از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

جشنواره ابن سینا 1402 📞 راهنمای ثبت نام و شرکت در جشنواره ابن سینا

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

جشنواره ابن سینا

جشنواره ابن سینا هر ساله به تصمیم سازمان آموزش و پرورش برگزار می شود و دانش آموزانی که علاقه مند به ارتقای علمی خود هستند می توانند در این جشنواره شرکت کنند. از اهداف برگزاری جشنواره ابن سینا می توانیم به ترویج فرهنگ پژوهش در دانش آموزان اشاره کنیم همچنین آموزش کار گروهی و حل مسائل به شکل گروهی ، از دیگر هدف های اجرای این جشنواره است. دانش آموزان علاقه مند به جشنواره ابن سینا می توانند برای ثبت نام به سامانه مراجعه کنند. در این مطلب می خواهیم راهنمای کاملی از ثبت نام و برگزاری جشنواره ابن سینا را ارائه نماییم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در خصوص ثبت نام جشنواره ابن سینا از مشاوران ما بپرسید تا راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

جشنواره ابن سینا چیست؟

جشنواره ابن سینا به منظور آماده سازی دانش آموزان برای ابداع و اختراع جدید و در راستای ارتقای علمی آنها برگزار می شود. این جشنواره در کنار سایر جشنواره های ملی همچون جشنواره خوارزمی ، آموزش های تخصصی لازم در زمینه های مختلف را ارائه می دهد. از اهداف برگزاری جشنواره ابن سینا می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • فراهم کردن بستری برای افزایش سطح انتقال اطلاعات و تجربیات
 • ارتقای سطح علمی مدارس با ایجاد زمینه های علمی ، تحقیقاتی و پژوهشی
 • همراه کردن اولیای دانش آموزان
 • ترویج فرهنگ پژوهش در میان دانش آموزان
 • آگاه کردن دانش آموزان نسبت به فضای کسب و کار
 • آشنا کردن دانش آموزان با فضای دانشگاهی و کسب تجربه ارائه و دفاع از پژوهش
 • فراهم کردن شرایط تجربه حضور در یک رقابت علمی و عملی سالم برای دانش آموزان
 • و…

مرتبط بخوانید : لیست رشته های متوسطه اول و دوم جشنواره خوارزمی

زمان ثبت نام جشنواره ابن سینا 1402

ثبت نام جشنواره ابن سينا در یک زمانبندی مشخص انجام می گیرد و دانش آموزانی که علاقه مند به شرکت در این جشنواره هستند باید اخبار زمان ثبت نام و برگزاری را پیگیری کنند. زمان ثبت نام جشنواره ابن سينا سال گذشته از فروردین ماه آغاز شده و تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه داشت. برای سال 1402 فعلا زمانبندی ثبت نام اعلام نشده است و در صورت اطلاع رسانی ، تاریخ دقیق ثبت نام را در این مطلب قرار خواهیم داد.

نحوه ثبت نام جشنواره ابن سینا

دانش آموزان برای ثبت نام جشنواره ابن سينا باید به صورت اینترنتی و از طریق سامانه ebnesinafestival.com اقدام نمایند. با توجه به اینکه شرکت در این جشنواره به صورت تیمی انجام می گیرد ، لازم است یکی از اعضای تیم در سامانه ثبت نام کنند و بعد از انتخاب گرایش مسابقاتی خود ، هزینه ثبت نام را پرداخت نمایند. بعد از ثبت نام ، لازم است با ورود به صفحه شخصی تیم ، لیست اعضا و نام سرپرست تیم ثبت شود. 

محورهای جشنواره ابن سینا 1402

جشنواره ابن سینا تشکیل شده از بخش های مختلفی است و دانش آموزان باید برای ثبت نام در این جشنواره ، از زمینه ها و محورهای مختلف آن اطلاع یابند. محورهای جشنواره ابن سینا به شرح زیر می باشند :

سمینارهای علمی

سمینارهای علمی تشکیل شده از 10 رشته شیمی ، فیزیک ، زیست و علوم پزشکی ، علوم اعصاب ، ریاضی و کامپیوتر ، نانو تکنولوژی ، علوم انسانی و آفرینش ادبی ، معماری و شهرسازی ، فیزیک و نجوم و محیط زیست هستند. دانش آموزان می توانند به شکل یک نفره یا گروهی در این جشنواره شرکت نمایند و برای ثبت نام گروهی نیز محدودیتی در تعداد اعضای گروه وجود ندارد.

ماراتن برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی پایتون یکی دیگر از محورهای جشنواره ابن سينا است. علاقه مندان می توانند برای آموزش در این خصوص ، 25 ساعت برنامه آموزشی تئوری و عملی را بگذرانند. این 25 ساعت شامل آموزش های تخصصی در خصوص طراحی الگوریتم ، تفکر انتزاعی و کد نویسی ، آموزش صفر تا صد برنامه نویسی و تمرینات تکمیلی می باشد. گروه های دو نفره متشکل از دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم امکان شرکت در این محور را دارند.

المپیاد علمی علوم پایه

شرکت کنندگان محور علمی علوم پایه در حوزه های فیزیک ، شیمی و زیست شناسی با یکدیگر رقابت می کنند. این محور به صورت دو مرحله ای است و نفرات برتر مرحله اول ، راهی مرحله نهایی می شوند. مرحله نهایی محور نیز به شکل حضوری طی سه آزمون مجزا به صورت آزمون تستی، آزمون کتبی تشریحی و آزمون آزمایشگاهی و عملی برگزار خواهد شد.

ماراتون محتوای دیجیتال

شرکت کنندگان ماراتون محتوای دیجیتال می توانند در موضوعات کودکان و سرگرمی ، سلامت دانش آموزی ، خانواده و دانش آموز ، معرفی مشاغل ، سبک زندگی ، کارآفرینی ، خلاقیت . علم و فناوری و … محتوای دیجیتال تهیه کرده و به ساخت وب سایت ، اپلیکیشن و بازی های رایانه ای بپردازند.

دستاورد ها، دست سازه ها و اختراعات

در این محور ، یک نمایشگاه بزرگ از دستاورد ها، دست سازه ها و اختراعات دانش آموز سراسر کشور اجرا می شود و بیش از 200 دانش آموز در آن حضور دارند. دانش آموزان کلیه مقاطع ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم می توانند در این محور شرکت کنند که شامل 10 ساعت آموزش تئوری و عملی در راستای نگارش طرح ، ارائه و فن بیان ، مالکیت فکری و روش های ثبت اختراع و… می باشد.

مرتبط بخوانید : شرایط ثبت نام و سطوح برگزاری جشنواره جابربن حیان

زمان برگزاری و اعلام نتایج جشنواره ابن سینا 

جشنواره ابن سینا

زمان برگزاری جشنواره ابن سینا برای سال 1402 فعلا مشخص نیست و اطلاع رسانی های لازم در این خصوص انجام نشده است. در دو سال اخیر ، این جشنواره به شیوه آنلاین برگزار شد و نتایج نیز از طریق سایت به نشانی ebnesinafestival.com اعلام گردید. 

سوالات شما

 • جشنواره ابن سینا چیست؟

جشنواره ابن سينا به منظور آماده سازی دانش آموزان برای ابداع و اختراع جدید و در راستای ارتقای علمی آنها توسط آموزش و پرورش برگزار می شود.

 • کدام دانش آموزان می توانند در جشنواره ابن سینا شرکت کنند؟

دانش آموزان کلیه مقاطه ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم مجاز به شرکت در جشنواره ابن سيا هستند.

 • رشته های ارائه شده در جشنواره ابن سينا چیست؟

رشته های جشنواره ابن سينا شامل ریاضیات ، نجوم ، شیمی ، زیست شناسی ، کامپیوتر ، برنامه نویسی و … هستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر