از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام هنرستان بهیاری 📞 زمان ، شرایط و سامانه ثبت نام هنرستان بهیاری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام هنرستان بهیاری

ثبت نام هنرستان بهیاری مورد تقاضای دانش آموزانی است که به تحصیل در رشته‌ بهیاری و ورود به این شغل علاقه مند هستند. بهیاری جزو رشته‌ های با ظرفیت پذیرش محدود در هنرستان ها محسوب می شود و تعداد کمی از هنرستان ها این رشته‌ را ارائه می دهند لذا شما در صورت علاقه مندی به تحصیل در رشته‌ بهیاری هنرستان باید از زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ورودی هنرستان بهیاری مطلع باشید و در تلاش برای کسب شرایط مدنظر هنرستان باشید. در ادامه این مطلب می خواهیم راهنمای کاملی از ثبت نام هنرستان بهیاری را ارائه دهیم.

برای راهنمایی شدن در زمینه زمان ، شرایط و سامانه ثبت نام هنرستان بهیاری می توانید با مشاوران ارشد مجموعه تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا با اطلاعات دقیق و درست راهنمایی شوید

 از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما هستیم 

همین حالا تماس بگیرید

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد یا صفر 9099071612

زمان ثبت نام هنرستان بهیاری

ثبت نام هنرستان بهیاری در یک بازه زمانی مشخص انجام می گیرد و شما برای قبولی در هنرستان باید از زمان ثبت نام اطلاع داشته‌ و به موقع نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. با توجه به اینکه پذیرش در هنرستان بهیاری از طریق انتخاب رشته‌ نهم به دهم امکان پذیر می باشد ، می توانیم به این نتیجه برسیم که زمان ثبت نام در این هنرستان همزمان با فرایند انتخاب رشته‌ نهم به دهم می باشد.

زمان انتخاب رشته‌ نهم به دهم در اوایل تیرماه می باشد و دانش آموزان باید طبق فرم هدایت تحصیلی و نتایج حاصل از امتحانات خردادماه نهم ، نسبت به انتخاب رشته‌ اقدام کنند. دانش آموزانی که رشته‌ بهیاری را در هنرستان انتخاب کرده‌ اند باید پس از انتخاب رشته‌ ، در آزمون ورودی هم ثبت نام نمایند و منتظر بررسی شرایط خود از سوی هنرستان باشند. پیش بینی می شود زمان ثبت نام هنرستان بهیاری در اوایل تیرماه باشد.

مرتبط بخوانید : بهیاری بدون کنکور

شرایط ثبت نام هنرستان بهیاری

در صورت تمایل به شرکت در آزمون هنرستان بهیاری ، باید شرایط لازم را داشته‌ باشید. این شرایط به شرح زیر می باشند :

 • کسب حداقل معدل مدنظر هنرستان بهیاری در پایه نهم. توجه داشته‌ باشید که معدل قبولی برای آزمون بهیاری در هر هنرستان متفاوت است و بستگی به تعداد پذیرش و تعداد متقاضیان هر منطقه دارد.
 • دانش آموزان باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته‌ باشند و پذیرش از میان اتباع غیر ایرانی انجام نمی گیرد.
 • ورود به هنرستان بهیاری نیازمند شرکت در مصاحبه می باشد و دانش آموزان باید بتوانند نمره قبولی را در مرحله مصاحبه کسب نمایند.
 • دسته‌ ای از داوطلبان به شرح فرزندان آزادگان ، خانواده های شهدا ، جانبازان ، اسرا ، مفقودین و جانبازان از کار افتاده‌ ، در اولویت پذیرش قرار دارند.
 • نمره قبولی آزمون بهیاری در هر هنرستات متفاوت است و دانش آموز باید حداقل نمره مورد تایید در هنرستان مورد تقاضا را کسب کند.
احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام بهیاری 1402 📞 راهنمای ثبت نام بهیاری در دبیرستان و جهاد دانشگاهی

مرتبط بخوانید : چه استان هایی هنرستان بهیاری دارند ؟

محتوای آزمون ورودی هنرستان بهیاری

در ارتباط با آزمون ورودی هنرستان بهیاری لازم است بدانید که شامل 100 سوال می باشد که 20 سوال از 5 درس ریاضی ، علوم تجربی ، فارسی ، دینی و زبان انگلیسی ، در این آزمون طراحی می شود. بنابراین شما برای شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی ، باید دروس فارسی ، دینی ، زبان انگلیسی ، ریاضی و علوم تجربی را مطالعه کنید. این آزمون ، نمره قبولی ثابتی ندارد در هر هنرستان متفاوت است. ممکن است نمره قبولی مدنظر هنرستان انتخابی شما 70 از 100 باشد اما برای قبولی در یک هنرستان دیگر نیاز به کسب حداقل نمره 80 از 100 باشد.

مصاحبه هنرستان بهیاری

شرکت کنندگان در آزمون ورودی هنرستان های بهیاری باید در مرحله مصاحبه هم حضور پیدا کنند. سپس با کسب نمره مناسب در مصاحبه ، شانس قبولی خواهند داشت. زمان برگزاری مصاحبه هنرستان بهیاری معمولا در اواسط مردادماه است و حداکثر تا اواسط شهریورماه ، نتایج نهایی مشخص خواهد شد تا پذیرفته‌ شدگان بتوانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

ثبت نام کنکور بهیاری

دارندگان مدرک دیپلم بهیاری ، می توانند در کنکور سراسری شرکت کرده‌ و تحصیلات خود را ادامه دهند. برای این دسته‌ از داوطلبان در کنکور تجربی ، ظرفیت پذیرش ویژه در نظر گرفته‌ شده‌ است. به طوری که 5 درصد از ظرفیت پذیرش رشته‌ پرستاری به این دسته‌ از داوطلبان اختصاص دارد. سهمیه بهیاری در کنکور سراسری ، شرایط زیر را دارد :

 • داوطلبان متقاضی سهمیه بهیاری باید از سلامت کامل جسمی و روانی برخوردار باشند.
 • ارائه گواهینامه اشتغال به خدمت اعم از دولتی یا غیر دولتی که به تایید دفتر پرستاری محل خدمت رسیده‌ باشد ، جزو شرایط ثبت نام می باشد.
 • داوطلبان باید از حداقل 3 سال سابقه خدمت اعم از دولتی یا غیردولتی به عنوان بهیار برخوردار باشند.
 • ارائه مدرک دیپلم بهیاری برای برخورداری از سهمیه بهیاری در کنکور تجربی الزامی است.
 • داوطلبان در صورتی می توانند از سهمیه بهیاری استفاده کنند که حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته‌ شده‌ در گزینش آزاد را به دست آورند.

مرتبط بخوانید : آزمون بهیاری به پرستاری

مشاوره ثبت نام هنرستان و کنکور بهیاری

در این مطلب ، راهنمای کاملی از ثبت نام هنرستان و کنکور بهیاری را ارائه کردیم تا شما علاقه مندان بتوانید با آگاهی کامل از شرایط و ضوابط ، اقدام به ثبت نام نمایید. اگر در ارتباط با زمان ، سایت ، شرایط و نحوه شرکت در آزمون ورودی هنرتسان بهیاری سوالاتی دارید ، لطفا با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس حاصل بفرمایید تا راهنمای شما باشند.

احتمالا این را هم بپسندید  بهیاری در دبیرستان 📞 راهنمای تحصیل رشته بهیاری در دبیرستان - کتاب های رشته بهیاری

سوالات شما

 • زمان ثبت نام هنرستان بهیاری 1403 چه تاریخی است؟

ثبت نام هنرستان بهیاری معمولا در اوایل تیرماه انجام می گیرد.

 • شرایط پذیرش هنرستان بهیاری چگونه است؟

شما برای ثبت نام هنرستان بهیاری باید در آزمون شرکت کنید و در صورت کسب نمره قبولی آزمون ، وارد مرحله مصاحبه خواهید شد.

 • آیا قبولی در هنرستان بهیاری نیاز به شرکت در مصاحبه دارد؟

بله ، مصاحبه از مراحل اصلی قبولی در هنرستان بهیاری می باشد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آزمون بهیاری به پرستاری

آزمون بهیاری به پرستاری 1402 📞 شرایط کنکور بهیاری به پرستاری

اگر دیپلم بهیاری دارید و یا از طریق دوره بهیاری جهاد دانشگاهی مدرک بهیاری گرفته‌ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر