از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

انتخاب رشته بازیگری در نهم 1402 📞 شرایط لازم برای ورود به رشته بازیگری در هنرستان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

انتخاب رشته بازیگری در نهم

رشته‌ بازیگری از رشته‌ های محبوب هنر است و علاقه مندان می توانند از دبیرستان وارد این رشته‌ شوند. هدف از تحصیل در رشته‌ بازیگری ، کسب مهارت های لازم برای حضور در رسانه های مختلفی مانند تلویزیون و تئاتر است و افرادی که از سنین پایین تر این رشته‌ را تحصیل کنند ، به دلیل آگاه بودن نسبت به مباحث ، در ورود به کار موفق تر خواهند بود. در این مطلب می خواهیم راجع به انتخاب رشته بازیگری در نهم ، توضیحات کاملی را ارائه دهیم. لطفا همراه ما باشید.

می توانید برای مشاوره شدن در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم و همچنین اطلاع یافتن از هنرستان های دارای رشته بازیگری ، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس حاصل بفرمایید.

مشاوران ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

انتخاب رشته‌ بازیگری در نهم

گروه هنر ، رشته‌ های تحصیلی بسیار متنوعی را در بر می گیرد و بسیاری از دانش آموزان در زمان انتخاب رشته‌ نهم به دهم خود ، تمایل دارند وارد رشته‌ های هنر شوند. یکی از رشته‌ های هنر ، رشته‌ بازیگری است که در بعضی از هنرستان ها دایر می باشد. این رشته‌ را دانش آموزانی می توانند انتخاب کنند که اولا به آن علاقه مند هستند و ثانیا استعداد و توانمندی های لازم برای بازیگری را دارند.

علاوه بر انتخاب رشته‌ بازیگری در هنرستان ، می توان در دوره های بازیگری آموزشگاه ها که به صورت آزاد برگزار می شوند ، شرکت کرد. با توجه به ظرفیت پذیرش بسیار محدود رشته‌ بازیگری در هنرستان ، اگر این رشته‌ در هنرستان های شهر شما دایر نیست ، می توانید در دوره های آزاد بازیگری آموزشگاه ها شرکت نمایید.

مرتبط بخوانید : رشته بازیگری بدون کنکور 

توانایی های لازم برای تحصیل در رشته‌ بازیگری

برای انتخاب رشته‌ بازیگری در دبیرستان و تحصیل در این رشته‌ ، تنها علاقه مندی کافی نیست و شما باید استعداد و توانمندی های لازم را داشته باشید از جمله آنکه :

 • توانمندی در برقراری ارتباط سریع با هم تیمی ها
 • توانایی و علاقه داشتن به انجام کارهای تیمی
 • دارا بودن تناسب بدنی مناسب و برخورداری از استقامت ، انرژی و توان بالا
 • انتقاد پذیر بودن و پذیرش نظرات مثبت و منفی سازنده
 • سازگار بودن با شرایط مختلف و توانمندی در تحمل گریم های سخت و رژیم های لاغری و چاقی
 • دارا بودن بیان زبانی بالا برای توضیح دادن
 • توانایی گوش دادن و ترک اطلاعات و ایده ها
 • توانمندی در حفظیات و به یاد آوردن دیالوگ ها ، اعداد و …
احتمالا این را هم بپسندید  با چه نمره هایی در نهم متوسطه انتخاب رشته می کنیم - حداقل نمره های لازم برای انتخاب هر رشته در پایه نهم

نحوه انتخاب رشته بازیگری در نهم 

انتخاب رشته‌ نهم به دهم از طریق هدایت تحصیلی است. فرایند هدایت تحصیلی از ابتدای پایه هفتم آغاز شده‌ و تا اواخر پایه نهم ادامه دارد. دانش آموزان باید طبق جواب هدایت تحصیلی ، یک رشته‌ را انتخاب کنند و وارد دوره دوم متوسطه شوند. هدایت تحصیلی ، تشکیل شده‌ از بخش های مختلفی به شرح آزمون های مشاوره ای ، آزمون رغبت و توانایی ، فرم نظر سنجی والدین ، فرم نظر سنجی مشاور و … می باشد و نتایج تمام این بخش ها ، تعیین کننده‌ رشته‌ تحصیلی دانش آموز می باشد.

علاوه بر اینها ، نمرات نیز برای هدایت تحصیلی مورد بررسی قرار می گیرند و دانش آموزان باید دارای نمرات مناسب برای رشته‌ تحصیلی انتخابی خود باشند. این موضوع را هم باید مد نظر داشت که رشته‌ بازیگری در هنرستان ، به تعداد ظرفیت پذیرش محدود ارائه می شود و داوطلبان با نمرات بهتر ، شانس قبولی بیشتری خواهند داشت.

مرتبط بخوانید : هنرستان تربیت بدنی – از معرفی تا لیست هنرستان های تربیت بدنی

رشته‌ بازیگری در دانشگاه

انتخاب رشته بازیگری در نهم

اگر در هنرستان موفق به تحصیل در رشته‌ بازیگری نشده‌ اید ، می توانید در دانشگاه این رشته‌ را انتخاب کنید. با شرکت در کنکور هنر ، ورود به رشته‌ بازیگری ممکن می باشد البته قبولی در این رشته‌ ، همراه با برگزاری آزمون عملی است و فقط کسب رتبه خوب در کنکور هنر کافی نیست. داوطلبان کنکور هنر می توانند در انتخاب رشته‌ خود ، رشته‌ بازیگری را انتخاب کنند و پس از موفقیت در مرحله آزمون عملی ، وارد دانشگاه شوند.

مرتبط بخوانید : رشته بازیگری دانشگاه علمی کاربردی

البته تحصیل در رشته‌ بازیگری بدون شرکت در کنکور سراسری هنر و بدون شرکت در آزمون عملی نیز امکان پذیر می باشد. دانشگاه هایی مانند دانشگاه آزاد و علمی کاربردی ، این رشته‌ را به شیوه بدون کنکور برگزار می کنند و پذیرای علاقه مندان هستند.

احتمالا این را هم بپسندید  رشته بازیگری دانشگاه علمی کاربردی - رشته بازیگری بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی

سوالات شما

 • آیا رشته‌ بازیگری در هنرستان ارائه می شود؟

بله ، رشته‌ بازیگری از رشته‌ های هنر محسوب می شود.

 • شرایط انتخاب رشته‌ بازیگری در نهم به چه صورت است؟

برای انتخاب رشته بازیگری در نهم باید دارای معدل و نمرات مناسب باشید و جواب هدایت تحصیلی هم اهمیت دارد.

 • کدام هنرستان ها رشته‌ بازیگری را ارائه می دهند؟

می توانید برای اطلاع از هنرستان های دارای رشته‌ بازیگری ، با مشاوران ما تماس بگیرید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

مشاوره تحصیلی متوسطه اول

مشاوره تحصیلی متوسطه اول – مشاوره تخصصی تحصیلی متوسطه اول

  سیستم آموزشی نظام قدیم به این صورت بود که دانش آموزان پس از پایان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر