از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

انتخاب رشته با سوابق تحصیلی 1402 📞 انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی تمام دانشگاه ها

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

انتخاب رشته با سوابق تحصیلی

انتخاب رشته با سوابق تحصیلی را هر ساله داوطلبان در دانشگاه های سراسری و آزاد انجام می دهند و شما هم در صورت تمایل به پذیرش بدون کنکور ، می توانید سوابق تحصیلی خود را ملاک ثبت نام قرار دهید. در شیوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ، داوطلبان با هر معدلی و به شرط آنکه دروس تجدیدی نداشته‌ باشند ، مجاز به ثبت نام هستند اما با توجه به ظرفیت پذیرش دانشگاه هایی که انتخاب کرده‌ اند ، شانس پذیرش متفاوتی دارند. همچنین داوطلبان با معدل بالاتر و سوابق تحصیلی بهتر ، از احتمال پذیرش بیشتری برخوردار هستند. اگر شما هم می خواهید انتخاب رشته‌ با سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری و آزاد را انجام دهید ، لطفا با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا راهنمایی های لازم را ارائه نماییم.

شما داوطلبان عزیز می توانید برای پرسیدن سوالات خود راجع به شرایط ثبت نام و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های مختلف ، با مشاوران ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان انتخاب رشته با سوابق تحصیلی 1402

جهت انتخاب رشته‌ با سوابق تحصیلی دانشگاه های مختلف باید اطلاع پیدا کنید که زمان ثبت نام در چه تاریخی است و چند روز فرصت در نظر گرفته‌ می شود. پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد ، دو بار در سال انجام می گیرد که برای پذیرش نیمسال مهر ، از اواسط تا اواخر مردادماه فرصت داده‌ می شود. بنابراین اگر می خواهید در نیمسال مهر دانشگاه های سراسری و آزاد قبول شوید ، باید در مردادماه پیگیر ثبت نام خود باشید.

همچنین داوطلبانی که خواهان ثبت نام رشته‌ های بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه های سراسری و آزاد می باشند ، می توانند در آذرماه و دی ماه ، ثبت نام خود را انجام دهند. زمان دقیق ثبت نام این نیمسال ها اعلام نشده‌ است و ما به صورت حدودی ، اعلام کردیم.

مرتبط بخوانید : ثبت نام دانشگاه پیام نور با سوابق تحصیلی

سایت و نحوه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی

انتخاب رشته‌ با سوابق تحصیلی 1402 دانشگاه های سراسری ، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد و سایت انتخاب رشته‌ دانشگاه آزاد نیز سامانه azmoon.org می باشد. داوطلبان در مرحله اول ورود به سامانه ، باید هزینه انتخاب رشته‌ را پرداخت کنند که با خرید کارت اعتباری از سایت ، امکان پذیر می شود. بعد از تهیه کارت علاقه مندی ، یک کد پیگیری به داوطلب ارائه می شود که با استفاده از این کد می تواند وارد سایت شده‌ و انتخاب رشته‌ را انجام دهد.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام پیام نور 1402 📞 ثبت نام بدون کنکور و با کنکور دانشگاه پیام نور در تمام مقاطع

داوطلبان در انتخاب رشته‌ بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توانند حداکثر 150 کد رشته‌ محل را انتخاب کنند و در انتخاب رشته‌ دانشگاه آزاد هم حداکثر می توان 100 کد رشته محل را انتخاب نمود. داوطلبان باید کد رشته‌ محل هایی که به آنها علاقه بیشتری دارند را در ابتدای فرم قرار دهند زیرا معمولا در همان انتخاب های اول ، شانس پذیرش وجود دارد.

شرط معدل انتخاب رشته با سوابق تحصیلی 1402

در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد ، باید معدل مناسبی داشته‌ باشید و اگر هم دارای نمرات تجدیدی می باشید ، شانس پذیرش شما ضعیف است. داوطلبانی که دیپلم و پیش دانشگاهی مرتبط با رشته‌ انتخابی را ارائه دهند و همچنین دارای سوابق تحصیلی مناسب باشند ، شانس قبولی بیشتری دارند اما از میان داوطلبان دارای معدل پایین هم ثبت نام انجام می گیرد.

دانشگاه های سراسری و آزاد ، هیچ شرط معدلی را برای پذیرش در رشته‌ های بدون کنکور خود تعیین نکرده‌ اند اما لازم است بدانید که در رشته‌ های با ظرفیت پذیرش محدودتر که متقاضیان زیادتری هم دارند ، اولویت جذب با داوطلبان دارای معدل بهتر است.

مرتبط بخوانید : شرایط انتخاب رشته کنکور تجربی 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد

انتخاب رشته با سوابق تحصیلی

برای اطلاع از لیست رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد ، می توانید دفترچه راهنما را از سایت دانلود کرده‌ و بررسی کنید. اسامی رشته‌ های بدون کنکور به طور کامل داخل این محتوا قرار داده‌ شده‌ اند. این دفترچه ، شامل رشته‌ هایی از گروه های ریاضی ، انسانی ، تجربی ، هنر و زبان هستند. برخی از معروف ترین این رشته‌ ها عبارتند از :

 • حسابداری
 • مدیریت بازرگانی
 • روانشناسی
 • مدیریت مالی
 • حقوق
 • مشاوره
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی معماری
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی برق
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی عمران
 • میکروبیولوژی
 • زیست شناسی گیاهی
 • علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
 • عکاسی
 • نقاشی
 • و….
احتمالا این را هم بپسندید  رشته داروسازی بدون کنکور - راهنمای قبولی داروسازی بدون کنکور

اکثر رشته‌ های فوق در تمام دانشگاه های سراسری و آزاد بدون کنکور هستند. شما با ارائه مدرک دیپلم نظام جدید ، پیش دانشگاهی و یا مدرک دانشگاهی ، امکان ثبت نام خواهید داشت.

سوالات شما

 • شرایط انتخاب رشته با سوابق تحصیلی چگونه است؟

برای ثبت نام بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی می بایست مدرک تحصیلی لازم را ارائه دهید.

 • زمان انتخاب رشته‌ با سوابق تحصیلی 1402 در چه تاریخی می باشد؟

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد می توانید در ترم های مهر و بهمن اقدام نمایید.

 • کدام دانشگاه ها بدون کنکور هستند؟

دانشگاه های سراسری و آزاد ، رشته‌ های بدون کنکور را ارائه می دهند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد 📞 فرصت مجدد ثبت نام بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد ، فرصتی مجدد برای داوطلبانی است که بنا به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر