از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 – زمان و نمونه متن اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی

 

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 پس از اعلام نتایج این آزمون امکان پذیر می باشد. آزمون نظام مهندسی سالیانه دو بار برگزار می گردد و شرکت کنندگان در این آزمون در صورتی جزو اسامی پذیرفته شدگان خواهند بود که موفق به کسب حداقل 50 درصد از نمره کل آزمون شوند ولی داوطلبانی که پس از اعلام نتایج آزمون ، به نتیجه حاصله اعتراض دارند می توانند نسبت به ثبت درخواست اعتراض خود اقدام کنند.

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسي در موارد سوالات و پاسخنامه آن ها و یا نسبت به نمره و نتیجه نهایی آزمون امکان پذیر می باشد که در ادامه این مطلب به بررسی جزئیات بیشتری از آن می پردازیم.

شما داوطلبان عزیز می توانید سوالات خود را در خصوص نحوه اعتراض به جواب آزمون نظام مهندسی را از مشاوران مجرب ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما بپرسید

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

آزمون نظام مهندسی 1401 در دو بازه زمانی جداگانه در مرداد ماه و اسفند ماه برگزار می شود. معمولا رویه ثبت درخواست اعتراض به این صورت است که پس از برگزاری آزمون در هر دوره، نتایج منتشر می گردد و هر داوطلب که پس از مشاهده نتیجه این آزمون متوجه مغایرت و اشتباهی در نتیجه شود، می تواند نسبت به آن اعتراض کند.

آزمون نظام مهندسی 1401 برای دوره مرداد ماه برگزار گردیده است اما تاکنون نتایج آن منتشر نشده است. احتمالا نتایج این دوره از آزمون نظام مهندسی مربوط به سال جاری در اواخر آبان ماه و یا اوایل آذر ماه اعلام شود و پس از آن شرکت کنندگان فرصت اعتراض خواهند داشت.

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی - شرایط ثبت نام و شرکت در آزمون نظام مهندسی

نتایج آزمون نظام مهندسی اسفند ماه نیز احتمالا در سه ماهه اول سال بعد اعلام گردد. به هر حال با اعلام زمان دقیق اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی و تاریخ اعتراض به نتایج، می توانید زمان دقیق را از طریق این مقاله از سایت پاسخ با ما پیگیری کنید و یا با مشاوران در ارتباط باشید.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی

دسته ای از شرکت کنندگان در آزمون نظام مهندسی که موفق به کسب 50 درصد از نمره کل آزمون نشده اند ، نمی توانند پروانه فعالیت حرفه ای مهندسی را دریافت کنند. با توجه به اینکه مراحل بررسی کلید سوالات با دقت بالایی انجام می شود و احتمال خطا در آن بسیار پایین است ، اما با این حال نیز در صورتی که این دسته از داوطلبان فکر می کنند اشتباهی در نتیجه آن ها رخ داده است ، می توانند اعتراض خود را ثبت کنند.

متقاضیان جهت ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسي باید درخواست خود را به‌ صورت کتبی و در قالب فایل بازنگری برای واحد مربوطه ارسال نمایند.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که متن درخواست کتبی اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی بایستی دارای شماره داوطلبی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، تاریخ تولد ، رشته آزمون ، آدرس دقیق و شماره تماس شرکت کننده باشد تا به درخواست رسیدگی گردد.

درخواست کتبی اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسي می بایست به نشانی پستی به شرح زیر ارسال گردد.

 • آدرس : تهران ، صندوق پستی به شماره 355-17775 (شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش)

توجه داشته باشید که بر روی پاکت درخواست اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسي ، باید ذکر شود که مربوط به کدام بخش از آزمون‌ های ورود به حرفه مهندسان ، کاردان‌ های فنی ساختمان و معماران تجربی مرداد 1401 است. تنها اعتراضاتی که در تاریخ های تعیین شده ارسال شده باشند، بررسی می شوند.

اعتراض به سوالات آزمون نظام مهندسی

اگر شرکت کننده در آزمون نظام مهندسی به سوالات آزمون نظام مهندسی اعتراض دارد، می تواند درخواست اعتراض خود را در قالب یک فایل به نشانی های الکترونیکی زیر ارسال نمایند.

 • رشته‌ های مهندسی و کاردانی عمران : omran@inbr.ir
 • رشته‌ های مهندسی و کاردانی معماری و شهرسازی و معماران تجربی : memari@inbr.ir
 • رشته‌ های مهندسی و کاردانی تاسیسات‌ مکانیکی و تاسیسات‌ برقی : tasisat@inbr.ir
 • رشته‌ های مهندسی و کاردانی نقشه‌ برداری و ترافیک : naghshe@inbr.ir
احتمالا این را هم بپسندید  زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 - تاریخ دقیق اعلام نتایج نظام مهندسی

متقاضیان می توانند برای دسترسی به سوالات آزمون نظام مهندسی از طریق سایت inbr.ir ، دفترچه سوالات و پاسخنامه اولیه را دریافت نمایند و به مدت هفت روز پس از انتشار دفترچه و کلید سوالات متقاضیان می توانند درخواست های خود را ایمیل کنند.

حتی اگر سوالی یک معترض داشته باشد ، بررسی شده و در صورت اشتباه بودن نمره آن برای تمامی داوطلبان لحاظ می گردد. ضمن اینکه اگر قصد اعتراض به سوالات آزمون را دارید ، باید به نکات زیر توجه داشته باشید :

 •  فایل اعتراض را در قالب یک فایل pdf ارسال کنید.
 • اگر به چند سوال اعتراض دارید ، همه را در قالب یک فایل ارسال نمایید.
 • لازم است اسم فایل با شماره موبایل داوطلب نامگذاری شود.

سوالات متداول

 • آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی وجود دارد ؟

بله ، متقاضیانی که از نتیجه بدست آمده پس از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی رضایت ندارند ، می توانند اعتراض خود را ثبت کنند.

 • زمان اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسي چه تاریخی است ؟

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسي تا یک هفته پس از اعلام نتایج این آزمون در دوره های مرداد و اسفند ماه می باشد.

 • نخوه اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسي به چه صورت است ؟

در متن مقاله بالا به نحوه اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسي اشاره کرده ایم.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی چه باید کرد

پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی چه باید کرد – راهنمای کامل پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی

  پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی چه باید کرد ؟ فارغ التحصیلان رشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر