از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تراز کنکور از چند است – تراز کنکور از چه عددی محاسبه می شود

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تراز کنکور از چند است - تراز کنکور از چه عددی محاسبه می شود

 

تراز کنکور از چند است ؟ سقف تراز کنکور چقدر است ؟ تراز چگونه محاسبه می شود ؟ تفاوت رتبه و تراز چیست ؟ برای قبولی در بهترین رشته و دانشگاه چه ترازی لازم است ؟ برای آنکه بهتر مفهوم شود که تراز کنکور چیست ، کلاسی را در نظر بگیرید که 30 نفر دانش آموز دارد و نمره شما در امتحان ریاضی 18 شده  است و بالاترین نمره را در کلاس دارید یعنی بیشترین تراز را کسب کرده اید حال برای دومین بار نیز در امتحان ریاضی 18 می شوید اما بالاترین نمره را کسب نکرده اید و در نتیجه ترازتان پایین تر است. یعنی با وجود آنکه در هر دو امتحان یک نمره ثابت داشتید اما ترازتان در مقایسه با نمرات کل دانش آموزان کلاس محاسبه می شود و متفاوت است. پس نتیجه می گیریم که :

تراز کنکور ، سطح علمی افراد را با یکدیگر مقایسه می کند و با محاسبه تعداد و ارزش سوالاتی که داوطلبان پاسخ می دهند ، به آنها امتیاز تعلق می گیرد و به این امتیار ، تراز یا نمره علمی می گویند.

تراز کنکور تجربی از چند است

نمره تراز می تواند از منفی بی نهایت آغاز و تا مثبت بی نهایت ادامه داشته باشد اما تراز کنکور معمولا در بازه 2000 تا 9000 قرار دارد. البته تراز پایین تر یا بالاتر نیز وجود دارد ولی بیشتر داوطلبان این بازه تراز را شامل می شوند. در کنکور تجربی تراز مابین 4 تا 5 هراز تراز پایینی است و داوطلبی که این تراز را کسب کرده است ، درصد دروس پایینی داشته است.

تراز 6 هزار در کنکور تجربی ، تراز کاملا متوسطی است و احتمال قبولی در بسیاری از رشته ها نیز وجود دارد البته شانس پذیرش در رشته های پیراپزشکی و پزشکی بسیار کم است. هر چه قدر که تراز بیشتر شود ، در رشته های بهتر شانس قبولی وجو دارد به طوری که با تراز بالای 7000 می توان در رشته های پیراپزشکی قبول شد و با تراز بیشتر از 9500 نیز پذیرش در رشته های پزشکی ، دنداپزشکی و داروسازی حتمی است.

تراز کنکور تجربی تا 12 هزار نیز ادامه دارد و داوطلبانی که تراز نزدیک به 12 هزار را دارند ، جزو رتبه های برتر کنکور تجربی هستند و می توانند در بهترین رشته ها و بهترین دانشگاه ها مثلا پزشکی دانشگاه تهران قبول شوند.

تراز کنکور ریاضی از چند است

در کنکور ریاضی نیز مثل کنکور تجربی بازه تراز داوطلبان میان 2 هزار تا 9 هزار است و داوطلبی که تراز بالاتر از 9 هزار کسب کند ، می تواند در بهترین رشته های فنی مهندسی دانشگاه های روزانه پذیرفته شود. تراز 7 هزار در این گروه آزمایشی بسیار ایده آل است و نشان دهنده این است که داوطلب رتبه خوبی را کسب کرده است اما تراز پایین تر از 5500 ، تراز رو به پایینی است و با این تراز شانس قبولی در بسیاری از رشته ها کم می شود.

تراز کنکور انسانی از چند است

تراز داوطلبان کنکور انسانی مابین 2000 تا 9000 است ولی حداکثر تراز تا 12 هزار نیز ادامه دارد. داوطلبانی که تراز بالاتر از 10 هزار کنکور انسانی را کسب کنند ، به راحتی می توانند در رشته ها و دانشگاه های برتر پذیرفته شوند اما هر چقدر که تراز پایین تر می شود ، شانس قبولی در بسیاری از رشته ها و دانشگاه ها کاهش می یابد.

تراز کمتر از 5 هزار نشان دهنده رتبه پایین داوطلب است و تراز مابین 5 تا 6 هزار ، نمره کاملا متوسطیست. در یک جمع بندی کلی می توان گفت ؛ با تراز بالاتر از 6 هزار کنکور انسانی احتمال قبولی در رشته هایی همچون حقوق ، روانشناسی دانشگاه های روزانه وجود دارد اما داوطلبی که تراز پایین تر از 6 هزار را کسب کند شانس پذیرش در این رشته ها را از دست می دهد.

در مورد تراز کنکور سوالی دارید؟

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

چند نکته مهم در خصوص تراز کنکور

  • تعداد شرکت کنندگان کنکور هر گروه آزمایشی از عوامل تعیین کننده تراز است و اگر رشته شما تعداد داوطلبان کمتری را شامل می شود ، تراز شما مقدار کمتری نسبت به تراز شرکت کنندگان دیگر رشته ها می شود.
  • معمولا با مقایسه کارنامه دو سال داوطلبانی که دوبار در کنکور شرکت می کنند ، به این موضوع پی برده می شود که با اینکه در سال دوم درصد دروس بالاتری داشته اند اما تراز آنها پایین تر از سال گذشته است و دلیل این موضوع در بالاتر بودن سطح علمی رقیبان است. پس در نتیجه هر چه قدر رقیبان سر سخت تری داشته باشید ، احتمال به دست آوردن تراز بالا نیز سخت تر می شود.
  • تراز کنکور با درجه سختی سوالات رابطه مستقیم دارد و تراز پایین لزوما به معنای ضعیف بودن در یک درس خاص نیست زیرا ممکن است تراز پایین شما ، جزو تراز های بالای کنکور سراسری در آن درس محسوب شود چرا که سوالات سخت بوده است و اکثر داوطلبان نتوانسته اند پاسخگوی سوالات باشند.
  • هر چقدر که هوشمندانه تر درس بخوانید ، تراز بهتری را کسب می کنید. مثلا در کنکور تجربی بسیاری از داوطلبان سوالات هندسه درس ریاضی را پاسخ نمی دهند و در نتیحه این سوالات جزو مهم ترین سوالات هستند و اگر شما بتوانید آنها را حل کنید ، به راحتی می توانید تراز درس ریاضی و در نتیجه تراز کل خود را افزایش دهید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر