌‌ در مقطع یازدهم نیز مشابه به تغییر رشته‌‌ در مقطع دهم است. به طوری که دانش آموز موظف است قبل از شروع امتحانات خرداد و یا شهریور ماه فرم تغییر رشته‌‌ خود را تکمیل کند. سپس فرم را به مدیر و یا مشاور مدرسه تحویل دهد.

احتمالا این را هم بپسندید  تغییر رشته از تجربی به ریاضی 1402 📞 بررسی شرایط تغییر رشته از تجربی به ریاضی

تنها تفاوتی که وجود دارد ، این است که دانش آموز یازدهم تجربی در صورتی می تواند وارد دوزادهم انسانی شود که در امتحانات دروس مربوطو شرکت نماید. (علوم و فنون ادبی 2 ، جامعه شناسی 2 ، عربی (زبان تخصصی رشته‌‌) 2 ، فلسفه 2). برخی دروس عمومی که میان دو رشته‌‌ تجربی و انسانی مشترک هستند برای داوطلب معادل سازی می شود.

در این رابطه بخوانید : تغییر رشته‌‌ از تجربی به کامپیوتر تغییر رشته‌‌ از کاردانش به انسانی

تغییر رشته به انسانی در دانشگاه

اگر از رشته‌‌ تجربی فارغ التحصیل شده اید اما علاقه ای به ادامه تحصیل این رشته‌‌ در دانشگاه ندارید ، شما می توانید وارد رشته‌‌ های انسانی شوید. رشته‌‌ های بسیاری از گروه انسانی همچون حسابداری ، مدیریت بازرگانی ، روانشناسی ، حقوق و … در دانشگاه های بدون کنکور ارائه می شوند. قبولی در این رشته‌‌ ها بر اساس سوابق تعحصیلی انجام می گیرد و داوطلبان امکان ثبت نام با دیپلم مغایر هم دارند.

سوالات متداول

 • آیا امکان تغییر رشته‌‌ از تجربي به انسانی وجود دارد ؟

بله، تمامی دانش آموزان در حال تحصیل در مقطع دهم و یازدهم تجربي می توانند به مقطع های یازدهم و دوازدهم انسانی تغییر رشته‌‌ بدهند.

 • برای تغییر رشته از تجربی به انسانی یازدهم چه اقداماتی لازم است ؟

دانش آموز باید در مهلت های اعلام شده‌ ، فرم تقاضانامه تغییر رشته‌‌ خود را تکمیل کند. سپس بعد از دریافت تائیدیه آموزش و پرورش اقدام به شرکت در امتحانات تغییر رشته‌‌ کند.

 • برای تغییر رشته‌‌ از یازدهم تجربي به دوازدهم انسانی ، دانش آموزان باید در امتحانات کدام دروس شرکت کنند ؟

دانش آموزان مقطع یازدهم تجربي برای تغییر رشته‌‌ به انسانی باید در امتحانات دروس مربوطه شرکت کنند. (علوم و فنون ادبی 2 ، جامعه شناسی 2 ، عربی (زبان تخصصی رشته‌‌) 2 ، فلسفه 2)

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

5 نظر

 1. سلام ببخشید
  آیاکسی که درپایه نهم موفق به کسب رشته انسانی نشده ودرسال دهم ویازدهم مشغول به خواندن رشته تجربی بوده می توانددرسال دوازده هم تغییررشته بدهدورشته انسانی روانتخاب کند. لطفاپاسخ دهید..

  باتشکر

 2. سلام.
  خسته نباشید.
  اگه دانش آموز یکی از کتاب ها رو نمره نیاورد می تونه بره یازدهم یا نمی تونه

 3. سلام وقت بخیر
  من تغییر رشته دادم از دهم تجربی به انسانی و امسال میرم یازدهم
  چجوری باید کتابامو تغییر بدم که کتابای انسانی برام بیاد
  توی سامانه ثبت نام کتاب برام یازدهم تجربی رو زده

  • پاسخ با ما

   با سلام لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 4. سلام. ببخشید من دهم تجربیم اما امسال نمراتم خوب نشد و دو سه تا درس تخصصی رو افتادم… حالا برای تغییر رشته به انسانی باید چیکار کنم؟ تاثیر دارن اونا؟ و اینکه برای تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور کدوم لحاظ میشه اگه من امتحانات شهریور رو برای تغییر رشته انسانی بدم؟ من کتابامم یازدهم تحربی سفارش دادم. برا اونا چیکار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر