از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ریاضی نهم 📞 هر آنچه باید بدانید ، دانلود کتاب و کمک درسی تا راهنمای مطالعه

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ریاضی نهم - هر آنچه باید بدانید ، دانلود کتاب و کمک درسی تا راهنمای مطالعه

اگر می خواهید درس ریاضی را به خوبی یاد بگیرید ، در طول سال باید بصورت منظم در کلاس درس حضور داشته باشید و تمام مباحث را به خوبی گوش دهید. برای یادگیری ریاضی نهم در طی سال تحصیلی درس بخوانید و مباحث را برای شب امتحان نگذارید. برای فهمیدن بهتر مباحث کتاب خود را بطور دقیق مطالعه کرده و تمامی تمارین ، مسائل و مثال های کتاب را حل نمایید. در ادامه این مطلب به بررسی هر فصل و نمونه سوالات امتحانی خواهیم پرداخت.

شما دانش آموزان عزیز می توانید برای راهنمایی شدن در خصوص ریاضی پایه نهم و دریافت نمونه سوالات امتحانی این درس با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

بارم بندی ترم اول و دوم ریاضی نهم

ریاضیات نهم در کل دارای 8 فصل می باشد ، که 4 فصل آن مربوط به امتحانات ترم اول است. بارم بندی این فصول در امتحانات ترم اول و دوم به شرح زیر است:

جدول بارم بندی ریاضی نهم ترم اول و دوم

نام فصل

نام مبحث بارم بندی نوبت اول

بارم بندی نوبت دوم

فصل  یک

مجموعه ها 5 نمره

2 نمره

فصل دو

عدد های حقیقی 4 نمره 1/5 نمره

فصل سه

استدلال و اثبات در هندسه 5/5 نمره

1/5 نمره

فصل چهار

توان و ریشه 5/5 نمره

2 نمره

فصل پنج

عبارت های جبری

3 نمره

فصل شش

خط و معادله های خطی

3/5 نمره

فصل هفت

عبارت های گویا

3/5 نمره

فصل هشت

حجم و مساحت

3 نمره

مجموع

20 نمره

20 نمره

بررسی فصل های ریاضی نهم

ریاضی نهم شامل 8 فصل می باشد که مباحث گوناگونی از جمله مجموعه ها ، اعداد حقیقی ، عبارت های جبری و … را تشکیل می دهد. فصل های این درس به شرح زیر هستند :

فصل اول مجموعه ها

در فصل اول ریاضیات نهم مبحث مجموعه ها ارائه می شود که شامل معرفی مجموعه ، مجموعه های برابر و نمایش مجموعه ها ، اجتماع ، اشتراک و تفاضل مجموعه ها ، مجموعه ها و احتمال می باشد. در این درس سعی کنید با مبحث مجموعه ها به خوبی آشنا شوید و مفاهیم زیر مجموعه ، اعضای مجموعه و … را با تمرین و تکرار یاد بگیرید.

فصل دوم اعداد حقیقی

در این فصل از ریاضی نهم مباحثی نظیر عدد های گویا ، عددهای حقیقی ، قدر مطلق و محاسبه تقریبی آموزش داده می شود. این فصل دارای مطالبی است که تا حدودی جدید است و به دقت زیاد نیاز دارد.

فصل سوم استدلال و اثبات در هندسه

فصل سوم ریاضی نهم شامل استدلال ، آشنایی با اثبات در هندسه ، هم نهشتی مثلث ها ، حل مسئله در هندسه و شکل های متشابه می باشد. از مباحث مهم این فصل می توان به هم نهشتی مثلث ها اشاره کرد زیرا کاربرد بسیار زیادی دارد. تسلط بر مباحث هندسه دارای اهمیت زیادی است زیرا در دروس دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

فصل چهارم توان و ریشه

این فصل شامل مباحثی مربوط به توان صحیح ، نماد علمی ، ریشه گیری و جمع و تفریق رادیکال ها می باشد. یادگیری مباحث مربوط به توان دارای اهمیت بسیاری است و جزء مباحث پرکاربرد در ریاضی می باشد و در مقاطع بالاتر نیز کاربرد دارد.

احتمالا این را هم بپسندید  زیر شاخه های رشته ریاضی - معرفی و راهنمای زیر شاخه های رشته ریاضی

فصل پنجم عبارت های جبری

در فصل پنجم ریاضی نهم مباحثی چون عبارت های جبری و مفهوم اتحاد ، چند اتحاد دیگر ، تجزیه و کاربرد ها ، نابرابری ها و نامعادله ها بیان شده است. مبحث اتحاد ها بسیار مهم است و سعی کنید با تمرین و حل مثال های مختلف به خوبی بر آن تسلط یابید.

فصل ششم خط و معادله های خطی

این فصل شامل مباحث معادله خط ، شیب خط و عرض از مبدا و دستگاه معادله های خطی می باشد. در این فصل باید یاد بگیربد که با داشتن مختصات دو نقطه ، معادله خط را بنویسید. این فصل در حل مسائل فیزیک نیز کاربرد دارد ، پس بطور کامل آن را فراگیرید.

فصل هفتم عبارت های گویا

فصل هفتم ریاضی نهم شامل معرفی و ساده کردن عبارت های گویا ، محاسبات عبارت های گویا و تقسیم چند جمله ای ها می باشد. مباحث فصل هفت در پایه های دیگر نیز کاربرد دارد ، سعی کنید با حل تمرین زیاد بر آن تسلط کافی یابید.

فصل هشتم حجم و مساحت

حجم و مساحت کره ، حجم هرم و مخروط و سطح و حجم در این فصل آموزش داده می شود و بهتر است فرمول های مربوط به هر مبحث را بخوبی بخاطر بسپارید.

دانلود کتاب درسی ریاضیات نهم

در جدول زیر ، لینک دانلود کتاب ریاضیات پایه نهم قرار داده شده است:

دانلود کتاب درسی نهم

دانلود کتاب درسی ریاضی نهم

(برای دانلود کتاب ریاضیات نهم ، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

کتاب های کمک آموزشی ریاضی نهم

دانش آموزان با حل تمارین و مثال های گوناگون ، می توانند بر  هریک از مباحث تسلط کافی پیدا کنند. در ادامه به معرفی کتاب های کمک آموزشی پایه نهم پرداخته ایم.

کتب کار نهم خیلی سبز شامل نمونه سوالات امتحانی برای نوبت اول و دوم ، انواع سوالات تستی و تشریحی و درسنامه کامل و طبقه بندی شده می باشد.

کتاب سیر تا پیاز انتشارات گاج ، شامل درسنامه کامل ، پرسش هhی چهارگزینه ای و تشریحی به همراه پاسخنامه تشریحی کامل می باشد.

ریاضی نهم - هر آنچه باید بدانید ، دانلود کتاب و کمک درسی تا راهنمای مطالعه

ریاضی کلاغ سپید ، شامل سوالات امتحانی با پاسخنامه و چکیده مطالب درسی است.

کتاب ماجراهای من و درسام از انتشارات خیلی سبز مجموعه ای کامل است که در برگیرنده نمونه سوالات امتحانی نوبت اول و دوم ، سوالات تستی ، سوالات تشریحی با پاسخنامه و درسنامه کامل و جامع خواهد بود.

کارپوچینو انتشارات گاج شامل مجموعه سوالات امتحانی در پایان هر فصل ، نمونه سوالات امتحانی نوبت اول و دوم ، پرسش های چهار گزینه ای و تمرین برای مرور و جمع بندی می باشد.

کتاب IQ گاج ، شامل درسنامه روان ، پاسخنامه تشریحی کامل ، پرسش های چهار گزینه ای و سطح بندی سوالات در سه سطح می باشد.

نمونه سوالات ریاضیات پایه نهم نوبت اول و نوبت دوم

 

احتمالا این را هم بپسندید  زیر شاخه های رشته ریاضی - معرفی و راهنمای زیر شاخه های رشته ریاضی

حل نمونه سوالات گوناگون و آشنایی با انواع سوالات یکی از راه هایی است که دانش آموزان می توانند آمادگی لازم برای شرکت در امتحانات را بدست آورند. در جدول زیر ، نونه سوالات امتحانی ریاضی نوبت اول و نوبت دوم ارائه شده است:

نمونه سوالات نوبت اول ریاضی

دانلود فایل 1 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت اول

فایل 2 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت اول

دانلود فایل 3 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت اول

فایل 4 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت اول

دانلود فایل 5 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت اول 

فایل 6 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت اول

دانلود فایل 7 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت اول

فایل 8 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت اول

دانلود فایل 9 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت اول

فایل 10 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت اول

نمونه سوالات نوبت دوم ریاضی

دانلود فایل 1 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت دوم

فایل 2 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت دوم

دانلود فایل 3 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت دوم

فایل 4 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت دوم

دانلود فایل 5 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت دوم

فایل 6 نمونه سوالات ریاضیات نهم نوبت دوم

دانلود فایل 7 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت دوم

فایل 8 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت دوم

دانلود فایل 9 نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت دوم

فایل 10 نمونه سوالات ریاضیات نهم نوبت دوم

روش های مطالعه و یادگیری ریاضی

 

درس ریاضی شامل فرمول ها و علائم بسیاری است که ممکن است یادگیری و بخاطر سپردن آنها اندکی سخت بنظر آید. برای یادگیری درس ریاضی حتما در کلاس های درس شرکت کنید زیرا هنگام مطالعه اشکالات کمتری در فهم مسائل خواهید داشت و سرعت تان نیز افزایش می یابد. در کلاس درس حتما جزوه بنویسید چون که کتاب درسی و جزوه شما ، از بهترین منابع مطالعه می باشند.

در طول سال تحصیلی حتما ریاضی را مطالعه کنید و یادگیری کلیه مباحث را به شب امتحان موکول نکنید. برای تسلط بر مباحث حتما زمانی را دز طول هفته به مرور مباحث جدید که آموزش داده شده است اختصاص دهید.

برای فهمیدن مسائل فقط خواندن کتاب کافی نیست. درس ریاضی از جمله دروسی است که برای آنکه تسلط کافی بر مطالب پیدا کنید ، نیاز به حل تمرین های متعدد و مسائل گوناگون خواهید داشت. بهتر است در حین مطالعه نکات و فرمول هی مهم را یادداشت کنید تا در شب امتحان مروری بر آن ها داشته باشید.

در این مطلب اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با ریاضی نهم ، نمونه سوالات نوبت اول و دوم ، روش های صحیح مطالعه و بهترین منابع کمک آموزشی در اختیار شما قرار داده شد. برای کسب اطلاعات تکمیلی تر و آگاهی از بهترین منابع تیزهوشان نهم و نمونه دولتی ، می توانید با مشاوران برتر مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس حاصل نمایید.

سوالات شما

  • ریاضی نهم چند فصل دارد ؟

کتاب ریاضي پایه نهم از 8 فصل تشکیل شده است.

  • کدام فصل های ریاضی نهم در امتحانات نوبت اول و دوم سوالات بیشتری دارند ؟

برای امتحان نوبت اول درس ریاضی فصل 4 و برای امتحان نوبت اول فصل های 5 و 6 بیشترین سوالات را دارند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر