از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

زمان ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه 1401 – آخرین مهلت ثبت نام

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

زمان ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه

 

دانشجویان در تمام مقاطع تحصیلی کاردانی تا دکتری تخصصی می توانند از انواع وام های دانشجویی صندوق رفاه بهره مند شوند و با مراجعه به سایت صندوق رفاه در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. زمان ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه برای نیمسال اول و نیمسال دوم تحصیلی در ادامه این مطلب بررسی خواهد شد.

شما عزیزان میتوانید برای پیگیری اخبار ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما در ارتباط باشید.

مشاوران ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه نیمسال اول

نیمسال اول تحصیلی دانشگاه ها از ابتدای مهرماه آغاز شده و تا اواسط بهمن ماه ادامه دارد و دانشجویانی که در این نیمسال در دانشگاه پذیرش شده اند و همچنین سایر دانشجویان ، می توانند برای دریافت انواع وام صندوق رفاه که به دانشجویان دارای شرایط تعلق می یابد ، بهره مند شوند. در سال تحصیلی 1400 ، زمان ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه از 4 آبان ماه الی 1 دی ماه بوده است و مهلت ثبت نام چند بار برای جاماندگان نیز تمدید شد.

برای سال تحصیلی 1401 نیز پیش بینی می شود ثبت نام از اوایل آبان ماه آغاز شده و حداکثر تا اوایل دی ماه ادامه دار باشد. با توجه به مشخص نشدن تاریخ ثبت نام ، می توانید اخبار زمان ثبت نام را از طریق ارتباط با مشاوران ما پیگیری کنید.

مرتبط بخوانید : تمدید وام شهریه صندوق رفاه – تمدید مهلت ثبت وام های دانشجویی صندوق رفاه

زمان ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه نیمسال دوم

انواع وام دانشجویی صندوق رفاه برای نیمسال دوم تحصیلی نیز ارائه می گردد که مهلت ثبت نام برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 از یک بهمن ماه آغاز شده و تا 25 اردیبهشت ماه 1401 ادامه دارد. توصیه می شود اگر متقاضی دریافت وام هستید هر چه سریع تر نسبت به ثبت نام اینترنتی خود در سایت صندوق رفاه دانشجویی اقدام نمایید.

شرایط انواع وام دانشجویی صندوق رفاه

وام های مختلفی از جمله وام شهریه ، تحصیلی ، ضروری ، ویژه دکتری و … توسط صندوق رفاه دانشجویی ارائه می شوند که در ادامه شرایط تعدادی از آنها را بررسی می کنیم :

وام تحصیلی

وام تحصیلی حداکثر به 60 درصد دانشجویان هر دانشگاه و موسسات آموزش عالی به مدت 10 در سال از شروع سال تحصیلی ارائه می گردد. که مبلع آن برای دانشجویان مجرد در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی به ترتیب برابر با 900 هزار تومان ، یک میلیون تومان ، یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان و یک میلیون و صد هزار تومان است.

همچنین دانشجویان متاهل کاردانی 1/150/000 تومان ، دانشجویان متاهل کارشناسی 1/250/000 تومان ، دانشجویان متاهل کارشناسی ارشد 1/500/000 تومان و دانشجویان متاهل دکتری 1/750/000 تومان می توانند وام تحصیلی دریافت نمایند.

وام تحصیلی برای دانشجویان ممتاز در صورتی که درخواست داشته باشند حداکثر تا دو برابر سقف مجاز به تشخیص ریاست صندوق رفاه خواهد بود و در راستای حمایت از دانشجویان دارای معلولیت ، وام تحصیلی این دسته از دانشجویان به میزان 50 درصد افزایش می یابد.

مرتبط بخوانید : شرایط وام دانشجویی دانشگاه پیام نور – جزئیات تسهیلات وام های دانشجویی دانشگاه پیام نور

وام مسکن

وام مسکن به حداکثر 50 درصد دانشجویان که محل زندگی آنها در محل سکونت خانواده نیست و از خوابگاه نیز استفاده نمی کنند ، تعلق می یابد. دانشجویان متقاضی وام مسکن باید اجاره نامه معتبر به مدت 12 ماه ارائه کنند و دانشجویان مجرد تهران ماهیانه حداکثر 150 هزار تومان ، در شش شهر بزرگ 125 هزار تومان  و درسایر شهرها 100 هزار تومان از وام بهره مند می شوند.

همچنین دانشجویان متاهل مرد که همسرشان دانشجو یا شاغل نباشد ، در تهران حداکثر 250 هزار تومان ، در شش شهر بزرگ 200 هزار تومان و در سایر شهرها 170 هزار تومان در ماه وام مسکن به آنها تعلق می یابد.

وام ازدواج

برای ترویج و تسهیل امر ازدواج دانشجویان ، دانشجویانی که در زمان تحصیل ازدواج کنند و از تاریخ عقد آنها بیشتر از یکسال نگذشته باشد ، می توانند وام ازدواج دریافت نمایند که سقف وام حداکثر 2 میلیون تومان بوده و در طول مقطع تحصیلی یکبار داده می شود.

وام ضروری

دانشجویانی که در دوران تحصیل بنا به دلایلی با مشکل مالی مواجه می شوند ، حداکثر تا 6 ماه پس از وقوع حادثه می توانند از وام ضروری صندوق رفاه به شرح زیر بهره مند شوند :

  • دانشجویانی که در نتیجه رویداد با مشکل مالی مواجه شده اند : تا سقف 600 هزار تومان
  • وام ضروري پایان نامه براي کارشناسی ارشد : تا سقف 500 هزار تومان
  • پایان نامه دکتري تخصصی ناپیوسته : تا سقف 800 هزار تومان

تسهیلات تحصیلی ویژه دکتري

برای حمایت از دانشجویان مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته ، تسهیلات ویژه برای این مقطع ارائه می گردد که شرایط دریافت وام شامل سپردن سند تعهد محضري با دو ضامن و مبلغ تا سقف 15 میلیون تومان است. ضمن اینکه دانشجویان صرفا از یک منبع (صندوق یا بانک) می توانند نسبت به اخذ وام ویژه دکتري اقدام نمایند.

 تسهیلات ضروري ویژه دکتري یک نوع دیگر وام برای مقطع دکتری تخصصی است که صرفا به دانشجویان روزانه مقطع دکتري تخصصی ناپیوسته و پیوسته تنها یکبار در طول مقطع تحصیلی به مبلغ 3 میلیون تومان پرداخت می شود.

مرتبط بخوانید : ثبت نام وام دانشجویی دولتی – زمان ، شرایط و نحوه ثبت نام وام دانشجویی دولتی

سوالات متداول

  • زمان ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه نیمسال اول در چه تاریخی است ؟

زمان ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه از آبان ماه تا دی ماه است.

  • زمان ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه نیمسال دوم در چه تاریخی است ؟

ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه برای نیمسال دوم از بهمن ماه آغاز شده و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.

  • سامانه ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه کدام سامانه است ؟

برای ثبت نام وام دانشجویی صندوق رفاه به سامانه swf.ir مراجعه نمایید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر