از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

معدل کل دیپلم چیست – راهنمای معدل کل دیپلم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

معدل کل دیپلم چیست - راهنمای معدل کل دیپلم

 

شاید معدل کل دیپلم چیست سوال ذهنی شما نیز باشد ، در کارنامه نهایی که برای دانش آموزان سال دوازدهم نظام جدید یا دانش آموزان سال سوم دبیرستان نظام قدیم ارائه می شود ، دو نوع معدل درج شده است ، یکی معدل کتبی که مربوط به امتحانات نهایی است و یکی معدل کل که میانگینی از معدل سه آخر دوره دوم متوسطه می باشد. دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه که ثبت نام کنکور سراسری را انجام می دهند سوالی برایشان پیش می آید که منظور از معدل کل چیست و سازمان سنجش کدام معدل را برای بررسی سوابق تحصیلی ملاک قرار می دهد ؟ ادامه مطلب را مطالعه کنید تا پاسخ سوالتان را بیابید.

معدل کل دیپلم چیست

معدل کل دیپلم عبارت است میانگین نمرات سه سال آخر دوره دوم متوسطه که برای دانش آموزان نظام جدید پایه های تحصیلی دهم ، یازدهم و دوازدهم و برای دانش آموزان نظام قدیم پایه های اول ، دوم و سوم دبیرستان مد نظر قرار می گیرد. در محاسبه معدل کل ، تعداد واحد هر یک از دروس نیز اعمال می شود و با ضرب کردن نمره هر درس در تعداد واحد آن و سپس جمع تمام نمرات و تقسیم بر تعداد واحد های درسی ، معدل کل دیپلم به دست می آید.

در سال سرنوشت ساز خود با اطلاعات غلط ریسک نکنید ، از کارشناسان مجرب ما در هر زمینه مرتبط کنکور مشاوره بخواهید:

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

مراحل محاسبه معدل کل

 • نمره قبولی هر درس را در تعداد واحد آن ضرب کنید.
 • نمرات حاصل را جمع کنید.
 • مجموع نمرات را بر تعداد واحد های درسی تقسیم کنید.

فرضا دانش آموزی در دروس مختلف نمرات زیر را داشته است :

 1. دین و زندگی 1 ، 4 واحدی : 18/50
 2. زبان فارسی 1 ، 2 واحدی : 17/75
 3. عربی 1 ، 2 واحدی: 16/25
 4. فیزیک 1 ، 2 واحدی : 20
 5. شیمی 1 ، 2 واحدی : 20

فرمول محاسبه معدل کل دیپلم چیست ؟ برای محاسبه معدل کل نمرات فوق به ترتیب زیر عمل می کنیم :

18/50 = 12 ÷ (2×20) +(2*20) + (2×16/25) + (2×17/75) + ( 4×18/50 )

بنابراین در محاسبه معدل ، تاثیر هر درس بر اساس تعداد واحد های همان درس است و اگر در درسی که واحد بیشتری دارد ، نمره پایینی کسب کنید به همان نسبت معدلتان پایین تر می شود در واقع دو درس با واحد های مختلف ولی نمرات یکسان ، تاثیر برابری در معدل کل شما ندارد زیرا واحدهای مختلفی دارند.

معدل کتبی نهایی چیست

معدل کتبی نهایی فقط معدل امتحانات نهایی است که به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود. در محاسبه معدل کتبی فقط دروسی در نظر گرفته می شود که امتحان آن را به صورت نهایی شرکت کرده اید و فقط مربوط به سال دوازدهم دانش آموزان نظام جدید و سال سوم دبیرستان دانش آموزان نظام قدیم است.

در سال سرنوشت ساز خود با اطلاعات غلط ریسک نکنید ، ما کنار شما هستیم 

همین حالا برای کسب راهنمایی در مورد معدل کنکور ، ترمیم معدل و ثبت نام کنکور تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

برای کنکور کدام معدل مهم تر است

معدل کل دیپلم چیست ؟ تاثیر معدل در کنکور 1400 برای هر دو دسته از داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید به صورت 30 درصد مثبت است یعنی یا به صورت مثبت اعمال می شود و یا اثر منفی ندارد. برای داوطلبان نظام قدیم ، 30 درصد ترکیبی از 25 درصد معدل کتبی دیپلم و 5 درصد معدل پیش دانشگاهی است و همچنین برای داوطلبان نظام جدید ، 30 درصد مربوط به معدل کتبی نهایی سال دوازدهم می باشد.

بنابراین باید در فرم ثبت نام کنکور سراسری ، معدل کتبی خود را دقیق درج کنید و این معدل جهت بررسی سوابق تحصیلی شما ملاک قرار می گیرد.

البته دانش آموزانی که معدل پایینی دارند می توانند در طرح ترمیم معدل شرکت کنند و با ارتقا نمرات ، از تاثیر مثبت آن ها در کنکور سراسری و همچنین ورود به دانشگاه های خاص مثل دانشگاه فرهنگیان بهره مند شوند. برای اطلاع از اینکه شرایط ترمیم معدل کل و معدل کتبی دیپلم چیست ، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا راهنمایی دریافت کنید.

شرایط شرکت در طرح ترمیم معدل کل دیپلم چیست

ثبت نام ترمیم معدل دیپلم را فقط از داوطلبانی که پس از سال 84 دیپلم خود را دریافت کرده اند ، می توانند انجام دهند. همچنین ترمیم نمرات فقط برای دروس سال سوم دبیرستان یا سال دوازدهم امکان پذیر است و نمرات سال پیش دانشگاهی قابل ارتقا نیست. پس از ارائه مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل ، زمانبندی و جزئیات برگزاری امتحانات ترمیم معدل به داوطلبان اطلاع رسانی می شود که معمولا محل برگزاری آزمون ، در مدارس بزرگسال نی باشد.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما با اطلاع دقیق از شرایط و قوانین ترمیم معدل از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی می توانند پاسخگوی سوالات شما باشند.

برای ارتباط با مشاوران و پرسیدن سوالات خود می توانید همین حالا تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

دانش آموزان می توانند در هر یک از دروس خود که نمرات پایینی دارند ، در آزمون ترمیم معدل شرکت کنند و حتی اگر نمره شما در درسی 19 باشد و فکر می کنید که می توانید 20 شوید ، می توانید در آزمون ترمیم معدل این درس نیز شرکت کنید. پس از اعلام نمرات ترمیم نمرات ، اگر نمره جدید شما کمتر از نمره قبلی تان باشد ، نمره قبلی به عنوان نمره اصلی منظور می گردد.

معدل تاثیر گذار برای دانشگاه فرهنگیان

بسیاری از شما از مشاوران ما سوال می کنید که معدل تاثیر گذار برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان چیست ؟ آیا معدل کل دیپلم مهم است یا معدل کتبی ؟ آیا برای داوطلبان نظام قدیم معدل پیش دانشگاهی نیز لحاظ می شود ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شرط معدل دانشگاه فرهنگیان ، معدل سه سال اول ، دوم و سوم دبیرستان داوطلبان نظام قدیم و همچنین معدل پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم داوطلبان نظام جدید است. کارشناسان ما همه روزه از ساعت 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان درباره تمامی جزئیات ثبت نام کنکور و دانشگاه فرهنگیان میباشند در سال سرنوشت ساز خود با اطلاعات ناقص ریسک نکنید ، ما کنار شما هستیم .

پاسخ به سوالات پر تکرار

 • برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم مهم است یا معدل کتبی ؟

دارا بودن حداقل معدل کل دیپلم 14 و بالاتر ، شرط معدل دانشگاه فرهنگیان است.

در کنکور سراسری معدل کتبی نهایی تاثیر گذار است.

 • شرایط ترمیم معدل به چه صورت است ؟

دانش آموزان می توانند در هر یک از دروس خود که نمرات پایینی دارند ، در آزمون ترمیم معدل شرکت کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

95 نظر

 1. باعرض سلام وخسته نباشید
  آیا معدل کتبی دیپلم همان معدل کتبی نهایی است؟

 2. سلام خسته نباشید ، مشاوه هاتون اگه تماس بگیریم رایگان هست؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. هزینه مشاوره بر اساس تعداد دقیقه هست و هزینه هر دقیقه در ابتدای تماس اعلام می شود.

 3. سلام معدل پیش دانشگاهی همون معدل کل سال دوازدهمه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم است که دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند.

 4. با سلام معدل سال دهمم 16/66 و معدل سال یازدهم 18/65 هست معدل سال دوازدهم تا چه اندازه باشه برا فرهنگیان مناسبه؟! حداقل معدل دوازدهم باید چند باشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل سه سال دوره دوم متوسطه شما باید بیشتر از 14 باشد.

   • یعنی اگه معدل سال دوازدهم کمتر از 14 بشه.. معدلم برا فرهنگیان مناسب نیست؟!

    • پاسخ با ما

     با سلام. میانگین معدل سه سال دهم ، یازدهم و دوازدهم شما باید بالاتر از 14 باشد تا شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را دارا باشید.

   • یعنی اگه معدل سال دوازدهم کمتر از 14 بشه برای فرهنگیان مناسب نیست؟!

    • پاسخ با ما

     با سلام. میانگین معدل سه سال دهم ، یازدهم و دوازدهم شما باید بالاتر از 14 باشد تا شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را دارا باشید. پس اگر معدل سال دوازدهم شما از 14 کمتر باشد اما میانگین معدل سه سال آخر بیشتر از 14 شود ، از شرط معدل لازم برخوردار هستید.

 5. سلام من تجربی نظام هستم معدل کتبی نهایی سوم دبیرستان خیلی پایینه ۹/۲۷ومعدل کل دیپلم ۱۴/۹۰هست می‌خوام بدونم بااین معدل میتونم کنکور ریاضی بدم برای فرهنگیان .
  به خاطر شرکت کننده زیاد میگم کدوم رو کنکور بدم بهتره برای فرهنگیان؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل موثر برای دانشگاه فرهنگیان ، معدل کل دیپلم است که شما این شرط را دارا می باشید اما اگر با مدرک دیپلم تجربی ، در آزمون رشته ریاضی شرکت کنید ، ضریب تاثیر سوابق تحصیلی برای شما متفاوت خواهد بود.

 6. سلام من معدل دهمم ۱۸.۷۰هستش یازدهمم ۱۹.۲۵اگر بخوام با شرط معدل وارد دانشگاه فنی حرفه ای بشم باید معدل دوازدهمم چقدر باشه تا روزانه قبول بشم؟
  توی هنرستان درس میخونم و رشتمم کامپیوتر هستش

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید نوع دانشگاه و شهر مد نظر خود را اعلام کنید تا بهتر راهنمایی تان کنیم. اما برای قبولی در دانشگاه های روزانه فنی حرفه ای پر متقاضی تر مسلما باید میانگین معدل سه سال دهم ، یازدهم و دوزادهم شما بالا تر از 19 باشد تا شانس قبولی داشته باشید.

   جهت اطلاع از لیست دانشگاه های فنی حرفه ای روزانه در تهران و سایر استان ها و همچنین اطلاع از شرط معدل هر یک از دانشگاه ها ، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 7. با سلام ببخشید برا ازمون ترمیم نمره بعد از گرفتن معدل کل میتونم شرکت کنم؟یاکی؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. ثبت نام طرح ترمیم معدل ، یک ماه بعد از امتحانات نهایی آغاز می شود ، البته ترمیم معدل در سه نوبت خرداد ، شهریور ماه و دی ماه برگزار می گردد و هر دانش آموزان مجاز است که فقط یک بار در ترمیم نمره دروس خود شرکت کند.

 8. سلام وقتتون بخیر.من دیپلم نظام قدیم دارم آیا شرط معدل دانشگاه فرهنگیان شامل پیش ‌دانشگاهی هم میشه یا فقط ملاک معدل دیپلمه؟یه سوال دیگه ببخشید معدلی که دانشگاه فرهنگیان اون شرط قرار داده منظور معدل کتبی نهایی هستش یا معدل کل دیپلم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. شرط معدل دانشگاه فرهنگیان فقط معدل کل دیپلم است که باید بیشتر از 14 باشد.

 9. سلام وقتتون بخیر.شرط معدل دانشگاه فرهنگیان برای معدل کل دیپلم هستش یا معدل کتبی نهایی؟یه سوال دیگه ببخشید برای نظام قدیمی ها معدل پیش دانشگاهی برای فرهنگیان تاثیری نداره؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. شرط معدل دانشگاه فرهنگیان ، معدل کل دیپلم ( معدل سه سال دوره متوسطه نظام قدیم و نظام جدید است ) که باید بیشتر از 14 باشد و معدل پیش دانشگاهی داوطلبان نظام قدیم ، ملاک سنجش و ارزیابی نمی باشد.

 10. سلام ببخشید در پذیرش فرهنگیان رقابت بر معدل نیز تاثیر خواهد داشت
  یعنی یک نفر معدب کل دیپلم 17 بشه و نفر دوم 15 بشه نیز در پذیرش تاثیر خواهد داشت؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. منظور از شرط معدل حداقل 14 برای دانشگاه فرهنگیان این است که داوطلب باید حداقل این مقدار معدل را داشته باشد تا مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شود.

 11. سلام اگر کسی توکنکور رتبش واسه دانشگاه فرهنگیان مناسب باشه مثلا ۴۰۰۰باشه ولی معدل دیپلمش از ۱۴ کمتر باشه پذیرش نمیشه؟

 12. سلام اگر کسی رتبه کنکورش زیر ۴۰۰۰ بیاد ولی دیپلمش زیر ۱۴ باشه مجاز به پذیرش به دانشگاه فرهنگیان هست یا نه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. از شروط اصلی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان دارا بودن معدل کل دیپلم بالاتر از 14 است.

   • یعنی توهیچکدوم ازرشته ها نمیتونم شرکت کنم؟اگر دوره افزایش معدل دیپلم روبگذرونم تاثیری داره؟

    • پاسخ با ما

     شما می توانید برای بهتر کردن معدل دیپلم خود ، در آزمون ترمیم معدل دیپلم شرکت کنید. برای اطلاع از زمانبندی و شرایط شرکت در آزمون ترمیم معدل دیپلم ، با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

     • یعنی اگه ترمیم معدل کنم و بالای ۱۴ بشم دانشگاه پذیرشم میکنه؟

     • پاسخ با ما

      در صورت دارا بودن سایر شرایط مثل شرط سنی ، شرط تراز کنکور و همچنین موفقیت در مصاحبه، بله امکان پذیرش دارید.

     • اگه باترمیم معدل معدل دیپلممو بالا۱۴ ببرم میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟

 13. ببخشید برای ثبت نام کنکور توی قسمت معدل کل چی باید بزنم ؟ هنوز کارنامه این ترمم رو هم ندادن

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید معدل حدودی درج کنید و در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور که معدل مشخص شده است ، فرم ثبت نام را دریافت و معدل خود را ویرایش کنید.

 14. سلام.من دیپلم ریاضی99 دارم.
  دارم برا کنکور1400انسانی میخونم که
  شرکت کنم.. معدل کل دیپلمم بالا پونزده و نیم هستش
  اما معدل کتبی سال دوازدهمم 9شده.
  آیا شرایط مجاز شدن فرهنگیان رو دارم؟لطفن پاسخ گو باشید ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. داشتن حداقل معدل كل 14 در دوره متوسطه دوم برای پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ملاک عمل خواهد بود بنابریاین باتوجه به اینکه معدل کل دیپلم شما بالاتر از 14 است ، واجد شرط معدل این دانشگاه می باشید.

 15. سلام. من دیپلم ریاضی 99دارم..
  دارم میخونم برا کنکور 1400انسانی
  شرکت کنم.. معدل کتبی سال دوازدهمم 9هستش
  اما معدل کل دیپلمم بالا 15.50هستش
  ایا شرایط مجاز شدن دانشگاه فرهنگیان رو دارم یا ترمیم معدل شرکت کنم؟؟ لطفا پاسخ گو باشید ممنون.

  • سلام خسته نباشید
   اگر نمرات ترم اول دوازدهم خوب نباشه و یه دونه از درس ها زیر ده باشه(البته بیشترش خوبه) چه تاثیری در معدل آخر دوازدهم داره؟( اگر امتحان نهایی رو خوب بدیم)
   و اینکه من سال آخر تغییر رشته دادم از تجربی به ریاضی معدل دیپلم چطور حساب میشه
   واینکه اگر سابقه تحصیلی خیلی خوبی نداشته باشیم (نه خیلی بد تقریبا خوبه ولی در حد عالی نیست) ولی رتبه خوبی بدست بیاریم گیر میدن؟

   • پاسخ با ما

    با سلام. اگر در امتحانات نوبت اول نمرات پایین به دست آورید ، معدل کل دیپلم شما پایین می شود و امتحانات نهایی دوازدهم نیز معدل کتبی شما را تعیین میکند.

    در پاسخ ب سوال دوم نیز باید بدانید که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور به میزان 30 درصد است و برای ورود به بعضی دانشگاه ها مثل دانشگاه فرهنگیان نیز باید معدل لازم را داشته باشید.

 16. سلام ببخشید معدل کل سه سال و چطوری میتونم حساب کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. دوست عزیز در مطلب کامل توضیح داده شده است و فرمول محاسبه معدل کل را می توانید در همین مطلب مشاهده کنید.

 17. سلام این که معدل دیپلم من بالای ۱۴هستش کافیه برای معلمی؟

 18. سلام خسته نباشید یک سوالی دارم معدل کل سال دهمم ۱۸.۸۹ بود و معدل کل سال یازدهمم ۱۸.۵ بود و الان هم توی سال دوازدهمم معدل نوبت اولم ۱۸.۵ هست اگر بعد از برگزاری امتحانات نهایی دوازدهم معدل دیپلمم برفرض ۱۸ باشه و معدل کتبی دوازدهمم ۱۸.۵ باشه در سوابق تحصیلی معدل دیپلمم تاثیر میگذارد یا معدل کتبی دوازدهمم اثر گذار هست لطفا جواب بدین با سپاس🙏

 19. سلام خسته نباشید یک سوالی دارم معدل کل سال دهمم ۱۸.۸۹ بود و معدل کل سال یازدهمم ۱۸.۵ بود و الان هم توی سال دوازدهمم معدل نوبت اولم ۱۸.۵ هست اگر بعد از برگزاری امتحانات نهایی دوازدهم معدل دیپلمم برفرض ۱۸ باشه و معدل کتبی دوازدهمم ۱۸.۵ باشه در سوابق تحصیلی معدل دیپلمم تاثیر میگذارد یا معدل کتبی دوازدهمم اثر گذار هست لطفا جواب بدین با سپاس🙏🙏

 20. سلام خسته نباشید یک سوالی دارم معدل کل سال دهمم ۱۸.۸۹ بود و معدل کل سال یازدهمم ۱۸.۵ بود و الان هم توی سال دوازدهمم معدل نوبت اولم ۱۸.۵ هست اگر بعد از برگزاری امتحانات نهایی دوازدهم معدل دیپلمم برفرض ۱۸ باشه و معدل کتبی دوازدهمم ۱۸.۵ باشه در سوابق تحصیلی معدل دیپلمم تاثیر میگذارد یا معدل کتبی دوازدهمم اثر گذار هست لطفا جواب بدین با سپاس🙏🙏۰

 21. سلام این که معدل کل دیپلمم بالای ۱۴هستش برای معلمی کافیه؟

 22. سلام خسته نباشید یک سوالی دارم معدل کل سال دهمم ۱۸.۸۹ بود و معدل کل سال یازدهمم ۱۸.۵ بود و الان هم توی سال دوازدهمم معدل نوبت اولم ۱۸.۵ هست اگر بعد از برگزاری امتحانات نهایی دوازدهم معدل دیپلمم برفرض ۱۸ باشه و معدل کتبی دوازدهمم ۱۸.۵ باشه در سوابق تحصیلی معدل دیپلمم تاثیر میگذارد یا معدل کتبی دوازدهمم اثر گذار هست لطفا جواب بدین با سپاس🙏🙏۰۰

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه هایی مثل دانشگاه فرهنگیان ، معدل کل دیپلم تاثیر گذار است. البته در فرم ثبت نام کنکور سراسری باید هر دو معدل رو درج کنید.

 23. سلام خسته نباشید بعضی ها میگن در سال ۱۴۰۱ سوابق تحصیلی ۶۰درصد میشود آیا منظور از سوابق تحصیلی همون امتحانات ترم دوم دوازدهم هست که به صورت هماهنگ برگزار میشود هست یا معدل سه پایه دهم و یازدهم و دوازدهم لطفا جواب بدین ممنون از زحماتتون🙏🙏

  • پاسخ با ما

   با سلام معدل تاثیر گذار در کنکور ، معدل کتبی دیپلم است. یعنی معدل امتحانات نهایی سال دوازدهم

 24. سلام خسته نباشید یک سوال دیگه هم دارم بعضی ها میگن امکان داره کنکور در سال ۱۴۰۱ برداشته بشود آیا این امکان واقعا وجود دارد که برای رشته های تاپ تجربی مثل پزشکی هم برداشته شود یا یک شایعه غلط هست و اینکه برفرض کنکور برداشته شود اون موقع معدل کدوم پایه از همه بیشتر در انتخاب رشته معیار قرار میگیرد ممنون میشم به این سوالاتم جواب بدین 🙏🙏🙏

  • پاسخ با ما

   با سلام. فعلا درباره این موضوع یعنی حذف کنکور و نحوه پذیرش دانشجو در صورت حذف کنکور ، به صورت قطعی تصمیم گیری نشده است.

 25. سلام خسته نباشید بعضی ها میگن در کنکور ۱۴۰۱ قراره سوابق تحصیلی ۶۰ درصد بشود ایا منظور از سوابق تحصیلی همون امتحانات نهایی دوازدهم هست و اینکه اگه این ۶۰ درصد تثبیت شود ایا فقط در جهت مثبت اثر میگذارد یا نه امکان داره تاثیر منفی هم بذاره ؟؟؟ خیلی ممنون میشم به این دوتا سوالم جواب بدین🙏

  • پاسخ با ما

   با سلام. اخبار میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور ۱۴۰۰ را از مشاوران ما جویا شوید و فعلا شصت درصد تاثیر تصویب نشده است. تاثیر سوابق تحصیلی به صورت مثبت است و اگر تاثیر منفی داشته باشد ، اثر گذار نخواهد بود ضمن اینکه معدل کتبی دیپلم یعنی معدل امتحانات نهایی است.

 26. سلام‌ .این که برای دانشگاه فرهنگیان باید نمره علمی کل بالای۶۵۰۰باشه این عدد باتوجه به رتبه ای که کسب میکنیم هستش ؟

 27. سلام‌‌.برای‌دانشگاه‌فرهنگیان‌نمره‌علمی‌کل‌باید‌بالای۶۵۰۰باشه‌‌میخواستم‌بدونم‌که‌این‌عدد‌باتوجه‌به‌رتبه‌ما‌به‌دست‌میاد؟

 28. سلام اینکه میگن معدل کل باید بالای ۱۴باشه برای فرهنگیان خوب متوجه نمیشم .منظورشون‌ معدل کل دیپلم به تنهایی هستش یا اینکه معدل پایانی سه سال آخر باهم .

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل ملاک برای دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم یعنی میانگین معدل سه سال دهم ، یازدهم و دوازهم است.

 29. سلام خسته نباشید میگن امکان داره سوابق تحصیلی برای سال ۱۴۰۱ به صورت۶۰ درصد شود اگه این قانون تصویب شود به نظر شما به صورت مثبت عمل میکند یا به صورت قطعی ممنون میشوم جواب بدین

  • پاسخ با ما

   با سلام. فعلا اطلاعیه دقیقی از سازمان سنجش در این خصوص منتشر نشده است.

 30. سلام خسته نباشید بعضی ها میگن امکان داره سوابق تحصیلی ۶۰ درصد شود اکه این قانون تصویب شود به نظر شما در جهت مثبت عمل میکند یا به صورت قطعی عمل میکند ممنون میشم جواب بدین با سپاس🙏🌹

  • پاسخ با ما

   با سلام. فعلا سازمان سنجش برای تاثیر معدل ۶۰ درصدی در کنکور سال های آینده اطلاعیه دقیقی منتشر نکرده است.

 31. سلام خسته نباشید من الان یازدهم تجربی هستم و میخواهم تغیبر رشته بدم به علوم انسانی اگه این تغییر رشته برام انجام شود در سال ۱۴۰۱ به جای اینکه از رشته تجربی فارغ شوم از رشته انسانی فارغ میشوم و میخواهم بدونم من میتوانم توی سال ۱۴۰۱ که اولین کنکورم هست به جای اینکه در رشته انسانی که در ان فارغ شدم شرکت کنم در کنکور تجربی همان سال ۱۴۰۱ شرکت کنم و اینکه اگه رتبه خوبی بیارم مثلا رتبه پزشکی تهران آوردم مانعی وجود ندارد که برم دانشگاه روزانه تهران چون از رشته انسانی فارغ شدم میخواستم بدونم مانعی هست یا نه بخاطر این قوانین جدید این تغییر رشته را میخوام انجام بدم تا سوابق تحصیلی برام کمتر لحاظ شود و معیار اصلیم همون کنکور باش ممنون میشم جواب بدین

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما می توانید با مدرک رشته انسانی در کنکور تجربی شرکت کنید و مشکلی پیش نمی آید. اما توصیه می شود برای تغییر رشته بیشتر فکر کنید چرا که برای شرکت در کنکور تجربی باید دروس تخصصی کاملا متفاوتی با رشته انسانی را مطالعه کنید.

 32. سلام خسته نباشید من الان یازدهم تجربی هستم و میخواهم تغیبر رشته بدم به علوم انسانی اگه این تغییر رشته برام انجام شود در سال ۱۴۰۱ به جای اینکه از رشته تجربی فارغ شوم از رشته انسانی فارغ میشوم و میخواهم بدونم من میتوانم توی سال ۱۴۰۱ که اولین کنکورم هست به جای اینکه در رشته انسانی که در ان فارغ شدم شرکت کنم در کنکور تجربی همان سال ۱۴۰۱ شرکت کنم و اینکه اگه رتبه خوبی بیارم مثلا رتبه پزشکی تهران آوردم مانعی وجود ندارد که برم دانشگاه روزانه تهران چون از رشته انسانی فارغ شدم میخواستم بدونم مانعی هست یا نه بخاطر این قوانین جدید این تغییر رشته را میخوام انجام بدم تا سوابق تحصیلی برام کمتر لحاظ شود و معیار اصلیم همون کنکور باش ممنون میشم جواب بدین.

 33. سلام خسته نباشید من الان یازدهم تجربی هستم و میخواهم تغیبر رشته بدم به علوم انسانی اگه این تغییر رشته برام انجام شود در سال ۱۴۰۱ به جای اینکه از رشته تجربی فارغ شوم از رشته انسانی فارغ میشوم و میخواهم بدونم من میتوانم توی سال ۱۴۰۱ که اولین کنکورم هست به جای اینکه در رشته انسانی که در ان فارغ شدم شرکت کنم در کنکور تجربی همان سال ۱۴۰۱ شرکت کنم و اینکه اگه رتبه خوبی بیارم مثلا رتبه پزشکی تهران آوردم مانعی وجود ندارد که برم دانشگاه روزانه تهران چون از رشته انسانی فارغ شدم میخواستم بدونم مانعی هست یا نه بخاطر این قوانین جدید این تغییر رشته را میخوام انجام بدم تا سوابق تحصیلی برام کمتر لحاظ شود و معیار اصلیم همون کنکور باش ممنون میشم جواب بدین🙏

 34. سلام خسته نباشید یک سوالی داشتم من الان کلاس یازدهم تجربی هستم و اولین کنکورم سال ۱۴۰۱ هست ایا من میتونم توی اولین کنکورم که سال دیگه هست اصلا شرکت و ثبت نام نکنم و بمونم پشت کنکور و برای سال ۱۴۰۲ آماده بشم و در سال ۱۴۰۲ شرکت کنم ایا اینکارو میشه کرد یا نه و اینکه اگه انجام بشه از دانشگاه دولتی روزانه که محروم نمیشم

  • پاسخ با ما

   با سلام. خیر مشکلی به وجود نمی آید و می توانید دو سال بعد در کنکور شرکت کنید.

   • سلام حتی میتتونم در سال ۱۴۰۳ شرکت کنم یعنی دو سال بعده فارغ شدن و اینکه از دانشگاه روزانه که محروم نمیشم اگه دو سال بعد از فارغ شدم در کنکور ثبت نام کنم؟

    • پاسخ با ما

     با سلام. اگر آقا هستید با توجه به قانون نظام وظیفه عمومی ، فقط یکسال فرصت دارید که پشت کنکور بمانید (یعنی یکسال پس از فارغ التحصیلی این فرصت را دارید) و اگر پس از یکسال برای ورود به دانشگاه اقدام نکنید ، باید اعزام به خدمت سربازی شوید.

     • سلام حتی اگه معافیت تحصیلی هم داشته باشیم نمیشه کاری کرد چون مدرسه به ما گفته میتونیم یک معافیت چهارساله بگیریم اگه این معافیتو بگیرم میتونم دوسال بعد از فارغ التحصیلی توی کنکور شرکت کنم برای دانشگاه پزشکی روازنه یا محروم میشم میشه راهنماییم کنید ممنون🙏

     • پاسخ با ما

      با سلام. طبق قوانین نظام وظیفه عمومی ، دانش آموزان آقا از زمان فارغ التحصیلی تا ورود به مقطع تحصیلی بعدی فقط یکسال فرصت دارند. در واقع اگر شما در کنکور 1402 پذیرفته نشوید و ثبت نام دانشگاهی را نیز انجام ندهید ، باید برای اعزام به خدمت سربازی اقدام کنید و در غیر اینصورت غیبت سربازی خواهید داشت.

 35. با سلام من معدل کل۱۴/۲۳ و معدل کتبی نهایی هم ۶/۹۶ هست آیا من دیپلم میگیرم یا نه؟‌ و هنوز یه درسم مونده برای فارغ‌التحصیل شدن.

  • پاسخ با ما

   با سلام. تمام نمرات شما باید وارد کارنامه شود تا مدرک دیپلم صادر شود.

 36. با سلام من معدل کل ۱۴/۲۳ و معدل کتبی نهایی ۶/۹۶ هستش آیا من میتونم نظام برم یا نه؟

 37. علی عنافجه

  سلام ،میگم من کلاس یازدهم هستم و میخوام بدونم وقتی کلاس دوازدهم را تمام کردم یعنی دیپلم حساب میشود؟منظورم اینکه بدون کنکور در سال ۱۲ قبول بشم یعنی بم مدرک دیپلم میدن؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما با اتمام سال دوازدهم مدرک دیپلم دریافت خواهید کرد.

 38. سلام میخواستم بدونم برای بورسیه یا تحصیل در خارج از کشور اگر نمره دیپلم مهم باشه نمره امتحان نهایی مهمه یا نمره ۳ سال

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای راهنمایی کامل در خصوص بورسیه تحصیلی با مشاوران تماس بگیرید.

 39. سلام اگر معدل سال دهم ۱۸.۲۸باشد و سال یازدهم۱۹.۶۷باشد و معدل دوازدهم که هنوز امتحان نداده باشیم اگر معدل دوازدهم به طور مثال۱۰بیایید شرط قبولی برای گرفتن مدرک دیپلم رو داریم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله به شرط اینکه نمرات زیر 10 نداشته باشید ، مدرک دیپلم را دریافت می کنید.

 40. سلام
  معدل معدل کل دیپلم فقط ۱۲ام را حساب میکنند( یعنی نهایی و مستمر) یا اینکه معدل ۱۱ام و ۱۰ام و ۱۲ام هست ؟
  و اینکه معدل کتبی دیپلم مهم تر است یا معدل کل دیپلم

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کل دیپلم میانگین معدل سه سال دهم ، یازدهم و دوازدهم است.

   برای تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ، معدل کتبی مهم است.

 41. با سلام دانشگاه بقیه الله شرط معدل داره ؟
  اگه داره هر چقدر معدلش بالاتر باشه شانس قبولی هم بیشتر میشه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر