از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

آمادگی برای کنکور 1400 – چگونه از امروز برای کنکور 1400 آماده شویم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

آمادگی برای کنکور 1400 - چگونه از امروز برای کنکور 1400 آماده شویم

 

شروع مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور 1400 از تابستان 99 برای دانش آموزان پایه یازدهم آغاز می شود. مهم ترین زمان درس خواندن و آمادگی برای کنکور 1400 از سال یازدهم می باشد. در مهرماه و شروع سال دوازدهم فرصت محدودی برای مرور و جمع بندی دروس دهم و یازدهم ، مطالعه دروس دوازدهم و امتحانات نهایی خواهید داشت ، پس توصیه می شود در تابستان دروس پایه را جمع بندی کنید تا زمان کافی برای مطالعه پایه دوازدهم داشته باشید.

در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با برنامه ریزی در اختیار داوطلبان کنکور سراسری 1400 قرار دهیم.

آمادگی برای کنکور 1400

اگز می خواهید در کنکور موفق شوید و به نتیجه دلخواه خود برسید ، مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور 1400 را از فصل تابستان شروع کنید. در فصل تابستان شما زمان کافی برای مطالعه و جمع بندی دروس پایه دهم و یازدهم که 50 درصد سوالات کنکور را شامل می شود ، دارید و با شروع سال دوازدهم ، زمان کافی برای خواندن امتحانات نهایی را خواهید داشت ، هم چنین با روش های صحیح مطالعه و مهارت های تست زنی آشنا می شوید.

اصول برنامه ریزی جهت آمادگی برای کنکور 1400

جهت آمادگی برای کنکور 1400 ، اگر پایه متوسط یا ضعیفی دارید می توانید از مشاوره کنکور یا رتبه های برتر در فرآیند برنامه ریزی و نحوه مطالعه هریک از دروس کمک بگیرید. در ادامه این مطلب نکاتی در رابطه با اصول برنامه ریزی برای داوطلبان آزمون سراسری ارائه داده ایم :

تهیه دفتر برنامه ریزی

ابتدا یک دفتر برنامه ریزی درسی تهیه کنید و ساعت درس خواندن ، خواب ، تفریح و … را مشخص کنید. با یادداشت این موارد درک مناسبی از ساعات مطالعه خود به دست می آورید و به ساعت مطالعه مطلوبی خواهید رسید. ساعت درس خواندنتان را به صورت قابل اجرا تعیین کنید تا بتوانید برنامه را انجام دهید. دفتر برنامه ریزی را هنگام شروع ، در کنار خود داشته باشید و ساعت مطالعه را در آن یادداشت کنید و در پایان هفته مجموع زمان صرف شده را محاسبه کنید.

توجه داشته باشید که برای برنامه ریزی کنکور 1400 میزان مطالعه دروس در بازه های مختلف متفاوت خواهد بود. در برنامه ریزی برای آزمون سراسری ، در فصل تابستان 80 درصد مطالعه روزانه خود را به دروس اختصاصی و 20 درصد را به دروس عمومی اختصاص دهید.

برنامه ریزی شخصی و متناسب با توانایی های فردی

جهت آمادگی برای کنکور 1400 یک برنامه ریزی شخصی و استاندارد متناسب با توانمندی های فردی خود داشته باشید. بدین معنا که در برنامه ریزی باید تمامی خصوصیات و شرایط شما در نظر گرفته شود. در غیر این صورت در پایان هفته یا ماه با مشاهده حجم زیاد دروس خوانده نشده به مرور نا امید و دلزده خواهید شد.

مرور و تکرار مطالب

فراموش کردن مطالب خوانده شده مسئله ای بدیهی است و برای همه دانش آموزان پیش می آید. برای آنکه مطالب در حافظه بلند مدت قرار بگیرد ، درطول هفته زمانی را به مرور دروس خوانده شده اختصاص دهید. برای به یاد سپردن دروس حفظی مانند لغات زبان ، تاریخ ادبیات و … تعداد مرورهای خود این دروس را در طول هفته بیشتر کنید.

مطالعه دروس با توجه به اهمیت آنها

برای شروع برنامه ریزی ابتدا دروس اختصاصی مهم رشته خود را مشخص کنید . برای مثال در رشته تجربی ، زیست و در مرحله بعد شیمی و فیزیک و ریاضی قرار دارند. با توجه به اهمیت دروس اختصاصی 3 تا 4 ساعت به مطالعه دروس اختصاصی و یک ساعت و نیم به مطالعه دروس عمومی اختصاص دهید.

رعایت تعادل در مطالعه دروس

در مطالعه و برنامه ریزی کنکور همه دروس دارای اهمیت است و برای موفقیت در کنکور نباید هیچ درسی را حذف کنید. در طول روز همه زمان خود را صرف مطالعه یک درس نکنید و کلیه دروس را به صورت همزمان و موازی مطالعه کنید. بهتر است پس از هر درس اختصاصی مطالعه یک درس عمومی را در برنامه ریزی خود قرار دهید.

جهت آمادگی برای کنکور 1400 در کدام آزمون آزمایشی شرکت کنیم

 آیا لازم است در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم ؟ در کدام آزمون آزمایشی شرکت کنیم ؟ این ها از سوالات متدوال داوطلبان کنکوری شرکت در آزمون های آزمایشی پیش از آزمون سراسری می باشد. شرکت در این آزمون ها را جهت آمادگی برای کنکور 1400 به همه داوطلبان توصیه می کنیم. اینکه کدام آزمون را انتخاب می کنید بستگی به خودتان دارد. هم چنین با شرکت در آزمون ها می توانید برنامه ریزی خود را نیز طبق برنامه راهبردی آزمون انجام دهید و پس از هر آزمون نقاط ضعف خود را تقویت کنید.

اگر نیاز به یک برنامه ریزی صحیح و اصولی جهت آمادگی برای کنکور 1400 را دارید ، می توانید با مشاوران مرکز تلفنی ” پاسخ با ما “ تماس بگیرید.

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه فیزیوتراپی بین الملل - رتبه لازم برای قبولی فیزیوتراپی دانشگاه بین الملل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ضرایب کنکور دی ماه

ضرایب کنکور دی ماه – ضرایب دروس اختصاصی در 5 گروه آزمایشی

کنکور سراسری دی ماه 1402 در روزهای 29 و 30 دی ماه 1401 برگزار خواهد …

یک نظر

  1. ممنون دغدغه هر روزم شده آمادگی برای کنکور ۱۴۰۰امسال قبول نشم دیگه نمیخونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر