از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

احراز محل سکونت دانش آموزان 📞 احراز هویت محل سکونت در سامانه my.medu.ir و amlak.mrud.ir

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

احراز محل سکونت دانش آموزان

والدینی که قصد ثبت نام فرزند خود در کلاس اول یا در سایر پایه های تحصیلی را دارند ، باید از طریق سایت مای مدیو اقدام به ثبت نام کنند. در سایت مای مدیو می بایست مراحل احراز محل سکونت دانش آموزان نیز طی شود. زیرا طبق اعلام سازمان آموزش و پرورش ، مدارس در زمان ثبت نام دانش آموزان مجاز به دریافت مدارکی مثل سند منزل ، اجاره نامه ، قبض آب یا قبض برق نیستند و باید از طریق سامانه های معرفی شده‌ از سوی سازمان ، اقدام به تایید آدرس دانش آموزان کنند. در این مطلب می خواهیم نحوه احراز محل سکونت دانش آموزان را مورد بررسی قرار دهیم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان می توانید برای احراز هویت محل سکونت در سامانه my.medu.ir و amlak.mrud.ir، از مشاوران و کارشناسان مجرب پاسخ با ما راهنمایی دریافت نمایید.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

احراز محل سکونت دانش آموزان چیست

نحوه ثبت نام مدارس  تا سال گذشته بدین صورت بود که دانش آموز باید به همراه یکی از والدین خود به صورت حضوری به مدرسه مراجعه می کرد. سپس با ارائه مدارک لازم ، نام نویسی را انجام می داد. اما برای سال 1402 ، یک سامانه با نام سایت مای مدیو راه اندازی شده‌ است و ثبت نام تمام پایه های تحصیلی از جمله پایه اول ، هفتم و دهم متوسطه ، در این سامانه انجام می گیرد.

دانش آموزان باید برای ثبت نام مدارس در سایت مای مدیو ، مدارک محل سکونت خود را هم ارائه دهند تا احراز محل سکونت آنها انجام گیرد. احراز محل سکونت دانش آموزان بدین معناست که والدین ابتدا باید در سایت ملی املاک و اسکان کشور به نشانی amlak.mrud.ir ، اطلاعات خود و سایر اعضای خانواده و همچنین مشخصات مربوط به محل سکونت خود را درج نمایند.

مرتبط بخوایند : نحوه ثبت نام کلاس اولی ها در سامانه مای مدیو

زمان احراز محل سکونت دانش آموزان my.medu.ir

با توجه به غیرحضوری شدن نحوه ثبت نام مدارس ، دانش آموزان و والدین باید در سایت مای مدیو اقدام به ثبت نام نمایند. زمان ثبت نام اینترنتی مدارس در هر یک از پایه های تحصیلی متفاوت است اما حداکثر تا اواخر مردادماه ، فرصت برای ثبت نام وجود خواهد داشت. زمان احراز محل سکونت دانش آموزان نیز در همان موقع ثبت نام است. باید بعد از احراز محل سکونت ، باقی مراحل ثبت نام در سایت مای مدیو را طی کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام مدارس مختلف ، می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و پیگیر اخبار باشید.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام مدارس دولتی 1402 - زمان ، سایت و مدارک ثبت نام در مدرسه دولتی

احراز محل سکونت دانش آموزان در مای مدیو

همانطور که در بخش های قبلی مطلب نیز بررسی کردیم ، احراز محل سکونت دانش آموزان برای ثبت نام در مدارس ، در سامانه مای مدیو انجام می شود. البته والدین باید قبل از آنکه به سایت مای مدیو مراجعه کنند ، از طریق سامانه ملی املاک و اسکان کشور به آدرس amlak.mrud.ir ، اقدامات اولیه احراز محل سکونت را انجام دهند. در این سامانه ، مشخصات دانش آموز ، اعضای خانواده و اطلاعات مربوط به محل سکونت او خواسته‌ می شود.

مراحل احراز محل سکونت در سایت مای مدیو نیز به شرح زیر است :

 • وارد سامانه مای مدیو به نشانی my.medu.ir شوید. سپس بر روی گزینه “والدین” کلیک نمایید. سپس باید گزینه ورود از درگاه دولت را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد باید شماره تلفن سرپرست خانواده‌ که پدر یا مادر است ، درج گردد. بعد از ارائه شماره تلفن همراه ، کد پیامک تاییدیه ارسال می شود که باید این کد در سامانه ارائه شود.
 • اگر قبلا به سامانه مراجعه کرده‌ باشید ، به صورت مستقیم به پنل کاربری تان هدایت می شوید. اما اگر برای اولین بار است که وارد این سامانه شده‌ اید ، باید کد ملی ، تاریخ تولید و کد پستی را درج کنید تا برای شما پنل کاربری ایحاد شود.
 • در مرحله بعد ، پیامی مبنی بر تایید آدرس را دریافت می کنید. اگر آدرس و کدپستی مورد تایید شماست ، باید گزینه “تایید” را انتخاب کنید. در صورت عدم مطابقت آدرس هم باید گزینه “عدم تایید” را انتخاب نمایید.
 • در صورت مورد تایید بودن آدرس محل سکونت ، باید گزینه “پیش ثبت نام” را انتخاب کنید و باقی مراحل ثبت نام در سایت مای مدیو را انجام دهید.
 • اگر هم آدرس اشتباه است ، باید به سایت ملی املاک و اسکان کشور مراجعه نمایید.

شما عزیزان می توانید برای احراز هویت محل سکونت در سامانه my.medu.ir و amlak.mrud.ir، از مشاوران و کارشناسان مجرب پاسخ با ما راهنمایی دریافت نمایید.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

مرتبط بخوانید : راهنمای مشکلات و پشتیبانی سایت مای مدیو

احراز محل سکونت در سامانه ملی املاک و اسکان کشور

احراز محل سکونت دانش آموزان

 • نشانی سایت ملی املاک و اسکان کشور به آدرس amlak.mrud.ir می باشد. این آدرس را در مرورگر گوگل خود سرچ کنید و سپس گزینه “ورود افرد حقیقی” را انتخاب نمایید.
 • در قدم بعد باید شماره تلفن همراه سرپرست خانواده‌ و کد تاییدیه ارسال شده‌ به آن را درج کنید.
 • بعد از وارد شدن به سامانه و در صفحه نخست ، تذکر تایید آدرس را مشاهده‌ خواهید کرد که با انتخاب گزینه “متوجه شدم” اگر آدرس نمایش داده‌ شده‌ مورد تایید شما باشد ، باید آن را تایید کنید و در غیر این صورت گزینه “عدم تایید” را انتخاب نمایید.
 • پس از عدم تایید آدرس ، باید کد پستی جدید را ارائه کنید. سرپرست خانواده‌ هم می بایست مالکیت منزل که به صورت استیجاری و یا تحت مالکیت است را انتخاب نماید.
احتمالا این را هم بپسندید  سایت مای مدیو درگاه دولت 📞 راهنمای احراز هویت فرهنگیان در سامانه مای مدیو

با انجام مراحل فوق ، احراز محل سکونت دانش آموزان با موفقیت انجام می شود و می توان در سایت مای مدیو ، ثبت نام مدرسه را انجام داد.

مرتبط بخوانید : ایجاد سوابق تحصیلی و ترمیم نمرات در my medu ir

سوالات شما

 • سایت احراز محل سکونت برای ثبت نام مدرسه کدام است؟

دانش آموزان  جهت ثبت نام مدارس باید برای احراز محل زندگی خود ابتدا به سایت ملی املاک و اسکان کشور و سپس سایت مای مدیو مراجعه کنند.

 • برای احراز محل سکونت دانش آموزان چه اطلاعاتی لازم است؟

برای ورود به سایت مای مدیو باید شماره تلفن سرپرست خانواده و کد ملی ارائه گردد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

پیش ثبت نام هنرستان والفجر اصفهان

پیش ثبت نام هنرستان والفجر اصفهان 📞 زمان ، شرایط و مدارک پیش ثبت نام 1403

پیش ثبت نام هنرستان والفجر اصفهان را دانش آموزان دختر که از شرایط لازم برخوردار …

4 نظر

 1. مهران حقیقی پوده

  ثبت ناماحراز هویت سکونت دانش اموز

 2. سلام من میرم و اطلاعات میدم ولی نمیاد مینویسه باید از درگاه دولت وارد شوید
  چیکار باید بکنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 3. ببخشید وقتی میخواهم کارت ورود ب جلسه بگیرم مینویسه خطای لاگین چرا ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر