از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

hamgam ، سامانه همگام مدارس

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

hamgam ، سامانه همگام مدارس

 

hamgam و یا به زبان خودمان سامانه همگام مدارس ، پورتال جامعی است که آموزش و پرورش به جهت برقراری ارتباط موثر با مدارس ، دانش آموزان و خانواده ها طراحی نموده است. شاید اولین و خطیر ترین وظیفه هوشمند سازی ارتباطات که امروزه در تمام صحنه ها شاهد آن هستیم در زمینه آموزش و پرورش باشد. در واقع هر آنچه اتفاق بهتری را در مسیر رشد یک عرصه رقم می زند باید در اولین فرصت برای ارتقا سطح کیفی حوزه آموزش و پرورش به کار گرفته شود و راه اندازی سامانه hamgam نیز یکی از این فعالیت های موثر و مفید محسوب می شود.

معرفی سامانه hamgam آموزش و پرورش

hamgam که به منظور سهولت انجام امور مختلف مدارس به وجود آمده است ، خدمات مختلفی در قالب ثبت و نشر اطلاعات مورد نیاز دانش آموزان و مدارس ارائه می دهد.

کاربران سایت همگام مدارس ، می توانند دانش آموزان و مسئولان مدارس باشند. این کاربران با ارائه ی نام کاربری (که کد ملی کاربر مورد نظر است) و رمز عبوری که قبلا تعیین کرده اند می توانند وارد پورتال همگام مدارس شوند و امور مختلفی را پیگیری و یا ثبت نمایند.

در سایت hamgam خدمات مختلفی از جمله بخش مربوط به هدایت تحصیلی به منظور راهنمایی دانش آموزان پایه نهم برای انتخاب رشته نیز در نظر گرفته شده. بخش هدایت تحصیلی که بسیار پراهمیت و دارای ساختاری مناسب است تنها یکی از متعدد خدمات ارائه شده در سامانه همگام آموزش و پرورش محسوب می شود.

همه ی اخبار و اطلاعیه های مرتبط آموزشی و پرورشی دانش آموزان و مسئولان مدارس و همچنین امور مربوط به بخش اداری مدارس از این طریق hamgam با کاربران به اشتراک گذاشته می شود. برای مثال برنامه هفتگی دانش آموزان یک مدرسه ، نمرات ، تعداد غیبت های دانش آموزان و اطلاعات متعدد دیگری از طریق سایت همگام مدارس قابل مشاده است.

دانش آموزان ، معلمان و مدیران عزیز اگر ورود به سامانه همگام نیاز به راهنمایی بیشتری دارید و یا با مشکلی مواجه شده اید ، می توانید از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما راهنمایی دریافت کنید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

راهنمای ورود به سایت hamgam مدارس

سایت همگام مدارس (hamgam) به آدرس زیر برای دانش آموزان و خانواده ها و مسئولین مدارس اعم از مدیریت، معاونت و پرورش و معلمان و … در دسترس قرار می گیرد. با وارد کردن این آدرس در نوار جستجوی بالای صفحه اینترنت شما به صفحه اصلی سامانه همگام مانند تصویر زیر هدایت خواهید شد.

احتمالا این را هم بپسندید  سایت پادا انتخاب رشته نهم و هدایت تحصیلی نهم 1403 📞 pada.medu.ir

 

حال بر بر روی گزینه ی ورود که با کادر قرمز مشخص گردیده است کلیک کنید.

در این مرحله به صفحه ای هدایت می شوید که می بایست با وارد کردن نام کاربری(کد ملی شما) و کلمه عبور وارد پورتال شخصیتان در سامانه ههمگام مدارس شوید.

در صورتی که از اعضای کادر مدرسه یا از دانش آموزان می باشید برای دریافت رمز عبور خود می بایست به مدیریت مدرسه مراجعه نمایید. کارمندان آموزش و پرورش نیز که قصد ثبت نام و ورود به سامانه همگام را دارند می بایست برای دریافت رمز عبور خود به کارشناس فناوری مربوط به سامانه hamgam در استان مربوطه مراجعه نمایند. هر پرسنل بسته به اینکه کادر مدرسه باشد و یا کارمند آموزش و پرورش ، از دسترسی های خاصی در سایت همگام برخوردار خواهد بود.

وقتی وارد صفحه اصلی سایت همگام شوید خواهید دید که علاوه بر گزینه ورود ، بخش های متنوع دیگری نیز وجود دارد که از پر کاربرد ترین آن ها که “سرویس های همگام” است که اطلاعات مدارس ، امتیازات مربوط به مدارس ، معرفی بعضی از بسته های آموزشی مفید و … در این بخش قابل دسترسی می باشد.

توضیح بخش های مختلف سایت hamgam

hamgam ، سامانه همگام مدارس

 

بعد از ورود به پورتال همگام مدارس به همان شکلی که آموزش داده شد ، بر اساس اینکه چه جایگاهی داشته باشید ، صفحه ای دارای چند مستطیل که به انتخاب هر کدام وارد بخش خاصی می شوید، نشان داده می شود.

هر بخشی که با انتخاب مستطیل مربوط به آن واردش می شوید کارکرد خاصی را بر عهده دارد. برای مثال در زیر تصویر صفحه کاربری یک دانش آموز در سایت hamgm نشان داده می شود.

hamgam ، سامانه همگام مدارس

 

هر یک از بخش های موجود در این صفحه ، برای پیگیری امور خاصی تعبیه شده است. در ادامه به توضیح نوع کارکرد برخی از این بخش ها می پردازیم.

هدایت تحصیلی hamgam

قسمتی با نامهدایت تحصیلی” که همانطور که ذکر شد یکی از مهم ترین بخش های سامانه hamgam است ، به منظور کمک و راهنمایی به انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم می کند.

در این بخش با دریافت اطلاعاتی درباره استعداد ، علاقه و توانمندی های دانش آموزان در درس های مختلف برای انتخاب رشته ای صحیح و علمی به دانش آموزان کمک می شود. در این بخش دانش آموز، والدین و معلمان فرم های مشخصی را برای دانش آموز پر می کنند تا اطلاعات به درستی دریافت شود و راهنمایی صحیحی داده شود.

انضباطی و تشویقی

در قسمتی که با نام انضباطی و تشویقی” مشخص شده است ، به دانش آموز این امکان را می دهد که اطلاعات مربوط به حضور و غیاب و جزئیات مربوط به موارد آگاه می شود و دقت بیشتری به خرج می دهد.

احتمالا این را هم بپسندید  مشاوره برای انتخاب مدارس برتر - با خیال راحت بهترین مدارس را انتخاب کنید

المپیاد دانش آموزی hamgam

بخش المپیاد دانش آموزی” برای ثبت نام المپیاد دانش آموزی و اطلاع از فرآیندهای مربوط به آن ها تعبیه شده است. این بخش بیشتر به کار المپیادی ها می آید و این دانش آموزان می توانند اطلاعات مربوط به ثبت نام و برگزاری و نتایج المپیاد را در آن مشاهده نمایند.

ثبت نام اوقات فراغت

خب قطعا دانش آموز تفریح و اوقات فراغت هم می خواهد. سامانه ای که برای خدمت به دانش آموزان ظراحی شده نیز برای این موضوع مهم تدابیری اندیشیده است.

گزینه ثبت نام اوقات فراغت” به منظور فراهم کردن شرایط مناسب برای اوقات فراغت دانش آموزان است که می تواند در زمینه های مختلفی اعم از فرهنگی ، هنری ، ورزشی و … در نظر گرفته شده باشد.

استعدادهای درخشان

قسمت استعدادهای درخشان” ، برای دانش آموزانی که قصد ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را دارند در سامانه hamgam ، در نظر گرفته شده است.

آزمون آنلاین hamgam

مستطیل با نام آزمون آنلاین برای شرکت در آزمون های آنلاینی که در بعضی از مدارس برگزار می شود در نظر گرفته شده است. دانش آموزان این مدارس با آگاهی قبلی وارد این بخش از سایت hamgam می شوند و آزمون آنلاین می دهند و نتایج مربوطه را دریافت می نمایند.

جشنواره جوان خوارزمی

دانش آموزان به اصطلاح نابغه ای که که مایلند و می توانند در جشنواره جوان خوارزمی شرکت کنند ، می توانند از قسمت جشنواره جوان خوارزمی” برای ثبت نام و دریافت سایر اطلاعات مربوط به این جشنواره اقدام نمایند.

سایت همگام برای یک دانش آموز بخش های مختلف دیگری از جمله :

  • محتوای الکترونیکی
  • فرم ساز
  • برنامه کلاسی دانش آموز
  • کارنامه
  • شرکت در انتخابات
  • فعالیت های پژوهشی
  • جشنواره ها و مسابقات
  • تکالیف
  • آزمون های مشاوره ای
  • و ..

در نظر گرفته است همگی در جایگاه خودشان و بسته به فعالیت های دانش آموزان مورد استفاده های خود را دارند.

سایت hamgam پورتال جامعی است که به منظور رفع نیاز های ارتباطی و اطلاعاتی بخش آموزش و پرورش برای استفاده معلمان ، مدیران ، معاونان و تمامی افراد کادر مدارس و آموزش و پرورش تعبیه شده و آنها را قادر می سازد تا با وارد کردن کد ملی و رمز ورود ، از امکانات این سامانه استفاده نمایند.

همان طور که قبلا نیز ذکر شد ، بر اساس نقش هر کاربر دسترسی ها و بخش های مختلفی در سایت همگام مدارس در نظر گرفته شده که مطمئنا بخش های مربوط به پورتال مدیران مدارس با سایر کادر مدرسه و همچنین کارمندان آموزش و پرورش و دانش آموزان متفاوت خواهد بود و کاربرد های مورد استفاده هر یک آن ها را در نظر گرفته است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

بهترين دبيرستان دخترانه تهران

بهترين دبيرستان دخترانه تهران 📞 معرفی 8 دبیرستان برتر دخترانه در تهران

دانش آموزان بعد از اتمام تحصیلات ابتدایی وارد دوره متوسطه اول و سپس متوسطه دوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر