از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

المپیاد شیمی 1402 📞 راهنمای المپیاد شیمی دانش آموزی و دانشجویی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

المپیاد شیمی

المپیاد شیمی از جمله مسابقات علمی است که توسط سازمان آموزش و پرورش دانش پژوهان برای علاقه مندان این رشته‌ تحصیلی برگزار می شود البته المپیاد شیمی در میان دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هم اجرا می گردد که تحت عنوان المپیاد دانشجویی متمرکز و غیر متمرکز ، شناخته می شود. با شرکت در المپیاد شیمی و قبول شدن در آن می توان از مزایای بسیاری مثل ورود بدون کنکور به رشته‌ و دانشگاه مورد علاقه ، عضویت در بنیاد ملی نخبگان ، دریافت حقوق ماهانه از بنیاد نخبگان و … بهره مند شد. اگر شما هم دانش آموز یا دانشجو هستید و می خواهید در المپیاد شیمی شرکت نمایید ، لطفا در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید تا توضیحات لازم را خدمت شما ارائه نماییم.

مشاوره شرکت در آزمون المپیاد دانش آموزی و دانشجویی – مشاوره از طریق تماس با مشاوران پاسخ با ما

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071612

المپیاد شیمی دانشجویی

همانطور که در ابتدای مطلب هم توضیح دادیم ، المپیاد شیمی هم برای دانش آموزان و هم برای دانشجویان اجرا می شود. دانشجویانی که قصد شرکت در المپیاد شیمی را دارند ، به دو طریق متمرکز و غیرمتمرکز می توانند اقدام کنند.

غیرمتمرکز

المپیاد دانشجویی غیر متمرکز ویژه دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی است. شرکت کنندگان این المپیاد ، دانشجویان برتر دانشگاه های مختلف است که اسامی آنها توسط دانشگاه تعیین شده‌ و اعلام می گردد. نحوه برگزاری المپیاد دانشجویی غیر متمرکز بدین صورت است که دانشگاه ها به 10 دسته تقسیم بندی می شوند و در هر دسته ، یک دانشگاه به عنوان محل برگزاری آزمون تعیین می گردد. سپس دانشجویان در گروه های 5 نفره در المپیاد حضور می یابند.

دانشجویان بعد از قبولی در گزینش مانند ، باید در مرحله نهایی هم شرکت کنند که در این مرحله ، آزمون تشریحی برگزار می شود. لازم به توضیح است که در این المپیاد فقط دانشجویان مشغول به تحصیل در سال سوم و چهارم مجاز به شرکت می باشند.

متمرکز

ثبت نام در المپیاد دانشجویی متمرکز را داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد می توانند انجام دهند. زمان ثبت نام این المپیاد ، همزمان با زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد است و متقاضیان باید از طریق تکمیل فرم ثبت نام ، علاقه مندی خود را اعلام نمایند. بعد از ثبت نام در آزمون ،  اسامی 15 نفر برتر هر یک از رشته‌ های المپیاد دانشجویی با توجه به بالاترین نمره علمی کسب شده‌ و صرف نظر از معدل ، اعلام می شوند ضمن اینکه زمان اعلام نتایج المپیاد متمرکز همزمان با اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد می باشد. بعد از اعلام نتایج ، داوطلبان قبول شده‌ باید با تهیه کارت ورود به جلسه ، وارد مرحله دوم المپیاد شوند و در آزمون تشریحی شرکت نمایند.

مرتبط بخوانید : شرایط شرکت در المپیاد دانش آموزی 

المپیاد شیمی دانش آموزی

رشته‌ شیمی ، از رشته‌ های ثابت المپیاد های علمی دانش آموزی محسوب می شود و هر ساله برای آن آزمون برگزار می گردد. اگر دانش آموز هستید و می خواهید در المپیاد شیمی شرکت کنید لازم است از مواردی مانند شرایط و زمان ثبت نام اطلاع یابید که در این بخش می خواهیم توضیح دهیم :

احتمالا این را هم بپسندید  المپیاد دانشجویی 📞 از ثبت نام تا برگزاری المپیاد دانشجویی متمرکز و غیر متمرکز 1402

زمان و سایت ثبت نام المپیاد شیمی

زمان ثبت نام المپیاد شیمی 1402 احتمالا در اواسط آذرماه باشد زیرا زمان ثبت نام سال گذشته از تاریخ 16 الی 25 آذرماه بود. داوطلبان باید در این بازه زمانی که توسط سازمان دانش پژوهان جوان تاریخ دقیق آن اطلاع رسانی خواهد شد ، به سامانه مای مدیو مراجعه کرده‌ و اقدامات لازم برای ثبت نام را به عمل آورند. در سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir ، لینک پرداخت هزینه شرکت در المپیاد فعال می شود که با پرداخت کردن هزینه می توان ثبت نام را انجام داد.

شرایط ثبت نام المپیاد شیمی

شرایطی که برای ثبت نام المپیاد دانش آموزی مدنظر هستند ، به شرح زیر می باشند :

  • متقاضی باید در یکی از پایه های تحصیلی دهم و یازدهم مشغول به تحصیل باشد. در واقع باید گفت که دانش آموزان پایه دوازدهم مجاز به شرکت در المپیاد های دانش آموزی نمی باشند.
  • دانش آموزان پایه دهم مجاز به حضور در مراحل اول و دوم المپیاد هستند اما فقط یکبار شانس ورود به دوره آموزشی تابستان و مراحل بعدی آن را دارند.
  • اگر دانش آموز پایه دهم در دوره آموزشی تابستان قبول شود اما از شرکت در این دوره انصراف دهد ، امتیاز او برای سال بعد حفظ نخواهد شد. این دانش آموز اگر سال بعد دوباره در المپیاد ثبت نام کند ، فقط می تواند در مراحل اول و دوم حضور پیدا کند.
  • دانش آموزانی که در المپیاد دانش آموزی شیمی مدال طلا کسب کرده‌ اند ، از شرکت در کنکور سراسری در زیر گروه مربوط خود معاف می شوند.
  • دانش آموزان اگر دارای شرایط لازم باشند می توانند علاوه بر رشته‌ شيمی ، در المپیاد سایر رشته‌ ها نیز شرکت کنند.

زمان و مراحل برگزاری المپیاد شیمی

راجع به زمان برگزاری المپیاد شیمی باید بدانید که آزمون آن در 3 مرحله اجرا می گردد. زمان برگزاری آزمون مرحله اول در بهمن ماه ، زمان برگزاری آزمون مرحله دوم در اردیبهشت ماه و زمان برگزاری مرحله سوم هم معمولا در مردادماه و شهریورماه است.

احتمالا این را هم بپسندید  مرحله دوم المپیاد شیمی 📞 صفر تا صد مرحله دوم المپیاد شیمی

مرحله اول المپیاد شیمی که در بهمن ماه هر سال برگزار می شود ، تشکیل شده‌ از سوالات تستی و سوالات با پاسخ کوتاه می باشد. از میان شرکت کنندگان این مرحله ، حدود 1000 نفر راهی مرحله دوم می شوند. در مرحله دوم سوالات چندگزینه ای ، علمی ، تشریحی ، کوتاه پاسخ مطرح می شوند و از حدود 1000 شرکت کننده‌ ، نزدیک به 40 نفر قبول شده‌ و راهی مرحله سوم خواهند شد.

مرحله سوم المپیاد شیمی ، همان دوره آموزشی دو ماهه تابستان است که در ماه های مرداد و شهریورم اجرا می گردد. دوره آموزشی در برگیرنده‌ آموزش ها و امتحانات در بخش های تئوری و عملی می باشد و در پایان، حداکثر 10 نفر برتر موفق به کسب مدال طلای کشوری المپیاد فیزیک خواهند شد. ضمن اینکه سایر شرکت کنندگان به ترتیب رتبه ای که در آزمون ها کسب کنند ، از مدال های نقره و برنز دریافت بهره مند خواهند شد.

شما دانش آموزان عزیز می توانید برای دریافت راهنمایی در خصوص منابع المپیاد با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

منابع المپیاد شیمی

المپیاد شیمی

منابع المپیاد شيمی در مراحل مختلف آن تفاوت هایی دارد. سوالات مرحله اول این آزمون معمولا به صورت تستی و تشکیل شده‌ از 50 سوال هستند. دانش آموزان با تسلط بر کتاب های شیمی سال های دهم ، یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه می توانند به سوالات این مرحله پاسخ دهند.

در مرحله دوم المپیاد شیمی هم معمولا 40 سوال تستی و 7 سوال تشریحی طراحی می شوند. کتاب های شیمی عمومی 1 و 2 (مطابق با سرفصل مصوب وزارت علوم) ، منابع این مرحله هستند. سطح سوالات مرحله دوم المپیاد شیمی تخصصی تر است پس بهتر است که دانش آموزان از منابع تخصصی تری استفاده کنند تا در لیست 40 نفر از قبول شدگان این مرحله قرار بگیرند.

مرتبط بخوانید : راهنمای ثبت نام المپیاد دانش آموزی متوسطه دوم

سوالات شما

  • شرکت در المپیاد شیمی دانش آموزی چه شرایطی دارد؟

مهم ترین شرط برای ثبت نام در المپیاد دانش آموزی ، اشتغال به تحصیل در پایه دهم یا یازدهم است.

  • آیا المپیاد شيمی برای دانشجویان هم برگزار می شود؟

بله ، دانشجویان می توانند در المپیاد متمرکز یا غیرمتمرکز شرکت نمایند.

  • ثبت نام المپیاد شیمی چگونه است؟

ثبت نام المپیاد دانش آموزی باید با مراجعه به سایت مای مدیو انجام گیرد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

مرحله دوم المپیاد شیمی

مرحله دوم المپیاد شیمی 📞 صفر تا صد مرحله دوم المپیاد شیمی

مرحله دوم المپیاد شیمی یک مرحله سرنوشت ساز المپیاد است که در فصل بهار برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر