از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

آزمون sat ترکیه – آزمون sat ترکیه چیست و چگونه در آن شرکت کنیم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

آزمون sat ترکیه

 

آزمون sat ترکیه برگرفته شده از عبارت scholastic Aptitute Test ، آزمونی برای ارزیابی دانش و استعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه است و اگر شما قصد مهاجرت و ورود به دانشگاه های این کشور را دارید ، باید در آزمون ورودی دانشگاه که sat نامیده می شود ، شرکت نمایید و اگر بتوانید نمرات لازم را به دست آورید پذیرش خواهید شد.

مشاوره قبولی در آزمون های YÖS و SAT دانشگاه های ترکیه – مشاوره از طریق تماس با مشاوران مشاوره تلفنی تحصیل در ترکیه پاسخ با ما

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

آزمون sat ترکیه چیست

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های ترکیه و متقاضیان ایرانی ، برای پذیرش در دانشگاه های این کشور باید در آزمون ورودی که دانشگاه برگزار می کند شرکت نماید و تنها به شرط کسب نمره لازم پذیرش از آنها انجام خواهد گرفت. اکثر دانشگاه های ترکیه ، آزمون YOS را برای پذیرش دانشجو مد نظر دارند که به زبان ترکی برگزار می شود اما تعدادی دیگر از دانشگاه ها فقط از طریق برگزاری آزمون sat دانشجو میپذیرند.

آزمون sat ترکیه به زبان انگلیسی برگزار می شود و متقاضیان برای ثبت نام کردن باید به سایت www.collegeboard.org مراجعه نمایند. البته به جز دانشگاه های استانبول و ترکیه ، در کشور هایی مانند آمریکا ، کانادا ، استرالیا و …. نیز که دارای دانشگاه های انگلیسی زبان هستند ، آزمون SAT برگزار می شود که عمدتا برای مقطع کارشناسی است.

احتمالا این را هم بپسندید  دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت علوم - کدام دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت علوم هستند ؟

مراحل آزمون sat ترکیه

ازمون sat ترکیه شامل سه مرحله است که در برگیرده آزمون ریاضی ، درک مطلب و انشا می باشد. مدرک قبولی آزمون اس ای تی دارای 5 سال اعتبار است و پس از 5 سال اگر برای تحصیل در ترکیه اقدام نکنید ، باید دوباره در این آزمون شرکت نمایید.

 • در بخش درک مطلب آزمون sat ، سوالات به صورت چهار گزینه ای هستند و شامل 52 سوال با مدت زمان پاسخگویی 65 دقیقه می باشد که داوطلبان باید با توجه به متن های داده شده به سوالات پاسخ دهند.
 • بخش ریاضی آزمون sat در قسمت اول شامل 20 سوال با مدت زمان پاسخگویی 25 دقیقه است. سوالات ریاضی شامل یخش های هندسه ، جبر ، آمار و احتمال و فرمول های ریاضی است و برخی سوالات نیز به صورت تشریحی باید پاسخ داده شوند .قسمت دوم نیز شامل 38 سوال با مدت زمان پاسخگوئی 55 دقیقه می باشد.
 • ازمون انشا SAT ترکیه برای بررسی مهارت های خواندن و نوشتن است . پاسخگویی به سوالات این بخش اختیاری می باشد اما برای پذیرش در برخی دانشگاه ها باید به سوالات این بخش نیز پاسخ دهید. مدت زمان بخش انشا آزمون sat ، پنجاه دقیقه است.

مشاوره در زمینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه و دانشگاه های خارج از کشور – مشاوره از طریق تماس با مشاوران پاسخ با ما

همین حالا تماس بگیرید و سوالات خود را در مورد هزینه تحصیل در ترکیه ، لیست رشته های ارائه شده ، اسامی دانشگاه های مورد تایید و …. از مشاوران ما بپرسید.

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

راهنمای برگزاری آزمون SAT

آزمون SAT ترکیه حدود 7 بار در سال برگزار می شود که تاریخ برگزاری آزمون آمریکا متفاوت از تاریخ برگزاری آزمون‌های بین المللی باشد. این آزمون در کشور ایران اجرا نمی شود و شما باید برای شرکت کردن به یکی ازکشورهای همسایه مثل آذربایجان یا ترکیه سفر کنید. هزینه شرکت در آزمون نیز برای داوطلبان ایرانی حدود 50 دلار است.

احتمالا این را هم بپسندید  دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت علوم - کدام دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت علوم هستند ؟

برخی مراکز برگزاری در کشور ترکیه ، به شرح زیر هستد :

 • ANKARA , TURKEY TURKISH-AMERICAN ASSOCIATION
 • ANKARA , TURKEY BILKENT UNIV PREPERATION SCHOOL
 • TARSUS , TURKEY TARSUS AMERICAN SCHOOL
 • ISTANBUL , TURKEY ROBERT COLLEGE
 • IZMIR , TURKEY THE AMERICAN COLLEGIATE INSTITUTE

شما برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه یا تحصیل پزشکی در ترکیه نیز باید در این ازمون شرکت نمایید و هیچ یک از دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ، بدون آزمون اس ای تی یا ازمون یوس ، دانشجو پذیرش نمی کنند. حتی برای تحصیل رایگان در ترکیه و پذیرش در رشته های بورسیه ترکیه نیز قبولی در یکی از این دو آزمون الزامی است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

یک نظر

 1. آرین میرزاپور

  سلام . با توجه به بخشنامه ی جدید مبنی بر یوس مرکزی آیا با آزمون sat باز هم میشه برای دانشگاه های ترکیه پذیرش گرفت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر