از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

استخدام آموزش و پرورش با مدرک دیپلم 🟢 آزمون استخدامی اموزش پرورش با مدرک دیپلم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

استخدام آموزش و پرورش با مدرک دیپلم

 

بسیاری از دارندگان مدرک دیپلم نظری ، فنی حرفه ای و کاردانش نظام قدیم یا نظام جدید ، تمایل دارند در آموزش و پرورش استخدام شوند و سوال می پرسند که آیا استخدام آموزش و پرورش با مدرک دیپلم امکان پذیر است ؟ با توجه به سوالات بسیار متقاضیان ، این مطلب آماده شده است تا راهنمای کاملی را ارائه نماید. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار و شرایط برگزاری آزمون استخدام آموزش و پرورش، با مشاوران ارشد ما در مرکز مشاوره پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

آیا استخدام آموزش و پرورش با مدرک دیپلم امکان پذیر است

اگر هدف شما از استخدام آموزش و پرورش با مدرک دیپلم شرکت در آزمون استخدامی است ، لازم است همین ابتدای مطلب به اطلاع برسانیم که شرکت در آزمون استخدامی با حداقل مدرک فوق دیپلم امکان پذیر است و تاکنون هیچ رشته شغلی برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم ارائه نشده است.

همچنین رشته های شغلی ارائه شده برای فارغ التحصیلان مقطع فوق دیپلم نیز محدود می باشد و عمده رشته ها برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.

مرتبط بخوانید : حداقل معدل برای استخدام آموزش و پرورش

راه های استخدام آموزش و پرورش با مدرک دیپلم

با توحه به اینکه استخدام آموزش و پرورش با مدرک ديپلم امکان پذیر نیست ، متقاضیان سوال می کنند که به چه راه هایی می توانند به صورت رسمی در آموزش و پرورش استخدام شوند که در این بخش بررسی می کنیم :

احتمالا این را هم بپسندید  مشاوره استخدام آموزش و پرورش - مشاوره تلفنی تخصصی استخدام

قبولی در دانشگاه فرهنگیان برای استخدام آموزش و پرورش با مدرک دیپلم

تحصیل در دانشگاه فرهنگیان یکی از راه های استخدام شدن در آموزش و پرورش می باشد. دانشجو معلمان فرهنگیان پس از گذراندن 4 سال دوران تحصیل در دانشگاه و سپس دریافت مدرک لیسانس ، در سازمان آموزش و پرورش استخدام می شوند و فعالیت رسمی خود را آغاز می کنند.

شما برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان باید در کنکور سراسری شرکت کنید و رتبه مناسبی هم به دست آورید. رشته های دانشگاه فرهنگیان برای هر 5 گروه آزمایشی ارائه می شوند اما شما باید بررسی کنید که رشته مورد علاقه شما در کدام گروه است به عنوان مثال رشته آموزش ابتدایی در سه گروه ریاضی ، تجربی و انسانی ارائه می گردد یا رشته آموزش ریاضی و آموزش فیزیک فقط در گروه ریاضی ارائه می گردد.

پس از شرکت در کنکور سراسری و کسب تراز لازم ، به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت خواهید شد و اگر بتوانید نمرات لازم را در مراحل مصاحبه و معاینات پزشکی به دست آورید ، پذیرفته خواهید شد. در زمان شروع به تحصیل ، از شما تعهدنامه ای دریافت خواهد شد که به میزان دو برابر طول دوران تحصیل خود در سازمان خدمت کنید.

لازم است در این میان به مزایای دانشگاه فرهنگیان نیز اشاره کنیم که از جمله آنها دریافت حقوق دانشجویی ، خوابگاه ، امکانات رفاهی و … است. از همان ابتدای شروع به تحصیل به صورت ماهانه حقوق دریافت خواهید کرد که سال به سال نیز افزایش می یابد.

مرتبط بخوانید : مشاوره استخدام آموزش و پرورش 

تحصیل بدون کنکور در رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی

اگر علاقه ای به شرکت در کنکور سراسری و قبولی در دانشگاه فرهنگیان ندارید ، می توانید در یکی از رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش ثبت نام بدون کنکور کنید و بعد از اتمام تحصیلات خود با مدرکی که دارید ، در آزمون شرکت نمایید. از جمله رشته های آزمون استخدامی که در دانشگاه ها بدون کنکور ارائه می شوند ، عبارتند از :

 • روانشناسی
 • مشاوره
 • آموزش ابتدایی
 • آموزش علوم تجربی
 • شیمی محض
 • شیمی کاربردی
 • مهندسی شیمی
 • علوم تربیتی
 • آموزش زبان و ادبیات فارسی
 • زبان و ادبیات عربی
 • زیست شناسی
 • فلسفه
 • تاریخ
 • مهندسی برق
 • حسابداری
 • و …
احتمالا این را هم بپسندید  استخدام آموزش و پرورش با مدرک کاردانی - شرکت در آزمون استخدامی با مدرک فوق دیپلم

تمام این رشته ها در دانشگاه های آزاد ، غیرانتفاعی ، پیام نور و … بدون کنکور هستند و می توانید یک دانشگاه را انتخاب کرده و تحصیل کنید ضمن اینکه مدرک فارغ التحصیلی همه دانشگاه های بدون کنکور مورد تایید آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشد.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش همه ساله برگزار می شود و سازمان سنجش مسئول ثبت نام و برگزاری آن است. این آزمون دارای شرایط سنی نیز می باشد و داوطلب با توجه به مدرک تحصیلی خود باید از شرط سنی لازم برخوردار باشد.

مرتبط بخوانید : شرایط استخدام آموزش و پرورش

سوالات متداول

 • آیا استخدام آموزش و پرورش با مدرک دیپلم امکان پذیر است ؟

برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیاز به ارائه مدارک دانشگاهی می باشد.

 • چگونه با مدرک ديپلم در آموزش و پرورش استخدام شویم ؟

شما می توانید با قبولی در دانشگاه فرهنگیان و یا تحصیل در رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش و سپس شرکت در این آزمون ، در سازمان آموزش و پرورش استخدام رسمی شوید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

استخدام آموزش و پرورش رشته های فنی

استخدام آموزش و پرورش رشته های فنی 1402 🟢 شرایط ، منابع و نمونه سوالات

استخدام آموزش و پرورش رشته های فنی شامل رشته هایی همچون مهندسی برق ، مهندسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر