از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

انتخاب رشته دانشگاه آزاد تجربی 1402 📞 راهنمای جامع انتخاب رشته با کنکور دانشگاه آزاد

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

انتخاب رشته دانشگاه آزاد تجربی

انتخاب رشته دانشگاه آزاد تجربی مدتی پس از آنکه نتایج بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد ، آغاز خواهد شد. داوطلبانی که در انتخاب رشته‌ کنکور سراسری شرکت کرده‌ یا نکرده‌ اند ، می توانند انتخاب رشته‌ کنکور دانشگاه آزاد را هم انجام دهند. برای انتخاب رشته‌ این دانشگاه ، فرصت حدودا یک هفته الی ده روزه ای در نظر گرفته می شود و باید با مراجعه به سایت خود دانشگاه آزاد که در ادامه معرفی خواهد شد ، انتخاب رشته‌ را انجام داد. برای راهنمایی شدن در زمینه انتخاب رشته‌ کنکور دانشگاه آزاد 1402 ، لطفا ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

احتمالا شما هم تجربه ای در امر انتخاب رشته ندارید به همین دلیل توصیه می کنیم برای انجام انتخاب رشته خود ، از مشاوران مجرب و توانمند راهنمایی دریافت کنید. در صورت تمایل به بهره مندی از مشاوره تلفنی ، مشاوران مرکز تحصیلی پاسخ با ما در خدمت شما هستند.

همین حالا تماس بگیرید و سوالات خود را از مشاوران ارشد ما بپرسید.

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد تجربی 1402

با توجه به اینکه اکثر کسانی که انتخاب رشته‌ دانشگاه آزاد را انجام می دهند در انتخاب رشته‌ کنکور سراسری نیز شرکت کرده‌ اند ، معمولا زمان انتخاب رشته‌ این دانشگاه چند روز بعد از انتخاب رشته‌ کنکور سراسری است. بدین ترتیب ، داوطلبان فرصت کافی برای ثبت و اولویت بندی کد رشته‌ ها خواهند داشت. زمان انتخاب رشته‌ دانشگاه آزاد در رشته‌ محل های با کنکور ، اواسط مردادماه خواهد بود اما تاریخ دقیق آن فعلا اعلام نشده است. می توانید از طریق ارتباط با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ، پیگیری های لازم راجع به زمان انتخاب رشته‌ را انجام دهید.

مرتبط بخوانید : مشاوره تلفنی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

برای متقاضیان انتخاب رشته دانشگاه آزاد تجربی سوال است که سایت انتخاب رشته‌ این دانشگاه کدام است؟ همانطور که در بخش اول مطلب هم توضیح دادیم ، سامانه انتخاب رشته‌ دانشگاه آزاد مجزاست و متقاضیان باید به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه کنند. این سامانه ، نه تنها برای انتخاب رشته‌ کنکور سراسری بلکه برای انتخاب رشته‌ کنکور ارشد و دکتری آزاد نیز کاربرد دارد.

احتمالا این را هم بپسندید  سایت ویرایش اطلاعات کنکور 📞 معرفی سامانه و نحوه ویرایش اطلاعات کنکور 1403

داوطلبان برای انتخاب رشته‌ آزاد در سایت مذکور ، باید کد دسترسی به انتخاب رشته‌ را داشته باشند. این کد ، شناسه ای 7 رقمی است که در انتهای کارنامه کنکور درج شده‌ است. با درج کد دسترسی و همچنین کد ملی ، می توانید فرم انتخاب رشته‌ را دریافت کنید. (البته اتباع غیر ایرانی باید به جای کد ملی ، کد اتباع را درج کنند)

مرتبط بخوانید : لینک مستقیم دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور آزاد

می خواهید بدانید که چه رشته‌ محل هایی در دانشگاه آزاد ارائه شده‌ اند؟ یا می خواهید از ظرفیت پذیرش رشته‌ محل های ارائه شده‌ اطلاع پیدا کنید؟ برای این منظور لازم است دفترچه انتخاب رشته‌ دانشگاه آزاد را مورد بررسی قرار دهید. این دفترچه ، فایل راهنمایی است که در سایت azmoon.org منتشر می شود و با مطالعه آن ، به پاسخ بسیاری از سوالات خود خواهید رسید. دفترچه مذکور ، برای 5 گروه آزمایشی مشترک می باشد و رشته‌ محل ها به تفکیک گروه آزمایشی ، معرفی شده‌ اند.

هزینه انتخاب رشته‌ آزاد 1402

انتخاب رشته‌ کنکور آزاد مثل انتخاب رشته‌ کنکور سراسری رایگان نیست و شما باید هزینه را بپردازید. هزینه انتخاب رشته‌ ، با خرید کارت اعتباری از سایت azmoon.org قابل پرداخت می باشد. مبلغ انتخاب رشته‌ سال گذشته ، 97 هزار تومان بود و امسال افزایش خواهد یافت. داوطلبانی هم که در آزمون بیش از یک گروه آزمایشی شرکت کرده‌ اند ، می توانند با یکبار پرداخت کردن هزینه ، انتخاب رشته‌ همه گروه های آزمایشی خود را انجام دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  ایا مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1403 تمدید می شود 📞 ثبت نام با تاخیر کنکور

هزینه انتخاب رشته‌ کنکور آزاد ، با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت می شود و کارت بانکی شما باید دارای رمز دوم پویا باشد. بعد از واریز موفقیت آمیز هزینه ، کد پیگیری دریافت می کنید و می توانید انتخاب رشته‌ را آغاز نمایید. اگر هم این کد را دریافت نکنید ، در مراحل واریز هزینه مشکلی وجود دارد. لازم به ذکر است که هزینه واریز شده‌ در سایت azmoon.org ، به هیچ عنوان برگشت داده‌ نمی شود.

مرتبط بخوانید : خرید کد انتخاب رشته دانشگاه آزاد

نکات تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد تجربی

انتخاب رشته دانشگاه آزاد تجربی

در ادامه ، به بررسی برخی نکات مهم انتخاب رشته‌ کنکور آزاد می پردازیم :

 • شما مجاز هستید حداکثر 100 کد رشته‌ محل انتخاب کنید.
 • امکان انتخاب رشته‌ محل های سایر گروه های آزمایشی را ندارید و فقط باید از رشته‌ های مربوط به گروهی انتخاب کنید که در آزمون آن شرکت کنید.
 • انتخاب رشته‌ آزاد در رشته‌ های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی ، در سایت سنجش انجام می گیرد.
 • بدون پرداخت هزینه ، امکان دسترسی به فرم انتخاب رشته‌ کنکور را نخواهید داشت.
 • اگر در آزمون بیش از یک گروه آزمایشی شرکت کرده‌ اید ، انتخاب رشته‌ تمام گروه ها را باید داخل یک فرم انجام دهید.
 • در پایان مراحل انتخاب رشته‌ باید کدپیگیری را از سایت دریافت نمایید.

مرتبط بخوانید : انتخاب رشته کنکور با سهمیه ایثارگران

سوالات شما

 • زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد تجربی چه تاریخی است؟

انتخاب رشته‌ کنکور آزاد در مردادماه انجام می گیرد.

 • سایت انتخاب رشته‌ آزاد کدام است؟

برای انتخاب رشته‌ کنکور آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه نمایید.

 • آیا انتخاب رشته‌ کنکور آزاد هزینه دارد؟

بله ، انتخاب رشته‌ کنکور آزاد با پرداخت هزینه همراه می باشد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

روش کنکور دادن

روش کنکور دادن 📞 10 روش مهم و مفید برای کنکور دادن

کنکور سراسری امسال نیز همانند سال های قبل برای گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی …

4 نظر

 1. آیا با رتبه ۲۷۰۰۰ منطقه ۱ می تونم آزاد علوم تحقیقات در رشته تجربی مالی بخونم؟؟

 2. مهرتاش بازيار

  آیا سه رشته پزشکی و دندانپزشکی و دارو سازی دانشگاه آزاد اسلامی تکمیل ظرفیت هم دارند یا نه

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله ممکن است تکمی ظرفیت برای این رشته ها برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر