از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

جلسه کنکور – چگونه در جلسه کنکور با بالاترین آمادگی ظاهر شویم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

جلسه کنکور - چگونه در جلسه کنکور با بالاترین آمادگی ظاهر شویم

 

طبق آخرین توافق های انجام شده میان سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت بهداشت ، مقرر شده است آزمون های سراسری پنج گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان در 4 روز متوالی به تاریخ 8 ، 9 ، 10 و 11 تیرماه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جلسه کنکور و فاصله گذاری اجتماعی در تمام استان ها برگزار شود و با توجه به شرایط پیش آمده با شیوع ویروس کرونا ، ممکن است داوطلبان استرس داشته باشند که نتوانند آنطور که باید در روز امتحان عملکرد خوبی از خود نشان دهند.

اما چگونه در جلسه کنکور با بالاترین آمادگی ظاهر شویم و کارهای لازم برای کنکور چیست تا تمام توانایی خود را برای پاسخگویی به سوالات به کار بگیریم ؟

مدیریت زمان جلسه کنکور

پس از حضور در جلسه کنکور و پیدا کردن صندلی خود حتما سالم بودن صندلی را چک کنید زیرا ممکن است در طول امتحان سر و صدای صندلی تمرکزتان را از بین ببرد و اگر چپ دست هستید ، مطمئن شوید که صندلی مخصوص چپ دست هاست و در غیر این صورت به مراقبین حوزه اطلاع دهید.

با پخش کردن دفترچه سوالات عمومی توسط مراقبین ، فرایند آزمون شروع می شود و حتما شماره داوطلبی و اطلاعات روی دفترچه را با اطلاعات خود مطابقت دهید تا درست باشند. پس از دریافت دفترچه سوال ، نکات زیر را رعایت کنید :

نکات لازم در زمان پاسخگویی به سوالات کنکور

  1. حتما سوالات دفترچه را به ترتیب پاسخ دهید و زمان های شروع و پایان هر درس از روی جلد دفترچه بررسی کنید تا در آن تایم در نظر گرفته شده ، بتوانید سوالات یک درس را پاسخ دهید.
  2. بجای آنکه یک سوال را چند بار سریع و بدون دقت بخوانید ، خیلی آرام و با تمرکز بیشتر بخوانید و دور کلمات کلیدی خط بکشید تا مبحث برای شما یادآوری شود.
  3. سوالات آسان یک درس را شناسایی کنید و اول به آن ها پاسخ دهید و سوالات سخت و زمان بر را نشان دار کنید تا در زمان باقی مانده به آن ها برگردید با این روش پاسخگویی به سوالات ، سوالات آسان را از دست نمی دهید.
  4. جواب سوالات را یکی یکی وارد پاسخ نامه کنید و مطمئن باشید که پاسخ نامه را درست پر می کنید.
  5. اگر می خواهید جواب پاسخ نامه را پاک کنید ، خیلی تمیز این کار را انجام دهید تا باعث خطای د‌‌ستگاه‌ قرائت ‌خوان نشود.
  6. هر 5 سوال یکبار پاسخ نامه را چک کنید که پاسخ صحیح هر سوال درست در مقابل آن پر شده است.
  7. به سوالات قبلی و بعدی فکر نکنید.
  8. عجله ای برای پاسخ دادن نداشته باشید و اگر جواب سوالی را نمی دانید ، بدون اتلاف وقت از آن گذر کنید.
  9. به داوطلبان کناری خود در جلسه کنکور توجه نداشته باشید.
  10. تمركز خود را فقط روی سوالی كه در حال جواب دادن به آن هستید ، بگذارید.

وسایل مورد نیاز برای جلسه کنکور را آماده کنید

وسایل کنکور 1401 را از چند روز قبل تهیه کنید تا در روز برگزاری آزمون تهیه کردن آن ها زمان شما را اتلاف نکند. دو عدد مداد نرم مشکی ، پاک کن ، تراش ، دستمال کاغذی ، سنجاق قفلی و از همه مهم تر ساعت مچی ، از  وسایل لازم برای کنکور است که حتما باید آن ها را همراه داشته باشید.

احتمالا این را هم بپسندید  رشته های علوم انسانی pdf 📞 دانلود لیست و راهنمای رشته علوم انسانی

هم چنین آب ، آبمیوه ، شکلات ، نوشیدنی شیرین ، مواد مغذی مانند خرما ، فندق ، بادام نیز برای جبران انرژی از دست رفته در 4 ساعت امتحان ، در جلسه کنکور لازم هستند و حتما آن ها را تهیه کنید.

کارت ورود به جلسه کنکور را از چند روز قبل آماده کنید

توصیه می شود که کارت ورود به جلسه کنکور را در اولین روزی که در سامانه سازمان سنجش قرار داده می شود ، دریافت کنید تا اگر اطلاعاتی به اشتباه در آن درج شده باشد ، فرصت کافی برای اصلاح آن ها و مراجعه به باجه های رفع نقص داشته باشید.

حتما اطلاعات کارت ورود به جلسه را با دقت چک کنید که هیچ گونه مغایرتی با اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی شما نداشته باشد ، هم چنین چک کنید که آدرس حوزه امتجانی در آن درج شده باشد.

برای آنکه  سریع تر و به موقع در جلسه کنکور حاضر شوید ، می توانید روز های قبل از برگزاری آزمون به حوزه امتحانی بروید و آدرس دقیق آن را شناسایی کنید تا در روز امتحان برای پیدا کردن آدرس ، وقت تلفی نشود.

در این مطلب سعی کردیم تا نکات لازم برای جلسه کنکور 1401 را برای شما شرح دهیم تا با رعایت آن ها به موفقیت برسید اما بدون شک استفاده از تجربیات رتبه های برتر سال های گذشته و مشاوران توانمند نیز تاثیر زیادی در موفقیت شما خواهد داشت ، در این راستا می توانید جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور سال های گذشته و بهره مندی از تجربیات آن ها ، با مرکز مشاوره تحصیلی  ” پاسخ با ما تماس حاصل فرمایید.

احتمالا این را هم بپسندید  ضرایب دروس برای قبولی در رشته روانشناسی کنکور انسانی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور عکاسی

کنکور عکاسی 📞 همه چیز درباره کنکور عکاسی

رشته عکاسی جزو رشته های ارائه شده در کنکور هنر است که داوطلبان با شرکت …

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر