از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

آزمون نظام مهندسی اسفند 1402 📞 زمان ثبت نام و برگزاری آزمون نظام مهندسی اسفند 1402

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

آزمون نظام مهندسی اسفند

آزمون نظام مهندسی ، آزمونی است که به صورت هماهنگ کشوری و معمولا سالی دو بار برگزار می شود. فارغ التحصیلان رشته‌ های معماری ، عمران ، تاسیسات مكانیكی ، تاسیسات برقی ، شهرسازی ، نقشه برداری و ترافیک که مدرک آنها مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد ،  می توانند در این آزمون شرکت کنند. داوطلبان ، درباره آزمون نظام مهندسی اسفند 1402 سوالاتی دارند که در ادامه این مطلب می خواهیم بررسی نماییم. لطفا همراه ما باشید.

در صورت علاقه مندی به شرکت در آزمون نظام مهندسی، می بایست با شرایط و منابع این آزمون آشنا شوید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما می توانند شما را در تمام زمینه های مربوط به آزمون نظام مهندسی راهنمایی کنند. دعوت می شود به صورت تلفنی تماس بگیرید و با مشاور ارتباط برقرار نمایید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی اسفند 1402

آزمون نظام مهندسی دو بار در سال برگزار می شود و فارغ التحصیلات 7 رشته‌ مهندسی ، می توانند در این آزمون شرکت نمایند. زمانبندی ثبت نام و برگزاری آزمون نظام مهندسی را وزارت راه و شهرسازی؛ معاونت مسکن و ساختمان اطلاع رسانی می کند و متقاضیان باید در تاریخ تعیین شده‌ نسبت به ثبت نام اقدام کنند. زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1402 برای دوره اردیبهشت ماه ، در اسفندماه 1401 بوده است و هم اکنون نیز این آزمون برگزار شده است. همچنین زمان ثبت نام آزمون نوبت دوم احتمالا در آبان ماه خواهد بود و آزمون آن نیز در دی ماه برگزار خواهد شد.

احتمالا این را هم بپسندید  فرم اعتراض به آزمون نظام مهندسی 1402📞 دانلود فرم و راهنمای اعتراض به نتایج

اگر می خواهید در آزمون نظام مهندسی 1403 شرکت کنید ، باید در اسفندماه 1402 نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید. البته هم اکنون که این مطلب را مطالعه می کنید ، فرصت شرکت در آزمون نظام مهندسی دی ماه 1402 وجود دارد.

مرتبط بخوانید : سهمیه ایثارگران در آزمون نظام مهندسی

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی اسفند

لازم است بدانید که در اسفندماه آزمونی تحت عنوان آزمون نظام مهندسی برگزار نمی شود و زمان برگزاری این آزمون معمولا یکبار در اردیبهشت ماه و یکبار در دی ماه می باشد. البته این روال برگزاری ، برای آزمون سال های اخیر می باشد و در سال های گذشته ، شاهد برگزاری آزمون نوبت دوم نظام مهندسی در اسفندماه نیز بوده ایم.

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی

شرکت در آزمون نظام مهندسی برای تمام دارندگان مدرک فارغ التحصیلی از رشته‌ های فنی مهندسی امکان پذیر نیست و فقط داوطلبانی که از رشته‌ های مورد نیاز آزمون فارغ التحصیل شده اند و همچنین از سوابق کاری لازم برخوردار می باشند ، می توانند ثبت نام کنند.

ثبت نام آزمون نظام مهندسی با ارائه مدرک کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری از رشته‌ های مهندسی مرتبط ، انجام می گیرد. داوطلبانی که مدرک کاردانی دارند ، باید دارای حداقل سوابق کاری 5 ساله باشند و میزان سوابق کاری برای فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب برابر با 3 سال ، 2 سال و 1 سال می باشد. همچنین داوطلبانی که مدرک کاردانی مورد تایید از سایر وزارت خانه ها را دارند ، باید حداقل سوابق کاری 6 ساله داشته باشند.

لازم به ذکر است که ملاک محاسبه سوابق کاری حرفه ای ، پس از تمام شدن تحصیلات است و داوطلبانی که تا تاریخ معین شده در دفترچه ثبت نام ، موفق به کسب سنوات لازم نشوند ، مجاز به شرکت در آزمون نیستند.

مرتبط بخوانید : شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی

شرایط سنی و سابقه کار معماران تجربی برای آزمون نظام مهندسی

آزمون نظام مهندسی اسفند

در بخش قبلی توضیح دادیم که فقط دارندگان مدرک رشته‌ های مهندسی مرتبط می توانند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند اما ثبت نام این آزمون برای معماران تجربی هم امکان پذیر می باشد. این دسته از داوطلبان ، در صورت داشتن شرایط سنی و سوابق کاری زیر می توانند در آزمون شرکت کنند :

  1. دارا بودن حداقل 36 سال سن و حداقل 18 سال سابقه کار تجربی برای متقاضیان پروانه پایه یک
  2. دارا بودن حداقل 30 سال سن و حداقل 12 سال سابقه کار تجربی برای متقاضیان پروانه پایه دو
  3. دارا بودن حداقل 25 سال سن و حداقل 7 سال سابقه کار تجربی برای متقاضیان پروانه پایه سه

نحوه آزمون نظام مهندسی اسفند 1402

ثبت نام آزمون نظام مهندسی اسفند 1402 باید در سایت معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به نشانی inbr.ir انجام شود. در این سامانه ابتدا باید کارت آزمون خریداری شده و هزینه ثبت نام پرداخت گردد. بعد از آن ، می توان فرم ثبت نام را دریافت کرده و تکمیل نمود. در پایان مراحل نام نویسی هم کد پیگیری ارائه می گردد.

احتمالا این را هم بپسندید  نتایج آزمون نظام مهندسی گیلان 1402 📞 دریافت نتایج 3 نوبت نظام مهندسی

سوالات شما

  • آزمون نظام مهندسی اسفند 1402 کی برگزار می شود؟

در اسفندماه ، آزمون نظام مهندسی برگزار نمی شود.

  • زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1402 در چه تاریخی است؟

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1402 یکبار در اردیبهشت ماه و یکبار در دی ماه می باشد.

  • ثبت نام آزمون نظام مهندسی چگونه است؟

برای ثبت نام آزمون نظام مهندسی باید به سایت معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به نشانی inbr.ir مراجعه نمایید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آزمون نظام مهندسی چند بار در سال

آزمون نظام مهندسی چند بار در سال 📞 آزمون نظام مهندسی چند نوبت است

برای بسیاری از داوطلبانی که می خواهند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند ، این …

یک نظر

  1. سلام خسته نباشید. آزمون نظام مهندسی در اسفندماه برگزار می‌شود یا نه؟ آیا حقیقت دارد آزمون نظام مهندسی کلی برداشته شود. و هم مانند وکالت به عنوان کسب کار شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر