از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

زبان کنکور – راهنمای مطالعه و صد زدن زبان در کنکور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

زبان کنکور - راهنمای مطالعه و صد زدن زبان در کنکور

 

25 سوال آخر دفترچه سوال عمومی هر پنج گروه آزمایشی کنکور سراسری را سوالات زبان تشکیل می دهند که داوطلبان 20 دقیقه فرصت پاسخگویی به این 25 سوال را دارند. به طور کلی داوطلبانی که سوالات زبان کنکور را پاسخ می دهد در دو دسته قرار دارند ، دسته اول داوطلبانی که با شرکت در کلاس های زبان و مکالمه تسلط خوبی در درس زبان دارند و به راحتی می توانند 100 درصد سوالات را حل کنند و داوطلبان دسته دوم که بیشترین تعداد داوطلبان نیز می باشند ، کسانی هستند که در این درس ضعف های زیادی دارند ولی می خواهند هر طور شده درصد بالای زبان را کسب کنند تا تاثیر منفی در رتبه آن ها نداشته باشد.

این مطلب برای داوطلبان دسته دوم تهیه شده است تا با آموزش روش های مطالعه و تست زنی ، بتوانند بیشترین درصد را درس زبان کسب کنند.

راهنمای مطالعه و صد زدن زبان در کنکور

با توجه به اینکه زبان انگلیسی با ضریب 2 ، کمترین ضریب در میان دروس کنکور را دارد ، شاید عده ای از داوطلبان چندان به این درس توجه نکنند و آمار پاسخگویی داوطلبان سال گذشته نشان می دهد که میانگین درصد درس زبان کم تر از 20 درصد در میان کل داوطلبان است و حتی در کنکور تجربی این میانگین حدود 13 درصد بوده است.

بنابراین با توجه به اینکه میانگین درصد درس زبان خیلی کم است ، شما به راحتی می توانید با کسب درصد بالا در این درس رتبه کنکورتان تا چند هزار بهتر کنید و رسیدن به درصد بالا برای زبان کنکور با به کارگیری یک سری تکنیک های تست زنی و روش های مطالعاتی امکان پذیر است

نحوه یادگیری لغات زبان کنکور

برای یادگیری لغات زبان بدون آنکه از حافظه شما پاک شود ، باید چند روش را به کار بگیرید :

احتمالا این را هم بپسندید  با رتبه 28000 تجربی چی قبول میشم - راهنمای قبولی با رتبه 28000 تجربی

با دیگران تمرین کنید

شرکت در گروه های مجازی و چت به صورت انگلیسی و مکالمه انگلیسی با دوستان می تواند علاوه بر افزایش دایره لغات شما ، اشکالاتتان را نیز رفع کند. از طریق مکالمه انگلیسی با اطرافیان می توانید مهارت جمله سازی خود را افزایش دهید و لغات بهتر در ذهن شما ثبت می شود.

لغات مهم را هایلایت کنید

وقتی یک متن را مطالعه می کنید یا لغات قسمت های مختلف کتاب درسی که به نظرتان سخت است ، هایلایت کنید تا در زمان های مرور آن را ببینید یا می توانید برای واژگان سخت فلش کارت تهیه کنید و در زمان های خالی مثل قبل از خواب ، در تاکسی ، زنگ تفریح مدرسه و … آن ها را مرور کنید.

یاد گرفتن لغات در قالب word family

جدولی را برای لغات تهیه کنید و word family آن ها که شامل مخالف ، هم خانواده و هم معنی می باشند در مقابل آن ها بنویسید. با این روش می توانید لغاتی را که با هم در ارتباطند ، بشناسید و سریع تر برای شما یادآوری می شوند.

دسته بندی کردن لغات

لغات را بر اساس کاربردی که دارند ، دسته بندی کنید. مثلا لغات مربوط به مواد غذایی در یک دسته ، لغات مربوط به حیوانات در یک دسته ، لغات مربوط به درس و دانشگاه در یک دسته دیگر و …

نحوه یادگیری گرامر زبان کنکور

یادگیری قواعد گرامر علاوه بر اینکه در حل تست های مربوط به گرامر به شما کمک می کند ، حل تعدادی از تست های ریدینیگ نیز وابسته به این قواعد استبنابراین سهم زیادی از سوالات زبان کنکور به طور مستقیم و غیرمستقیم به گرامر وابسته است. برای تسلط در مبحث گرامر نیز لازم است چند تکنیک را به کار ببرید :

احتمالا این را هم بپسندید  کاردانی حقوق قضایی - معرفی جامع و بازار کار کاردانی حقوق قضایی

جمله سازی کنید

پس از اینکه یک دستور زبان را یاد گرفتید ، سعی کنید با آن دستور جمله سازی کنید شاید جمله سازی کردن در ابتدا سخت باشد و حتی اشتباه هم انجام دهید اما به مرور و با تمرین زیاد می توانید به تسلط برسید.

مطالعه گروهی داشته باشید

وقتی به صورت گروهی مطالعه می کنید ، بهتر می توانید اشتباهات یکدیگر را برطرف کنید و یادگیری یک موضوع خاص برای همه راحت تر می شود مخصوصا اگر یکی دو نفر از اعضای گروه که زبان را خیلی خوب بلدند و اشکالات گروه را برطرف کنند.

حل تست و تمرین زیاد

اکثر سوالات گرامر زبان کنکور در سال های مختلف معمولا مشابه هستند و شما به راحتی می توانید با حل تمرین و تست زیاد ، تکنیک حل سوالات مختلف را یاد بگیرید و وقتی یک سوال را دیدید با به یاد آوردن تکنیک آن ، خیلی سریع پاسخ آن را پیدا کنید.

نحوه یادگیری درک مطلب زبان

بر خلاف تست های گرامر ، حل تست های ریدینگ و درک مطلب روش خاص و تکنیکی ندارد و تنها راه افزایش تسلط بر روی این تست ها ، تمرین و تکرار زیاد است مسلما وضعیت شما پس از حل 100 مجموعه کلوز تست و ریدینگ قابل مقایسه با وضعیت روز اولتان نیست و پس از مدتی و بررسی روزانه 4 تا 5 متن ، پیشرفت بسیاری خواهید داشت.

در انتها لازم است یادآور شویم حتما تست های کنکور چند سال اخیر را در هر پنج گروه آزمایشی بررسی کنید تا بدانید سبک طراحی سوالات به چه صورت است. در صورت تمایل برای اطلاع از روش های مطالعه سایر دروس عمومی و اختصاصی و رسیدن به درصد 100 در آن ها نیز می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلیپاسخ با ما راهنمایی بگیرید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آخرین رتبه اتاق عمل دانشگاه آزاد

آخرین رتبه اتاق عمل دانشگاه آزاد 📞 طبق قبولی های دو سال اخیر

با بررسی کارنامه و آخرین رتبه اتاق عمل دانشگاه آزاد می توانید شانس پذیرش خود …

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر