از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ارشد غیرانتفاعی بهتره یا ازاد 📞 مقایسه کارشناسی ارشد آزاد و غیرانتفاعی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ارشد غیرانتفاعی بهتره یا ازاد

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های غیرانتفاعی و آزاد علاقه مندان بسیاری دارد و هر ساله داوطلبان با شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و انجام انتخاب رشته ، وارد رشته و گرایش مورد علاقه خود در یکی از این دانشگاه می شوند. داوطلبانی که می خواهند در کنکور ارشد شرکت کنند و تصمیم به تحصیل در یکی از این دو دانشگاه ها را دارند ، سوال می کنند که ارشد غیرانتفاعی بهتره یا ازاد ؟ برای آنکه به این سوال پاسخ دهیم باید موارد مختلفی را مد نظر قرار دهیم که در این مطلب به طور کامل توضیح خواهیم داد. لطفا با ما همراه شوید.

برای راهنمایی در خصوص شرایط پذیرش بدون کنکور و با کنکور مقطع ارشد و پرسیدن سوالاتی که در این باره دارید ، لطفا با مشاوران مرکز تحصیلی پاسخ با ما ارتباط برقرار نمایید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

ارشد غیرانتفاعی بهتره یا ازاد

در بررسی تفاوت های دو دانشگاه غیرانتفاعی و آزاد می بایست نکاتی را مد نظر قرار دهیم از جمله آنکه شهریه کدام دانشگاه بالاتر است ، رتبه قبولی کدام دانشگاه بهتر است و مدرک کدام دانشگاه ارزش بیشتری دارد. شما در زمان انتخاب میان این دو دانشگاه ، باید موارد گفته شده را به خوبی بررسی کنید و سپس تصمیم خود را برای انتخاب یکی از آنها بگیرید :

تنوع رشته های تحصیلی ارشد غیرانتفاعی یا ازاد

در اولین مقایسه ارشد غیرانتفاعی یا آزاد ، تنوع رشته های تحصیلی این دو دانشگاه را بررسی می کنیم. دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی ارشد رشته های زیادی برای ارائه کردن ندارد و ظرفیت پذیرش آن محدود است اما بر عکس ، در دانشگاه آزاد تنوع بسیاری از رشته های تحصیلی را با ظرفیت پذیرش زیاد مشاهده می کنیم.

احتمالا این را هم بپسندید  هزینه هر ترم کارشناسی ارشد شبانه 1401 - شهریه ثابت و متغیر ارشد شبانه

بنابراین شما برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد ، رشته های زیادی را می توانید انتخاب کنید اما دانشگاه غیرانتفاعی ممکن است رشته و گرایش تحصیلی مورد تقاضای شما را ارائه نکرده باشد.

مرتبط بخوانید : دانشگاه سما بهتره یا علمی کاربردی

میزان شهریه ارشد غیرانتفاعی بهتره یا ازاد

میزان شهریه ارشد غیرانتفاعی بهتره یا ازاد ؟ در پاسخ کلی باید گفت که شهریه دانشگاه آزاد در تمام رشته ها و مقاطع تحصیلی از شهریه دانشگاه غیرانتفاعی بیشتر است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به نوع رشته تحصیلی و انتخاب واحد هر ترم ، شهریه را از دانشجویان خود دریافت می کند.

اعتبار مدرک ارشد غیرانتفاعی بهتره یا ازاد

در رابطه با اعتبار مدرک دانشگاه غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد لازم است بدانید که مدرک ارائه شده به دانش آموختگان این دو دانشگاه معتبر هستند و از نظر ورود به کار ، مهاجرت تحصیلی یا شرکت در آزمون های استخدامی ، اعتبار دارند. بنابراین در این مقایسه ، هیچ برتری برای دانشگاه غیرانتفاعی یا دانشگاه آزاد وجود ندارد.

مرتبط بخوانید : دانشگاه علمی کاربردی بهتره یا آزاد

شرایط پذیرش بدون کنکور ارشد غیرانتفاعی یا ازاد

عده ای از علاقه مندان به تحصیل در یکی از دانشگاه های غیرانتفاعی و آزاد ، تمایل دارند که به صورت بدون کنکور پذیرش شوند اما آیا امکان پذیرش بدون کنکور در مقطع ارشد این دانشگاه ها وجود دارد؟ بله امکان پذیر می باشد اما شرایط پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد بهتر از دانشگاه غیرانتفاعی است.

شما می توانید از دو طریق شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر آزاد و یا ثبت نام در طرح استعداد درخشان ، وارد مقطع ارشد بدون کنکور این دانشگاه شوید اما دانشگاه غیرانتفاعی بیشترین ظرفیت پذیرش ارشد بدون کنکور را برای دانشجویان معدل بالای مقطع کارشناسی خود در نظر گرفته است.

مرتبط بخوانید : دانشگاه غیرانتفاعی بهتره یا پیام نور 

رتبه قبولی ارشد غیرانتفاعی بهتره یا ازاد

ارشد غیرانتفاعی بهتره یا ازاد

در پاسخ به سوال ارشد غیرانتفاعی بهتره یا ازاد ، لازم است رتبه قبولی این دو دانشگاه را هم مورد بررسی قرار دهیم. رتبه قبولی کارشناسی ارشد در دانشگاه های غیرانتفاعی و آزاد بستگی به واحد دانشگاهی مورد تقاضای شما دارد و نمی توان به طور قطع گفت که رتبه های بهتر در دانشگاه آزاد یا دانشگاه غیرانتفاعی شانس پذیرش بیشتری دارند. می توانید برای مشاوره در رابطه با رتبه قبولی کارشناسی ارشد ، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما در تماس باشید.

احتمالا این را هم بپسندید  سما لایو چیست 📞 معرفی و راهنمای ورود و استفاده از سامانه سما لایو

سوالات شما

  • مدرک ارشد غیرانتفاعی بهتره یا ازاد ؟

مدرک فارغ التحصیلی هر دو دانشگاه غیرانتفاعی و آزاد معتبر می باشند.

  • شهریه ارشد غیرانتفاعی بیشتر است یا ازاد ؟

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بیشتر از دانشگاه غیرانتفاعی است.

  • شرایط پذیرش در مقطع ارشد دانشگاه آزاد راحت تر است یا دانشگاه غیرانتفاعی ؟

دانشگاه آزاد به دلیل آنکه ظرفیت پذیرش زیادی را به رشته های بدون کنکور اختصاص داده است ، شرایط پذیرش بهتری در مقطع ارشد دارد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

شرایط انتقالی دانشگاه علمی کاربردی

شرایط انتقالی دانشگاه علمی کاربردی 📞 جدیدترین شرایط انتقالی

دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ممکن است به دلایلی همچون دور بودن‌ دانشگاه محل تحصیل خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر