از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست 📞 7 فرق بین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست

کارشناسی پیوسته چیست ؟ کارشناسی ناپیوسته چیست ؟ این دو مقطع چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟ کدام مقطع رشته‌ های تحصیلی بیشتری دارد ؟ برای ثبت نام هر مقطع چه مدارکی لازم است ؟ طول دوره تحصیل هر کدام از دوره های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چقدر است ؟ اینها سوالاتی هستند که از سوی داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور دارند و یا میخواهند در رشته‌ های بدون کنکور ثبت نام کنند ، مطرح می شوند. با توجه به تعداد زیاد سوالات ، تصمیم گرفتیم مطلبی جداگانه در این خصوص تهیه کنیم. این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا فرق بین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته را بدانید. اگر هم سوالی داشتید ، حتما در بخش نظرات بپرسید.

برای ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته یا کارشناسی ناپیوسته ، آخرین مدرک فارغ التحصیلی بررسی می شود و داوطلبان با توجه به مدرکی که دارند مجاز به ثبت نام یکی از این مقاطع هستند.

اگر نمی دانید که با توجه به مدرک فارغ التحصیلی خود باید در کدام مقطع ثبت نام کنید ، با مشاوران ما تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست | معرفی دوره تحصیلی کارشناسی پیوسته

کارشناسی پیوسته ، همانطور که از اسمش مشخص است به صورت پیوسته برگزار می شود و طول دوره تحصیل 4 ساله دارد. بیشتر رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شوند. شما با ورود به این مقطع طی 4 سال تحصیل مدرک لیسانس دریافت می کنید و مدت زمان مجاز تحصیل شما نیز 8 نیمسال تحصیلی است.

با توجه اینکه مقطع کارشناسی پیوسته به صورت پیوسته و 4 ساله ارائه می شود ، داوطلبان برای ثبت نام در این مقطع باید دارای یکی از مدارک زیر باشند :

 • مدرک دیپلم نظام جدید رشته‌ های فنی حرفه ای و کاردانش
 • مدرک دیپلم نظام قدیم متوسطه نظری + مدرک پیش دانشگاهی
 • مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 • مدرک کاردانی

پس داوطلبانی که یکی از مدارک تحصیلی فوق را داشته باشند ، می توانند از طریق شرکت در کنکور سراسری یا ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور ، وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوند. 

کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست | معرفی دوره تحصیلی کارشناسی ناپیوسته

تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته‌ نیز همانند کارشناسی پیوسته به دریافت مدرک لیسانس منتهی می شود با این تفاوت که طول دوره تحصیل 4 ساله ندارد و فقط از 2 سال تحصیل تشکیل شده‌ است. برای ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته داوطلبانی می توانند اقدام کنند که مدرک کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته دارند. یعنی با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی امکان تحصیل و ورود به این مقطع فراهم نیست.

در واقع فارغ التحصیلان دوره کاردانی دانشگاه ها که پس از دو سال تحصیل مدرک فوق دیپلم دریافت کرده‌ اند ، می توانند برای ادامه تحصیل و دریافت مدرک لیسانس وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته‌شوند و دوباره با 2 سال تحصیل در نهایت مدرک کارشناسی به آنها اعطا می شود.

پس در یک جمع بندی کلی مقطع کارشناسی ناپیوسته شامل 2 تحصیل است و اگر رشته‌ مورد تقاضای شما در این مقطع ارائه شده‌ است ، ابتدا باید وارد دوره کاردانی شوید و پس از دریافت مدرک فوق دیپلم ، ثبت نام دوره کارشناسی نااپیوسته‌ را انجام دهید.

دوره کارشناسی ناپیوسته به دو روش بدون کنکور و با کنکور پذیرش دارد. اگر می خواهید بدون کنکور وارد این مقطع شوید باید ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های آزاد ، علمی کاربردی و … را انجام دهید اما اگر رشته‌ مورد علاقه شما بدون کنکور نیست و فقط با کنکور ارائه می شود ، می بایست در کنکور کاردانی به کارشناسی که هر ساله توسط سازمان سنجش برگزار می شود شرکت نمایید و انتخاب رشته‌ دانشگاه های دولتی را انجام دهید.

مرتبط بخوانید : دوره های تحصیلی دانشگاه – معرفی و راهنمای کامل

تفاوت کارشناسی پیوسته‌ و ناپیوسته

در انتها برای یک جمع بندی کلی ، تفاوت دو مقطع کارشناسی پیوسته‌ و ناپیوسته را بررسی می کنیم :

 • کارشناسی پیوسته‌ شامل 4 سال تحصیل است اما کارشناسی ناپیوسته از 2 سال تحصیلی تشکیل شده‌ است.
 • برای ثبت نام کارشناسی پیوسته‌ دارا بودن‌ مدرک دپیلم و پیش دانشگاهی الزامی است اما برای ثبت نام کارشناسی ناپیوسته فقط مدرک کاردانی مورد تایید است.
 • اگر مدرک کاردانی دارید ، هم می توانید در دوره کارشناسی پیوسته‌ و هم در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که طول دوره تحصیل این دو مقطع متفاوت است.
 • اگر رشته‌ مورد تقاضای شما در دوره کارشناسی پیوسته‌ ارائه نمی شود ، باید وارد مقطع کاردانی شوید. بعد از دو سال اگر تمایل داشتید ادامه تحصیل دهید ، در مقطع کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنید.
 • شهریه دانشگاه آزاد در دو مقطع کارشناسی پیوسته‌ و کارشناسی ناپیوسته تفاوت زیادی ندارند و وابسته به نوع رشته‌ ، سال ورود به دانشگاه ، تعداد و نوع واحدهای انتخابی در هر ترم و … می باشد.
 • چارت درسی یک رشته‌ ثابت در دو مقطع کارشناسی پیوسته‌ و کارشناسی ناپیوسته با یکدیگر متفاوت هستند.
 • دوره کارشناسی پیوسته‌ ، رشته‌ های تحصیلی بیشتری را در خود جای داده‌ است.

در مورد کارشناسی پیوسته‌ و ناپیوسته سوالی دارید؟

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

مرتبط بخوانید : رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران – توضیحات جامع و کامل

رشته‌ های کارشناسی پیوسته‌ و کارشناسی ناپیوسته چیست

کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست

 

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام بدون ازمون کارشناسی پیوسته ازاد 1402 📞 زمان و راهنمای ثبت نام

در مقطع کارشناسی پیوسته‌ رشته‌ های تحصیلی زیر ارائه می شوند :

تنوع رشته‌ های تحصیلی دوره کارشناسی پیوسته‌ مخصوصا در دانشگاه آزاد بسیار زیاد است و اگر قصد تحصیل بدون کنکور داشته باشید می توانید در رشته‌ مورد علاقه خود که مغایر با مدرک دیپلم شماست ثبت نام کنید. مثلا اگر دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی هستید ، می توانید وارد رشته‌ های انسانی شوید.

در مقطع کارشناسی ناپیوسته‌ نیز رشته‌ های تحصیلی زیر ارائه می گردد :

 • رشته‌ معماری
 • رشته‌ ارتباط تصویری
 • رشته‌ علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
 • رشته‌ مهندسی فناوری ضنایع شیمی
 • رشته‌ مهندسی فناوری مکانیک خودرو
 • رشته‌ مهندسی تولیدات گیاهی
 • رشته‌ مهندسی اجرایی عمران
 • رشته‌ مدیریت دولتی
 • رشته‌ مدیریت بازرگانی
 • رشته‌ آموزش زبان انگلیسی
 • رشته‌ آموزش و پرورش ابتدایی
 • رشته‌ آموزش ریاضی
 • رشته‌ مهندسی نرم افزار کامپیوتر
 • رشته‌ تکنولوژی برق – قدرت
 • رشته‌ مهندسی منابع طبیعی – محیط زیست
 • رشته‌ ایمنی صنعتی و محیط کار
 • و …

فرق مدرک کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست 

هر دو مدرک کارشناسی پیوسته‌ و کارشناسی ناپیوسته ، مدرک لیسانس محسوب می شوند و از نظر ارزش و اعتبار مدرک تفاوتی ندارند. فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی پیوسته‌ و کارشناسی ناپیوسته می توانند با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد که هر ساله توسط سازمان سنجش برگزار می شود ، تحصیلات خود را ادامه دهند و یا اینکه بر اساس سوابق تحصیلی وارد این مقطع شوند. از نظر ارزش استخدامی نیز دو مدرک کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته هیچ تفاوتی ندارند.

در خصوص مدرک کارشناسی ناپیوسته‌ بهتر است به این نکته هم اشاره کنیم که اگر قصد ورود به کار و یا شرکت در آزمون های استخدامی را دارید ، نیاز است که رشته‌ مدرک کاردانی و کارشناسی شما یکسان باشد. به طور مثال برای شرکت در آزمون وکالت باید لیسانس حقوق داشته باشید اما اگر لیسانس ناپیوسته‌ دارید ، حتما باید در مقطع کاردانی هم از رشته‌ حقوق فارغ التحصیل شده‌ باشید یا در آزمون استخدامی آموزش و پرورش هم به همین شرایط می باشد.

مرتبط بخوانید : تغییر رشته‌ از کاردانی به کارشناسی – شرایط و راهنمای تغییر رشته‌ از کاردانی به کارشناسی

کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست

دارندگان مدرک کاردانی در صورت تمایل به ادامه تحصیل و دریافت مدرک لیسانس ، یا باید در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنند و یا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شوند. دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه های بدون کنکوری است که مقطع کارشناسی ناپیوسته را ارائه می دهد و شرایط پذیرش آسان تری نسبت به دانشگاه آزاد دارد.

برای ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی ، ارائه مدرک فوق دیپلم کفایت می کند و متقاضیان امکان تغییر رشته‌ نیز دارند. همچنین دانشگاه علمی کاربردی شرط معدل ندارد ولی اولویت پذیرش در برخی از رشته‌ های ظرفیت کم ، با داوطلبان دارای معدل بالاست.

احتمالا این را هم بپسندید  بدون آزمون کاردانی به کارشناسی 1402 📞 ثبت نام کارشناسی ناپیوسته در 4 دانشگاه بدون کنکور

ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی هر ساله دو بار انجام می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. لیست رشته‌ های دایر در این دانشگاه را نیز می توان از طریق دانلود دفترچه راهنما بررسی کرد. دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

برای ثبت نام کارشناسی ناپیوسته‌ در دانشگاه علمی کاربردی ، می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و دفترچه ثبت نام این مقطع را از سایت دانلود نمایید سپس با مطالعه دفترچه می توانید از لیست رشته‌ محل های ارائه شده‌ مطلع گردید و در انتها انتخب رشته‌ را انجام دهید.

آیا با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می توان وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته‌ شد

با توجه به اینکه مقطع کارشناسی ناپیوسته‌ طول دوره تحصیل کمتری دارد و دانشجویان با دو سال تحصیل در این مقطع می توانند مدرک لیسانس خود را بگیرند ، سوالی که برای دارندگان مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم پیش می آید این است که آیا می توانند با مدرک تحصیلی خود وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته شوند تا سریع تر فارغ التحصیل شوند ؟ در این رابطه لازم است بدانید که مقطع کارشناسی ناپیوسته فقط به دارندگان مدرک کاردانی اختصاص دارد و اگر مدرک فوق دیپلم یا همان کاردانی دارید ، می توانید وارد این مقطع شوید.

کدام دانشگاه ها مقطع کارشناسی ناپیوسته را ارائه می کنند

مقطع کارشناسی ناپیوسته توسط دانشگاه های آزاد ، غیرانتفاعی ، علمی کاربردی ، روزانه و نوبت دوم برگزار می شود و اگر قصد تحصیل در دانشگاه پیام نور را دارید ، این دانشگاه دوره تحصیلی ناپیوسته را ارائه نمی کند. برای ورود به دانشگاه های روزانه و نوبت دوم ، اکثر رشته‌ ها با کنکور هستند اما در سایر دانشگاه ها می توانید به صورت بدون کنکور و با سوابق تحصیلی خود پذیرش بگیرید.

همچنین دارندگان مدرک کاردانی پیوسته‌ و ناپیوسته می توانند با شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ، در دانشگاه های روزانه و نوبت دوم انتخاب رشته‌ کنند. آزمون کاردانی به کارشناسی برای تعداد محدودی از رشته‌ ها و عمدتا رشته‌ های گروه پیراپزشکی و فنی مهندسی برگزار می شود و اکثر رشته‌ های مقطع کارشناسی ناپیوسته را می توان بدون کنکور تحصیل کرد.

برای تحصیل آسان تر در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور ، دانشگاه علمی کاربردی آسان ترین شرایط را دارد و از طرفی شهریه آن به نسبت سایر دانشگاه ها مناسب تر می باشد. شما می توانید با ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه در سایت سنجش ، وارد رشته‌ تحصیلی مورد علاقه تان شوید و بعد از دو سال تحصیل ، مدرک کارشناسی ناپیوسته‌ بگیرید.

چارت تحصیلی کارشناسی پیوسته‌ و ناپیوسته چیست

کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست

با توجه به مدرک تحصیلی که ارائه می دهید ، می توانید وارد یکی از رشته‌ های دوره های کارشناسی پیوسته‌ و ناپیوسته شوی. سپس مطابق با چارت درسی ، واحد های درسی را بگذرانید. هر یک از رشته‌ های تحصیلی دارای چارت می باشند که داخل این چارت ، جدول ترم بندی قرار داده‌ شده‌ است و دانشجو باید با بررسی جدول های تنظیم شده‌ ، انتخاب واحد را انجام دهد.

لازم به ذکر است که چارت تحصیلی رشته‌ ها در ورودی های مختلف فرق می کند به عنوان مثال اگر شما ورودی سال 1401 رشته‌ حسابداری هستید ، حتما باید چارت مربوط به این سال را از دانشگاه دریافت کنید و چارت های سال های قبل یا ورودی های بعدی دارای تفاوت هایی هستند.

مرتبط بخوانید : ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

سوالات متداول

 • کارشناسی ناپیوسته چیست ؟

کارشناسی ناپیوسته یکی از دوره های تحصیلی دانشگاه هاست که دو سال زمان تحصیل دارد و به دریافت مدرک لیسانس منتهی می شود.

 • تفاوت کارشناسی پیوسته‌ و کارشناسی ناپیوسته چیست ؟

کارشناسی پیوسته‌ طول دوره تحصیل 4 ساله و کارشناسی ناپیوسته طول دوره تحصیل 2 ساله دارد.

 • با مدرک دیپلم ثبت نام کدام مقطع کارشناسی پیوسته‌ و ناپیوسته را می توان انجام داد ؟

با مدرک دیپلم نظام جدید امکان ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته‌ وجود دارد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور حسابداری

ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور حسابداری 1402 📞 تمام دانشگاه ها

ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور حسابداری هر ساله توسط دانشگاه های مختلف انجام …

491 نظر

 1. در کارشناسی پیوسته با گرفتن تعداد واحدهای بیشتر و ترم تابستانه امکان کم کردن دوره تحصیل ۴ ساله هست؟

  • پاسخ با ما

   سلام. بله می توانید با هر 24 واحد در هر ترم و برداشتن ترم های تابستان ، زودتر فارغ التحصیل شوید. البته شرط اخذ 24 درسی ، داشتن معدل الف است.

 2. من کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته حسابداری دارم.میخوام دوباره کارشناسی زبان شرکت کنم.پیوسته یا ناپیوسته کدوم رو میتونم شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   سلام. شما می توانید با مدرک کاردانی وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته زبان شوید و در مدت ۲ سال مدرک لیسانس دریافت کنید. البته باید دروس جبرانی بگذرانید.

   در صورتی هم که وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید ، طول دوره تحصیل شما ۴ سال خواهد شد ولی دروس مشترک که قبلاً گذرانده اید، تطبیق واحد خواهد شد.

  • سلام ، کارشناسی ناپیوسته رو میشه در دانشگاه های سراسری هم خوند یعنی مثل دانشگاه تهران؟

  • آیا میتونیم با مدرک دیپلم آموزش ریاضی کارشناسی ناپیوسته خوند؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. خیر ، برای ورود به دوره کارشناسی ناپیوسته حتما باید مدرک کاردانی ارائه کنید.

  • سلام من دیپلم تجربی نظام جدیددارم میخواستم بدونم میتونم برای رشته ی تربیت بدنی دانشگاه آزاددوره ی کارشناسی پیوسته ثبت نام کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با دیپلم نظام جدید خود وارد دوره کارشناسی پیوسته شوید

  • مجید یارولی

   من دانشجو کارشناسی پیوسته هستم آیا میتوانم در کنکور ارشد شرکت کنم یا باید برم سربازی

  • پاسخ با ما

   با سلام. تا یکسال پس از فارغ التحصیل فرصت ورود به مقطع ارشد را دارید

  • سلام با دیپلم تجربی نظام جدید میشه رشته های کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی رو خوند؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید.

  • امیر حسین

   سلام وقت بخیر میخاستم بدونم بدون کنکور میشه رشته حقوق رو به صورت کارشناسی پیوسته داخل دانشگاه آزاد تهران شمال بخونیم و دوره ۴ ساله لیسانس کامل بگذرونیم

  • پاسخ با ما

   با سلام. رشته حقوق بدون کنکور در واحدهای آزاد تهران ارائه می شود اما باید منتظر ظرفیت های پذیرش جدید باشیم.

 3. سلام وقت بخیر. من میخوام کاردانی حقوق بخونم و برای کارشناسی ناپیوسته، آموزش زبان انگلیسی. میخوام بدونم باید کاردانیم پیوسته باشه یا ناپیوسته؟ چون یکی از مشاورانی که ازشون راهنمایی گرفته بودم، گفتن باید کاردانی ناپیوسته باشه.

  • پاسخ با ما

   سلام. رشته های دوره کاردانی پیوسته مختص به فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش است و شما اگر مدرک دیپلم نظری دارید می توانید وارد مقطع کاردانی ناپیوسته شوید. البته اگر مدرک دیپلم شما نظام جدید است و یا مدرک پیش دانشگاهی دارید ، می توانید وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید.

  • سلام. خسته نباشید میخواستم ببینم با دیپلم برق میتونم سال دیگه کارشناسی پیوسته رو بخونم یا نه یا باید الان کاردانی رو برم سال دیگه کارشناسی ناپیوسته بتونم. دیپلم نظام جدید هستم

  • پاسخ با ما

   با سلام. با مدرک دیپلم نظام جدید امکان ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته را دارید.

  • سلام من كارشناسي پيوسته هستم .ايا ميتوانم ٨٠واحدپاس كنم و فوق ديپلم بگيرم

  • پاسخ با ما

   با سلام. رشته تحصیلی شما چیست ؟

 4. سلام وقت بخیر. من باید امسال کنکور شرکت کنم .دیپلم حسابداری بازرگانی دارم البته هنوز کارنامه و دیپلم رو ندادن. چون کارورزیمون تکمیل نشده.میخواستم بدونم من الان که باید توی سایت ثبت نام کنم، اونجایی که از ما کد و نام مجموعه ثبت نامی رو میخواد، من باید یکی از رشته هایی که ناپیوسته هست رو انتخاب کنم؟
  و سوال بعدی اینکه توی دفترچه ی ما جدول شماره 5 یه جاش نوشته دیپلم مورد پذیرش فنی حرفه ای..زیرش سه تا ستون هست یکیش که برای نظام قدیمه یکیش نوشته نظتم سالی و ترمی واحدی با کد رایانه ایی دیپلم. مورد اخر زده نظام جدید.
  الان من برای مجموعه ثبت نامی که یکی از رشته های ناپیوسته رو زدم، کد کدوم یکی رو بردارم؟
  یکم خودمم خیلی گیج شدم الان صورت مسئله پاک شد برام ولی راهنماییم کنید لطفا 😥

  • پاسخ با ما

   با سلام. شما با مدرک دیپلم نظام جدید می توانید وارد مقطع کاردانی پیوسته شوید. لطفا برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  • سلام وقت بخیر من امسال دیپلم ریاضی گرفتم و می خوام رشته کامپیوتر کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد بخونم و سال دیگه دوباره کنکور بدم امکان اینکه دوباره کنکور بدم هست؟
   ممنون میشم جواب بدین فرق کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیه

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما می توانید امسال وارد دانشگاه آزاد شوید و سال بعد مجدد در کنکور شرکت نمایید ولی باید هزینه انصراف از تحصیل بپردازید. کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست نیز در مطلب بررسی شده است

 5. سلام من مدرک فوق دیپلم برق دارم الان اگه کارشناسی ناپیوسته حسابداری بخونم و دروس پیش نیاز و… هم بگذرونم. در پایان و پس از اخذ مدرک کارشناسی ناپیوسته، عنوان مدرکم با شرایط پیوسته کارشناسی حسابداری فرق میکنه؟ آیا در ازمون های استخدامی که لیسانس حسابداری لازم دارن میتونم شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام، با توجه به شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ملاک سنجش آخرین مدرک تحصیلی و انتخاب عنوان شغلی متناسب با آن می باشد.

  • محمد جعفریان

   ببخشید من برای انتخاب رشته هم کارشناسی پیوسته هم کاردانی پیوسته انتخاب رشته کردم و منتظر جواب هستم می خواستم بدونم توی هر دو اسم نوشتم به مشکل بر نمی خورم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. خیر مشکلی پیش نمی آید

  • سلام من لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات دارم میخوام کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی بخونم،میتونم با کارشناسی آزمون استخدامی آموزش پرورش شرکت کنم ؟بعدش چه رشته ای برای دوره کاردانی لحاظ میشه؟همون فناوری اطلاعات؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 6. علی صمیمی

  سلام من دیپلم تجربی با معدل کل ۱۷/۷۹ دارم می خواهم در دانشگاه علمی کاربردی رشته فناوری اطلاعات بخوانم متوانم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید. برای اطلاع از دانشگاه های علمی کاربردی دارای رشته فناوری اطلاعات ، لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

 7. سلام من دیپلم نظام جدی تجربی دارم
  میخام دانشگا آزاد اسلامی حسابداری بخونم
  چطوری بخونم بهتره پیوسته ناپیوسته ؟

  • پاسخ با ما

   سلام سحر عزیز. مقطع کارشناسی ناپیوسته مختص به کسانی است که فوق دیپلم دارند و شما باید وارد مقطع کارشناسی پیوسته حسابداری شوید که با مدرک دیپلم نظام جدید مجاز هستید. اگر سوالات بیشتری دارید ، لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

  • سلام من دانشجوی ترم یک کاردانی حسابداری دانشگاه غیر انتفاعی هستم من تو این ترم درس اصول حسابداریمو11شدم و برای کارشناسی تو سازمان سنجش ورودی بهمن درخواست دادم و قبول شدم همه درسام نمرهاشون بالای 17هست بجز این یکی بنظرتون راهی هست معادل سازی انجام بشه ؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای معادل سازی دروس معمولا باید در آن دروس نمره بالای 12 کسب کنید.

  • ممنون ازتون ی سوال دیگه الان من ترم اول ۶تا درس داشتم که اکثرشون عمومی بودن بغیر ریاضیات و اصول حسابداری بنظرتون اون بقیه رو هم معادل سازی میکنن می‌خوام بدونم که دروس کاردانی و کارشناسی حسابداری با هم یکی هستن اگه جواب نه هست تکلیف بقیه دروسم چی میشه آخه هم هزینه و وقتم رفته بخاطرش
   الان من باز ترم یک محسوب میشم؟؟

 8. آقا ممنون واقعا دمتون گرم عالی بود توضیحات،خسته نباشید

  • سلام. ببخشید من دیپلم تجربی نظام جدید دارم. میشه بهم بگید اگر من کاردانیه پیوسته تربیت بدنی دانشگاه آزاد بخونم . برای کارشناسی ناپیوسته میتونم دانشگاه سراسری قبول شم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله در صورت ارائه شده می توانید قبول شوید.

  • سلام وقت بخیر من کارشناسی ناپیوسته حسابداری دارم با کاردانی غیرمرتبط، مرحله اول دستگا های اجرایی قبول شدم خواستم بدونم تو مرحله بررسی مدارک انشا… مشکلی پیش نمیادچون کاردانی ام ناپیوسته است؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 9. سلام و وقت بخیر
  میخواستم بدونم میتونم با مدرک دیپلم تجربی نظام جدید با معدل ۱۹/۲۲ رشته روانشناسی یا گردشگری دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و در مقطع کارشناسی پیوسته ادامه تحصیل بدم ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.باتشکر

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما می توانید با مدرک دیپلم تجربی نظام جدید وارد رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته شوید. برای راهنمایی در خصوص نحوه ثبت نام و انتخاب رشته ، لطفا با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 10. سلام وقتتون بخیر من مدرک فوق دیپلم مکانیک دارم میخواستم برم کارشناسی ناپیوسته بدون ازمون بخونم سوالم اینکه 1- واحد جبرانی باید بگزرونم از مکانیک به حسابداری ؟ .و 2- اینکه روی مدرک عنوانی که میزنن ناپیوسته هم میاد یا نه مثل لیسانس عادی هستش ؟
  با تشکر

  • پاسخ با ما

   با سلام. در پاسخ به سوال اول ؛ بله باید چند واحد دروس جبرانی بگذرانید.

   پاسخ سوال دوم ؛ در مدرک فارغ التحصیلی شما عبارت کارشناسی ناپیوسته قید می شود ولی از نظر ادامه تحصیل و استخدام تفاوتی با مدرک کارشناسی پیوسته ندارد.

 11. سلام خسته نباشید.من کارشناسی پیوسته مدیریت دولتی دارم.ایا میتونم دوباره کارشناسی ناپیوسته اموزش ابتدایی شرکت کنم؟

 12. سلام ، من میخواستم برای کارشناسی ناپیوسته اقدام کنم میخوام بدونم که بعد از گرفتن لیسانسم برای مهاجرت کردن از نظر اعتبار و ارزش کارشناسی ناپیوسته با پیوسته یکی هست و فرقی ندارند ؟ کشور هایی مثل امریکا یا کانادا
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • پاسخ با ما

   سلام. هر دو مدرک کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به عنوان مدرک لیسانس شناخته می شوند و تفاوتی از نظر ارزش مدرک ، استخدام و …. ندارند.

  • با سلام.بنده ترم دوم رشته آموزش ابتدایی کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد هستم.میخواستم بدونم که تعداد کل واحدها چقدر میباشد و در چند ترم میتوانم کارشناسی ناپیوسته را با گذراندن دروس جبرانی تمام کنم؟و اینکه تابستان میتوانم ۱۵ واحد بردارم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. ترم تابستان حداکثر 10 واحد درسی می توانید بردارید و تعداد کل واحدهای درسی را با توجه به چارت دانشگاه بررسی کنید

  • سلام
   من کاردانی علوم تجربی دارم برای کارشناسی ناپیوسته بهتره کدوم رشته روبخونم که با شغلم که آموزگار باشم مرتبط باشه?,

  • پاسخ با ما

   با سلام. بهتر است با مشاوران ما تماس بگیرید تا بهتر و کامل تر راهنمایی شوید.

 13. سلام من دیپلم نظام جدید علوم انسانی دارم، میتونم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته اقدام کنم؟!

  • پاسخ با ما

   سلام. خیر ، برای ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته باید مدرک فوق دیپلم داشته باشید. شما می توانید ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته را انجام دهید.

 14. سلام،من دیروز جواب آزمون متمرکزم اومده ۲۳ تیر ماه میخوام کارشناسی ناپیوسته باشم الان باید چیکار کنم؟ مهلتش قبل آزمون متمرکز من تموم شده

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا واضح تر و کامل تر سوال خود را مطرح کنید. برای راهنمایی بیشتر لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

 15. سلام خسته نباشید امسال من دیپلم رشته ساختمان رو گرفتم برای ادامه تحصیل کاردانی پیوسته فنی حرفه ای رشته عمران با شرط معدل انتخاب کردم بعد از کاردانی میتونم وارد دانشگاه های سراسری برای کارشناسی بشم یا خیر ممنون میشم زود تر پاسخ بدین

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ، در دانشگاه های سراسری پذیرفته شوید.

 16. سلام، ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد کی شروع میشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. فعلا تاریخ ثبت نام مشخص نشده است.برای پیگیری اخبار لطفا با مشاوران ما در ارتباط باشید

  • سلام من دیپلوم رشته تربیت بدنی دارم ، میخاستم ببینم میتونم تغیر رشته بدم به کارشناسی پیوسته در دانشگاه

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر دیپلم نظام قدیم دارید ، می توانید وارد دوره کاردانی شوید

 17. سلام وقتتون بخیر من دیپلم نظام جدید تجربی رو دارم معدلم ۱۸/۹۰شدمیتونم از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه ازادکارشناسی پیوسته شم و رشته میکروبیولوژی رو بخونم ؟

  و اینکه ایا قبل از رسیدن جواب کنکور باید ثبت نام کنم دانشگاه مورد نظرمو؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله رشته میکروبیولوژی در مقطع کارشناسی پیوسته به صورت بدون کنکور در دانشگاه آزاد ارائه می شود و می توانید ثبت نام کنید. پس از اعلام نتایج کنکور نیز اگر در رشته ای پذیرفته شده باشید ، به دلخواه خود می توانید یکی از دو رشته را انتخاب نمایید.

  • سلام من دانشجوی انصرافی کارشناسی آموزش زبان از دانشگاه سراسری هستم که پس از انصراف مدرک کاردانی به من داده شد،الان میخوام کارشناسی یا همان لیسانسشو در ازاد بخونم و دو سال سنوات رو رعایت کردم نظام وظیفه به من برای ادامه تحصیل در کارشناسی معافیت تحصیلی میده؟

  • پاسخ با ما

   با سلام لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 18. سلام.میخواستم بدونم وقتی کاردانی مثلا رشته ایمنی داریم بعد کارشناسی رشته آتش نشانی بگیریم اونوقت ما مدرک کاردانیمون از بین میره و فقط کارشناسی اتش نشانی داریم؟؟یا کاردانی سر جاش هست و کارشناسی هم اضاف میشه؟؟

  • پاسخ با ما

   سلام. خیر مدرک کاردانی شما از بین نمی رود.

  • سلام، من دیپلم تجربی نظام جدید دارم میخواستم دانشگاه آزاد معلم‌ابتدایی بخونم اما در مقطع کارشناسی نداره کاردانی هست، من میتونم بعد از تموم کردم دوره کاردانی برای کارشناسی ناپیوسته بخونم یا اینکه فقط تا مقطع کاردانی هست؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید پس از دریافت مدرک کاردانی رشته آموزش ابتدایی و فارغ التحصیلی در مقطع فوق دیپلم ، برای ثبت نام همین رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته اقدام کنید.

  • ‌سلام من دیپلم فنی گرافیک دارم میخواستم رشته روانشناسیو بخونم بدون کنکور که بعدازلیسانس برای ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت کنم خواستم اول بپرسم که بایدناپیوسته بخونم یاپیوسته؟جفتشون ارشدیادکترا دارن؟و اینکه رشته روانشناسی در دانشگاه آزاد بدون کنکور هست؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر مدرک دیپلم نظام جدید دارید، می توانید وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید و در غیر این صورت باید ابتدا وارد مقطع کاردانی و سپس کارشناسی ناپیوسته شوید. بله رشته روانشناسی در دانشگاه ازاد بدون کنکور ارائه می شود.

  • سلام من کارشناسی حقوق تموم کردم میخواستم کارشناسی ناپیوسته رشته آموزش ابتدایی بدون آزمون شرکت کنم میشه

  • پاسخ با ما

   با سلام برای کارشناسی ناپیوسته باید مدرک کاردانی داشته باشید

 19. سلام من الان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته رشته عمران هستم و یک ترم مونده تا تموم کنم ،حالا سوالم اینه که میتونم تو کارشناسی پیوسته رشته زبان با سوابق نام نویسی کنم بعد از مراحل نام نویسی 1 سال مرخصی تحصیلی بگیرم تا مقطع کارشناسی فعلیمو تموم کنم؟؟؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام خیر تحصیل همزمان در دو رشته امکان پذیر نیست مگر اینکه یکی از دانشگاه ها ، دانشگاه پیام نور باشد.

 20. سلام وقت شما بخیر
  من مدرک کارشناسی مهندسی اقتصاد کشاورزی دارم،الان میخوام کارشناسی ناپیوسته علوم تربیتی بخونم.امکانش هست برام؟

 21. با سلام
  من حدودا 4 سال پیش در یک رشته با آزمون دانشگاه آزاد قبول شدم اما بعد از گذراندن تقریبا 4 ترم دیگر به دانشگاه نرفتن و هنوز انصراف ندادم . با توجه به اینکه امسال دوباره کنکور دادم ، آیا میتونم در دانشگاه روزانه و یا آزاد انتخاب رشته کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید وضعیت انصراف و یا تحصیل خود را در دانشگاه آزاد مشخص کنید تا برای قبولی در رشته و دانشگاه جدید و ادامه تحصیل ، با مشکلی مواجه نشوید.

  • سلام من دانشجوی اخراجی برق هستم حدود85 واحد گذروندم
   و مدرک معادل کار دانی بهم دادن آیا میتونم واحد هایی ک کذروندم توی مقطع کارشناسی تطبیق بزنم

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله دروس مشترک ، تطبیق زده می شود.

  • هانیه طاهری

   سلام وقت بخیر من کارشناسی پیوسته حسابداری ۲ ترم خوندم حالا ب دلایلی نمیتونم تا کارشناسی برم و میخام تا کاردانی بخونم . حالا باید چیکار کنم چه واحد هایی بردارم ؟ چه تعداد عمومی چ تعداد تخصصی ؟ ایا درسا فرق میکنن ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید طبق چارت درسی انتخاب واحد کنید

 22. سلام وقتتون به خیر
  من دیپلم حسابداری در مدارس کار و دانش دارم
  کارشناسی پیوسته میتونم برم یا ناپیوسته؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر مدرک دیپلم نظام جدید دارید ، می توانید ثبت نام کارشناسی پیوسته را انجام دهید ولی اگر مدرک دیپلم شما نظام قدیم است ، می توانید وارد مقطع کاردانی پیوسته شوید.
   لازم به ذکر است که کارشناسی ناپیوسته مختص فارغ التحصیلان مقطع کاردانی است.

  • سلام خسته نباشید برای رشته حسابداری یا حقوق میتونیم کاردانی پیوسته یا ناپیوسته بخونیم بعد این دو چه تفاوتی با هم دارن بعد اگه بخوایم بعد کاردانی ، کارشناسی بخونیم چهار سال طول میکشه یعنی با کاردانی شش سال

  • پاسخ با ما

   با سلام. کاردانی پیوسته به رشته های فنی حرفه ای اختصاص دارد و رشته های حسابداری یا حقوق در دوره کاردانی ناپیوسته ارائه می شوند. مجموع دوره های کاردانی و کارشناسی شما نیز 4 سال خواهد بود یعنی هر مقطع به مدت 2 سال

 23. سلام وقت بخیر.ببخشید من دیپلم تجربی نظام جدید دارم و امسال کنکور دادم و میخواستم که دانشگاه ازاد نرم افزار ثبت نام کنم. الان من باید کارشناسی پیوسته ثبت نام کنم یا ناپیوسته؟؟هر کسی یه چیزی میگه توروخدا اگ میشه یه راهنمایی بکنید واقعا نمیدونم چکار باید بکنم

  • پاسخ با ما

   با سلام. با توجه به اینکه مدرک دیپلم نظام جدید دارید ، می توانید به صورت بدون کنکور ثبت نام رشته نرم افزار کامپیوتر را در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد انجام دهید.

   مقطع کارشناسی ناپیوسته مختص به دارندگان مدرک فوق دیپلم است و شما باید وارد دوره کارشناسی پیوسته شوید.

 24. سلام خسته نباشید من گواهی دیپلم نظام جدید از کاردانش دارم میتونم برم دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته حسابداری بخونم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید.

 25. سلام، من کاردانی متالورژی هستم میخواستم بدونم میتونم کارشناسی ناپیوسته یکی از رشته های مدیریت یا حسابداری رو ثبت نام کنم؟ و اگه آده چند واحد جبرانی باید پاس کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید وارد رشته ای متغایر با رشته دوره کاردانی خود شوید. تعداد واحد های جبرانی را نیز مدیر گروه آموزشی تعیین می کند.

 26. سلام من دیپلم تجربی نظام جدید دارم میخوام دانشگاه آزاد رشته گرافیک بخونم ولی مقطع کاردانیه برای این رشته و کارشناسی نداره الان این امکان هست که من بعد از تموم کردن دوره کاردانی کارشناسی ناپیوسته بخونم و لیسانسمو بگیرم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید پس از دریافت مدرک کاردانی خود در مقطع کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنید.

 27. سلام خسته‌نباشید‌من مدرک کاردانی رشته معماری دارم و برای کارشناسی ناپیوسته آموزش‌و‌پرورش‌ابتدایی دانشگاه آزاد میخوام شرکت کنم آیا میتونم شرکت کنم‌و اگر شرکت کردم باید‌ دروس جبرانی یا پیش نیاز بگذرونم و دروس با واحد‌جبرانی‌ یا پیش نیاز جزو همون‌دوسال حساب میشه یا نه دوسال بیشتره
  و برای رفتن به کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد نیاز به انصراف در مقطع کاردانی در دانشگاه هست یا نه در حالیکه مدرک کاردانی ‌رو هم دارم
  خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

  • پاسخ با ما

   با سلام. با مدرک کاردانی می توانید ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته را انجام دهید و در صورت متفاوت بودن رشته ها باید تعدادی واحد جبرانی بگذرانید. برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز نیازی به انصراف از کاردانی نیست

 28. سلام خیلی ممنون برام سوال بود که کارشناسی ناپیوسته چیست

 29. سلام من کنکور انسانی دادم امسال ۱۴۰۰میخام وارد اموزش ابتدایی دانشگاه ازاد بشم باید برم کارسناسی ناپیوسطه؟ یا پیوسطه من دقیق نمیدونم ممنون میشم جواب بدید

  • پاسخ با ما

   با سلام. رشته آموزش ابتدایی در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ارائه می شود و شما باید وارد مقطع کاردانی شوید. برای راهنمایی کامل و اطلاع از لیست دانشگاه های دارای این رشته ، با مشاوران ما تماس بگیرید.

 30. سلام من با دیپلم انسانی میتونم وارد شاخه های بدون کنکور تجربی دانشگاه ازاد بشم

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در رشته های مغایر با رشته فارغ التحصیلی خود ثبت نام کنید

 31. سلام من کنکور 1400 دادم میخوام ازاد رشته اموزش زبان انگلیسی بخونم جطوره و پیوسته خوبه یا ناپیوسته؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر مدرک دیپلم نظام جدید دارید باید در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنید.

 32. عبدالزهرا

  سلام . بنده دیپلم کار و دانش رشته حسابداری دارم . میتونم کارشناسی پیوسته علوم قرآن و حدیث ادامه بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر مدرک دیپلم نظام جدید دارید می توانید وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید و در غیر این صورت باید در مقطع کاردانی ثبت نام کنید.

 33. با سلام و خسته نباشید
  من دیپلم تجربی نظام جدید دارم با معدل نهایی ۱۲ میتونم از طریق سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ثبت نام کنم ؟
  بر فرض مثال چه رشته هایی رو میتونم قبول بشم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما می توانید وارد مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد شوید و در رشته هایی همچون حقوق ، روانشناسی ، مدیریت بازرگانی ، مدیریت صنعتی ، مدیریت مالی ، حسابداری ، مهندسی ها و … پذیرش بگیرید.

 34. سلام من رشته تجریی هستم قصد دارم کارشناسی پیوسته دانشگاه ازاد بخونم میتونم با مدرک دیپلم تجریی توی کارشناسی پیوسته انتخاب رشته کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته یا باید مدرک دیپلم نظام جدید داشته باشید و اگر مدرک دیپلم شما نظام قدیم است ، باید مدرک پیش دانشگاهی نیز ارائه دهید.

 35. سلام جایی برا استخدام شرکت کردم و عنوان مدرک تحصیلی برای استخدام مهندسی تکنولوژی هست.من این مدرکو دارم ولی عنوان کاردانیم رشته ای دیگس.مشکلی پیش نمیاد؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اولویت استخدام با افرادی خواهد بود که مدرک فارغ التحصیلی مرتبط داشته باشند

 36. مژده حسینی

  سلام من با دیپلم ریاضی بدون پیش دانشگاهی کاردانی مترجمی علمی کاربردی گرفتم. الان میتونم با کاردانی علمی کاربردی، مقطع کارشناسی پیوسته شرکت کنم؟ پیام نور یا غیرانتفاعی یا کارشناسی پیوسته هر دانشگاه به غیر از آزاد. معدل دیپلم ۱۶ و معدل کاردانی ۱۶/۸۴ هست

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با مدرک کاردانی وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید.

 37. سلام من سال ۷۷ در رشته دامپروری کارشناسی از دانشگاه آزاد گرفتم الان میخوام کارشناسی حسابداری بخونم آیا باید کارشناسی پیوسته ثبت نام کنم یا نا پیوسته؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با توجه به اینکه مدرک دیپلم شما 4 ساله نظام قدیم است و مدرک کارشناسی هم دارید ، می توانید در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام نمایید.

   برای ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته می بایست مدرک فوق دیپلم ارائه دهید.

  • سلام من سال ۹۶ دیپلم تجربی گرفتم و پیش دانشگاهی نخوندم الان میتونم وارد کاردانی نرم افزار کامپیوتر دانشگاه آزاد بشم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای ثبت نام مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه ازاد باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید.

 38. سلام من امسال دیپلم رشته کاميپوتر کارودانش رو میگیرم البته بعد از تحویل کارورزيم براي ثبت نام باید پيوسته بزنم یا ناپیوسته؟ اگ میشه راهنماييم کنید

  • پاسخ با ما

   با سلام. ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته مختص به داوطلبانی است که مدرک فوق دیپلم دارند.

 39. و اينکه با مدرک دیپلم کارودانش رشته کاميپوتر معدل17 چه رشته هایی میتونم بدون کنکور دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟

  • بعد از کارورزی و گرفتن ديپلم چ رشته هایی بدون کنکور ميشه شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با مدرک دیپلم نظام جدید امکان ثبت نام در مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی را دارید. رشته های متنوعی بدون کنکور ارائه می شوند که داوطلبان به دلخواه خود می توانند وارد رشته مورد علاقه شان شوند.

  • پاسخ با ما

   با سلام. رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد متنوع هستند و شما می توانید وارد رشته مورد علاقه تان شوید. برای راهنمایی کامل لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

 40. سلام من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم امسال کنکور ثبت نام نکردم میتونم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با مدرک دیپلم تجربی نظام قدیم در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنید. در حال حاضر امکان ثبت نام وجود دارد توصیه می شود ثبت نام خود را به مشاوران ما بسپارید.

 41. سلام.من مدرک کاردانی ناپیوسته آموزش ابتدایی دارم،برای کارشناسی باید پیوسته برم یا ناپیوسته؟؟شرایط کدوم بهتره؟؟؟
  برای استخدامی ارزش پیوسته بیشتره یا ناپیوسته؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. مدرک کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته از نظر استخدامی ، ورود به بازار کار و ادامه تحصیل هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و به شما نیز توصیه می شود وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته شوید که بعد از دو سال تحصیل مدرک لیسانس خود را دریافت کنید.

 42. مژده حسینی

  سلام من با دیپلم ریاضی بدون پیش دانشگاهی کاردانی مترجمی علمی کاربردی گرفتم. الان میتونم با کاردانی علمی کاربردی، مقطع کارشناسی پیوسته شرکت کنم؟ پیام نور یا غیرانتفاعی یا کارشناسی پیوسته هر دانشگاه به غیر از آزاد. معدل دیپلم ۱۶ و معدل کاردانی ۱۶/۸۴ هست. پاسخ فرمودید میتونم کارشناسی پیوسته بدون آزمون سراسری یا پیام نور یا غیرانتفاعی شرکت کنم. کدوم معدل رو ثبت کنم؟ معدل دیپلم، معدل کتبی دیپلم یا معدل کاردانیم؟ چون من پیش دانشگاهی نگذرانده ام.

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنید و معدل مقطع کاردانی خود را در فرم ثبت نام درج کنید. اگر برای ثبت نام نیاز به راهنمایی دارید ، با مشاوران ما تماس بگیرید.

  • با سلام من دیپلم تجربی نظام قدیم بدون پیش دارم خواستم بدونم در دانشگاه علمی کاربردی کاردانی یا کارشناسی بعد پیوسته یا ناپیوسته در کدام یک میتونم ثبت نام کنم و درچه رشته هایی

  • پاسخ با ما

   با سلام. با مدرک دیپلم تجربی نظام قدیم می توانید وارد مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی شوید. در این دانشگاه مقطع کارشناسی پیوسته ارائه نمی شود.

 43. لیلا علیخانی

  سلام ببخشید کسی که با مدرک کاردانی علمی کاربردی میخواد بدون کنکور پیام نور شرکت کنه باید کدوم معدل رو لحاظ کنه برای ثبت نام؟ امروز زنگ زدم پرسیدم میگن معدل کتبی دیپلم اما دوستانم میگن معدل کاردانی. شما میشه بگین کدوم؟ ممنون

 44. سلام وقت بخیر من هنوز مدرک دیپلمم صادر نشده رشته من کاردانش رشته کامپیوتر بوده و سوالی که برام پیش اومده که من در دانشگاه ازاد کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم رشته مهندسی کامپیوتر میتونم در این مقطع تحصیل کنم و هنوز دیپلمم صادر نشده تا کی وقت دارم دیپلمم را ارائه بدم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. ثبت نام شما به صورت مشروط انجام خواهد شد و دانشگاه احتمالا تا بهمن ماه فرصت می دهد تا مدارک خود را تکمیل کنید.

 45. سلام من دیپلم تجربی نظام جدید دارم.میتونم کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد بخونم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. رشته های مقطع کاردانی پیوسته مختص به دارندگان مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش است و شما می توانید وارد مقطع کاردانی ناپیوسته شوید.

 46. سلام خسته نباشید من دیپلم فنی و حرفه ای رشته کامپیوتر رو دارم علاقمند به رشته فناوری اطلاعات هستم میخواستم بدونم اگر مستقیم برم کارشناسی پیوسته این رشته رو بخونم بهتره. یا برم اول کاردانی این رشته بعد هم کارشناسی ناپیوسته این رشته رو بگیرم . میخواستم بدونم کدوم روش بهتره ؟ و ایا مثلا من کارشناسی ناپیوسته فناوری اطلاعات رو بگیرم با کسی که کارشناسی پیوسته این رشته رو گرفته از لحاظ درس ها و دانش ایا اون چیز متفاوتی از من یاد گرفته یا نه هیچ تفاوتی نداشته و ایا دروس هامون یکی بوده فقط من 2 سال جدا خوندم واون 4 سال پشت هم خونده اینجوریه یا نه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. مدرک کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و هر دو از نظر استخدامی و ادامه تحصیل دارای اعتبار هستند.

 47. سلام.من کاردانی فناوری اطلاعات خوندم.میتونم کارشناسی ناپیوسته حقوق،یا رشته های علوم آزمایشگاهی و تجربی شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با مدرک کاردانی فناوری اطلاعات می توانید بدون کنکور وارد رشته حقوق شوید اما رشته علوم آزمایشگاهی با کنکور پذیرش می کند و باید با مدرک کاردانی خود ف در کنکور تجربی شرکت نمایید.

 48. سلام
  من کاردانی آموزش ابتدایی (علوم تربیتی) دارم، میتونم کارشناسی ناپیوسته معماری ثبت نام کنم و ادامه بدم، تا کارشناسی معماری بگیرم؟!؟
  لطفا راهنمایی کنید، ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما می توانید در صورت ارائه شدن رشته معماری در مقطع کارشناسی ناپیوسته ، مدرک لیسانس خود را از این رشته بگیرید.

 49. سلام،من کاردانی،مدیریت صنعتی دارم .میخواستم کارشناسی ناپیوسته نقاشی رو بخونم که لیسانس بگیرم در اینصورت امکان تطبیق واحدهایی که در کاردانی مدیریت صنعتی گذرانده ام وجود دارد؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله به تشخیص مدیر گروه آموزشی ، برای دروس مشترک تطبیق انجام می شود.

 50. حسین مرادی

  سلام من کاردانی ناپيوسته عمليات پتروشیمی دارم میخام کارشناسی ناپیوسته ازاد مدیریت صنعتی ادامه دقیق بدم چند واحد جبرانی باید پاس کنم

  • پاسخ با ما

   با سلام. تعداد واحدهای جبرانی به تشخیص مدیر گروه آموزشی تعیین می شود.

 51. سلام خسته نباشید من کاردانی پیوسته الکترونیک خوندم و الان میخام کارشناسی نا پیوسته مدیریت بازرگانی بخونم میخاستم بدونم من باید دوسال درس بخونم تا لیسانس بگیرم یا باید ۴ سال درس بخونم

  • پاسخ با ما

   با سلام. شما می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته وارد رشته مدیریت بازرگانی شوید ولی باید دروس جبرانی بگذرانید.

 52. باسلام
  من امسال دیپلم می‌گیرم. میخواستم بدونم با دیپلم نظام جدید میشه روانشناسی (کارشناسی پیوسته) بخونم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما می توانید با مدرک دیپلم نظام جدید در رشته روانشناسی کارشناسی پیوسته ثبت نام کنید.

 53. سعید حسین زاده

  سلام بنده مدرک نظام جدید انسانی دارم. باید از طریق کاردانی ناپیوسته اقدام کنم؟ تفاوتش با کاردانی پیوسته چیه ؟ لطفا راهنمایی کنید

  • پاسخ با ما

   با سلام. شما می توانید در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنید

 54. سلام برای کارشناسی نا پیوسته باید کاردانی فوق دیپلم داشته باشی

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله دارا بودن مدرک کاردانی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ناپیوسته الزامی است.

 55. سلام وقتتون بخیر
  بنده کاردانی پیوسته مکانیک خودرو میخونم

  میخواستم بدونم برای کارشناسی باید پیوسته بخونم یا ناپیوسته؟(آخه پرسیدم بهم گفتن که چون کاردانی پیوسته میخونی کارشناسی ام باید پیوسته بخونی! درسته؟)

  در مقطع کارشناسی امکان تغییر رشته دارم؟(قصد ادامه تحصیل با رشته مهندسی کامپیوتر رو دارم)

  • پاسخ با ما

   با سلام. دارندگان مدرک کاردانی می بایست برای ادامه تحصیل وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته شوند. البته می توانید در مقطع کارشناسی پیوسته نیز ثبت نام کنید ولی به مدت زمان تحصیل شما 2 سال بیشتر از کارشناسی ناپیوسته خواهد بود. امکان تغییر رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز وجود دارد.

 56. سلام وقتتون بخیر
  من الان دیپلم ریاضی نظام جدید گرفتم و رشته نرم افزار کامپیوتر کاردانی پیوسته دانشگاه یادگار قبول شدم، باید کارشناسی پیوسته ثبت نام میکردم؟ و اگر اینجوری که من میگم بوده باشه الان باید چیکار کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین فرق کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما با مدرک دیپلم ریاضی امکان ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته را داشته اید و بهتر بود در این مقطع ثبت نام کنید. توصیه می شود که با مشاوران ما تماس بگیرید تا برای رفع مشکل خود کامل راهنمایی شوید.

 57. سلام من دیپلم نظام جدید هستم و مقطع کاردانی ثبت نام کردم ولی الان پشیمون شدم و میخام مقطع کارشناسی برم باید چکار کنم/ نیمسال دوم میتونم ثبت نام کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما می توانید در ترم بهمن ماه وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید و با مدرک دیپلم نظام جدید امکان پذیرش در این مقطع وجود دارد.

 58. سلام
  بامدرک کاردانی ناپیوسته میشه تودانشگاه دولتی وآزاد کارشناسی پیوسته خوند.
  ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با مدرک کاردانی هم وارد مقطع کارشناسی پیوسته هم مقطع کارشناسی ناپیوسته شوید.

 59. سلام من میدونم که فرق کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست ولی سوالی که دارم اینکه بنده کارشناسی ناپیوسته حسابداری دارم میتونم کنکور سراسری یا دانشگاه ازاد برای حقوق ثبت نام کنم کارشناسی پیوسته بگیرم

 60. سلام من دیپلم نظام جدید رشته ریاضی دارم میشه کاردانی پیوسته شرکت کنم بعد کارشناسی ناپیوسته

  • پاسخ با ما

   با سلام. بهتر است وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید و ثبت نام کاردانی پیوسته مختص به دارندگان مدرک دیپلم و فنی حرفه ای نظام جدید است.

 61. سلام من دیپلم ریاضی دارم میخوام حسابداری مقطع کارشناسی پیوسته بخونم بعدش میتونم رشته شیمی مقطع کارشناسی پیوسته بخونم؟! ی سوال دیگ اینکه فرق کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید پس از فارغ التحصیلی از رشته حسابداری ، وارد رشته شیمی شوید. در خصوص کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چیست نیز در مطلب توضیح داده شده است.

 62. سلام من دیپلم نظام قدیم گرافیک فنی دارم، رشته حقوق پیام نور بدون کنکور میتونم برم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای ثبت نام رشته حقوق دانشگاه پیام نور که در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود ، باید مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید.

 63. سلام . من در کاردانی رشته کامپیوتر سخت افزار خوندم ایا میشه در کارشناسی ناپیوسته رشته نرم افزار (برنامه نویسی ) شرکت کنم ؟

 64. با سلام
  من در سال 65 چهارم دبیرستان بودم و نتونستم دیپلم بگیرم . امسال در خرداد 400 بجاش دیپلم راهنمای گردشگری کاردانش گرفتم . با این دیپلم می تونم در رشته های ادبیات نمایشی دانشگاه آزاد ثبت نام کنم ؟ در کارشناسی یا کاردانی پیوسته می تونم یا ناپیوسته ؟
  با تشکر

  • پاسخ با ما

   با سلام. مدرک دیپلم شما امکان پذیرش در مقطع کاردانی پیوسته وجود دارد و برای ثبت نام کارشناسی پیوسته باید مدرک دیپلم نظام قدیم 4 ساله یا نظام جدید رشته های نظری را داشته باشید.

 65. با سلام .آیا با مدرک کارشناسی پیوسته حقوق امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته آموزش و پرورش ابتدایی وجود داره یا خیر؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • پاسخ با ما

   با سلام. خیر ، برای ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته حتما باید مدرک کاردانی ارائه شود.

 66. سلام وعرض ادب واحترام
  بنده کاردانی ناپیوسته حقوق ثبتی دارم ازدانشگاه علمی کاربردی ومیخام کارشناسی حقوق ناپیوسته بخونم سئوالم اینه که شنیدم برای ازمون وکالت کسانیکه مدرک کارشناسی ناپیوسته حقوق دارندبه مشکل برمیخورند ایااین حقیقت داره؟ وازنظرکارشناسان شماکدام مدرک حقوق معتبرتره پیوسته یاناپیوسته؟ باتشکر

  • پاسخ با ما

   با سلام. با هر دو مدرک کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته رشته حقوق می توان در آزمون وکالت شرکت کرد و تفاوتی ندارند.‌ اما داوطلبی که با مدرک کارشناسی ناپیوسته قصد شرکت در آزمون وکالت را دارد ، باید رشته و گرایش مقطع کاردانی و کارشناسی او همنام باشند.

 67. باسلام، میخواستم بدونم اگر مدرک کاردانی از دانشگاه علمی کاربردی داشته باشیم، میتونیم در مقطع کارشناسی نا پیوسته در دانشگاه ازاد ادامه تحصیل داد؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با مدرک کاردانی دانشگاه علمی کاربردی ، وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد شوید.

 68. باعرض سلام و خسته نباشید
  1.دیپلم نظام قدیم تا چه تاریخی بوده و نظام جدید از چه تاریخی حساب میشه؟
  2.من دیپلم کامپیوتر دارم و میخوام رشته کارشناسی حقوق بخونم آیا میتونم کارشناسی پیوسته یا ناپیوسطه شرکت کنم یا باید فوق دیپلم بگیرم بعد؟
  3.کدوم دانشگاه میتونم شرکت کنم آزاد یا با کنکور؟

  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید تشکر.

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر دیپلم دوازدهم دارید می توانید ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته را انجام دهید ولی اگر دیپلم سوم دبیرستان دارید ، باید وارد مقطع کاردانی شوید.

  • سلام من ترم دو کاردانی نا میوسته عمران اجرایی هستم اگر بخوام برم یه دانشگاه دیگه مدرک میوسته بگیرم در همین رشته عمران باید چیکار کنم

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید دارید ، می توانید ثبت نام کارشناسی پیوسته رشته عمران را انجام دهید و لازم است از دانشگاه محل تحصیل فعلی ، انصراف دهید. اما اگر این مدارک را ندارید ، می بایست مدرک کاردانی دریافت کرده و سپس وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید.

 69. سلام وقت بخیر
  ببخشید اموزش ابتدایی جزو کارشناسی ناپیوسطه هستش ولی منکه دیپلم نظام جدید دارم نمیتونم برم
  من هم حسابداری دوس دارم هم اموزش ابتدایی حالا اگه بخوام هردوشو برم دانشگاه ازاد باید چکار کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای تحصیل در رشته آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد ، ابتدا وارد مقطع کاردانی شوید و پس از دریافت مدرک فوق دیپلم ، وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته شوید.

 70. سلام وقت بخیر من ۱۲حسابداری فنی هستم سال دیگه میرم دانشگاه
  آیا بدون کنکور میتونم در دانشگاه تهران غرب بروم؟!

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما می توانید ثبت نام بدوت کنکور رشته حسابداری را انجام دهید

 71. سلام وقت بخیر من مدرک دیپلم نظام جدید تجربی دارم میخوام در دانشگاه ازاد معماری داخلی بخونم، باید کاردانی بخونم یا کارشناسی و اینکه از پیوسته و نا پیوسته سر در نمیارم میشه زاهنمایی کنید کدوم رو باید برم ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. شما با مدرک دیپلم نظام جدید تجربی می بایست وارد مقطع کارشناسی پیوسته رشته معماری شوید.

 72. سلام خسته نباشید
  ببخشید هرکی دیپلم نظام جدید داره برا ورود به دانشگاه باید برا مدرک کارشناسی پیوسته بخونه یا کارشناسی ناپیوسته اینا چجوریه

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته باید مدرک کاردانی داشته باشید و شما با مدرک دیپلم نظام جدید می بایست وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید.

 73. سلام من کاردانی زبان انگلیسی دارم و الان کارشناسی ناپیوسته اموزش ابتدایی میخونم.میتونم تو استخدامیای اموزش پرورش برای اموزگار ابتدایی شدن امتحان بدم؟اگ قبول شدم این غیر مرتبط بودن مدارک مشکل ساز نمیشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنید اما اولویت پذیرش با داوطلبانی است که مدرک مرتبط دارند.

 74. ابوالفضل

  سلام جناب وقت بخیر من دیپلم تربیت بدنی رو دارم به دید شما من کارشناسی پیوسته برم بهتره یا کاردانی ناپیوسته رو بگذرونم بعد وارد کارشناسی ناپیوسته بشم و بنظر شما دانشگاه دولتی بهتره یا آزاد ممنون میشم راهنمایی کنید ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر مدرک دیپلم نظام جدید دارید می توانید وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید و در غیر این صورت باید ثبت نام مقطع کاردانی را انجام دهید. ضمن اینکه برای پذیرش در دانشگاه روزانه باید در کنکور شرکت نمایید ولی دانشگاه آزاد این رشته را بدون کنکور ارائه می دهد.

 75. سلام . من کاردانی مدیریت بازرگانی دارم و میخوام کارشناسی ناپیوسته زبان آلمانی بخونم! امکانش هست آیا؟ زبان آلمانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ارائه میشه؟ و چه دانشگاه هایی؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای اطلاع از لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته زبان آلمانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

 76. سلام خسته نباشید من کاردانی مکانیک دارم میتونی برای کارشناسی ناپیوسته رشته گرافیک شرکت کنم ؟ امکان تغییر رشته دارم به گرافیک ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله امکان تغییر رشته برای ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته را دارید.

 77. سلام و عرض ادب،من دیپلم کارو دانش سال ۸۶ دارم.میتونم کارشناسی پیوسته شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. خیر ، باید مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید تا وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید.

 78. سلام
  آیا تا الان تو استخدامیای اموزش و پرورش به کسی ک ازمون نمره عالی داشت ولی کاردانیش با کارشناسی ناپیوسته ش مرتبط نبوده گیر دادن؟این مورد تو دفترچه ازمون ذکر شده اصن؟

 79. سلام خسته نباشید♡من دیپلم تجربی با معدل کل ۱۸/۲۵دارم می خواهم در دانشگاه ازاد بدون کنکور رشته مهندسی پزشکی بخوانم ایا میتونم؟! و اگر تونستم باید چه کاری انجام بدم؟! از طریق پیوسته وارد بشم یا ناپیوسته؟!

  • پاسخ با ما

   با سلام. رشته مهندسی پزشکی به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه آزاد ارائه می شود و برای اطلاع از لیست دانشگاه ها توصیه می شود با مشاوران ما تماس بگیرید.

 80. سلام دانشگاه فني حرفه اي سما تهران رشته گرافيك ، ارتباط تصويري در مقطع كارشناسي ناپيوسته بدون كنكور ارائه ميده؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای اطلاع از لیست رشته های کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه های مدنظرتان ، با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 81. سلام من امسال دیپلم فنی حرفه ای گرفتم و میخام کاردانی معماری دانشگاه ازاد بردارم اما نمیدونم باید کاردانی پیوسته بردارم یا ناپیوسته ؟
  چون میخام برای کارشناسی ناپیوسته معماری داخلی بخونم
  میشه کمکم کنید

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر مدرک دیپلم فنی حرفه ای نظام جدید دارید ، می توانید در مقطع کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنید و سپس وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته شوید.

 82. علی عمادی

  در خصوص مطالعات منطقه ای پرسیدم؟کاردانی مدیریت دولتی دارم با معدل 13/79.
  چه جوری مطالعات منطقه ای بخونم؟پیوسته یا ناپیوسته باید بخونم؟
  بدون کنکور هم تو دانشگاه ازاد تهران موجود هست؟کدوم واحد دانشگاه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. رشته مطالعات منطقه ای در دانشگاه آزاد ارائه نمی شود

 83. سلام من دیپلم ریاضی نظام قدیمو دارم و انصرافی کارشناسی پیوسته ی رشته ی آی تی پیام نورم. الان میخوام کاردانی مترجمی زبان دانشگاه ازاد بخونم میتونم بعدش کارشناسی ناپیوسته اش رو یه شهر دیگه بخونم؟ و اینکه میشه واحدای عمومی که قبلا خوندم تطبیق داد یا چون انصراف دادم همش پریده؟ کلا این رشته کاردانی و کارشناسی ناپیوسته داره؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله رشته مترجمی زبان در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ارائه می شود و تطبیق واحد دروس عمومی و مشترک با توجه به اینکه انصرافی هستید ، بستگی به تصمیم کارشناس گروه آموزشی دانشکده دارد.

 84. سلام من دیپلم تجربی نظام جدید دارم ومیخوام اموزش ابتدایی ناپیوسته بخونم میتونم؟واگر اره موقع انتخاب رشته دربهمن ماه میتونم انتخاب رشته کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته باید مدرک کاردانی ارائه کنید و با مدرک دیپلم می توانید وارد مقطع کارشناسی پیوسته یا مقطع کاردانی شوید.

 85. سلام وقتتون بخیر
  من ترم آخر کاردانی پیوسته نرم افزار هستم
  الان سایت برای ثبت نام( کارشناسی ناپیوسته )ورودی بهمن باز شده و من مدرک دیپلم و معدل فوق دیپلم رو ندارم میتونم برای بهمن ۱۴۰۰ ثبت نام کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر تا آخر بهمن ماه فارغ التحصیل خواهد شد ، می توانید ثبت نام کارشناسی ناپیوسته را انجام دهید.

 86. سلام من معدل کل دیپلمم هفده و سی ویک صدم
  و معدل نهایی دیپلمم چهارده و پنجاه صدم

  آیا من میتونم بدون کنکور برای کارشناسی پیوسته اسلامی کرج به ادامه تحصيل لپردازم
  یعنی با این نمرات پذیرفته میشم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد را انجام دهید

 87. سلام خسته نباشید من فوق دیپلم رشته کامپیوتر دارم می خواستم بدونم کارشناسی ناپیوسته می توانم مدیریت بازرگانی بخونم

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله امکان تغییر رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته وجود دارد.

 88. سلام خسته نباشید ببخشید من فوق دیپلم رشته کامپیوتر هستم می خواستم بدونم می تونم کارشناسی نا پیوست رشته مدیریت بازرگانی را بخونم ؟با تشکر

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با مدرک کاردانی ، وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید.

  • علی عمادی

   سلام با توجه به موقعیت شغلی در تهران رفت و امد میکنم و محل زندگی شهرستان هستش ایا میتونم در دانشگاه ازاد تهران جنوب شرکت کنم.کاردانی دارم میخوان کارشناسی ناپیوسته مدیریت بدون کنکوربخونم؟
   2-زمان ثبت نام بدون آزمون کارشناس دانشگاه ازاد کی مشخص میشه؟
   متشکر

  • پاسخ با ما

   با سلام. با مدرک کاردانی می توانید وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته شوید و زمان ثبت نام نیز هنوز اعلام نشده است. با مشاوران ما در ارتباط باشید و اخبار ثبت نام را پیگیری کنید.

 89. سلام ببخشید از کجا میتونم مطمئن شم که اگه رشته کاردانیم(زبان) با رشته کارشناسی ناپیوسته م (اموزش ابتدایی) نامربوط بودن تو استخدامی بهم گیر میدن یا نه؟تا الان این قانون بوده ک حتی اگ کسی معدلش و ترازش هم عالی بوده باشه و ردش کنن؟

 90. سلام
  بنده دارای مدرک فوق دیپلم فناوری اطلاعات نا پیوسته هستم و در حال حاضر مقطع کارشناسی نا پیوسته نرم افزار کامپیوتر هنگام استخدامی ها از من ایا مدرک کاردانی هم میخوان یا فقط کارشناسی رو؟ و معدل ناپوسته ها به چه صورت محاسبه میشوند به دلیل تغییر رشته یا گرایش؟
  با تشکر و قدر دانی از شما

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای استخدام شدن هر دو مدرک شما بررسی می شوند

 91. با سلام
  خواستم بدونم با مدرک کارشناسی پیوسته میتونم تو آزمون کاردانی همون فوق دیپلم شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی باید مدرک فوق دیپلم داشته باشید.

  • سلام از کارشناسی پیوسته روانشناسی با پاس کردن ۱۰۰واحد میشه کاردانی گرفت ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید بعضی دروس را بگذرانید

 92. سلام وقت بخیر. من مدرک کاردانی معماری دارم و میخوام برای کارشناسی نا پیوسته رشته کامپیوتر بخونم ایا امکان پذیر هست؟؟
  یا باید کارشناسی پیوسته بخونم؟؟ ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. با مدرک کاردانی می توانید وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته شوید.

 93. سلام خسته نباشید ،
  من کاردانی ماشین ابزار دارم میخاستم بپرسم برای کنکور سراسری با مدرک کاردانی میتونم ثبت نام کنم تغییر رشته بدم به رشته حقوق ؟
  چه کارهای باید انجام بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با مدرک کاردانی می توانید در کنکور گروه آزمایشی انسانی شرکت کنید و رشته حقوق را انتخاب نمایید.

 94. سلام من میخواستم انتخاب رشته کنم و الان بین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته مهندسی کامپیوتر یه کم شک دارم چون که کارنامه ریز نمره کاردانیم نمره هاش جالب نبوده، مدرک کاردانی هم رشته مهندسی شیمیه، و اینکه آیا اگه کارشناسی ناپیوسته برم در رزومه کل تحصیلیم برای وقت استخدام یا مهاجرت کارنامه ریز نمره کاردانیم هم لحاظ میشه؟ ممنون میشم در رابطه با این موضوع و جزییات مرتبطش مثل وقت استخدام، مهاجرت و تاثیرش رو رزومه کلی تحصیلی توضیح بدید

 95. سلام خسته نباشید
  کنکور کاردانی به کارشناسی کامپیوتر(نرم افزار ) حذف شده؟؟؟

 96. سلام ببخشید بنده مدرک کاردانی ناپیوسته حسابداری دارم ولی قبل گرفتن این مدرک من رشتم نرم افزار بود با دیپلم تجربی ولی انصراف دادم و رفتم حسابداری،الان می‌خوام ببینم میتونم برای کارشناسی مهندسی نرم افزار بخونم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله با مدرک کاردانی امکان ثبت نام مقطع کارشناسی را دارید.

 97. سلام خسته نباشید ، من دیپلم انسانی دارم ، میتونم کنکور رشته های فنی حرفه ای شرکت کنم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای شرکت در کنکور کاردانی فنی حرفه ای باید مدرک دیپلم رشته مرتبط ارائه شود.

 98. سلام خسته نباشید. من هنرستان رشته الکترونیک خوندم. الان فوق دیپلم الکترونیک دارم. خواستم بدونم میشه رشته نفت در مقطع کارشناسی پیوسته بخونم. ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با مدرک کاردانی خود وارد مقطع کارشناسی پیوسته رشته مهندسی نفت شوید.

 99. سلام وقت بخیر یه سوال داشتم ثبت نام کاردانی به کارشناسی که زدین ازاواخر دی ماه تا اوایل بهمن ازکی شروع میشه؟؟و اینکه اگه امکانش هست لیست دانشگاه های علمی کاربردی هم بزارین

 100. ریحانه صفرپور

  سلام من لیسانس ادبیات خودمو سال 74 گرفتم ودیپلمم نظام قدیم هست الان بخام زبان انگلیسی ثبت نام بکن تو چه دوره ای بایدثبت نام بکنم وکدوم دانشگاهها میشه ؟سپاسگزارم

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید وارد مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه ازاد و دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می دهند شوید

 101. سلام من کاردانی پیوسته دارم برای کارشناسی برم ناپیوسته مشکلی پیش نمیاد؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. شما با مدرک کاردانی می توانید وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته شوید

 102. سلام وقت بخير
  من دانشجوي ترم 3 كارداني حرفه اي رشته مديريت امور بانكي در دانشگاه علمي كاربردي هستم
  براي ورودي بهمن بدون كنكور داشگاه ازاد مقطع كارشناسي پيوسته ثبت نام كردم و همين رشته رو قبول شدم
  الان ميخوام بدونم براي ثبت نام تو دانشگاه ازاد اين واحد هايي كه تو دانشگاه علمي كاربردي خوندم و پاس كردم ميشه معادل سازي كنم ؟
  ممنون ميشم پاسخ بديد .

  • پاسخ با ما

   با سلام. بستگی به نظر کارشناس گروه دارد و احتمالا معادل سازی شود

 103. سلام . میشه برای تحصیل کارشناسی ناپیوسته ، مدرک کاردانی ناپیوسته داشت ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با هر دو مدرک کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته می توانید وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته شوید.

 104. سلام من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم،کاردانی رشتم نامرتبط با کارشناسی ناپیوسته هست و طبق سیلابس رشتم یک درس۳واحدی جبرانی پاس کردم که تو سیلابس نوشته۷۰واحد باید پاس کرد با اون جبرانی۷۳ واحد پاس کردم،الان باید درس جبرانی دیگه هم پاس کنم یانه؟فقط یه درس جبرانی تو سیلابسم بود

 105. سلام .من دیپلم تجربی دارم دانشگاه حسابداری خوندم و الان مدرک کارشناسی پیوسته دارم .میخواستم ببینم میتونم با مدرک کارشناسی پیوسته آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با مدرک لیسانس خود در آزمون استخدامی شرکت کنید

 106. سلام .با کارشناسی پیوسته حسابداری میتونم آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کرد ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله رشته حسابداری از رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش است.

 107. سلام
  ببخشید من کارشناسی پیوسته می خونم می توانم ۷۰ واحد پاس کنم و کاردانی رو بگیرم و برم ادامه اش رو تو یع شهر دیگه بخونم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید مدرک معادل کاردانی دریافت نمایید.

 108. یوسف تیموری

  سلام من رشته انسانی برداشتم و می‌خوام به دانشگاه بدون کنکور شهر خودمون برم و می‌خوام رشته تربیت بدنی بردارم تویه کارنامه نمره های چه درس هایی در نظر گرفته میشه برای رشته تربیت بدنی و باید بالای چند باشه نمره ها اگر کارنامه ی کلاس دهم رو خراب کنیم ولی کارنامه ی یازدهم و دوازدهم خوب باشه رشته تربیت بدنی بدون کنکور رو قبول میکنن؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای قبولی بدون کنکور در رشته تربیت بدنی هر چقدر معدل بالاتری داشته باشید ، شانس پذیرشتان بیشتر است.

 109. سلام
  من دیپلم تجربی دارم ولی مدرک لیسانسم حسابداری پیوسته است .سوال من اینه با این شرایط میتونم آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنم یا خیر ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با لیسانس حسابداری در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنید

 110. با سلام من رشته كامپيوتر كارداني پيوسته ميخونم
  بعد براي كارشناسي ميتونم رشته HSE بخونم ؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. رشته مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط زیست از رشته های کارشناسی ارشد است

 111. با سلام ببخشید من رشتم نظری بود ولی معماری بدون کنکور میخونم .
  الان من بخوام کنکور کارشناسی شرکت کنم با وجود این ک هنوز کار اموزی رو پاس نکردم میتونم کنکور ثبت نام کنم یا ن باید حتما اونو پاس کنم مدرک کاردانی رو بگیرم ؟

 112. سلام من دیپلم حسابداری دارم برای سال ۸۹_۹۰ میخواستم ببینم در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دانشگاه آزاد بدون کنکور میتونم ثبت نام کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید وارد دوره کاردانی شوید و پس از دریافت مدرک کاردانی ، در مقطع کارشناسی ناپیوسته برای دریافت مدرک لیسانس اقدام کنید.

 113. با سلام من کاردانی معماری میخونم ولی کار اموزی رو فقط پاس نکردم میتونم کنکور کارشناسی ثبت نام کنم یا باید حتما کاراموزی رو قبل از ثبت نام پاس کنم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای ورود به مقطع کارشناسی باید تمام دروس دوره کاردانی را پاس کنید.

  • سلام خسته نباشید.
   ببخشید من الان دارم مکانیک کاردانی پیوسته میخونم تو دانشگاه فنی و حرفه ای که به مدت 2سال هست .میخواستم بپرسم که بعد از اتمام تحصیل 2ساله و لحظه ورود به کارشناسی باید دوباره کنکوربدم؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید در دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه های بدون کنکور ثبت نام کنید

 114. سلام ببخشید زمان ثبت نام کنکور کاردانی ب کارشناسی کی هس؟

 115. سلام
  آیا با دیپلم گرافیک کامپیوتر کار دانش میتونم کارشناسی یکی از رشته های صنعتی انتخاب کنم

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر دیپلم نظام جدید دارید می توانید وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید.

 116. سلام وقت بخیر من کارشناسی ناپیوسته برق قدرت دارم اگه بخوام کارشناسی پیوسته برق بخونم آیا درسهای که خوندم همش تطبیق میخوره

  • پاسخ با ما

   با سلام. بستگی به نظر مدیر گروه دارد و اینکه دانشگاه قبلی و دانشگاه جدید شما چه دانشگاهی هستند. مثلا اگر هر دو دانشگاه ازاد باشند شانس بیشتری برای موافقت با تطبیق واحد شما وجود دارد.

 117. با سلام. بنده مدرک کارشناسی ناپیوسته معماری از دانشکده فنی و حرفه ای دارم که در مدرک کارشناسی ، علمی و کاربردی قید شده است .آیا میتوان آزمون دبیری هنر که فقط گرایش معماری تنها می خواهد شرکت کرد؟

 118. سلام.وقت بخیر من کارشناسی مدیریت بازرگانی پیوسته ترم۷هستم میتونم تطبیق به کارشناسی بهداشت محیط انجام بدم .متشکر ازراهنمایی شما

 119. سلام خسته نباشید من دیپلم انسانی دارم و ۲ ترم هم دانشگاه آزاد علوم تربیتی خوندم الان میخوام کنکور تربیت بدنی شرکت کنم میتونم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید با شرکت در کنکور وارد رشته تربیت بدنی شوید

 120. سلام خسته نباشید
  من ترم یکم، رشته ام کامپیوتر کاردانی پیوسته ، میخواستم بدونم میتونم 3 تا درس عمومی که دارمو تطبیق بدم برم کارشناسی پیوسته رشته ارتباط تصویری (گرافیک).
  بعد باید کنکور بدم یا بدون کنکورم میتونم؟

 121. ywsfyf14@gmail.com
  سلام
  رشته اقتصاد در کدام مورد قرار دارد پیوسته یا ناپیوسته ؟؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه میشود

 122. سلام من سال اخر تجربی هستم میخواستم بدونم که میتونم رشته معماری رو تو دانشگاه بخونم یا نه؟اگه میشه میتونم به صورت نا پیوسته تحصیل کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی معماری را انجام دهید. (کارشناسی ناپیوسته برای داوطلبانی است که مدرک کاردانی دارند)

 123. امیرحسین

  سلام کسی میتونه از اول کاردانی آموزش زبان تو شهر خودش بخونه و کارشناسی ناپیوسته آموزش زبان بعد ۲ سال بره شهر دیگه ای ادامه بده ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید کاردانی را در یک دانشگاه و کارشناسی را در دانشگاهی دیگر و در شهری دیگر تحصیل کنید

 124. سلام وقت بخیر
  من دو سال پیش دیپلم گرفتم و دانشگاه نرفتم
  حالا بخوام آموزش ابتدایی ازاد ثبتنام کنم چطوری باید باشه که طول تحصیلم کمتر بشه ؟اصلا راهی هست ؟
  میشه راهنمایی کنید

 125. سعید ناجیان

  سلام خسته نباشید، من دانشجوی اخراجی مقطع کارشناسی پیوسته هستم و توی نامه ای که دانشگاه بهم داد که به نظام وظیفه بدم نوشته مدرک تحصیلیم کاردانی هستش، ولی از طرف نظام وظیفه مدرکمو پیش دانشگاهی ثبت کردن، چرا؟ ربطی به پیوسته بودن داره؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. توصیه می شود با مشاوران ما تماس بگیرید تا به طور کامل راهنمایی شوید.

 126. سلام وقت بخیر من مدرک دیپلم کار و دانش و پیش دانشگاهی دارم. میتوانم در رشته مدیریت دولتی کاردانی ادامه تحصیل بدهم ؟؟

  پیوسته یا نا پیوسته؟؟ مدرک لازمه کاردانی

  • پاسخ با ما

   با سلام. با توجه به اینکه مدرک پیش دانشگاهی دارید می توانید هم در مقطع کاردانی (ناپیوسته) و هم در مقطع کارشناسی (پیوسته) رشته مدیریت دولتی ثبت نام کنید.

 127. سلام من هنرستان فنی حرفه ای رشته برق الکتروتکنیک دارم میخونم میخام مهندس برق بشم برای ورود به دانشگاه ازاد باید کنکور!؟بدم دولتی چطوره؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با دیپلم نظام جدید برق الکترونیک می توانید بدون کنکور وارد رشته مهندسی برق دانشگاه آزاد یا پیام نور شوید. برای قبولی در دانشگاه دولتی نیاز است که در کنکور ریاضی شرکت کنید

 128. سلام من الان کلاس ۱۲ انسانی هستم الان من کارشناسی پیوسته هستم یا ناپیوسته؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با دیپلم خود می توانید وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید.

 129. سلام ببخشید با مدرک کاردانی دامپزشکی میشه برای کارشناسی نا پیوسته عمران یا مدیریت خوند؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید انجام دهید ولی اولویت با داوطلبان دارای مدرک کاردانی مرتبط است

 130. سلام ممنونم از بابت مقاله دقیقتون درباره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته

  • سلام من لیسانس پیوسته جغرافیا رو دارم آیا میتونم کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی بخونم (وقتی فارغ‌التحصیل شدم فقط مدرک کارشناسی دادن، کاردانی ندارم آیا میشه؟)

 131. سلام با پیش دانشگاهی انسانی میشه دانشگاه آزاد رشته مهندسی نفت رفت ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید ثبت نام کنید ولی دارندگان مدرک ریاضی در اولویت قبولی هستند

 132. سلام من لیسانس مکانیک ماشین آلات دارم.آیا میتونم با طی ۲ سال و انتخاب کارشناسی ناپیوسته حسابداری؛با دو سال درس خوندن کارشناسی حسابداری بگیرم در دانشگاه ازاد؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته نیاز است که مدرک کاردانی ارائه شود.

 133. با سلام
  من مدرک سطح یک حوزه(کاردانی)دارم میتونم تو کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم؟

 134. سلام من دیپلم تجربی نظام جدید دارم میشه برا دانشگاه نقاشی بخونم بدون کنکور؟لطفا بهم توضیح بدید ممنونم

 135. سلام خسته نباشید
  بنده رشتم نرم افزار هستش و کاردانیمو تموم کردم برا کارشناسی میتونم آی تی بردارم؟

 136. سلام لطفا واقعا جواب بدید
  ۱ من دیپلم تجربی نظام جدید دارم ایا می تونم رشته انیمیشن سازی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی شرکت کنم
  ۲ به صورت کارشناسی ناپیوسته هستش یا یاید اول کاردانی بگیرم؟
  ۳ بعد از گرفتن فوق دیپلم در اون ازمونی که شرکت میکنم می تونم دانشگاه تهران یا بهتری قبول بشم یا فقط باید علمی کاربردی دانشگاه های دیگه شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با مدرک دیپلم خود وارد رشته مورد علاقه تان در دانشگاه علمی کاربردی شوید و ابتدا باید مدرک کاردانی بگیرید. بعد از دریافت مدرک فوق دیپلم خود نیز می توانید یا با شرکت در کنکور و یا بر اساس سوابق تحصیلی وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته شوید.

 137. سلام خسته نباشید من سال دوازدهم تجربی ام و میخواستم بدونم که میشه دانشگاه آزاد شیمی بدون کنکور بخونم یا نه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله رشته های شیمی محض و شیمی کاربردی به صورت بدون کنکور در دانشگاه آزاد ارائه می شوند

 138. جواد بابایی

  با سلام
  ببخشید من رشته برق الکترونیک هستم
  امسال کاردانی پیوسته مو میگیرم
  میخاستم برم کارشناسی پیوسته مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد میخاستم ببینم همچین امکانی داره ؟؟
  ممنون میشم پاسخگو باشین

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با مدرک کاردانی خود در رشته مهندسی پزشکی کارشناسی پیوسته ثبت نام کنید.

 139. سلام
  ایا برای اخذ مدرک لیسانس پیوسته لازمه تمام دروس چارت درسی را پاس کرد؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله گذراندن دروسی که در چارت درسی تعیین شده است ، الزامی است. البته از دروس اختیاری فقط باید تعداد واحدهای مشخصی گذرانده شود.

 140. سلام برای لیسانس ناپیوسته امکان معادل سازی دروس گذرانده شده وجود دارد؟

 141. سلام وقتتون بخیر من مدرک کارشناسی پیوسته دارم اما در مدرکم معدل نزده دلیلش چی هست؟

 142. سلام
  رشته کامپیوتر با دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش میتوانند به صورت کارشناسی پیوسته در دانشگاه ها تحصیل کنند؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر دیپلم نظام جدید دارید ، می توانید ثبت نام کنید.

 143. سلام
  رشته کامپیوتر با دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش میتوانند به صورت کارشناسی پیوسته در دانشگاه ها تحصیل کنند؟

 144. سلام، ببخشید من دیپلم نظام جدید دارم، چطوری میتونم تو دانشگاه رشته آموزش زبان انگلیسی بخونم؟!

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید رشته کاردانی آموزش زبان انگلیسی را به صورت بدون کنکور در دانشگاه آزاد تحصیل کنید

 145. سلام من کاردانی هوشبری دانشگاه دولتی درس خواندم. میخواستم بدونم میتونم کاردانی به کارشناسی روانشناسی شرکت کنم؟ و اینکه کارشناسی پیوسته میشه یا ناپیوسته؟ و در آخر کدوم دانشگاه میتونم ثبت نام کنم آزاد یا علمی کاربردی و یا غیر انتفاعی؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید رشته روانشناسی بدون کنکور را در دانشگاه های آزاد ، پیام نور ، غیرانتفاعی و … انتخاب کنید.

 146. سلام خسته نباشید
  من در سال ۹۳_۹۴ در مقطع پیش دانشگاهی به علت اینکه واحدم ماند ترک تحصیل کردم الان بعد طتبیق و پاس کردن واحد هام مدرک دیپلم گرفتم میخواستم بپرسم ک ایا من میتونم تو دانشگاه ثبت نام کنم یا کنکور بدم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده اید ، می توانید هم در کنکور سراسری شرکت کنید و هم بدون ازمون وارد دانشگاه شوید.

 147. سلام وقت بخیر ، من دیپلم رشته کامپیوتر (فنی حرفه ای دارم)
  آیا میتونم به جای کنکور کاردانی به کارشناسی (ناپیوسته )
  کنکور کاردانی به کارشناسی (پیوسته) کنکور بدم ؟
  و سوال آخر : اگه کاردانی به کارشناسی پیوسته قبول بشم میتونم وارد دانشگاه امیر کبیر بشم؟
  ممنون بابت پاسخگویی

  • پاسخ با ما

   با سلام. دوست عزیز کنکور کاردانی به کارشناسی پیوسته نداریم! شما اگر دیپلم نظام جدید دارید می توانید در کنکور سراسری و یا در کنکور کاردانی فنی حرفه ای شرکت کنید.

 148. سلام، من مدرک دیپلم نطام جدید دارم برای ثبت نام دانشگاه آزاد رشته روانشناسی باید کارشناسی پیوسته برم یا ناپیوسته؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید ثبت نام کارشناسی پیوسته را انجام دهید

 149. سلام با معدل کتبی۱۴/۱۱میتونم رشته روانشناسی دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟

 150. سلام وقتتون بخیر
  من دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم هستم
  کارشناسی پیوسته تربیت بدنی دارم
  میخوام دوباره کارشناسی برم ولی رشته کامپیوتر
  آیا باید همون ۴ سال رو مجدد بگذرونم؟؟ ینی نمیشه کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای کارشناسی ناپیوسته باید مدرک کاردانی ارائه کنید

 151. سلام من دیپلم نظام جدید تجربی دارم ،میشه کارشناسی برق پیوسته دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟

 152. سلام
  من فوق دیپلم آمار دارم
  آیا میتونم کارشناسی ناپیوسته مدیریت بازرگانی اقدام کنم
  و سئوال دیگم اینه که علمی کاربردی مدیریت بازرگانی نداره مدیریت کسب و کار داره
  فرق اینا باهم چیه

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته مدیریت را انتخاب کنید. رشته مدیریت کسب و کار گرایشی از رشته مدیریت بازرگانی است

 153. سلام وقتتون بخیر من دیپلم نظام جدید انسانی دارم و میخاستم بیینم میتونم رشته مدیریت بازرگانی پیوسته ثبت نام کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در دانشگاه ازاد یا پیام نور ثبت نام کنید

 154. سلام وقت بخیر. من معدل کتبی ۱۳.۴۴ و معدل کل ۱۸.۰۱ دارم و قصد ادامه تحصیل توی رشته ی مهندسی پزشکی دانشگاه علوم تحقیقات رو دارم.با این نمرات و شرایط میتونم برم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کتبی شما برای قبولی در دانشگاه علوم تحقیقات پایین است اما بازهم شانس قبولی دارید

 155. سلام ببخشید پس الان بنده با مدرک دیپلم نظری نطام جدید نمیتونم برای کارشناسی ارشد ناپیوسته ثبت نام کنم؟!

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته نیاز به مدرک لیسانس است!

 156. سلام من امروز جهت تعیین رشته پیش مشاوره رفتم به من گفتن کارشناسی ناپیوسته باید بخونم ولی با تحقیقاتی ک انجام دادم من باید کارشناسی پیوسته بخونم میشه راهنمایی کنید

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای کارشناسی ناپیوسته باید مدرک کاردانی داشته باشید

 157. سلام. من کاردانی کامپیوتر دارم. میتونم در رشته کارشناسی ناپیوسته ادبیات زبان انگلیسی یا مترجمی زبان تحصیل کنم؟ یا باید پیوسته بخونم. (بر اساس سوابق تحصیلی)

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید در کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنید ولی شانس قبولی کمی دارید

 158. علیرضا رمضانی

  سلام من دیپلم تجربی 99-400 دارم میخام بدونم میتونم در کارشناسی پیوسته زبان با دیپلم شرکت کنم یا ن

  ممنون

 159. سلام من کاردانی مکانیک خودرو دارم می خوام کارشناسی را کامپیوتر بخونم شرایط برام چه شکلیه؟ ایا میتونم یا نه؟ و اینکه چه پیش نیاز هایی داره؟

 160. سلام من دیپلم نظام جدید تجربیم باتوجه ب توضیحاتتون متوجه شدم ک مبتونم کارشناسی پیوسته شرکت کنم امابرام سواله اگه فقط تا۲ سال ادامه تحصیل بدم مدرک فوق دیپلم میگیرم و میشه دیگ ادامه ندم؟یاحتماباید کل ۴ سالوبخونم تایه دفعه لیسانس بگیرم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید درخواست مدرک معادل کاردانی داشته باشید

 161. سلام من دیپلم ریاضی دارم ولی پیش دانشگاهی یه درس پاس نشده دارم میتونم کارشناسی پیوسته ثبت نام کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید در تمام دروس نمره قبولی داشته باشید.

 162. سلام وقت بخیر . بنده مدرک کارشناسی میکروبیولوژی داشتم و بعد از حدود 8 سال با ارائیه آن به مرکز علمی کاربردی موفق به اخذ مدرک کارشناسی ناپیوسته شدم و زمانی هم که در کنکور ارشد ثبت نام کردم با معدل کارشناسی ناپیوسته که از علمی کاربردی گرفتم ثبت نام کردم اکنون پس از مراجعه به دانشگاه محل قبولی ارشد ایشان گفتن باید معدل کاردانی به ما بدهید . اکنون چه کنم و به چه صورت است

  • پاسخ با ما

   با سلام چون با مدرک کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کرده اید باید مدرک فوق دیپلم هم داشته باشید

 163. سلام خسته نباشید بنده دانشجوی کارشناسی پیوسته بودم و انصراف دادم و ۸۰واحد پاس کرده بودم الان بهم مدرک معادل کاردانی دادند این مدرک اعتبارش مثل بقیه ی کاردانی ها هست ؟؟؟یا فقط برای ادامه تحصیل به دردم میخوره؟؟؟

 164. زهرا موسوی

  سلام من مدرک کاردانی الهیات تاریخ تمدن دارم .میخام کارشناسی بگیرم .در چه رشته ای میتونم ادامه بدم

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید در رشته مورد علاقه خود ثبت نام کنید.

 165. سلام من کاردانی ناپیوسته مدیریت گمرک خوندم میتونم کارشناسی ناپیوسته دانشگاه ازاد کامپیوتر بخونم

 166. باسلام برای ثبت نام کارشناسی ناپیوسته نوع شاخه کاردانی ملاک هستش مثلا چون کاردانی برق خوندم باید حتما کارشناسی ناپیوستا هم زیر شاخه فنی باشه ؟؟

 167. سلام وقتتون بخیر ببخشید شهر خمین هستم و دیپلم تجربی دارم ورشته فیزیک روزانه اراک قبول شدم و کارشناسی پیوسته ازاد میکروبیولوژی ساوه بنظرتون کدوم رو برم بهتره

 168. سلام وقت بخیر من دیپلم نظام جدید انسانی دارم
  برای رشته اموزش پروش ابتدایی
  باید دوسال اول ک پاس کنم فوق دیپلم بگیرم چ‌رشته ای برم؟
  ک بد از دوسال برم رشته اموزش پروش ابتدایی ک کارشناسی ناپیوسته هست؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بعد از دریافت مدرک کاردانی آموزش ابتدایی می توانید وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته همین رشته شوید.

 169. سلام وقت بخیر
  من کاردانی آموزش ابتدایی از دانشگاه آزاد دارم میخوام برم کارشناسی علوم تربیتی بخونم در دانشگاه سراسری

  آیا میشه فقط کارشناسی ناپیوسته ی علوم تربیتی رو در دانشگاه سراسری بخونم؟ یا باید کارشناسی پیوسته بخونم و ۴ سال طول بکشه
  ممنون میشم پاسخگو باشین

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته شوید

 170. باسلام و وقت بخیر آیا با دیپلم تجربی نظام جدید میتوان رشته زبان و ادبیات فارسی خواند؟پیوسته هم می‌شود ؟ناپیوسته چطور ؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با دیپلم تجربی نظام جدید می توانید وارد رشته زبان و ادبیات فارسی کارشناسی پیوسته شوید. کارشناسی ناپیوسته مختص به دارندگان مدرک کاردانی است.

 171. سلام
  من دیپلم فنی حرفه ای بزرگسالان نظام قدیم الکتروتکنیک دارم
  سربازی رفتم
  در حال حاضر تو دانشگاه ازاد حسابداری پیوسته میخونم

  من دیپلمم برق و فوق دیپلم هم حسابداری بگیرم
  ایا من میتونم بعد از اخذ کاردانی حسابداری کنکور تجربی شرکت کنم؟
  لطفا پاسخ بدید ممنون

 172. هادی ساجدی فر

  سلام
  من کارشناسی پیوسته دارم و تا بهمن ماه فرصت یکساله ام به پایان می‌ رسد
  آیا من میتوانم در مقطع کارشناسی #ناپیوسته علمی کاربردی پذیرش بگیرم یا خیر.
  از نظر نظام وظیفه معافیت صادر میشود؟

 173. من کاردانی مدیریت دولتی دارم وکارشناسی روابط عمومی وامور رسانه امسال میخوام کارشناسی ارشد شرکت کنم البته نمیدونم کدوم دانشگاه قبول میکنه بدونه کنکور در ضمن من رشته روابط بین الملل میخوام

 174. سلام.خسته نباشید. من الان کاردانی ناپیوسته عمران دارم میتونم با سوابق تحصیلی در دانشگاهی که کارشناسی پیوسته داره ثبت نام کنم . چون دانشگاهی که داشتم درس میخوندم برای کارشناسی به حد نصاب نرسید الانم برگزار نمیشه و شهر های دیگه برام دوراست نمیتونم برم میشه کمکم کنید چکار کنم

 175. باسلام احترام
  سوالی داشتم من کاردانی پیوسته حسابداری خوندم ایا میتوانم کارشناسی ناپیوسته حقوق بخونم ؟

 176. سلام من کاردانی پیوسته برق را دارم آیا میشود کنکور شرکت کنم برای لیسانس

 177. سلام وقت بخير من ديپلم تجربي نظام جديد دارم
  و دوساله از تحصيل گذشته و دانشگاه نرفتم خاستم بدونم امكان اينو دارم ك كارشناسي پيوسته براي رشته هوشبري بخونم
  يا از طريق كارشناسي ناپيوسته ؟
  و چطوري اقدام كنم اگر شرايطش رو داشته باشم ؟
  نميدونم حتي امكان اين روشا هست ك من دوباره بتونم استارت بزنم

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید در کنکور سراسری تجربی شرکت کنید و با کسب رتبه خوب ، وارد این رشته شوید.

 178. سلام میشه مقطع کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته رو زودتر از دو سال خوند ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله اگر معدل بالا داشته باشید می توانید در هر ترم واحدهای درسی بیشتری را اخذ نمایید و زودتر فارغ التحصیل شوید.

 179. رضا مجیدی

  سلام وقت شما بخیر
  لطفا راهنماییم کنید چون گیج شدم
  من دیپلمم کامپیوتر نظام جدید هست
  من میخوام کارشناسی ناپیوسته ایمنی HSE بخونم
  خوب اول باید کاردانی ناپیوسته مثلا رشته مربیگری بخونم و فوق دیپلم گرفتم آیا میتونم با فوق دیپلم مربیگری برم کارشناسی ایمنی؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 180. سلام و خسته نباشد من مدرک کاردانی مهندسی کامپیوتر دارم اما به پزشکی علاقه دارم و دیپلم کار و دانش دارم الان هم فوق دیپلم مهندسی کامپیوتر آیا میتونم پزشکی بخونم یا نه با تشکر فراوان

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه در کنکور تجربی شرکت نمایید

 181. سلام,میشه از کاردانی رشته های هنر ,بعد کارشناسی ناپیوسته معماری خوند?

 182. سلام,برای کنکور هنر رشته گرافیک اونایی که میخوان دانشگتاه برن باید آزمون عملی بدن.(اونایی که رشتشون ریاضی فیزیکِ)

 183. سلام من مدرک کاردانی دارم اما رشته منو بیشتر کارشناسی پیوسته دارن. آیا درسهایی که قبلا پاس کردمو معادل سازی میکنن برام یا نه باید کل ۴ سال رو از اول بخونم؟

 184. سلام من انسانی خوندم. میتونم کارشناسی پیوسته رشته مهندسی کامپیوتر بخونم ؟

 185. سلام من کاردانی زبان و ادبیات فارسی دارم و برای کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی ثبت نام کردم در توضیحات گفته شده باید مدارک مرتبط باشند برای آزمون استخدامی، اگر من کارشناسی ارشد این رشته رو بخونم اونوقت تو استخدام و پذیرش مشکلی پیش نمیاد؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 186. مریم محمدی

  سلام و عرض ادب
  بنده کاردانی رشته شبکه کامپیوتر از دانشگاه علمی کاربردی دارم آیا میتونم برای کارشناسی ناپیوسته رشته روانشناسی شرکت کنم در دانشگاه آزاد؟

 187. سلام وقتتون بخیر، من رشته ریاضی هستم، وقتی مدرک دیپلمم گرفتم، میتونم از طریق کارشناسی پیوسته برای مهندسی کامپیوتر اقدام کنم؟ ممنون

 188. Yoongi marry me!💜💜💜

  سلام وقتتون بخیر، من در حال حاضر رشته ریاضی هستم، میتونم بعد از گرفتن دیپلم، بدون رفتن به کاردانی، مستقیم کارشناسی پیوسته مهندسی کامپیوتر بخونم؟ ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنید

 189. سلام من کاردانی پیوسته نرم افزار کامپیوتر فنی حرفه ای دارم الان میتوانم به دانشگاه های سراسری ثبت نام کنم ؟ یعنی برم کنکور ریاضی بدم بعدش مهندسی کامپیوتر بیارم و کارشناسی ناپیوسته ؟ خلاصه … کاردانی فنی به کارشناسی ناپیوسته ریاضی در دانشگاه سراسری

  • پاسخ با ما

   با سلام. با شرکت در کنکور ریاضی می توانید وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید.

 190. سلام، من کاردانی پیوسته مکانیک خودرووکارشناسی ناپیوسته مهندسی فناوری مکانیک خودرو دارم میخوام کارشناسی آموزگارابتدایی بخونم پیوسته میتونم برم یاناپیوسته لطفا راهنمایی کنید.

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر می خواهید در آزمون استخدامی شرکت کنید ، باید در مقطع پیوسته ثبت نام نمایید.

 191. سلام وقت بخیر
  سوالی داشتم خدمتتون
  بنده کارشناسی پیوسته رشته مکانیک میخوندم و به دلایلی مجبور شدم ادامه تحصیل ندم و مدرک کاردانی بهم دادن که فکر میکنم همون فوق دیپلم میشه
  آیا میتونم در کارشناسی ناپیوسته مدیریت دولتی یا هر مدیریتی شرکت کنم ؟
  اگر دانشگاه بدون کنکور را برای کارشناسی ناپیوسته انتخاب کنم و بعد از اینکه مدرک کارشناسی ناپیوسته را گرفتم آیا میتونم برای کارشناسی ارشد آزمون سراسری بدم و وارد دانشگاه دولتی بشم یا حتما باید کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه سراسری بگیرم تا بتونم کارشناسی ارشد آزمون دانشگاه سراسری بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 192. با سلام یه سوالی داشتم رشته نوازندگی موسیقی جهانی و نوازندگی موسیقی ایرانی بدون کنکور هست در دانشگاه تهران مرکز؟

 193. سلام میخواستم بدونم من اگه کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنم کلاسام با کسایی که پیوسته هستن یکی هست؟ ینی دروس مشترک داریم و همکلاسی میشیم؟

 194. سلام خسته نباشید میخاستم بدونم برای نظام مهندسی مدرک کارشناسی پیوسته فرق میکنه با نا پیوسته

  • پاسخ با ما

   با سلام. با هر دو مدرک پیوسته و ناپیوسته می توان در آزمون نظام مهندسی شرکت کرد.

 195. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من دیپلم تجربی دارم آیا می تونم برم حقوق دانشگاه پیام نور بخونم؟

 196. سلام من دیپلم نظام جدید تجربی دارم میخوام رشته حسابداری دانشگاه آزاد بخونم اول باید انتخاب رشته کاردانی پیوسته حسابداری انجام بدم و بعد کارشناسی ناپیوسته رو بخونم؟؟ ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. نیازی نیست که وارد مقطع کاردانی شوید و می توانید با ثبت نام مقطع “کارشناسی پیوسته” ، برای گرفتن مدرک لیسانس به صورت پیوسته اقدام کنید.

 197. من دیپلم نظام جدید تجربی دارم میخوام رشته حسابداری دانشگاه آزاد بخونم باید چ مدل انتخاب رشته ای کنم؟

 198. سلام من فارغ التحصیل رشته کارهای عمومی ساختمان مقطع کاردانی هستم و میخواستم برای کارشناسی ناپیوسته رشته نرم افزار در دانشگاه آزاد ثبت نام کنم میخواستم بدونم برای استخدام رشته نرم افزار حتما باید مدرک کاردانی من با کارشناسی ناپیوسته ام برابر باشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله همسان بودن رشته های دو مقطع کاردانی و کارشناسی شانس استخدام را افزایش می دهد.

 199. زهرا موسوی

  سلام من رشته الهیات خوندم ولی نتونستم کارشناسی بگیر .مدرک کاردانی را گرفتم .
  میتونم در دانشگاه علمی کاربردی ادامه بدم به صورت کارشناسی نا پیوسته .تا لیسانس بگیرم

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 200. با سلام
  کدام دانشگاه آزاد برای رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی پیوسته پیشنهاد میشه؟!

 201. سلام وقت بخیر
  دانشگاه آزاد کدوم شهر برای رشته روانشناسی پیشنهاد میشه ؟!
  اراک در مقطع کارشناسی پیوسته دانشجو قبول میکنه؟!

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 202. سلام ببخشید اگر درسی رو تبصره کنیم مثلن ریاضی در ثبت نام دانشگاه کارشناسی پیوسته مشکلی پیش نمیاد ؟ میخام برم تربیت معلمی بخونم تو دانشگاه آزاد آیا اونجا قبول میکنن یا ن ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. خیر مشکلی پیش نمی آید. (البته اگر قبول شوید ، برای ثبت نام مشکلی پیش نخواهد آمد)

 203. باسلام.وقت بخیر من دیپلم نظام جدید فنی حرفه ای کشاورزی دارم بعد امکانش هست به رشته مدیریت صنعتی مقطع کارشناسی پیوسته برم یانه با معدل کل 16.57 این شانسو دارم

 204. سلام
  ثبت نام دانشگاه ازاد بدون کنکور مقطع کارشناسی پیوسته سال ۱۴۰۲ شروع شده؟

 205. سلام من کاردانی فیلمسازی حرفه ای دارم از دانشگاه‌علمی کاربردی الان میخوام رشته بازیگری دانشگاه تهران مرکز بخونم ولی کارشناسی ناپیوسته رشته بازیگری نداره باید کارشناسی پیوسته بخونم؟ و اینکه همون ۴سال و باید بخونم یا درس هایی که گذروندم هم لحاظ میشه

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید مدت زمان تحصیل شما 4 سال خواهد بود.

 206. باسلام برای رشته پزشکی تراز چقدر باید باشد

 207. آرمان فکوری

  سلام خسته نباشید من دیپلم کاردانش رشته برق ساختمان خوندم ولی الان میخوام کارشناسی بخونم ولی برق نه هر چیزی که بشه مهم نیست فقط مدرک کارشناسی رو میخوام برای کارم و اینکه شبانه باش دانشگاه چون روز سر کارم میشه راهنمایی کنید ممنونم‌

  • پاسخ با ما

   با سلام اگر دیپلم نظام جدید دارید ، می توانید وارد دوره کارشناسی پیوسته شوید در غیر این صورت می توانید وارد مقطع کاردانی پیوسته شوید. ضمن اینکه تحصیل شبانه در دانشگاه امکان پذیر نیست مگر آنکه در رشته های پاره وقت ثبت نام نمایید و در روزهای آخر هفته در کلاس حضور داشته باشید.. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را کامل تر راهنمایی کنند.

 208. سلام
  با چه نمره ای از سوابق تحصیلی میتونیم رشته میکروبیولوژی در دانشگاه پردیس شیراز بخونیم ؟
  و در این رشته میتوان تا دکترا ادامه داد

 209. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم برای رشته حقوق دانشگاه آزاد باید کارشناسی پیوسته بخونیم یا ناپیوسته؟کدوم بهتره؟ رشتمم تجربی هستش

  • پاسخ با ما

   با سلام. شما با دیپلم نظام جدید یا پیش دانشگاهی تجربی باید وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید زیرا برای ثبت نام کارشناسی ناپیوسته نیاز به مدرک فوق دیپلم است

 210. سلام من میخوام با آزمون وارد دانشگاه دولتی روزانه اصفهان بشم در رشته آمار آیا میتونم بعداز گذراندن چند ترم توی همون دانشگاه تغییر رشته بدم به شبانه ولی در رشته اقتصاد ویا رشته های مدیریت؟

 211. سلام من دیپلم تجربی نظام جدید دارم میتونم برای رشته ی بهداشت عمومی دانشگاه آزاد دوره کارشناسی پیوسته ثبت نام کنم

 212. سلام. من میتونم با دیپلم تجربی نظام جدید در دانشگاه سراسری یا غیرانتفاعی برای کارشناسی پیوسته طراحی لباس یا پارچه بخونم؟ یا با ازمون یا با سوابق؟
  یا اینکه فقط با سوابق دانشگاه ازاد امکان پذیره؟؟

 213. سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم اگ کاردانی و کارشناسی ناپیوسته مامایی دانشگاه آزاد خوندی بعد از آزمون کارشناسی میتونی بری دانشگاه دولتی؟

 214. سلام و وقت بخیر
  من تا مقطع کاردانی در رشته ی علوم تربیتی دانشگاه پیام نور خواندم و انصراف دادم الان باید کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد شرکت کنم یا ناپیوسته؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته شوید

 215. سلام خسته نباشید
  من امسال دیپلم برق گرفتم، میتونم رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد تحصیل کنم ، یعنی کارشناسی پیوسته
  لطفا جواب بدید🌹🙏

 216. سام بهزادی

  سلام وقت بخیر ، من گارشناسی نا پیوسته معماری دارم و پیش دانشگاهی نرفتم ، برای مهاجرت امکان داره قبول نکنن کارشناسیمو ،چون پیش دانشگاهی نرفتم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 217. سلام من با داداشم میخوایم بریم دانشگاه اون دیپلم نظام جدیده من برای مال سال ۹۲ اون حسابداری پیوسته میشه و ناپیوسته آیا کلاس هامون با هم هستش یا جدا؟

 218. سلام من ترم یک کارشناسی ناپیوسته علوم ورزشی میتونم برم کنکور بدم برا کارشناسی پیوسته علوم ورزشی
  و دروس تطبیق می‌دهند

 219. میلاد رازانی

  سلام لیسانس علوم سیاسی دارم
  میتونم در سایت سنجش کارشناسی ناپیوسته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی ثبت نام کنم؟ توی مدرک کاردانی مدرک لیسانسم رو آپلود کنم؟
  یا باید کاردانی مدیریت کسب و کار رو انتخاب کنم و در دانشگاه مدرکم رو ارائه کنم و برخی از واحدهام کم بشه؟

 220. سلام با کاردانی بیوسته تربیت بدنی میشه کارشاسی نا بیوسته تربیت بدنی خوند؟ هدفم استخدام اموزش برورشه

 221. سلام وقت بخیر من کاردانی رشته کامپیوتر دارم میخوام برای کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی بخونم لطفا راهنمایی میکنید واسه آموزن استخدامی میتونم امتحان بدم

 222. سلام من رشتم کامپیوتره ودر کنکور شرکت کردم واز رشته مهندسی کامپیتور قبول شدم دو ترم خوندم ولی به دلایلی از دانشگاه اخراج شدم وبعد با سوابق تحصیلی در رشته علوم کامپیوتر قبول شدم الان مقطع کارشناسی پیوسته را دارم میخونم وبرای کارشناسی ارشد اگه بورسیه بگیرم برای دانشگاه خارجی بورسیه میدن براشون مهمه که کارشناسی با کنکور قبول شدم یا با سوابق تحصیلی اصلا بورسیه میدن شدنیه

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 223. سلام خسته نباشید با دیپلم تجربی نظام جدید اگه بخوام مهندسی نرم افزار بخونم کارشناسی پیوسته میشع؟

 224. سلام کسی که رشته مدیریت بازرگانی کارشناسی ناپیوسته ًثبت نام کرد می تواند فوق دیپلم بگیره یانه

 225. سلام من فوق دیپلم حسابداری دانشگاه علمی کاربردی دارم آیا میتوانم برای لیسانس نرم‌افزار کامپیوتر دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم؟ و اگر جواب بله است زمان فارق التحصیل شدن ۲ سال است یا بیشتر ممنون اگر جواب بدین

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید ، تعدادی دروس جبرانی را می گذرانید و زمان فارغ التحصیلی هم تا دو سال است.

 226. سلام کارشناسی پیوسته ۸ ترم هست اگه ۴ ترم خونده باشم اون چهار ترم کاردانی به حساب میاد؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید برای دریافت مدرک کاردانی درخواست دهید.

 227. مبینا بیک زاده

  سلام و وقت بخیر ❤️
  من دوتا سوال دارم
  من ترم اخر رشته کاردانی طراحی لباس (ناپیوسته) هستم دانشگاه علمی کاربردی
  ۱- میخواستم بدونم برای کارشناسی ناپیوسته میتونم توی علمی کاربردی رشته متفاوت ثبت نام کنم؟ مثلا کارشناسی حرفه‌ای هنرهای نمایشی؟
  ۲- مدرک کاردانیمو که گرفتم، میتونم مجددا برای کارشناسی پیوسته ثبت نام کنم؟ یعنی کلا یه رشته رو کاردانی و کارشناسی پیوسته‌شو بخونم؟ در این صورت میتونم یه سری واحدامو معادلسازی کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام و شما می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته مورد علاقه تان ثبت نام کنید و یا اینکه وارد مقطع کارشناسی پیوسته شوید. تطبیق دروس بستگی به نظر کارشناس آموزش دارد.

 228. سلام وقت بخیر
  من دیپلم نقشه کشی معماری هنرستان فنی حرفه ای دارم سال 89/90
  میخواستم ببینم امکانش هست مستقیم به لیسانس ادامه تحصیل بدم ؟یا خیر نیاز به پیش دانشگاهی دارم ؟
  اگر نیاز هست پیش دانشگاهی داشته باشم ایا میتونم ثبت نام دانشگاه داشته باشم و هم پیش دانشگاهی به صورت جدا بگیرم بعد ارايه بدم ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید تشکر

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای ورود به مقطع کارشناسی پیوسته ، باید قبل از اتمام زمان ثبت نام ، مدرک دیپلم نظام جدید یا کاردانی یا پیش دانشگاهی ارائه دهید.

 229. سلام خسته نباشید. من کنکور ندادم. دیپلم کاردانش نظام جدید دارم. میتونم با سوابق تحصیلی بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته انتخاب رشته کنم؟
  اخه شنیدم میگن اونایی که دیپلم کاردانش دارن اگه بخوان برن کارشناسی باید کنکور بدن یا مقطع کاردانی بخونن

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله با توجه به اینکه دیپلم نظام جدید دارید ، می توانید ثبت نام کنید.

 230. سلام..من دیپلم نظام قدیم دارم…میخوام مستقیم برای کارشناسی بخونم…میتونم تو دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم؟؟اگر جواب نه باشه هیچ راهی نداره؟چون نمیخوام کاردانی بخونم

  و اینک دانشگاه علمی کاربردی نشه…میتونم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟؟برای کارشناسی البته…ممنون میشم راهنماییم کنید ک چطور میتونم با دیپلم نظام قدیم مستقیم برای کارشناسی بخونم…

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر مدرک پیش دانشگاهی دارید ، می توانید وارد مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه آزاد ، پیام نور و غیرانتفاعی شوید زیرا دانشگاه علمی کاربردی این مقطع را ندارد اما در صورت عدم ارائه مدرک پیش دانشگاهی ، فقط می توانید وارد مقطع کاردانی شوید.

 231. سلام
  ببخشید با مدرک کاردانی از دانشگاه‌آزاد
  میشه در ازمون کاردانی به کارشانسی شرکت کرد و وارد دانشگا‌های دولتی شد؟؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. ازمون کاردانی به کارشناسی برای تعداد محدودی از رشته ها برگزار می شود و اگر رشته شما آزمون دارد ، می توانید شرکت نمایید.

 232. سلام من دیپلمم انسانیه ولی به رشته عمران علاقه مند هستم خواستم بدونم من تونم برم کارشناسی پیوسته عمران بخونم یا باید اول کارشناسی ناپیوسته بخونم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. خیر ، شما می توانید با ارائه دیپلم نظام جدید وارد مقطع کارشناسی پیوسته عمران شوید. مقطع کارشناسی ناپیوسته مختص به دارندگان مدرک فوق دیپلم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر