از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

اهمیت مدرک پیش دانشگاهی – مدرک پیش دانشگاهی کجا لازم میشود

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

اهمیت مدرک پیش دانشگاهی - مدرک پیش دانشگاهی کجا لازم میشود

 

به طور کلی داوطلبانی که ثبت نام کنکور سراسری یا ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را انجام می دهند ، در 4 دسته قرار دارند. دسته اول فارغ التحصیلان دیپلم 4 ساله نظام قدیم می باشند ، دسته دوم داوطلبانی که در سیستم آموزشی نظام قدیم فارغ التحصیل شده و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارند ، دسته سوم داوطلبان دارای مدرک کاردانی و دسته چهارم داوطلبانی که دیپلم سه ساله نظام جدید را دریافت کرده اند. بنابراین اهمیت مدرک پیش دانشگاهی فقط برای داوطلبان دسته دوم است و اگر این مدرک را نداشته باشند ، مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه ها نخواهند بود.

متفاوت بودن نوع مدرک پیش دانشگاهی در کنکور سراسری

پر تکرار ترین سوال داوطلبانی که می خواهند در کنکور سراسری شرکت کنند این است که آیا می توان با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی متفاوت در کنکور سراسری شرکت کرد ؟ مثلا با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی انسانی در کنکور تجربی شرکت کرد و یا بالعکس.

این سوال بیشتر برای داوطلبانی مطرح می شود که علاقه مند به رشته های پزشکی و پیراپزشکی هستند و می خواهند با شرکت در کنکور تجربی در این رشته ها پذیرش شوند. در پاسخ باید بگوییم که بر اساس مصوبات سازمان سنجش آموزش کشور ، داوطلبان می توانند با ارائه مدرک  دیپلم و پیش دانشگاهی هر یک از رشته های نظری ، در هر کدام از گروه های آزمایشی مورد تقاضا ثبت نام کنند و در واقع شرط متجانس بودن مدرک فارغ التحصیلی با رشته انتخابی در کنکور سراسری وجود ندارد.

البته تاثیر سوابق تحصیلی و تاثیر معدل برای این دسته از داوطلبان متفاوت خواهد بود و فقط نمرات دروس عمومی و دروس اختصاصی مشترک در سوابق تحصیلی آن ها اعمال خواهد شد. می توانید برای اطلاع از جزئیات بیشتر تاثیر معدل در کنکور 1400 ،  تاثیر امتحان نهایی در کنکور 1400 و تاثیر معدل در کنکور 1401 بر روی لینک ها کلیک کنید.

اهمیت مدرک پیش دانشگاهی برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد فقط در دوره کاردانی پیوسته و در واحد های دانشگاه سما بدون نیاز به مدرک پیش دانشگاهی است و برای ثبت نام در دوره های کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته ، داوطلب باید دارای مدرک پیش دانشگاهی باشد. قابل ذکر است که داوطبانی که با مدرک دیپلم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را انجام می دهند ، می بایست حداکثر تا پایان ترم اول برای دریافت مدرک پیش دانشگاهی اقدام و آن را به دانشگاه تحویل دهند.

در این مطالب لیست و راهنمای انتخاب کد رشته آزاد ، رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران ، رشته های بدون پیش دانشگاهی دانشگاه آزاد  می توانید اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون مدرک پیش دانشگاهی

در دانشگاه علمی کاربردی اکثر رشته های علوم انسانی ، رشته های ریاضی فیزیک و برخی رشته های تجربی از جمله حسابداری ، مدیریت ، مشاوره ، شاخه های مهندسی ، دارویاری ، تکنسین اتاق عمل ، حقوق و برخی رشته های هنر ارائه می شوند که متقاضیان می توانند بدون مدرک پیش دانشگاهی و تنها با ارائه مدرک دیپلم در یکی از رشته های مورد علاقه خود ثبت نام کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام علمی کاربردی شامل مدرک دیپلم برای ثبت نام دوره کاردانی و مدرک فوق دیپلم برای ثبت نام دوره کارشناسی است و می توانید برای اطلا از جزئیات بیشتر زمان و نحوه ثبت نام و اطلاع از چگونگی نام نویسی در سامانه hamava  علمی کاربردی ، از مشاوران مرکز مشاوره تلفنی دانشگاه علمی کاربردی   ” پاسخ با ما “ راهنمایی دریافت کنید.

این مطلب در رابطه با اهمیت مدرک پیش دانشگاهی و تاثیر آن در ثبت نام کنکور سراسری و ثبت نام رشته های بدون کنکور ارائه شد. اگر نیاز به مدرک پیش دانشگاهی دارید و تاکنون هیچ اقدامی برای دریافت آن انجام نداده اید ، حتما با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ” پاسخ با ما “  تماس بگیرید تا با راهنمایی و به کمک مشاوران از مراحلی که باید برای دریافت مدرک پیش دانشگاهی طی کنید ، اطلاع یابید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

lms.azuast.com

ورود و راهنمای سامانه lms.azuast.com – آموزش مجازی دانشگاه علمی کاربردی

با غیرحضوری شدن کلیه فعالیت های آموزشی دانشگاه علمی کاربردی ، مسئولین این دانشگاه اقدام …

2 نظر

  1. ملیکا قمی

    شماره تماس موبایل دارید؟ من مشاوره اورژانسی می‌خوام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر